The big day

Sta znam... nisam nesto ni razmisljao o tome.
Ne bih voleo da bude neki spektakl, mada nzm, ima vremena za razmisljati o tome, msm kada(ako uopste) bude bilo na vidiku, ovako mogu samo da fantaziram...

A i pre bih razmisljao o medenom mesecu, msm to mi je bas onako uber kul :lol:
 
Ni ja nisam razmisljao o tome... do sad...
Recimo da bih voleo da bude sve osim tradicionalnog vencanja sa klavijatura-bendom i promuklom pevacicom na koju bi svako musko na svadbi parilo ochi, strinama i ujnama koje u zivotu nisam video a utrkuju se da me ljube oko usta namazane narandzastim karminom.
Prostor... idealno bi bilo da bude neki otvoren prostor... te sale, opstine, me gushe... i da bude u ranu jesen recimo, mozda pored neke reke.
Zvanice... do 50 max. Ne bih zeleo da svadba sluzi za pokazivanje/dokazivanje kol'ko mi je lepa supruga, kol'ko je bogat meni, kol'ko kinte imamo... vec da se na prvom mestu ona i ja provedemo lepo, a to cemo jel'te najbolje moci u drustvu najblizih.
Muzika... paa zvao bih ortake iz skole ili neki bend da sviraju jazz/klasiku/bluez/swing/tango za prvo vreme... a onda, posle 12 tamburashiii :D
Odelo... hmm... crno, crna kravata, bela kosulja. A vencanica... stagod da je zeni po ukusu, moze i u farkama :)
Od tih gluposti koje forsiraju na fensi vencanjima, meni se jedino dopadaju limuzine... pritom ne bih uzeo onu veliku, crnu... nego nekog oldtajmera iz sezdesetih recimo... :heart: ili ako bash nije daleko, one retro kocije sa konjima... :ok:
I na kraju, medeni mesec, e to mi je najbitnije jer obozaavam da putujem, verovatno bi bio Cancun u Meksiku (jeste izvikan i skup, al' je preko jesen preleeeep!), ili 15ak dana u nekom bungalovu na Tajlandu... :)

Da nisam neshto zaboravio?
 
Ni ja nisam razmisljao o tome... do sad...
Recimo da bih voleo da bude sve osim tradicionalnog vencanja sa klavijatura-bendom i promuklom pevacicom na koju bi svako musko na svadbi parilo ochi, strinama i ujnama koje u zivotu nisam video a utrkuju se da me ljube oko usta namazane narandzastim karminom.
Prostor... idealno bi bilo da bude neki otvoren prostor... te sale, opstine, me gushe... i da bude u ranu jesen recimo, mozda pored neke reke.
Zvanice... do 50 max. Ne bih zeleo da svadba sluzi za pokazivanje/dokazivanje kol'ko mi je lepa supruga, kol'ko je bogat meni, kol'ko kinte imamo... vec da se na prvom mestu ona i ja provedemo lepo, a to cemo jel'te najbolje moci u drustvu najblizih.
Muzika... paa zvao bih ortake iz skole ili neki bend da sviraju jazz/klasiku/bluez/swing/tango za prvo vreme... a onda, posle 12 tamburashiii :D
Odelo... hmm... crno, crna kravata, bela kosulja. A vencanica... stagod da je zeni po ukusu, moze i u farkama :)
Od tih gluposti koje forsiraju na fensi vencanjima, meni se jedino dopadaju limuzine... pritom ne bih uzeo onu veliku, crnu... nego nekog oldtajmera iz sezdesetih recimo... :heart: ili ako bash nije daleko, one retro kocije sa konjima... :ok:
I na kraju, medeni mesec, e to mi je najbitnije jer obozaavam da putujem, verovatno bi bio Cancun u Meksiku (jeste izvikan i skup, al' je preko jesen preleeeep!), ili 15ak dana u nekom bungalovu na Tajlandu... :)

Da nisam neshto zaboravio?

:zcepanje: Ja cekala da neko napise nesto ovako, da ne moram ja da kucam...:zcepanje: Mozda bi bilo malo drugacije, ali na ovu foru...Vencanica bi bila slacna ovoj:



