Drzavne jaslice

Grimizni_ratnik

Primećen član
Poruka
786
Zdravo svima. Potreban mi je savet u vezi drzavnih jaslica i ako neko ima dobru preporuku i savet, bio bih mu jako zahvalan.
Naime, dobili samo klinca pre desetak dana i svesni smo da cemo posle godinu dana morati oboje da radimo, a necemo imati kome da ostavimo bebu za to vreme. Zato se namece obaveza da konkurisemo za neki drzavni vrtic. Na zalost bebi ne mozemo priustiti privatni. Pitanja su sledeca:
1. Da li neko moze da preporuci neke drzavne jaslice, po mogucstvu Zemun ili Novi Beograd?
2. Da li svi vrtici cuvaju decu od 1 godine pa na vise ili se bas mora konkurisati za jaslice?
Unapred hvala svima.
 
Тако мало дете је најбоље да чува његова мајка ако је могуће.
А ако није онда ће вам дете ићи 3 дана у вртић па ће га чувати мајка 2 недеље болесно код куће.
Како год урадите дете ће највише времена провести кући. Мислим да је боље да га бар онда стално чува мајка здравог код куће. ;)
 
Zdravo svima. Potreban mi je savet u vezi drzavnih jaslica i ako neko ima dobru preporuku i savet, bio bih mu jako zahvalan.
Naime, dobili samo klinca pre desetak dana i svesni smo da cemo posle godinu dana morati oboje da radimo, a necemo imati kome da ostavimo bebu za to vreme. Zato se namece obaveza da konkurisemo za neki drzavni vrtic. Na zalost bebi ne mozemo priustiti privatni. Pitanja su sledeca:
1. Da li neko moze da preporuci neke drzavne jaslice, po mogucstvu Zemun ili Novi Beograd?
2. Da li svi vrtici cuvaju decu od 1 godine pa na vise ili se bas mora konkurisati za jaslice?
Unapred hvala svima.

Pa jaslice su ti za uzrast dece od 0-3 godine tako da ti ga u vrtić neće primiti...mada ne znam kolika je cena ali mislim da za iste pare možeš da zaposliš neku ženu da ga čuva dok vi niste kući.
 
Тако мало дете је најбоље да чува његова мајка ако је могуће.
А ако није онда ће вам дете ићи 3 дана у вртић па ће га чувати мајка 2 недеље болесно код куће.
Како год урадите дете ће највише времена провести кући. Мислим да је боље да га бар онда стално чува мајка здравог код куће. ;)

Izvini, evo čitam temu i sve ali... šta nije bilo jasno u ekonomskom aspektu? Ako momak ima platu od 20, 30 hiljada (što je još i dobro, bar je ima) kako da majka čuva dete gladna?
 
Pa jaslice su ti za uzrast dece od 0-3 godine tako da ti ga u vrtić neće primiti...mada ne znam kolika je cena ali mislim da za iste pare možeš da zaposliš neku ženu da ga čuva dok vi niste kući.

Ja se iskreno nadam da je jeftinije :sad2: ljudi (žene) koji čuvaju decu svaki dan obično očekuju punu platu, a tu se gubi smisao cele ideje da oboje rade.

Šta je sa rodbinom?
 
Ja se iskreno nadam da je jeftinije :sad2: ljudi (žene) koji čuvaju decu svaki dan obično očekuju punu platu, a tu se gubi smisao cele ideje da oboje rade.

Šta je sa rodbinom?

Svi su zauzeti svojim obavezama. Ne kazem da ne zele, daleko bilo. Jednostavno nasi roditelji su ili daleko ili nisu u stanju zdravstveno to da iznesu. Ali snacicemo se nekako u svakom slucaju. Kad se mora, drage volje.:)
 
Za preporuku jaslica...ima ih dosta, moraces da se raspitas gde ima mesta i da li postoje liste cekanja, ili je samo konkurs u septembru, pa ko uspe da upadne. Najbolje je otici direktno u neki, pa videti za dalje, pravila su ista na jednoj opstini.

Svaki vrtic ima i deo koji se zove jaslice...ne vidim tu problem.
ne znam punu cenu vrtica, to se svakako menja, ali postoji opcija placanja nize cene (tzv. regresiranje), sa potvrdom o primanjima iz firme.

I nije tacno da su sva deca u jaslicama bolesna...zaista ne znam odakle takve price. Moje dete je islo od godinu dana i nikada nije bila bolesna.
Viruse moze doneti i roditelj ili dete moze da ih pokupi u parkicu, na ulici, bilo gde. Sedenje kod kuce ne predstavlja karantin. :confused: zdravlje zavisi i od imuniteta deteta, a taj isti imunitet se ne stice sedenjem pod staklenim zvonom
 
Uh, konkurs ti je do nekog maja da bi dete krenulo u septembru.
E, sad, sto se cekanja tice, znam da je u centru (Stari grad) zesca frka, ceka se i po godinu dana, ne znam za Zemun i NBG.
Ako nemate neku vezu, sto pre se raspitajte i krenite da skupljate papire za prijavu.
Ne salim se, nikad nije rano, moze samo da bude kasno, pa da morate nekog da placate dok ga ne prime u jaslice.
 
