Realna plata u Srbiji je maksimum 200 evra

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.362
Ne znam dal ste procitali , al prema navodima tadicistanaca plata u srbiji statisticka je 320 evra i kao takva je najniza na balkanu.

No po meni ta realna plata je daleko od tih 320 evra i pre je bliza cifri od 200 evra. Kako ?

Prosek plata vade debelo ovi na budzetu.S obzirom da je deficit budzeta 140 milijardi dinara a ceo godisnji fond plata za 450 000 ljudi na budzetu 180 milijardi dinata cak 70% plate je nerealno i finansira se zaduzivanjem i kreditima.Realna plata u srbiji je 200 evra, a ostatak plate budzetlije dobijaju od kredita koji idu jedan deo na njihove plate a drugi deo na odrzavanje vestackog kursa dinara.
 
a pogledaj ovu jos crnju statistku

Zaposlenost
Grad Zaposleni (%)
1. Novi Sad 46,8
2. Jagodina 42,3
3. Beograd 38,8
22. Loznica 19,1
23. Kuršumlija 16,9
24. Leskovac 16,8

znaci u srbiji je zaposleno od 17% stanovnistva u leskovcu i kursumliji do 46% u novom sadu

kad podelis te pare na sve te ljude ispada da je prihod po stanovniku us rbiji 50 evra mesecno
 
Pa ja to odavno pričam. Ta prosečna plata je teška lagarija. Ja jedem kupus, Tadić jede meso, znači mi u proseku jedemo sarmu.

Dakle u tu prosečnu platu u Srbiji ulaze i plate Tadića, Deda Mraza, ministara, poslanika, direktora JAT-a, Aerodroma, NIS-a, Skijališta, Poreske uprave, Telekoma, Direktorata za kontrolu letenja, Miškovića, Beka i ostalih tajkuna i lopova, direktora razno-raznih agencija itd.

Znači, na primer, ja primam platu 10 000, poslanik u Skupštini Srbije 250 000, znači mi prosečno primamo 130 000 dinara. E to je to. :dash:
 
Ne znam dal ste procitali , al prema navodima tadicistanaca plata u srbiji statisticka je 320 evra i kao takva je najniza na balkanu.

No po meni ta realna plata je daleko od tih 320 evra i pre je bliza cifri od 200 evra. Kako ?

Prosek plata vade debelo ovi na budzetu.S obzirom da je deficit budzeta 140 milijardi dinara a ceo godisnji fond plata za 450 000 ljudi na budzetu 180 milijardi dinata cak 70% plate je nerealno i finansira se zaduzivanjem i kreditima.Realna plata u srbiji je 200 evra, a ostatak plate budzetlije dobijaju od kredita koji idu jedan deo na njihove plate a drugi deo na odrzavanje vestackog kursa dinara.

Da i to im održava glasačko telo...penzioneri kao urbana gerila.... i oni koji primaju platu od države....a ostali kako im bude.:kafa:
 
a pogledaj ovu jos crnju statistku

Zaposlenost
Grad Zaposleni (%)
1. Novi Sad 46,8
2. Jagodina 42,3
3. Beograd 38,8
22. Loznica 19,1
23. Kuršumlija 16,9
24. Leskovac 16,8

znaci u srbiji je zaposleno od 17% stanovnistva u leskovcu i kursumliji do 46% u novom sadu

kad podelis te pare na sve te ljude ispada da je prihod po stanovniku us rbiji 50 evra mesecno

Naravno kad imamo gomilu izbeglica-izjelica koje su drasticno smanjile broj radnih mesta.
Kad imamo razorenu privredu u koju se nije ulagalo i nema posla
Kad se debelim delom donacija placaju Kosovski dugovi (jer ako ne placamo dugove odricemo se Kosova)
Kad omamo narod koji je generalno lenj i pre bi da crkne nego da SVOJIM RADOM doprinese boljitku ove zemlje.
Tihi-opet sviras u suplje *****.
 
Naravno kad imamo gomilu izbeglica-izjelica koje su drasticno smanjile broj radnih mesta.
Kad imamo razorenu privredu u koju se nije ulagalo i nema posla
Kad se debelim delom donacija placaju Kosovski dugovi (jer ako ne placamo dugove odricemo se Kosova)
Kad omamo narod koji je generalno lenj i pre bi da crkne nego da SVOJIM RADOM doprinese boljitku ove zemlje.
Tihi-opet sviras u suplje *****.

