Optimista i Pesimista

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
ako optimisticki duh krene sa pesimistom u zajednicki zivot, da li pesimista moze da iscrpi optimistu tako da duh klone i sve postaje crno, optimista postaje pesimista iako u dnu duse zna da je to ieben zivot, da li tu ima spasa!?
 
Najbolja kombinacija. pesimista optimistu savetuje sta sve moze da se desi i koje su posledice te odluke optimiste jer su nepromisljeni i vide samo najbolje,a optimista cupa pesimistu iz mracnih raspolozenja i bodri ga! Ti ljudi o kojima pises se nazivaju emotivni vampiti oni ljude nerviraju dodju i upropaste ti dan i njih to uveseljava! Primer ti izadjes srecan na ulicu i neko ti kaze u prolazu ja bih se zapitao malo o nekim stvarima da sam na tvom mestu! I produzi! I ti sada mucenik mislis sta **** te nije u redu? Jel odelo,jel sam nesto rekao,pa jel ga znam i sto vise razmisljas vise se podkopavas! Dovoljno je neko da ti baci semenku sumnje i ti od toga mozes napraviti drvo! Pravi pesimista nikada nece postati optimista,osim ako ga ne usere neka ogromna sreca,a ni optimista pesimista!
 
ja sam optimista, moj bivši pesimista.
mislim da ti je sve jasno kad kažem bivši:D
kad se ubedači prosto to prenese i na mene.
a ja mogu da mu pričam nešto, tog trenutka će da
kao promeni mišljenje, sutra će da se vrati na staro.
sve u svemu.....:(
 
Ili je pesimista mazohista?

Potrebno je da pesimista ima jako puno strpljenja sa optimistom. Pesimista ima jasnu sliku sveta i pliva u njoj. I onda dodje neki tamo optimista, pun nekakvih nebuloznih predstava o zivotu, buducnosti, svakodnevici… I krene da ubedjuje pesimistu kako negov stav nije ispravan, jer treba da ima optimistican pristup u zivotu. I maltretira ga time iz dana u dan, a pesimista ne vidi nista ubedljivo ili validno u celoj toj prici. Slusa ga strpljivo, smeska se na gluposti koje optimista uredno prezentuje kao u realnosti zasnovane cinjenice, strpljivo klimajuci glavom, cekajuci kad ce optimista da zaista vidi istinu i sidje sa tog oblaka u kom se krece, oblaka koji mu je zamaglio pogled. Kad prodje taj nalet inspiracije optimiste, pesimista nastavi da gleda stvari onakve kakve jesu (iz njegove perspektive), a kad optimisti predoci njegovo vidjenje stvari, ovaj se nadje silno uvredjen i izmaltretiran, jer, Boze moj, pesimista u njemu hoce da ubije zivot i da mu popije svu energiju. Ali, brzo stane optimista na noge i opet pocne pesimistu da maltretira sa gomilom gluposti koje nemaju potporu u realnosti i da insistira da pesimista prihvati to sumanuto vidjenje sveta…

Svaka krajnost ima svoju istinu. A istina se vrti negde u sredini. Nije poenta nadvlaciti konopac, nego naci tacku ravnoteze duzi koja spaja polaritete.
 
ako optimisticki duh krene sa pesimistom u zajednicki zivot, da li pesimista moze da iscrpi optimistu tako da duh klone i sve postaje crno, optimista postaje pesimista iako u dnu duse zna da je to ieben zivot, da li tu ima spasa!?

Njih dvoje retko krenu u zivot zajedno! Pesimista obavezno na optimistu gleda kao na budalu tako da...Pa i ako krenu, to ne traje dugo i svako ostaje ono sto je bio na pocetku veze (pesimista - opitimista). Pesimizam i optimizam su duboko ukorenjeni stilovi zivota koji se gotovo nikad ne menjaju!
 
ako optimisticki duh krene sa pesimistom u zajednicki zivot, da li pesimista moze da iscrpi optimistu tako da duh klone i sve postaje crno, optimista postaje pesimista iako u dnu duse zna da je to ieben zivot, da li tu ima spasa!?

Za jednog je čaša poluprazna,a za drugog polupuna..i oni su par,jedno je optimista,drugo pesimista..mišljenja sam da jedno drugo ne može preokrenuti u suprotno,jer niko ne postaje optimista/pesimista iz uvjeravanja nekog drugog,ma koliko taj neko bio naša srodna suša.
I sve je jedno dok su par i dok imaju čašu..polupraznu ili polupunu
 
Ili je pesimista mazohista?

