Poremećaji

Poruka
22.606
Nisam primetila da se ovde razgovaralo na ovu temu :think: msm nisam to htela nazvati bolestima jer nisam sigurna da bih možda pogrešila.

Znači na ovu temu me navelo par primera koje sam saznala iz štampe i skorašnji događaj pedofila koji je silovao i ubio nevino dete.:evil:

Ovo nije tema samo o pedofiliji nego o svim ostalim poremećajima...ne znam ali sigurno ste svi primetili sve češće naslove gde se najstrašnije stvari dešavaju...pedofilija,silovanja,sadistička ponašanja u porodici pa i prema onima koji nisu deo nje,egzibicionizam...homoseksualizam...mazohizam...itd...sve se ovo možda provlačilo kroz postove na raznim temama ali nisam naišla na jednu konkretnu temu, gde je sve ovo sažeto u jednoj....nisam se htela ograničiti samo na našu zemlju jer u svetu ima mnogo više primera ali i ovo što se kod nas dešava zadnjih godina, počinje da me brine jer ulice više nisu bezbedne kako nekada.
 
bolesni - u ćelije na lečenje (bez prava da izlaze na vikend)
krivi - na el. stolice (il direkt na banderu ako je tako jeftinije)

deca su svetinja! ako se ovo zlo uskoro ne zaustavi, bićemo prokleti do zadnjeg kolena.
i svi oni što bi mi sada rekli da sam fašista, neka samo zamisle da je u pitanju njihovo dete!
 
Nisam primetila da se ovde razgovaralo na ovu temu :think: msm nisam to htela nazvati bolestima jer nisam sigurna da bih možda pogrešila.

Znači na ovu temu me navelo par primera koje sam saznala iz štampe i skorašnji događaj pedofila koji je silovao i ubio nevino dete.:evil:

Ovo nije tema samo o pedofiliji nego o svim ostalim poremećajima...ne znam ali sigurno ste svi primetili sve češće naslove gde se najstrašnije stvari dešavaju...pedofilija,silovanja,sadistička ponašanja u porodici pa i prema onima koji nisu deo nje,egzibicionizam...homoseksualizam...mazohizam...itd...sve se ovo možda provlačilo kroz postove na raznim temama ali nisam naišla na jednu konkretnu temu, gde je sve ovo sažeto u jednoj....nisam se htela ograničiti samo na našu zemlju jer u svetu ima mnogo više primera ali i ovo što se kod nas dešava zadnjih godina, počinje da me brine jer ulice više nisu bezbedne kako nekada.

Pobiti gov.na i gotova stvar. Inace ce svaki monstrum da se vadi na psihicku bolest. Pa naravno da je bolestan, cim moze da siluje i ubije devojcicu, ali to ne znaci da ga treba postedeti zbog toga. Ja sam za smrtnu kaznu kad su monstrumi u pitanju.
 
Nisam primetila da se ovde razgovaralo na ovu temu :think: msm nisam to htela nazvati bolestima jer nisam sigurna da bih možda pogrešila.

Znači na ovu temu me navelo par primera koje sam saznala iz štampe i skorašnji događaj pedofila koji je silovao i ubio nevino dete.:evil:

Ovo nije tema samo o pedofiliji nego o svim ostalim poremećajima...ne znam ali sigurno ste svi primetili sve češće naslove gde se najstrašnije stvari dešavaju...pedofilija,silovanja,sadistička ponašanja u porodici pa i prema onima koji nisu deo nje,egzibicionizam...homoseksualizam...mazohizam...itd...sve se ovo možda provlačilo kroz postove na raznim temama ali nisam naišla na jednu konkretnu temu, gde je sve ovo sažeto u jednoj....nisam se htela ograničiti samo na našu zemlju jer u svetu ima mnogo više primera ali i ovo što se kod nas dešava zadnjih godina, počinje da me brine jer ulice više nisu bezbedne kako nekada.
sa porastom socijalne bede i daljim padom svih moralni vrednosti, te pojave će nažalost da postanu još rasprostranjenije...

...presuditi na licu mesta...
 
Poremećaji postoje tamo gde postoje strahovi.
Društvo, bez obzira da li je porodica, ili neka šira forma, koje koristi zastrašivanje i tabuiziranje kao osnovnu metodu vaspitanja, dobija takve kontraefekte.
 
predlažem ti da još jednom razmisliš o onome šta sam napisao.
...u korenu svih sexualnih devijacija je narcizam - preokupiranost sobom, nedostatak empatije i samopostovanja... jedino sto takve ljude moze spreciti da ne pocine zlo je strah od kazne - najbolje i da ih ne zastrasujemo pa da slobodno divljaju...digli su ruke od pedera, sad nam samo pedofili trebaju
 
...u korenu svih sexualnih devijacija je narcizam - preokupiranost sobom, nedostatak empatije i samopostovanja... jedino sto takve ljude moze spreciti da ne pocine zlo je strah od kazne - najbolje i da ih ne zastrasujemo pa da slobodno divljaju...digli su ruke od pedera, sad nam samo pedofili trebaju

ne znam zašto si se dohvatio samo pedofila, al ajde da te pitam.

neko od ove nesrećne dece, koje je ovih godina silovano, odraste.
U zrelim godinama međutim, i sama počine silovanje maloletnika. (psihologija ima ozbiljne statistike da su silovatelji i sami kao deca bili silovani)

Pitanje za tebe - da li bi ti to dete kaznio i kako?
 