Uploaded with ImageShack.us


I to je to... Inace, najgore je ono mucenje po 3-4 meseca da bi se spremilo nesto sto ce gosti da pojedu i popiju za jedno vece...:roll:
 

ne bih se ljutila kad bi kao poklon od kumova dobila josh i krstarenje :lol:
ih,ni ja se ne bih ljutila,taman posla:lol:
Ni ja nisam razmisljao o tome... do sad...
Recimo da bih voleo da bude sve osim tradicionalnog vencanja sa klavijatura-bendom i promuklom pevacicom na koju bi svako musko na svadbi parilo ochi, strinama i ujnama koje u zivotu nisam video a utrkuju se da me ljube oko usta namazane narandzastim karminom.
Prostor... idealno bi bilo da bude neki otvoren prostor... te sale, opstine, me gushe... i da bude u ranu jesen recimo, mozda pored neke reke.
Zvanice... do 50 max. Ne bih zeleo da svadba sluzi za pokazivanje/dokazivanje kol'ko mi je lepa supruga, kol'ko je bogat meni, kol'ko kinte imamo... vec da se na prvom mestu ona i ja provedemo lepo, a to cemo jel'te najbolje moci u drustvu najblizih.
Muzika... paa zvao bih ortake iz skole ili neki bend da sviraju jazz/klasiku/bluez/swing/tango za prvo vreme... a onda, posle 12 tamburashiii :D
Odelo... hmm... crno, crna kravata, bela kosulja. A vencanica... stagod da je zeni po ukusu, moze i u farkama :)
Od tih gluposti koje forsiraju na fensi vencanjima, meni se jedino dopadaju limuzine... pritom ne bih uzeo onu veliku, crnu... nego nekog oldtajmera iz sezdesetih recimo... :heart: ili ako bash nije daleko, one retro kocije sa konjima... :ok:
I na kraju, medeni mesec, e to mi je najbitnije jer obozaavam da putujem, verovatno bi bio Cancun u Meksiku (jeste izvikan i skup, al' je preko jesen preleeeep!), ili 15ak dana u nekom bungalovu na Tajlandu... :)

Da nisam neshto zaboravio?

nikad nije razmisljao o tome,a najduzi opis ostavio:lol:
hm,sta ce biti kad dobrano razmislis?:/
 
covek zivi, zivi...i onda stupi u brak...

al' dobro ajd'...recimo da me pogodi neki zalutala lopta u ovaj deo mozga gde stoji odluka da necu da se zenim, bio bi to samo formalni dogadjaj...nekako mi ta velika vencanja deluju kao da 'srecni' par nije siguran u taj potez, pa im je potrebna podrska velikog 'auditorijuma'...
 
vencanje iz snova
satra za nekih 500 -600 ljudi ,crven tepih ispred ,a unutra laminat da ne propadaju stikle u travu
mercedes ,beli, nemacke table ,a posle i kocije sa sa 4 konja
10 prasica i 3 vola
Ljuba Alicic feat Seka Aleksic i Semsa vs Ana Bekuta za posle ponoci
Mlada u Versace vencanici sa louis vuitton tasnicom zlatnom i jedna rezervna sa svarovski kristalima za presvlaku
rokanje u vazduh iz pola tuceta kratih cevi ,a pozeljno je neka duze ako bude bilo
par iljada evra u sitnijim apoenima da se lepi muzici na celo i u dekoltee
jedan ciganski trubacki orkestar koji ce za pare svirati i na drvecu , na stolovima , dubeci na glavi ...
torta od 100 jaja i brda secera i cokolade ,na 10 spratova
deveruse u narodnim nosnjama sa armani i prada asesoarima
cisterna rakije i piva
u izdvojenoj prostoriji veliki stakleni astal sa ispisanim Srecni mladenci od lajni kokaina i naravno za svakog gosta posebna srebrna slamka ...
neke cvetne ikebane i pizdarije ...
zastava od nekih 3x5 matera
jedena troclana medicinska ekipai sanitetsko vozilo za ne daj boze
 
vencanje iz snova
satra za nekih 500 -600 ljudi ,crven tepih ispred ,a unutra laminat da ne propadaju stikle u travu
mercedes ,beli, nemacke table ,a posle i kocije sa sa 4 konja
10 prasica i 3 vola
Ljuba Alicic feat Seka Aleksic i Semsa vs Ana Bekuta za posle ponoci
Mlada u Versace vencanici sa louis vuitton tasnicom zlatnom i jedna rezervna sa svarovski kristalima za presvlaku
rokanje u vazduh iz pola tuceta kratih cevi ,a pozeljno je neka duze ako bude bilo
par iljada evra u sitnijim apoenima da se lepi muzici na celo i u dekoltee
jedan ciganski trubacki orkestar koji ce za pare svirati i na drvecu , na stolovima , dubeci na glavi ...
torta od 100 jaja i brda secera i cokolade ,na 10 spratova
deveruse u narodnim nosnjama sa armani i prada asesoarima
cisterna rakije i piva
u izdvojenoj prostoriji veliki stakleni astal sa ispisanim Srecni mladenci od lajni kokaina i naravno za svakog gosta posebna srebrna slamka ...
neke cvetne ikebane i pizdarije ...
zastava od nekih 3x5 matera
jedena troclana medicinska ekipai sanitetsko vozilo za ne daj boze

Eh, pravo srpsko veselje... :lol: Zaboravio si samo da otkupis mladu i da oboris jabuku sa krova...

