Nokia 2730 Classic ili Vip 626? Help.

Morena_007

Aktivan član
Poruka
1.585
Planiram da uzmem telefon preko Vip-a i izbor je pao na ova 2 fona:

1. Nokia 2730 Classic
web_Nokia_2730.jpg

2. Vip 626
web_Vip_626.jpg

Oba imaju skoro iste funkcije, s tim da je Nokia malko bolja.
Vip nije neka poznata marka, pa me to čini pomalo rezervisanom. :neutral:

Interesuje me da li neko od vas koristi ovde navedene telefone.
Kakva su vam iskustva? Koje su mane, a koje prednosti ovih telefona?
:kafa:

Hvala unapred na odgovoru. :hvala:
 
Nokia! čini mi se ima bolju bateriju a i proveren je proizvodjač :)
ja koristim Nokiu sa njihovim klasičnim fabričkim op.sistemom kao što je i ova 2730 i extra je.
ima sve što treba a i znaš da je kvalitetna.
ovaj Vip-ov nisam nikad videla/koristila pa ne mogu ništa da ti kažem.
al sam više za Nokiu!:ok:
 
realno je bolje da kupis ovako u slobodnoj prodaji taj tel kosta oko 100 evra ,odes lepo u alfa copy dobijse garanciju godinu ili dve i miran si .nema ugovora nikakvih nema nista a karticu mozes da prebacis na postpaid ako ti je pripaid ili da kupis odma post paid ako hoces bas na racun da ti ide kartica,i mozes da ubacis koju hoces karticu ako ti je nesto hitno
 
realno je bolje da kupis ovako u slobodnoj prodaji taj tel kosta oko 100 evra ,odes lepo u alfa copy dobijse garanciju godinu ili dve i miran si .nema ugovora nikakvih nema nista a karticu mozes da prebacis na postpaid ako ti je pripaid ili da kupis odma post paid ako hoces bas na racun da ti ide kartica,i mozes da ubacis koju hoces karticu ako ti je nesto hitno

Ja uopšte ne mislim ovako. Ako neko hoće da bude postpejd, zašto da ne iskoristi šansu i kupi telefon za neku simboličnu sumu? Jer postpejd će svejedno plaćati, čemu onda davati "živu" lovu za telefon.

Problem je jedino ako neko iz ko zna kojih razloga često menja telefone, ili kartice, pa mu ugovor od dve godine predstavlja opterećenje. Ja imam jednu karticu od 2003. godine, i baš ovih dana se razmišljam da li da je promenim, jer VIP ima, za mene, jednu skoro neodoljivu ponudu. Dvoumim se samo zbog (ne)pouzdanosti VIP mreže, ali mislim da ću ipak verovati jerotiju na reč.
 
Ja uopšte ne mislim ovako. Ako neko hoće da bude postpejd, zašto da ne iskoristi šansu i kupi telefon za neku simboličnu sumu? Jer postpejd će svejedno plaćati, čemu onda davati "živu" lovu za telefon.

Problem je jedino ako neko iz ko zna kojih razloga često menja telefone, ili kartice, pa mu ugovor od dve godine predstavlja opterećenje. Ja imam jednu karticu od 2003. godine, i baš ovih dana se razmišljam da li da je promenim, jer VIP ima, za mene, jednu skoro neodoljivu ponudu. Dvoumim se samo zbog (ne)pouzdanosti VIP mreže, ali mislim da ću ipak verovati jerotiju na reč.

to sam naveo kao primer za karticu ako samo zato zeli preko vipa da uzme...

ja sam se usmerio vise na teelfon i zavrsnu cenu koja ce mu biti,

jer kad das odma kes (nokia ta kosta 95 evra u alfa copy ovlascenom servisu i prodavnici nokija telefona) 95 evra i dobije garanciju od 2 godine za telefon sa svom opremom + moze da radi na svim karticama . ili otici u vip potpisati ugovor na 2 godine ,koristit samo njihovu karticu ,i posle 2 godine dati 50 evra vise za taj isti telefon ,ne znam po meni to nije isplativo nikako ,tj samo u pocetku nekih prva 2 meseca (da se to ne isplati njima ne bi ga davali odma za dzabe)
 
Aco, ako neko hoće da kupi telefon "nokia" 2730 preko VIP mreže, uz postpejd paket 150 će ga dobiti za 1 dinar. Znači, telefon će sada platiti 1 dinar, a dve godine će plaćati svakog meseca 690 dinara + pdv + poreze, ali za 150 minuta razgovora i 150 SMS poruka mesečno. Znači, plaćaće dve godine ono što troši, jer ne možemo očekivati da će nam neko dati da pričamo i sms - ujemo za dž.

Ako neko hoće da kupi taj isti telefon u nekoj prodavnici, platiće ga, ne znam tačno, ali recimo,10 000 dinara. I ako hoće da bude postpejd korisnik neke mreže, bilo koje, opet će mesečno morati da plaća paket koji je izabrao. Znači, u minusu je onih 10 000 dinara, koje je dao za telefon.

Dobra strana kupovine telefona za keš je to što nema nikakvu obavezu ni prema kome, i može da postane bilo čiji korisnik bilo kada.

Dobra strana kupovine telefona zajedno sa postpejd paketom je ta što ne mora u startu da da pare za aparat, nego ga praktično dobije, ako je već rešio da bude postpejd korisnik.

I ne znam kako je to regulisano, ali pretpostavljam da i telefoni koji se kupuju preko mobilnih operatera imaju garanciju. Ne verujem da se kupuju bez garancije.
 
