Jahac na belom konju a sudi i ratuje po pravdi

Ko ne zna neka cita Bibliju.

A na pitanje teme moze do sutra da se odgovara, i opet se nece naci pravi odgovor.

Jovanovo otkrovenje je u fazi istrazivanja i skoro nece biti do kraja protumaceno.



Da vidimo.."Ja sam Gospod Bog tvoj, nemoj imati drugih bogova osim Mene"

a što nije potamanio te druge bogove?

Zato sto ima mnogo plemena koja veruju u druge bogove, sve je u slobodi izbora.
 
ne bih ja to još, dok oni to lepo sve ne protumače kako treba, znaš..

Tvoja volja, ali ocigledno postoje 2 vrste ljudi - oni koji veruju bez dokaza i koji smatraju da ne mora sve da im bude jasno ( u sustini vernici), i oni koji traze sigurne dokaze i zele da im sve bude jasno ( u sustini, ateisti).

Medjutim, ove druge zivot demantuje. Cesto se dogadja da nam nista nije jasno (zasto je nesto moralo tako da bude), ali i dalje zivimo, radimo, zavrsavamo svoje obaveze.
 
Sotona je pali andjeo, Andjeo koji je zgresio i tako otpao od Boga...

Zbacen je na podrucje zemlje od 1914 i sad je tu... vlada nad covecanstvom dok Bog ne preuzme vlast i na zemlji nakon Armagedona...

откровење

7. И поста рат на небу. Михаило и анђели Његови ударише на аждаху, и би се аждаха и анђели њени.



8. И не надвладаше, и више им се не нађе места на небу.

9. И збачена би аждаха велика, стара змија, која се зове ђаво и сотона, која вара сав васиони свет, и збачена би на земљу, и анђели њени збачени бише с њом.

ово је било пре стварања човека и каква те 1914 година спопала.
 
šta će ljudima sloboda izbora ako već imaju boga koji sve bira za njih i određuje im sudbinu isl?

погрешно си протумачио Писмо ако си га уопште читао.

зашто би онда спомињао овако нешто:

"Оставите нека расте обоје заједно до жетве; и у време жетве рећи ћу жетеоцима: Саберите најпре кукољ, и свежите га у снопље да га сажежем; а пшеницу свезите у житницу моју."
 
Bog je ovu Zemlju obecao Adamu i Evi (koji su bili savrseni, bez ogranicenja koja mi danas imamo) i njihovim potomcima...ali im je dao jedan mali test, da vidi koliko su Njegova stvorenja poslusna, tim sto je rekao da se moze jesti sa svakog stabla, sem sa stabla poznanja, i to su znali i Adam i Eva, ali i pored toga sotona (kroz zmiju) je nagovorio Evu da zagrize plod sa zabranjenog drveta (a kasnije ponudila i Adamu) cime je poslusala sotonu, a ne Boga...i time odlucila da sluzi sotoni....Bog je rekao da narod nemoze imati dva gospodara, pa se On povukao...iz razloga da bi mi kao i druga bica u univerzumu (ukljucujuci andjele) videli, sta sve proizilazi kada sluzite protivniku Bozijem (strah od smrti, glad, patnja,beda . . .)
Ali Bog je obecao da ce On doci na Zemlju da ponovo zagospodari obecanom zemljom koju nam je ponudio...ali potrebno je da pokori sadasnjeg ''gospodara'' (kojeg smo mi izglasali) sotonu....i u stihovima koje si ti naveo se govori o tome kako Bog dolazi da zauzme obecanu Zemlju, sa sobom je poveo i vojsku (verovatno se radi o andjelima) sa kojom ce da zauzme obecanu zemlju i unisti zlo zauvek!
Lelke, lelke...
Prvo, Adam i Eva nisu bili savršeni, jer da jesu oni ne bi pogrešili.
Drugo, nije Evu niko drugi nagovorio da zagrize zabranjeni plod, nego zmija, zver poljska koja je zbog svog zlodela osuđena (zmija, a ne Sotona) da večito puzi na stomaku.
Treće i najbitnije, ako je Bog rešio da uništi Sotonu, zar nije mogao da ga uništi odmah umesto što dozvoljava da muči i upropaštava ljude? Mislim, ako verujem da Bog voli ljude, ne mogu da verujem da bi dopustio Sotoni da vršlja i muči isti taj narod.
 