Elem, sto se mene tice, ja bi i uveo onaj obicaj - pozdravljanje.Evo kako on tece.Negde oko sredine svadbe, nakon sto su svi dobrano pripiti, krecu mlada, mladozenja, njihovi roditelji i jedno malecko detence(nije bitno dal je musko il zensko) sa ukrasenu pletenu korpu, a iza njih neki blizi rod sa kameru.I sad ta ekipica ide od stola do stola, celiva se sa svakog opet, a gosti ostavljaju lovu(ili kuferat, sas lovu) u korpicu.Kamerman sve to brizljivo snima.I onda nakon svadbe mladenci lepo izbroju lovu, otvore koverte i ponovo pregledaju snimak(da vide ko im je uvalio praznu kovertu).Tako da, cisto sumnjam da mladenci tokom prve bracne noci rade ista drugo osim gledanja tog snimka iznova i iznova i vaganja dal su skupili dovoljno.
 
Eh, pravo srpsko veselje... :lol: Zaboravio si samo da otkupis mladu i da oboris jabuku sa krova...

Elem, sto se mene tice, ja bi i uveo onaj obicaj - pozdravljanje.Evo kako on tece.Negde oko sredine svadbe, nakon sto su svi dobrano pripiti, krecu mlada, mladozenja, njihovi roditelji i jedno malecko detence(nije bitno dal je musko il zensko) sa ukrasenu pletenu korpu, a iza njih neki blizi rod sa kameru.I sad ta ekipica ide od stola do stola, celiva se sa svakog opet, a gosti ostavljaju lovu(ili kuferat, sas lovu) u korpicu.Kamerman sve to brizljivo snima.I onda nakon svadbe mladenci lepo izbroju lovu, otvore koverte i ponovo pregledaju snimak(da vide ko im je uvalio praznu kovertu).Tako da, cisto sumnjam da mladenci tokom prve bracne noci rade ista drugo osim gledanja tog snimka iznova i iznova i vaganja dal su skupili dovoljno.
Jaoj grozno :mrgreen: Mada nije to nista , kod nas ovi Bosanci iz okoline NS-a imaju debilan obicaj da onaj ko je "voditelj" svadbe ili pevac /pevaljka ide sa mikrofonom i javno od stola do stola govori ko je sta doneo i koliko kesja ako su pare , a ovi ostali svi glasno navijaju ... ko u onoj reklami za Lav Pivo sa Jezdicem " a od kuma ...":dash: :hahaha:
 
Jaoj grozno :mrgreen: Mada nije to nista , kod nas ovi Bosanci iz okoline NS-a imaju debilan obicaj da onaj ko je "voditelj" svadbe ili pevac /pevaljka ide sa mikrofonom i javno od stola do stola govori ko je sta doneo i koliko kesja ako su pare , a ovi ostali svi glasno navijaju ... ko u onoj reklami za Lav Pivo sa Jezdicem " a od kuma ...":dash: :hahaha:

To je tako kul...:hahaha:
 
Juče mi je jedan dečko koji svira (izmedju ostalog i po svadbama) pričao da pevač odnosno muzika na svadbama po selima vole da se zayebavaju, pogotovo ako nadju nekog glupog idiota od svatova, pa mu kažu "neko je muzici ukrao eho, ajde vi kao glavni pitajte preko razglasa". Dotični mentol se primi, mrtav ozbiljan uzme mikrofon u ruke i kaže "ajde ko je muzici ukrao eho neka ga brzo vrati, sram vas bilo na šta to liči" :lol: :lol:
 
911s [SK];14418226:
Juče mi je jedan dečko koji svira (izmedju ostalog i po svadbama) pričao da pevač odnosno muzika na svadbama po selima vole da se zayebavaju, pogotovo ako nadju nekog glupog idiota od svatova, pa mu kažu "neko je muzici ukrao eho, ajde vi kao glavni pitajte preko razglasa". Dotični mentol se primi, mrtav ozbiljan uzme mikrofon u ruke i kaže "ajde ko je muzici ukrao eho neka ga brzo vrati, sram vas bilo na šta to liči" :lol: :lol:

au :lol:
i zato ne treba drzhavu demokratski organizovati :lol:
 
heavy_metal_wedding_vows.jpg


^^
 
ehhh... kada sam bila mlađa.. imala sam negde oko 12 godina.. :lol:

tada sam samo o tome razmišljala... Lažem, govorila sam kako ću istraživati ubistva, ali to je

bilo periferno... :mrgreen:

Pa ovako... pošto sam gledala mnogo španskih serija... sve je bilo slično tome.. samo što je

u mom maštanju na sve to bilo dodato bežanje od mafije...i nije bilo gostiju... samo najbiliži prijatelji. :lol:...

