Beč

Somalijski gusar

Obećava
Poruka
97
Ovih dana idem u Beč. Šta bih trebo da posetim, gde je dobra, a jeftina klopa, cene po hotelima i hostelima, taxi, koliko su ulaznice u muzejima i ostalim institucijama, jel ima nešto što se organizuje za turiste, a da je džaba...

Unapred hvala :)
 
Ovih dana idem u Beč. Šta bih trebo da posetim, gde je dobra, a jeftina klopa, cene po hotelima i hostelima, taxi, koliko su ulaznice u muzejima i ostalim institucijama, jel ima nešto što se organizuje za turiste, a da je džaba...

Unapred hvala :)

Ja sam bio u januaru. Ovako kupi nedeljnu metro kartu koja kosta oko 18 eura, hostel me je kostao 18 eura nocenje u Wombatu koji je bio sasvim pristojan, taxi nemam pojma a i ne treba ti metro ide svugde, imas popust u muzejima ako si student ako nisi ulaznice su od 5-10 eura. Jeftina klopa na ulicnim trafikama logicno, mekova ima gde hoces.......
Ne mogu nista da ti preporucim da vidis jer mene nista nije ocaralo tamo. Sem da obavezno probas bilo kakvu kafu u Starbucks kafeu kojih ima na svakom koraku. SKupo je doduse. Tipa frapucino je oko 4 eura al vredi svaki cent. Probaj saher tortu
 
Bec je super grad, pogotovu leti.. Sve na takzovanom Ringu treba da vidis- mozes da sednes na tramvaj D, koji staje kod Opere u centru i da vidis spomenik Marije Terezije, dva muzeja, Parlament, Rathaus-gradsku vecnicu, sa druge strane Hofburg, parkove. Ili samo ides peske i neces promasiti. Dalje, Schenbrun prepoucujem i Belvedere. Takodje popularna Shopping ulica Marija Hilfer strasse.
Ako imas vremena popi kafu na plazi to je kod Sweden platza odmah u centru.

Taxi je prilicno skup, sve zavisi gde ides. Ali tipa od centra do nekog npr 16 Bezirka je oko 13-14 eur. Ako se vracas uvece i podelis sa nekim i nije bas velika cifra.

Jeftina klopa van Mekova i trafika su restorani blizu Fakulteta, Vienna University ti je u centru i tu ima dosta lokala gde je klopa 10eur sa sve picem. Takodje u centru Caffeteria (Illy) je vrlo povoljna ista ova cena je. To izgleda kao kafic, ali imaju ogranicen meni tipa becka snicla, paste, salate, sendvici, morski plodovi, deserti....

Sto se tice metro karte- pazi da ti nedeljna karta vazi od PONEDELJKA, a ne od onog dana kad si je kupio!
 
Sto se tice klope imaju do jaja kobasice na uilici , za nekih 3-4 evra ,jedno 5-6 vrsta ... a i oko pijaca ima isto dobre ,a jeftine klope , recimo becka snicla isto s nogu na ulici je skorz dobra ...
 
Ja sam bio u februaru i za 5 dana smo svasta obisli. Dve najbitnije stvari koje treba da vidis su ti prirodnjacki muzej i Schenbrun dvorac sa parkovima, tu imas zooloski vrt, botanicku bastu. Ako se smestis u hotel, odmah uzmi kartu grada. Taxi ti bukvalno ne treba ni za sta jer metroom stizes za 15minuta sa kraja na kraj grada. Sto se hrane tice, nije jeftina, odmah da znas, kao ni bilo sta drugo sto se nudi po kafanama. Kafa(koja je usput splacina u vecini lokala) ti je od 2-2.5e, pivo od 3-4e. Ja jedino nisam obisao Prater jer je bilo hladno, ali to planiram da posetim na jesen.
 
Ovih dana idem u Beč. Šta bih trebo da posetim, gde je dobra, a jeftina klopa, cene po hotelima i hostelima, taxi, koliko su ulaznice u muzejima i ostalim institucijama, jel ima nešto što se organizuje za turiste, a da je džaba...

Unapred hvala :)

...mogu ti preporuciti jeftinu i fantasticnu pizzu u Becu...Kada stanes ledjima okrenut katedrali sv Stefana (ona je centru Ringa) ulica pravo vodi do italijanske pizzerie...restoran vode Italijani, nas dve smo placale dve pice i dva soka 12 -13evra...dakle samo nastavi pravo i nakon 30m sa desne strane se nalazi restoran.