Lelke, lelke...
Prvo, Adam i Eva nisu bili savršeni, jer da jesu oni ne bi pogrešili.
Hoces da kazes, ako su pogresili da nisu savrseni? ne budi smesan! Bog ne stvara bica da bi ona bila obavezna da ga vole, vec ih stvara sa slobodnim izborom, da sama vide zasto je Bog pravedan i da mu sluze iz ljubavi, a ne da su obavezni da to rade (da mu sluze), Bog to ne zeli!
Drugo, nije Evu niko drugi nagovorio da zagrize zabranjeni plod, nego zmija, zver poljska koja je zbog svog zlodela osuđena (zmija, a ne Sotona) da večito puzi na stomaku.
Hahaha :hahaha: ...izvini morao sam se nasmejati :lol: ...pa kako je zmija mogla da govori? mislis da je Bog u pocetku stvorio zivotinje da mogu da govore? uau,aj uputi me gde to pise!? ....i da si shvatio Bibliju nebi ovakvo nesto pisao!
Treće i najbitnije, ako je Bog rešio da uništi Sotonu, zar nije mogao da ga uništi odmah umesto što dozvoljava da muči i upropaštava ljude? Mislim, ako verujem da Bog voli ljude, ne mogu da verujem da bi dopustio Sotoni da vršlja i muči isti taj narod.
E ovo pitanje je na mestu! :D
Da je Bog odmah unistio Sotonu, to bi znailo da mu njegova stvorenja ne sluze iz ljubavi, vec zbog toga sto ''moraju'' (kao robovi)....i Bog je dopustio sotoni da se pobune da bi sva stvorenja videla sta izlazi iz svega toga (upravo ucestvujes u tome)....i da se vise nikada nebi pojavilo zlo!
 
Hoces da kazes, ako su pogresili da nisu savrseni? ne budi smesan! Bog ne stvara bica da bi ona bila obavezna da ga vole, vec ih stvara sa slobodnim izborom, da sama vide zasto je Bog pravedan i da mu sluze iz ljubavi, a ne da su obavezni da to rade (da mu sluze), Bog to ne zeli!
Ja sam smešan zato što razumem reč "savršen", a vi koji taj pojam izvrćete niste????
Da su bili savršeni oni ne bi (po teoriji) izabrali smrt, nego žuivot. Oni ne bi izabrali ono što je loše, već bi izabrali svojom savšrenom slobodnom voljom ono što je dobro.
Kako su izabrali zlo, to znači da njihov um, njihovo biće nije bilo savršeno.

Hahaha :hahaha: ...izvini morao sam se nasmejati :lol: ...pa kako je zmija mogla da govori? mislis da je Bog u pocetku stvorio zivotinje da mogu da govore? uau,aj uputi me gde to pise!? ....i da si shvatio Bibliju nebi ovakvo nesto pisao!
Knjiga postanja, uzmi u šake i čitaj. Lepo piše da je zmija, zver poljska, najmudrija od svih zveri rekla Evi... Pročitaćeš već. Ne kaže Sotona, već zver poljska koja je zbog svog zlodela kažnjena (zmija, a ne Sotona).