Aco, ako neko hoće da kupi telefon "nokia" 2730 preko VIP mreže, uz postpejd paket 150 će ga dobiti za 1 dinar. Znači, telefon će sada platiti 1 dinar, a dve godine će plaćati svakog meseca 690 dinara + pdv + poreze, ali za 150 minuta razgovora i 150 SMS poruka mesečno. Znači, plaćaće dve godine ono što troši, jer ne možemo očekivati da će nam neko dati da pričamo i sms - ujemo za dž.

Ako neko hoće da kupi taj isti telefon u nekoj prodavnici, platiće ga, ne znam tačno, ali recimo,10 000 dinara. I ako hoće da bude postpejd korisnik neke mreže, bilo koje, opet će mesečno morati da plaća paket koji je izabrao. Znači, u minusu je onih 10 000 dinara, koje je dao za telefon.

Dobra strana kupovine telefona za keš je to što nema nikakvu obavezu ni prema kome, i može da postane bilo čiji korisnik bilo kada.

Dobra strana kupovine telefona zajedno sa postpejd paketom je ta što ne mora u startu da da pare za aparat, nego ga praktično dobije, ako je već rešio da bude postpejd korisnik.

I ne znam kako je to regulisano, ali pretpostavljam da i telefoni koji se kupuju preko mobilnih operatera imaju garanciju. Ne verujem da se kupuju bez garancije.
Tako je dosta ljudi kad se spomene uzimanje telefona preko operatera odma pomisli na to kako si pod ugovorom 1-2 god i moraćeš da svaki mesec plaćaš određenu sumu ali zauzvrat dobiješ određen broj besplatnih minuta i sms-ova tako da to uopšte nije loša opcija za recimo nekog biznis korisnika koji ima dosta minuta razgovora mesečno on recimo može da kupi neki telefon koji košta 300E u slobodnoj prodaji za 150E.
 
Tako je. Loša strana je, mada se postavlja pitanje i zašto bi bila loša, ako je operater OK, to što si ugovorom vezan 2 godine. Ali, ako realno imaš potrebu za mobilnim telefonom, zašto bi taj ugovor bio opterećenje, kada svejedno to što pričaš ili kuckaš poruke, moraš da platiš. I u pripejdu i u postpejdu.

Opet kažem, loše bi bilo vezati se ugovorom pa da se ispostavi da je signal loš, ili operater krade, ili ...

Ja sam postpejd korisnik Telenora, i izuzetno sam zadovoljna paketom koji imam i mrežom, ali su mi telefoni iz njihove ponude preskupi, pa se samo zato ovih dana lomim oko VIP -a.
 
Aco, ako neko hoće da kupi telefon "nokia" 2730 preko VIP mreže, uz postpejd paket 150 će ga dobiti za 1 dinar. Znači, telefon će sada platiti 1 dinar, a dve godine će plaćati svakog meseca 690 dinara + pdv + poreze, ali za 150 minuta razgovora i 150 SMS poruka mesečno. Znači, plaćaće dve godine ono što troši, jer ne možemo očekivati da će nam neko dati da pričamo i sms - ujemo za dž.

Ako neko hoće da kupi taj isti telefon u nekoj prodavnici, platiće ga, ne znam tačno, ali recimo,10 000 dinara. I ako hoće da bude postpejd korisnik neke mreže, bilo koje, opet će mesečno morati da plaća paket koji je izabrao. Znači, u minusu je onih 10 000 dinara, koje je dao za telefon.

Dobra strana kupovine telefona za keš je to što nema nikakvu obavezu ni prema kome, i može da postane bilo čiji korisnik bilo kada.

Dobra strana kupovine telefona zajedno sa postpejd paketom je ta što ne mora u startu da da pare za aparat, nego ga praktično dobije, ako je već rešio da bude postpejd korisnik.

I ne znam kako je to regulisano, ali pretpostavljam da i telefoni koji se kupuju preko mobilnih operatera imaju garanciju. Ne verujem da se kupuju bez garancije.
Potpisujem! Telefon u radnji kupiti i mirna Bačka.

Mago7, ako baš želiš taj VIP 626, otiđi lepo u prodavnicu i kupi Alcatel OT 800 Tribe, jer to je taj telefon. Ne obavezuj se dve godine za glupi telefon. Nikad više neću uzeti telefon uz ugovornu obavezu, ali nikad!
 
jane_va:
Ne obavezuj se dve godine za glupi telefon. Nikad više neću uzeti telefon uz ugovornu obavezu, ali nikad!

Zašto? Zato što telefon dosadi, ili problemi sa operaterom, ili nešto treće? Ja sam 4 godine postpejd u Telenoru, do sada sam mogla dva puta kupiti telefon.

Meni telefon služi za telefonske razgovore. Nikada ne menjam telefon da bih bila u trendu, nego dokle god radi kako treba, ja ga koristim. Kada počne da se kvari, ne popravljam ga, nego kupim drugi.
 
Zašto? Zato što telefon dosadi, ili problemi sa operaterom, ili nešto treće? Ja sam 4 godine postpejd u Telenoru, do sada sam mogla dva puta kupiti telefon.

Meni telefon služi za telefonske razgovore. Nikada ne menjam telefon da bih bila u trendu, nego dokle god radi kako treba, ja ga koristim. Kada počne da se kvari, ne popravljam ga, nego kupim drugi.

1. Mora se dekodirati, ako hoćeš da koristiš drugu karticu.
2. Ne vredi toliko.
3. Za dve godine svakako dosadi, naročito ako si telefon manijak kao ja.
4. Desi se da se pokvari....

Svako ima neke svoje razloge, ***. Tebe kapiram, ali ako nekome telefon nije samo za razgovor... :roll:
 

Back
Top