Potrebno je da pesimista ima jako puno strpljenja sa optimistom. Pesimista ima jasnu sliku sveta i pliva u njoj. I onda dodje neki tamo optimista, pun nekakvih nebuloznih predstava o zivotu, buducnosti, svakodnevici… I krene da ubedjuje pesimistu kako negov stav nije ispravan, jer treba da ima optimistican pristup u zivotu. I maltretira ga time iz dana u dan, a pesimista ne vidi nista ubedljivo ili validno u celoj toj prici. Slusa ga strpljivo, smeska se na gluposti koje optimista uredno prezentuje kao u realnosti zasnovane cinjenice, strpljivo klimajuci glavom, cekajuci kad ce optimista da zaista vidi istinu i sidje sa tog oblaka u kom se krece, oblaka koji mu je zamaglio pogled. Kad prodje taj nalet inspiracije optimiste, pesimista nastavi da gleda stvari onakve kakve jesu (iz njegove perspektive), a kad optimisti predoci njegovo vidjenje stvari, ovaj se nadje silno uvredjen i izmaltretiran, jer, Boze moj, pesimista u njemu hoce da ubije zivot i da mu popije svu energiju. Ali, brzo stane optimista na noge i opet pocne pesimistu da maltretira sa gomilom gluposti koje nemaju potporu u realnosti i da insistira da pesimista prihvati to sumanuto vidjenje sveta…

Svaka krajnost ima svoju istinu. A istina se vrti negde u sredini. Nije poenta nadvlaciti konopac, nego naci tacku ravnoteze duzi koja spaja polaritete.
lep post,slazem se sa tobom potpuno! Mene optimisti tako nerviraju sa njihovim idejama i fantazijama,a one sto ja poznajem su ili lepi ili imaju pare i onda oni mene ubedjuju kako je zivot lep jer oni besnuju i ludiraju se,a ja sam namcor jer sam sirotinja i prosecan! Pa sine da sam i ja takav kao ti i da imam pare i lepotu bio bih optimista jer nista ne moram da zasluzim,sve dobijem na tacni i nemam potrebe da razmisljam,a kad si kao ja moras da provalis sablon kako sve funkcionise,da sve sam postignes i kada skapiras sve zakljucis da je sve glupo,povrsno,trulo i bezvredno!
 
ako optimisticki duh krene sa pesimistom u zajednicki zivot, da li pesimista moze da iscrpi optimistu tako da duh klone i sve postaje crno, optimista postaje pesimista iako u dnu duse zna da je to ieben zivot, da li tu ima spasa!?

Pravom optimisti ni najgori pesimista ne može ništa.
Dobro, može da ga smara, nervira i ...na kraju mu dosadi. Ali od njega nikad neće napraviti pesimistu. Ne brigaj.
 
ako optimisticki duh krene sa pesimistom u zajednicki zivot, da li pesimista moze da iscrpi optimistu tako da duh klone i sve postaje crno, optimista postaje pesimista iako u dnu duse zna da je to ieben zivot, da li tu ima spasa!?

Mislim da da,
Ako postavis stvar kao = tome da je kad prislonis hladnu ruku uz toplu ruku sa linearnom kolicinom toplote samo jedna cifra u plus jedna u minus, topla ce postati hladna a ne obrnuto
Dakle, mora odnos dobra zla minimum da bude siksti forti u orist dobra da bi imalo iole sanse da + prevagne. Inace ako je 50-50, to je gotova stvar u najavi.
 
Mislim da da,
Ako postavis stvar kao = tome da je kad prislonis hladnu ruku uz toplu ruku sa linearnom kolicinom toplote samo jedna cifra u plus jedna u minus, topla ce postati hladna a ne obrnuto
Dakle, mora odnos dobra zla minimum da bude siksti forti u orist dobra da bi imalo iole sanse da + prevagne. Inace ako je 50-50, to je gotova stvar u najavi.

Zasto predznaci tipa: pesimizam = zlo, negativno, a optimizam = dobro, pozitivno?

Moze i drugacije... Ako posmatramo pesimizam i optimizam kao pristup zivotu i dvoje u vezi sa razlicitim pristupima, optimista je taj koji u krajnjoj liniji okoncava vezu.

Jer, pesimista sa svojim pristupom moze samo prijatno da se iznenadi u zivotu (neprijatno ocekuje i nije iznenadjenje), a optimista se uvek iznova razocarava (jer prijatnosti ocekuje pa ne mogu da ga prijatno iznenade), pa mora da podesava svoje ruzicaste naocare na odgovarajucu frekvencu ne bi li opet pogled bio ruzicast.