...po tvojoj logici nikoga ne treba kaznjavati, sta god da pocini jer sve moze da se opravda... naravno da ih treba leciti ali lecenje je skupo i cesto ne daje rezultate...zato je svaki oblik zastrasivanja (ne samo visegodisnjom robijom) jedina opcija

...jedino sto psihopatu moze da zaustavi je strah od kazne...osim ako ne mislis da je pedofilija patologija?
 
Poslednja izmena:
...po tvojoj logici nikoga ne treba kaznjavati, sta god da pocini jer sve moze da se opravda... naravno da ih treba leciti ali lecenje je skupo i cesto ne daje rezultate...zato je svaki oblik zastrasivanja (ne samo visegodisnjom robijom) jedina opcija

...jedino sto psihopatu moze da zaustavi je strah od kazne

to na žalost, nije tačno..
Psihopata i jeste psihopata jer ima izvrnutu sliku stvari (pa i kazne)

Lepo si rekao za narcizam, ali..narcizam je druga stavka. Prva stavka je narušeni Ego.

Seksualnim psihopatama su bez njihove volje, narušili ego.
Zvuči bizarno, ali njihova nedela su često samo pokušaji da se "socijalizuju", da budu "prihvaćeni i "voljeni".

U njihovom umu, potpuno je poremećen redosled stvari i kriterijuma. Zato i prave strašna nedela. Ipak, silovanje je u životinjskom svetu gotovo pravilo.

Mi naravno ne možemo da pravdamo takve stvari. Ali ne možemo ni da kaznimo onoga koga kazna neće učiniti normalnim.

Velike su šanse, da dete koje je bilo zlostavljano i samo kasnije zlostavlja. Kada god pomislimo o kazni, imajmo na umu da to dete nije bilo krivo. Da je bilo samo dete. (ma u koliko opasnog lika izraslo)

Po mom mišljenju, bilo bi idealno napraviti "društveni presek". Pohvatati sve nastrane tipove, izolovati ih dok se ne stvori "generacijsko pročišćenje" i ne puštati ih do kraja života iz vida.

Tek onda, iz seksualne edukacije isključiti sve strahove i tabue i osloboditi decu da razviju zdrav eros.Ali..to je samo ideal i nažalost, ko zna koliko će dece još stradati i izrasti u potencijalne manijake..
 
to na žalost, nije tačno..
Psihopata i jeste psihopata jer ima izvrnutu sliku stvari (pa i kazne)

Lepo si rekao za narcizam, ali..narcizam je druga stavka. Prva stavka je narušeni Ego.

Seksualnim psihopatama su bez njihove volje, narušili ego.
Zvuči bizarno, ali njihova nedela su često samo pokušaji da se "socijalizuju", da budu "prihvaćeni i "voljeni".

U njihovom umu, potpuno je poremećen redosled stvari i kriterijuma. Zato i prave strašna nedela. Ipak, silovanje je u životinjskom svetu gotovo pravilo.

Mi naravno ne možemo da pravdamo takve stvari. Ali ne možemo ni da kaznimo onoga koga kazna neće učiniti normalnim.

Velike su šanse, da dete koje je bilo zlostavljano i samo kasnije zlostavlja. Kada god pomislimo o kazni, imajmo na umu da to dete nije bilo krivo. Da je bilo samo dete. (ma u koliko opasnog lika izraslo)

Po mom mišljenju, bilo bi idealno napraviti "društveni presek". Pohvatati sve nastrane tipove, izolovati ih dok se ne stvori "generacijsko pročišćenje" i ne puštati ih do kraja života iz vida.

Tek onda, iz seksualne edukacije isključiti sve strahove i tabue i osloboditi decu da razviju zdrav eros.Ali..to je samo ideal i nažalost, ko zna koliko će dece još stradati i izrasti u potencijalne manijake..

... nije ovo ordinacija, vec sam ti rekla da se sve moze opravdati, pitanje je treba li... na onoj temi o ozenjenim si opravdavao i prevaru ... zadrzi te pacijente za sebe, pomazi im ako mozes i opravdavaj ih koliko hoces ali ne ubedjuj ljude da je to ok i da kazna nije potrebna
 
... nije ovo ordinacija, vec sam ti rekla da se sve moze opravdati, pitanje je treba li... na onoj temi o ozenjenim si opravdavao i prevaru ... zadrzi te pacijente za sebe, pomazi im ako mozes i opravdavaj ih koliko hoces ali ne ubedjuj ljude da je to ok i da kazna nije potrebna

pitanje je zaista - treba li?

Niko nije izlegnut iz jajeta da bi bio savršeno nevin, ili savršeno kriv.
Svako je rastao sa milion uticaja na sopstveni mozak. I to uticaja društva u kome je rođen.
Niko nije tražio da bude rođen i svaki kriminalac ima pravo da kaže "vi ste me ovakvim napravili".

Ipak, kriminalci su opasni.
I treba ih skloniti da ne pobiju sve oko sebe.
Ni ti ni ja nismo uticali na to da neki Kinez izađe u Knez Mihajlovu i mačetom poseče njih petoricu, ili da bombaš baci bombu u metro.

Kazna jeste potrebna (nigde nisam ni rekao da nije) samo mislim da kazna treba da bude svrsishodna.
Kakvog efekta ima što su već kažnjavali ovog pedofila kada je on povratnik i kada verovatno ništa ne može da ga zastraši?

Naše društvo je vrlo zadrto, zatucano, nepismeno, podozrivo. To je vrlo plodan teren za svakakve poremećaje, ne samo seksualne.
Kažnjavati pojedince jeste potrebno, ali je učinkovito kao kada bi nekoga ko boluje od raka lečio tako što bi mu vadio kvarne zube.

nadam se da smo se sada bolje razumeli?
 

Back
Top