Uh, konkurs ti je do nekog maja da bi dete krenulo u septembru.
E, sad, sto se cekanja tice, znam da je u centru (Stari grad) zesca frka, ceka se i po godinu dana, ne znam za Zemun i NBG.
Ako nemate neku vezu, sto pre se raspitajte i krenite da skupljate papire za prijavu.
Ne salim se, nikad nije rano, moze samo da bude kasno, pa da morate nekog da placate dok ga ne prime u jaslice.

Baš tako.
Ne znam da li je urbana legenda, ali čujem da roditelji upisuju dete u jaslice iako ga ne šalju tamo, plaćaju uredno, jer to obezbeđuje mesto u vrtiću posle 3. godine.

Sveža info iz jednog NBG vrtića - od preko 500 zahteva upisano 43 dece.
 
Kad se moje dete upisivalo, a to je bilo negde na samom kraju proslog veka, svuda su bile ekstremne guzve osim na Savskom vencu.

Zivela sam na Karaburmi i bila na listi cekanja 6 meseci. Primili su je (jedva), ali ubrzo sam se preselila na Savski enac pa sam morala da menjam obdaniste i na Savskom vencu su je primili odmah, kao prebacaj iz jaslica u jaslice.
Svakako je na toj opstini tada je bilo malo dece, njih 6-7 po grupi ( anikad nisu svi tu).

Za sve ostale opstine je uvek bio haos u vreme konkursa. ne znam kakvo je stanje sada
 
Zdravo svima. Potreban mi je savet u vezi drzavnih jaslica i ako neko ima dobru preporuku i savet, bio bih mu jako zahvalan.
Naime, dobili samo klinca pre desetak dana i svesni smo da cemo posle godinu dana morati oboje da radimo, a necemo imati kome da ostavimo bebu za to vreme. Zato se namece obaveza da konkurisemo za neki drzavni vrtic. Na zalost bebi ne mozemo priustiti privatni. Pitanja su sledeca:
1. Da li neko moze da preporuci neke drzavne jaslice, po mogucstvu Zemun ili Novi Beograd?
2. Da li svi vrtici cuvaju decu od 1 godine pa na vise ili se bas mora konkurisati za jaslice?
Unapred hvala svima.

1. toplo preporucujem jaslice u vrticu vrabac na bezanijskoj kosi. moje dete je tamo krenulo u jaslice sa godinu i po, a sada ce biti predskolac ;) vrtic je jako lep, veliki, svetao, ogromno dvoriste, imaju tri jaslene grupe, fenomenalne vaspitace i medicinsku sestru. zajedno uce sve i svasta, od toga kako da se socijalizuju, preko toga da se osamostale pa do odlaska na nosu. uslov je da ste i ti i supruga stalno zaposleni i mislim da nema neke velike guzve pri upisu (a mozda i gresim - davno to bese :) ). vrtic inace radi u sklopu pu "11 april", nalazi se iza hrama svetog vasilija ostroskog. konkurs je koliko se secam negde u aprilu-maju, tada konkurises obavezno. ako imas bas neku jaku vezu mozda te i ubace van ovog termina. ne znam kakvi su sa listom cekanja...
2. za ostale vrtice ne znam, ali znam da ovde ima i dece mladje od godinu dana. konkurises bas za jaslice, a posle ti po automatizmu dete prelazi iz jaslene u stariju jaslenu pa u vrticku i td na kraju u predskolsko. jos jednom - za ovaj vrtic sve najbolje, bolji je od bilo kog privatnog vrtica na teritoriji nbgd - zemun.
 
1. toplo preporucujem jaslice u vrticu vrabac na bezanijskoj kosi. moje dete je tamo krenulo u jaslice sa godinu i po, a sada ce biti predskolac ;) vrtic je jako lep, veliki, svetao, ogromno dvoriste, imaju tri jaslene grupe, fenomenalne vaspitace i medicinsku sestru. zajedno uce sve i svasta, od toga kako da se socijalizuju, preko toga da se osamostale pa do odlaska na nosu. uslov je da ste i ti i supruga stalno zaposleni i mislim da nema neke velike guzve pri upisu (a mozda i gresim - davno to bese :) ). vrtic inace radi u sklopu pu "11 april", nalazi se iza hrama svetog vasilija ostroskog. konkurs je koliko se secam negde u aprilu-maju, tada konkurises obavezno. ako imas bas neku jaku vezu mozda te i ubace van ovog termina. ne znam kakvi su sa listom cekanja...
2. za ostale vrtice ne znam, ali znam da ovde ima i dece mladje od godinu dana. konkurises bas za jaslice, a posle ti po automatizmu dete prelazi iz jaslene u stariju jaslenu pa u vrticku i td na kraju u predskolsko. jos jednom - za ovaj vrtic sve najbolje, bolji je od bilo kog privatnog vrtica na teritoriji nbgd - zemun.