Svoju venčanicu sam čak i crtala.. :eek: , ali nikako ne mogu da nađem gde..

Bila je slična ovoj...
SSM5212LU.jpg

A, da... Zaboravila sam najbitnije... Svakako sam maštala o tome da mladoženja bude

crnac... :rumenka:
 
Poslednja izmena:
911s [SK];14418226:
Juče mi je jedan dečko koji svira (izmedju ostalog i po svadbama) pričao da pevač odnosno muzika na svadbama po selima vole da se zayebavaju, pogotovo ako nadju nekog glupog idiota od svatova, pa mu kažu "neko je muzici ukrao eho, ajde vi kao glavni pitajte preko razglasa". Dotični mentol se primi, mrtav ozbiljan uzme mikrofon u ruke i kaže "ajde ko je muzici ukrao eho neka ga brzo vrati, sram vas bilo na šta to liči" :lol: :lol:

što gosti će se potresu i zamisle:lol:

mada kad vec skidaju kajmak po ciganjskim i srodnim lovarnim parama mogu bar da ""ispoštuju" to stado
 
vencanje iz snova
satra za nekih 500 -600 ljudi ,crven tepih ispred ,a unutra laminat da ne propadaju stikle u travu
mercedes ,beli, nemacke table ,a posle i kocije sa sa 4 konja
10 prasica i 3 vola
Ljuba Alicic feat Seka Aleksic i Semsa vs Ana Bekuta za posle ponoci
Mlada u Versace vencanici sa louis vuitton tasnicom zlatnom i jedna rezervna sa svarovski kristalima za presvlaku
rokanje u vazduh iz pola tuceta kratih cevi ,a pozeljno je neka duze ako bude bilo
par iljada evra u sitnijim apoenima da se lepi muzici na celo i u dekoltee
jedan ciganski trubacki orkestar koji ce za pare svirati i na drvecu , na stolovima , dubeci na glavi ...
torta od 100 jaja i brda secera i cokolade ,na 10 spratova
deveruse u narodnim nosnjama sa armani i prada asesoarima
cisterna rakije i piva
u izdvojenoj prostoriji veliki stakleni astal sa ispisanim Srecni mladenci od lajni kokaina i naravno za svakog gosta posebna srebrna slamka ...
neke cvetne ikebane i pizdarije ...
zastava od nekih 3x5 matera
jedena troclana medicinska ekipai sanitetsko vozilo za ne daj boze

ne mi kradi scenarijo
 
Jaoj grozno :mrgreen: Mada nije to nista , kod nas ovi Bosanci iz okoline NS-a imaju debilan obicaj da onaj ko je "voditelj" svadbe ili pevac /pevaljka ide sa mikrofonom i javno od stola do stola govori ko je sta doneo i koliko kesja ako su pare , a ovi ostali svi glasno navijaju ... ko u onoj reklami za Lav Pivo sa Jezdicem " a od kuma ...":dash: :hahaha:

Sad mi pade na pamet...Desava li se da neko ne da nista?:D
 
Normalno, ljudi stave praznu kovertu :)))))))))


E,da, procitala sam "gadjanje jabuke sa krova"
Kod nas je obichaj da mlada prebacuje jabuku preko mladozenjine kuce.
I kradja cipele. Neko dijete "ukrade" mladoj cipelu,pa joj mlada plati da joj vrati.

I slicne gluposti.
 
Normalno, ljudi stave praznu kovertu :)))))))))


E,da, procitala sam "gadjanje jabuke sa krova"
Kod nas je obichaj da mlada prebacuje jabuku preko mladozenjine kuce.
I kradja cipele. Neko dijete "ukrade" mladoj cipelu,pa joj mlada plati da joj vrati.

I slicne gluposti.

Sta je bila fora kad se moja majka udavala...Bio taj obicaj da se "otkupi" mlada od brace.I sad, moj ujka i teca zatvorili vrata jedne sobe i stali ispred njih.Ne pustaju caleta unutra dok im ne plati za moju majku.I krenu pregovori, bla-bla.Na kraju se pogode za cenu.Otvore vrata, kad ono - prazna soba.:lol:
Majka je bila u susednoj sobi, ali to su mu tek posle rekli.:mrgreen:
 

Back
Top