K1

Sto se tice tih kik-biks/muay thai pravila, sigurno je da su najbolji teskasi na K1. Steta je sto su neke lakse kategorije takoraci malo zapostavljene, posto i tu ima fenomenalnih boraca, ali sta je tu je.
Sto se tice kvaliteta tih boraca u nekim "realnijim" okruzenjima tipa turnira poput Pride ili Romanex, neki su se pokazali manje a neki vise uspesni, ali je ocigledno da za MMA turnire nije dovoljno poznavati samo udaracki arsenal tehnika i taktika, pa makar i na vrhunskom nivou.
 
POP Mare:
Znaimaju me vasa misljenja o ovom nacinu borenja,koliko je realan,koliko su dobri borci posto ovaj "sport" postaje sve popularniji...

K1 je ocigledno nastao iz razloga sto se moderni UFC, PRIDE i ostali mma turniri svode na parterne borbe i postaju neatraktivni za publiku. Najkvalitetniji borci trenutno u svetu su uglavnom rvaci slobodnim stilom koji kao dopunu rade brazilski jiu-jitsu i tajlandski boks. Ipak se njihov sportski kvalitet najbolje pokazao. Vidim da je sve vise u modi "ground and pound" (udaranje u parteru), a bjj tehnike postaju malo prevazidjene.
 
Hm, pa ne zmab bas da li bih upotrebio rec prevazidjene. Pre bih rekao da je G&P metod brzi za rvace da ovladaju njime, posto iz svog sporta vec nose odlicnu kontrolu pozicije, ali bi im trebalo isuvise vremena da navezbaju tehnike finalizacije do tog nivoa da ih fluidno upotrebe u borbi. Mada, istini za volju, kada se radi u vale tudo opremi (tj, skoro bez ikakve opreme) mnogo je teze kontrolisati udove nego u kimonu.
Pa ipak, Antonio Rodrigo Minotauro ogromnu vecinu svojih borbi zavrsava tehnikama finalizacije, a i Fjodor Emilijanenko je upravo dvojicu rvaca za redom (Colemana i Randlemana) dobio polugama na ruci.
Igrom slucaja, upravo na tom poslednjem serijalu Pride FC borci iz K1 se nisu bas najslavnije pokazali (Mirko, Stefan Leko), amda je Marc Hunt bio dosta dobar, premda je i on izgubio svoju borbu.
 
Ne znam zasto je Mirko otisao da se oproba van k1 posto mislim da je tamo bio dosta dobar a ovako sa parterom nije u vrhu... Ko je sada prvak u k1 ne znam nista sta se desavalo u 2004? Da li je Remi Bonjeski osvojio titulu?
 
POP Mare:
Ne znam zasto je Mirko otisao da se oproba van k1 posto mislim da je tamo bio dosta dobar a ovako sa parterom nije u vrhu... Ko je sada prvak u k1 ne znam nista sta se desavalo u 2004? Da li je Remi Bonjeski osvojio titulu?
bonjeski nije izdrzao
 
Iako sam ja dosta naklonjem Bonjaskom, jer on svojim stilom borenja definitivno promotivno deluje kod publike, ipak mislim da je trenutno najbolji K1 borac Aleksej Ignasov, samo ako se sam ne upropasti od lenjosti, posto to ume da mu se desi povremeno. Ipak je K1 mesto gde uvek treba nastupati u top formi.
 
Hetman:
Iako sam ja dosta naklonjem Bonjaskom, jer on svojim stilom borenja definitivno promotivno deluje kod publike, ipak mislim da je trenutno najbolji K1 borac Aleksej Ignasov, samo ako se sam ne upropasti od lenjosti, posto to ume da mu se desi povremeno. Ipak je K1 mesto gde uvek treba nastupati u top formi.
Ignasov je dobar borac.Meni je Michael McDonald dobra kao i bivsi prvak Ernesto Hust.Ne znam da li je neko gledao borbu u laksoj kategoriji gde je fenomenalni Jan Pao izgubio a titulu osvojio jedan novozelandjanin.Sta mislis o Bob Sapu? Ne znam sta on tu radi sem sto zabavlja publiku? Covek sam padne u drugoj rundi u 90% slucajeva od umora :D
 
Cek malo ako se Finale K1 World GP-a odrzava 4 decembra u Tokiju i ako su poznati svi ucesnici a medju njima nema McDonald, kako on moze da bude sampion?????????? BTW taj je imao jednu borbu na finalu 2002. i to kao rezervni mec i tu je izgubio.