Jeste prelep vrtic,zaista je ogroman,ali starije grupe su pre,pre,prevelike.Kod deteta moje drugarice u grupi ima 46-oro dece,tako ona kaze.Ja zato nisam htela Vrabac iako mi je jako blizu.
 
Cena drzavnog vrtica je kako meni rekose 8655 dinara ( ako sam bas dobro zapamtila) puna cena sto po meni predstavlja zaista mali iznos jer je taj iznos bio i pre par godina kad sam ja upisivala prvi put dete u vrtic ako se secam dobro.
Izvinjavam se na ovome "mali iznos" znam da je nekome i to mnogo ali realno gledano za ono sto se za te pare dobije jeste malo .
 
Poslednja izmena:
Cena drzavnog vrtica je kako meni rekose 8655 dinara ( ako sam bas dobro zapamtila) puna cena sto po meni predstavlja zaista mali iznos jer je taj iznos bio i pre par godina kad sam ja upisivala prvi put dete u vrtic ako se secam dobro.
Izvinjavam se na ovome "mali iznos" znam da je nekome i to mnogo ali realno gledano za ono sto se za te pare dobije jeste malo .

Mislim da se za drzavni vrtic cena odredjuje na osnovu primanja ob roditelja, tako da nekada moze biti i manje. Ispravite me ako gresim.
 
Тако мало дете је најбоље да чува његова мајка ако је могуће.
А ако није онда ће вам дете ићи 3 дана у вртић па ће га чувати мајка 2 недеље болесно код куће.
Како год урадите дете ће највише времена провести кући. Мислим да је боље да га бар онда стално чува мајка здравог код куће. ;)



У потпуности се слажем!!!

Брате снађи се некако, дете у тим годинама не може да састави недељу дана у вртићу а да се не разболи. Зашто је то тако то је нека друга атема.
Честитам за принову!!!:super:
 
У потпуности се слажем!!!

Брате снађи се некако, дете у тим годинама не може да састави недељу дана у вртићу а да се не разболи. Зашто је то тако то је нека друга атема.
Честитам за принову!!!:super:

I sa ovim se slazem moj mali je bio krenuo u vrtic sa godinu dana pa je odmah dobio upalu pluca pa smo se "presaltali" na dedu i sad je vec vreme da krene u vrtic jer u septembru puni cetiri godine ( isao jedno vreme u privatni - i isto bio bolestan svake druge nedelje).
I cuvanje od strane baba i deda ima svojih losih strana ( razmazenost pre svega ) ali bar nisu bolesni . Pa sad nikad covek zadovoljan :)
 
У потпуности се слажем!!!

Брате снађи се некако, дете у тим годинама не може да састави недељу дана у вртићу а да се не разболи. Зашто је то тако то је нека друга атема.
Честитам за принову!!!:super:

Hvala brate, ziv bio!!!:D
 
Mislim da se za drzavni vrtic cena odredjuje na osnovu primanja ob roditelja, tako da nekada moze biti i manje. Ispravite me ako gresim.

Cenu vrtica u Beogradu odredjuje gradska uprava...a kad roditelji upisu dete u vrtic oni dobijaju obrazac potvrde o visini primanja koju treba da popune i overe u svojoj firmi i na osnovu broja clanova domacinstva odredjuje se da li ce dete placati punu cenu ili ce biti medju regresiranim korisnicima.
Konkurs za upis deteta u jaslice raspisuje se svakog maja za naredni septembar i potrebno je predati prijavu ukoliko planirate dete da upisete u godini za koju je raspisan konkurs.
Naravno,uvek je najbolje otici do vrtica u koji zelite da upisete dete i na licu mesta se raspitati kod glavne vaspitaice ili glavne medicinske sestre(koja je konkretno nadlezna za bebe,odnosno za jaslene grupe dece) :)
 
У потпуности се слажем!!!

Брате снађи се некако, дете у тим годинама не може да састави недељу дана у вртићу а да се не разболи. Зашто је то тако то је нека друга атема.
Честитам за принову!!!:super:

Nije to bas tako kako ti kazes... uglavnom je razlicito od deteta do deteta...moja su deca krenula u vrtic sa 13 odnosno 14 meseci...jedno je bilo bolesno svakih 10 dana,jedno nije bilo bolesno skoro uopste...to je prilicno individualno,ipak :)
 

Back
Top