Sto se grada tice izgubi se u njemu...setaj nocu Ringom, kada se isprazne ulice ucinice ti se kao da si se vratio u doba Strausa. Pronadji skulpturu Mocarta u parku iza umetnicko-istorijskog muzeja...predivna je. Prihvati flajer za koncert, tamo svi sviraju kao da su prvaci opere. Kada prodjes kroz kapije Hofburga, skrenes desno nacices fantasticnu radnju sa rucno radjenim drvenim casovnicima...mahom su deciji ali neodoljivi, kaldrmisana ulica, dvorski kompleks svuda naokolo a radnjica malena i uglavljena u celu pricu kao iz bajke da je izasla, ispred je klupica na kojoj sebi veliki drveni Pinokio...Udji u njihove knjizare, nista lepse nisam videla u Becu od knjizara...nema cega nema, starih ploca, stripova, istorija umetnosti, drugo vreme a ne samo drugacije okruzenje...Ne juri znamenitosti, docices do njih svejedno...Probaj Saher tortu u hotelu Saher, nalazi se na levom obodu Ringa, prekoputa je muzej Albertina, mozes videti divne grafike, izmedju ostalih i Direrovog Zeca. Pokusaj da vidis Klimtov Der Kuss, nalazi se u Österreichische Galerie, zamak Belvedere...to je Bec koji ja volim i koji mi se zavukao ispod koze, nikada nisam vise neki grad osetila kao svoj...
 
jao vazdušasta svaka čast na postu, šetnje noću po prvom su čarobne
dodala bih obavezno hundertwasser muzej-kuću, koja je mene fascinirala, tramvaj 1 vodi do tamo
i ako imaš prilike grincig, mislim da se piše gruncig, to je brdo iznad beča, pogled odatle puca i prelepo je videti(do tamo stižeš matroom broj 4 hailigenštat stanica, poslednja stanica pa onda autobus ja mislim da je 37a, pitaj nekog)
u mom profilu imaš par slika sa tog brda
pozdrav i lepo se provedi, uživaj : )
 
I ja sam cuo za taj Gruncig da je vrhunski pogled, ali zbog jakog snega koji je poceo da pada ujutro nisam otisao da vidim, vec sam posao nazad za BG. Mislim da tu imaju i neka 2 manastira.
 
Kafa(koja je usput splacina u vecini lokala)
Ne bih rekao, Beč ima prilično dugu tradiciju spremanja i ispijanja kafe, i mnogo, mnogo tipova i varijeteta, koji su daleko od splačina... Npr, kafa Melange mi se mnogo dopala (jedna od najtradicionalnijih bečkih kafa), da li ste je probali? :)
 
Evo i ja da dodam nesto..ako ides par dana,vikend itd..pametnije je da kupis "Vienna Card" nego nedeljnu kartu za prevoz.kosta 18,5e vazi 3 dana za sve vrste prevoza i imas popuste na preko 200mesta u gradu..od muzeja,koncerata,restorana kafea,itd
 
Imam firmu u Sloveniji i sredjene sve papire,pa me zanima kako bi mogla da predjem u Bec da zivim tako.Zanima me kako bi mogla deca tamo da mi krenu u skolu.Ako neko zna nek mi pomogne.Unapred HVALA.
 
Da li neko zna informaciju sta ce biti na trgu ove godine u Becu (za Novu godinu)? Prosle godine sam proslavio u Budimpesti a ove planiram u Becu jer sam cuo da je dobar provod ... i ako neko zna neki dobar klub da mi preporuci. Unapred zahvalan :)
 
Kada smo starim turističkim tramvajem prošle godine obilazili staro jezgro Beča, zapitali smo vodiča da li zna gde se nalazi kuća u kojoj je živeo i radio Vuk Karadžić. Čovek se na trenutak zbunio, prebledeo i skoro panično počeo da objašnjava da ništa o tome ne zna i da ne može ni da pretpostavi gde se Karadžić sada nalazi. Iako smo ovu anegdotu rado prepričavali, priznajemo da nam je bilo krivo što se ovde tako malo zna o našem prosvetitelju, koji je u Beču proveo veći deo života i u njemu umro. S druge strane, kada bi se samo popisala imena značajnih ljudi koji su glavnom gradu Alpske republike živeli, radili ili povremeno dolazili, verujemo da bi se sačinila knjiga opširnija od telefonskog imenika
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da li neko zna informaciju sta ce biti na trgu ove godine u Becu (za Novu godinu)? Prosle godine sam proslavio u Budimpesti a ove planiram u Becu jer sam cuo da je dobar provod ... i ako neko zna neki dobar klub da mi preporuci. Unapred zahvalan :)

pa ne znam sada koji trg...ali to je uvijek isti. Vodi neki "Silvesterpfad" kroz centar. Ukucaj u google. Ljudi ga vole ali ja ipak ne....


evo ti ovo...ne mogu ti sada prevesti ne tvom jeziku

http://www.wien.info/de/musik-buehne/silvester

http://www.wien-event.at/stadt-wien...iew-list|page_id-6/event/tx_cal_phpicalendar/

Imas link "Ausführliche Silvestervorschau 2011/2012". Otvori pa vidi

Uglavnom zabavu vecu ces imati na tom Silvesterpfadu koji je u centru (1.Bezirk)

Dobar club: U4, Passage, Club Couture..

ima ih vazda...pogledaj ukucaj u google....
 
Poslednja izmena:
Koji smestaj je najjeftiniji za cetvroro ljudi (dva para)? Sto se nas tice, moze i jedna dvokrevetna soba, ma moze i bez kreveta, ne idemo tamo da spavamo :) Hoteli, hosteli, sobe, apartmani, kako vec...Cene...

Unapred hvala.
 

Back
Top