Trenutni sampion je upravo Remi Bonjaski koji je 6.12.2003 godine u finalu u Tokiju pobedio Musasija..
Ove godine u prvom kolu u Tokiju radi sa Hustom pa bi to trebalo da bude jakoo interesantno. Ignjasova nema na finalu ove godine a prosle je izgubio u prvom kolu ocigledno da se debelo ulenjio sto Hetman rece :wink:

Inace Bonjaski mi je u zadnje vreme narocito simpatican narocito posle price na Eurosportu kako se na aerodromu sago da digne zenin kofer i povredio ledja, znaci batalite kavaljerstvo ume da boli :lol: :lol: :lol:

E dame ne otpuze kao sam opet ki brus li ja sam gekno sa skele tj sa skelom da budem precizan :(

Inace sto daja pisem otidite na www.k-1gp.net pa citajte do mile volje :wink:
 
POP Mare:
Meni je Michael McDonald dobra kao i bivsi prvak Ernesto Hust...Sta mislis o Bob Sapu? Ne znam sta on tu radi sem sto zabavlja publiku? Covek sam padne u drugoj rundi u 90% slucajeva od umora :D
Hehe, da zabavan je, a narocito kada pobedi Ernesta Hoost-a :twisted:
Dobro, salu na stranu, stvarno je lakrdijas, mada su mu neke borbe sasvim OK. Cinjenica je da je kondiciono hronicno katastrofalan.
Inace i McDonald mi je sasvim OK, narocito kao potvrda moje teorije da je za dobar rad bez partera dovoljno da na odlican boks dodas dva dobro odabrana udarca nogom. Suprotan primer je onaj Englez Pele Kakogod, koji je solidan bokser ali se bacaka sa glupim i kobajagi atraktivnim noznim tehnikama, pa prodje kako prodje, tj. ne prolazi.
 
Skeptik:
Cek malo ako se Finale K1 World GP-a odrzava 4 decembra u Tokiju i ako su poznati svi ucesnici a medju njima nema McDonald, kako on moze da bude sampion?????????? BTW taj je imao jednu borbu na finalu 2002. i to kao rezervni mec i tu je izgubio.

Trenutni sampion je upravo Remi Bonjaski koji je 6.12.2003 godine u finalu u Tokiju pobedio Musasija..
Ove godine u prvom kolu u Tokiju radi sa Hustom pa bi to trebalo da bude jakoo interesantno. Ignjasova nema na finalu ove godine a prosle je izgubio u prvom kolu ocigledno da se debelo ulenjio sto Hetman rece :wink:

Inace Bonjaski mi je u zadnje vreme narocito simpatican narocito posle price na Eurosportu kako se na aerodromu sago da digne zenin kofer i povredio ledja, znaci batalite kavaljerstvo ume da boli :lol: :lol: :lol:

E dame ne otpuze kao sam opet ki brus li ja sam gekno sa skele tj sa skelom da budem precizan :(

Inace sto daja pisem otidite na www.k-1gp.net pa citajte do mile volje :wink:
Ovo sto kazem odrzalo se u Vegasu 2004- ARUZE K-1 WORLD GP 2004 in Las Vegas
a borili su se McDonald i Dejvi Kuper a ishod znate.To je bilo 30.aprila.Ja se svima izvinjavam na povrsnoj informaciji :wink:
 
Hetman:
Suprotan primer je onaj Englez Pele Kakogod, koji je solidan bokser ali se bacaka sa glupim i kobajagi atraktivnim noznim tehnikama, pa prodje kako prodje, tj. ne prolazi.

E ja sam tok lika gledao samo jednom kad je predao borbu posto povredio noge udarajuci protivnika :roll: Mislim OK desilo se nesto slicno Leku ali on nije predao nego je lekar prekinuo zbog krvarenja jbga cak ni ja takvu ogrebotinu ne bih primetio sem da mi je na vrh nosa ali......

E a sto se Sapa tice on je bre klasican NFL buldozer samo napred i ne osvrci se, tesko da iko moze da se kondiciono spremi za takav sistem :roll: Covek sluzi za reklamu, posto se na takve likove japanci pale do bola, valjda im pogadja onaj njihov Sumo zivac :lol: :lol: :lol:
 
Da li je moguce da niko ne gotivi Le Bonera,covek se bori veoma atraktivno.Dobar je i onaj Mighty Mo.Odlicna borba je bila izmedju Le Bonera i Hunta od pre koju sezonu,ko moze da nabavi neka obavezno odgleda,padali su obojica.
 
POP Mare:
Znaimaju me vasa misljenja o ovom nacinu borenja,koliko je realan,koliko su dobri borci posto ovaj "sport" postaje sve popularniji...
:D ja se takmicim na k1 treniram dzudo,karate,ju-jitsu,brazilsi,skoro sve i mogu ti reci da je sve realno i ispravno kontaktiraj me ako zelis da saznas nesto vise maksa
 
Diego_le:
POP Mare:
Znaimaju me vasa misljenja o ovom nacinu borenja,koliko je realan,koliko su dobri borci posto ovaj "sport" postaje sve popularniji...
:D ja se takmicim na k1 treniram dzudo,karate,ju-jitsu,brazilsi,skoro sve i mogu ti reci da je sve realno i ispravno kontaktiraj me ako zelis da saznas nesto vise maksa


...a gde se to takmicis?
 
Hetman:
Iako sam ja dosta naklonjem Bonjaskom, jer on svojim stilom borenja definitivno promotivno deluje kod publike, ipak mislim da je trenutno najbolji K1 borac Aleksej Ignasov, samo ako se sam ne upropasti od lenjosti, posto to ume da mu se desi povremeno. Ipak je K1 mesto gde uvek treba nastupati u top formi.
Steta brate i ja cenim Ignasova,ali kad mu vidim bojler u poslednjim mecevima vidi se da trenira mnogo manje nego ranije.
 

Back
Top