U tom smislu - optimista je taj koji je vec po default-u nezadovoljan u vezi, a pesimista zadovoljan. Vezu okonca nezadovoljstvo.

Da li ce veza opstati zavisi od stepena nezadovoljstva i netolerancije koju oseca / pokazuje optimista...
 
Nijedna krajnost nije pozeljna...svi smo mi optimiste i pesimiste pomalo...jer optimiste su totalno euforicne a pesimiste konstantno na dnu...e to je vec slucaj za lecenje...znaci najzdravija je kombinacija jednog i drugog, dozirano u zavisnosti od situacije i raznih okolnosti..
 
Poslednja izmena:
Pesimista ne živi punim plućima...:roll:

pa ne znam baš, ima pesimista koji su upravo odustali od "menjanja sveta" i žive upravo po sistemu carpe diem.

to što je pesimista u stvari razočarani idealista, ne znači da sopstveni život ne igra kako treba.

Stvar je u tome što ljudi obično imaju pogrešnu sliku o pesimistima, vezujući ih za smorene i nadrndane čičezgare. To nema veze sa pravim pojmom pesimiste.

Svaki pametan čovek je u biti pesimista.Drugačije nije ni moguće.
 
ako optimisticki duh krene sa pesimistom u zajednicki zivot, da li pesimista moze da iscrpi optimistu tako da duh klone i sve postaje crno, optimista postaje pesimista iako u dnu duse zna da je to ieben zivot, da li tu ima spasa!?

A mozda optimista iscrpljuje i nervira pesimistu svojim stavovima da ce sve na kraju ispasti dobro, dok postoje jasne cinjenice i neoborivi dokazi da nece?:think:
 
Optimizam - Pesimizam
korelacija dveju krajnjosti..u sustini i tzv real life niko nije potpuni optimista niti je pak potpuni pesimista..svi smo negde izmedju
medjutim kada se rodi dete ono poseduje osnovni program koji mu omogucava da uci i nauci..tako da se ni jedno dete ne radja sa optimizmom ili sa pesimizmom ..dete ne zna cak ni da govori ne zna ni reci da oformi u svom detinjem umu..
stvar je u nacinu razmisljanja..pesimisticko razmisljane moze da postane takvo samo navikom..kao i svaki drugi nacin razmisljanja stice se zivotom..ili preciznije receno zivotnim iskustvom..ali i optimizam moze nam postati navikom..mislim na balansirano razmisljanje..pesimista ce videti samo negativne odlike i ishode neke situacija a optimista samo pozitivne..iako i jedan i drugi sebe zapravo obmanjuju ..pesimista ima prednost jer ce tacnije da proceni ishod neke situacije od optimiste ali koje su to situacije..svakako one nebitne narocito one u medjuljudskim odnosima..gde optimizam pomaze coveku da istraje i prevazidje trenutnu krizu u odnosima..dok pesimista jednostavno odustane..medjuljudski odnosi cine 85% ukupnje ljudske srece a optimisti su mnogo prijatniji u drustvu od pesimista pa tako i ako pesimisti tacnije procenjuju situacije optimisti su srecniji ljudi sto je na kraju jedino ispravno merilo..
optimizam je danas u eri "pozitivnog razmisljnja" postao nekako drugorazredna kategorija.ali dali je bas tako?
kakva je razlika izmedju "pozitivnog razmisljanja" i depresije..pa u sledecem..covek u depresiji misli o sebi ja sam los ja nista ne vredim dok covek koji "pozitivno razmislja" o sebi misli ja sam dobar ja vredim itd..ali primeceno je da je zajedno sa usponmom "pozitivnog razmiljanja" krenuo i uspon obolelih od depresije..kako to sad? pa lepo.."pozitivno razmisljanje" sa depresijom ima zajednicko to sto je sve to isti nacin razmisljanja..naravno mi se necemo osecati lose sve dok sebi ponavaljamo pozitivne mantre pozitivnog razmisljanja ali sta se desava kad prestanemo?
kako to da "pozitivno razmiljanje" moze da a veoma ceto i uspe u tome ..odvede coveka u depresiju?..lasno..oba razmisljnja imaju previse fokusa na sebe..covek se..baveci se "pozitivnim razmisljnajem" obucava za depresiju..
ali i optimalno razmisljenj se da nauciti sa malo samodizcipline naravno

http://forum.krstarica.com/threads/294238
 

Back
Top