E ovo pitanje je na mestu! :D
Da je Bog odmah unistio Sotonu, to bi znailo da mu njegova stvorenja ne sluze iz ljubavi, vec zbog toga sto ''moraju'' (kao robovi)....i Bog je dopustio sotoni da se pobune da bi sva stvorenja videla sta izlazi iz svega toga (upravo ucestvujes u tome)....i da se vise nikada nebi pojavilo zlo!
Zašto bi onda uopšte uništavao Sotonu? Ako ga ikada uništi onda će pokazati isto to. Ne razumem, koja je razlika (osim u maltretiranju ljudi) da ga je uništio onda i ako ga uništi nekada u budućnosti?
 
Ja sam smešan zato što razumem reč "savršen", a vi koji taj pojam izvrćete niste????
Da su bili savršeni oni ne bi (po teoriji) izabrali smrt, nego žuivot. Oni ne bi izabrali ono što je loše, već bi izabrali svojom savšrenom slobodnom voljom ono što je dobro.
Kako su izabrali zlo, to znači da njihov um, njihovo biće nije bilo savršeno.
Aj da kazem i da je ovo pitanje Ok.
Stvorenja do tada nikada nisu culi za rec zlo, nikada nisu culi za rec laz....nisu znali sta je to! ....da ne idem u detalje!

Knjiga postanja, uzmi u šake i čitaj. Lepo piše da je zmija, zver poljska, najmudrija od svih zveri rekla Evi... Pročitaćeš već. Ne kaže Sotona, već zver poljska koja je zbog svog zlodela kažnjena (zmija, a ne Sotona).
Ok....kod tebe zivotinje mogu da pricaju, kod mene ne mogu, i sve je OK. ;)

Zašto bi onda uopšte uništavao Sotonu? Ako ga ikada uništi onda će pokazati isto to. Ne razumem, koja je razlika (osim u maltretiranju ljudi) da ga je uništio onda i ako ga uništi nekada u budućnosti?
Da ga je unistio odmah, ne bi stvorenja videla sta sve proizilazi iz toga, I SADA KADA SU SVA STVORENJA VIDELA GDE SVE OVO VODI, SLAZU SE I SAD IM JE JASNO DA SOTONA TREBA DA BUDE UNISTEN!!!
 
погрешно си протумачио Писмо ако си га уопште читао.

зашто би онда спомињао овако нешто:

"Оставите нека расте обоје заједно до жетве; и у време жетве рећи ћу жетеоцима: Саберите најпре кукољ, и свежите га у снопље да га сажежем; а пшеницу свезите у житницу моју."

kako ti znaš da si ga ispravno protumačio?
 
откровење

7. И поста рат на небу. Михаило и анђели Његови ударише на аждаху, и би се аждаха и анђели њени.



8. И не надвладаше, и више им се не нађе места на небу.

9. И збачена би аждаха велика, стара змија, која се зове ђаво и сотона, која вара сав васиони свет, и збачена би на земљу, и анђели њени збачени бише с њом.

ово је било пре стварања човека и каква те 1914 година спопала.

E bas si se nalupao... Otkrivenje je pisano u 1 veku i govori o buducim dogadjajima, znaci koji se nikako nisu mogli dogoditi makar do tada... :cao:

Prema prorocanstvu Danila i Znaku poslednjih dana iz Mateja 24 Luke 21 i Marka 13 dolazi se do 1914 kada se i dogodilo zbacivanje Sotone na podrucje zemlje,,,, sto je i vidljivo pojacano dejstvo zla...
odmah je zapoceo prvi svetski rat i od tada je najvise zla na zemlji...

samo malo logike sale :D
 
Poslednja izmena:
Prema prorocanstvu Danila i Znaku poslednjih dana iz Mateja 24 Luke 21 i Marka 13 dolazi se do 1914 kada se i dogodilo zbacivanje Sotone na podrucje zemlje,,,, sto je i vidljivo pojacano dejstvo zla...
odmah je zapoceo prvi svetski rat i od tada je najvise zla na zemlji...

samo malo logike sale :D

A odakle tebi to bas za 1914. godinu?

Gde to pise?
 

Back
Top