Jao, sad moram da ti dam bonu....
 
Naravno kad imamo gomilu izbeglica-izjelica koje su drasticno smanjile broj radnih mesta.
Kad imamo razorenu privredu u koju se nije ulagalo i nema posla
Kad se debelim delom donacija placaju Kosovski dugovi (jer ako ne placamo dugove odricemo se Kosova)
Kad omamo narod koji je generalno lenj i pre bi da crkne nego da SVOJIM RADOM doprinese boljitku ove zemlje.
Tihi-opet sviras u suplje *****.

sve je to posledica vase lopovske vlasti .

kakve crne bre izbeglice poslednji rat se zavrsio pre 10 godina.
 
vidis ti blajbingeru koji si ti antiSRBIN

branis NAJGORU vlast u istoriji srbije!

pod ovom vlascu u leskovcu radi samo 16% stanovnika!

i ti to branis!

Zato jasno mogu da kazem - BLAJBINGERU TI SI NEPRIJATELJ SRBIJE I ZESTOKI SRBOMRZAC

Podrzavas vlast pod kojom SRBI CRKAVAJU OD GLADI

SRAM TE BILO

Prvo, veliko je pitanje da li je to bas najgora valst u istoriji Srbije.

Ja bih rekao da od Miloseviceve vlasti nit je bili nit ce biti gore. Nit moze da se zamisli gora.

Drugo, ja nikada nisam hvalio danasnju vlast u Srbiji.

Duboko sam svestan da je marionetska.

I da kao takva NE MOZE biti bolja nego sto jeste.

I takodje NIKO DRUGI NE MOZE DOCI NA VLAST, jer je Srbija "uhvacena za rogove" kao i mnoge druge zemlje na svetu.

A taj, ko je to OMOGUCIO najagresivnijoj sili na svetu nije Tadic , vec Milosevic.

Tadic nije uzrok loseg stanja, Tadic je POSLEDICA...

Da umesto Tadica dodje bilo ko i da hoce nesto na svoju ruku, sutradan bi zavrsio kao Djindjic.

Ako to ne razumes - nista ne razumes.
 
Naravno kad imamo gomilu izbeglica-izjelica koje su drasticno smanjile broj radnih mesta.

A koja su to mesta dotad pre nego sto su izbeglice sve poremetile kao bila raspoloziva??

Kad imamo razorenu privredu u koju se nije ulagalo i nema posla

Zar posla nema zbog izbeglica :think:

Kad omamo narod koji je generalno lenj i pre bi da crkne nego da SVOJIM RADOM doprinese boljitku ove zemlje.

Lako je imati motiv kad si za posao dobro placen. Za evropsku produktivnost trebaju evropski uslovi ali i evropske plate. Ne moze drugacije.
 
A koja su to mesta dotad pre nego sto su izbeglice sve poremetile kao bila raspoloziva??



Zar posla nema zbog izbeglica :think:



Lako je imati motiv kad si za posao dobro placen. Za evropsku produktivnost trebaju evropski uslovi ali i evropske plate. Ne moze drugacije.

Pa cim je veca ponuda radne snage, nadnica opada, to ti je "alfa" u ekonomiji.

Znaci, zbog izbeglica i brojnosti ukupne ponude radne snage, manje su plate.
 
Prvo, veliko je pitanje da li je to bas najgora valst u istoriji Srbije.

Nije jos, ima vremena.

Ja bih rekao da od Miloseviceve vlasti nit je bili nit ce biti gore. Nit moze da se zamisli gora.

Milosevic je imao izgovor u snakcijama i ratovima.
Ovi posle njega nisu imali tih ogranicenja. I nista nisu uradili.
Sve je to relativno, naravno da moze gore, ali valjda nece biti.
 
u leskovcu i kursumliji radi samo 16% gradjana

zato ne treba da nas cudi sto je u leskovcu pre 10 dana umrla ona starica od gladi

jednostavno vlast u beogradu demokrata boli uvo za te juzne srpske opstine

oni su otpisani

sve pare iz budzeta pokradu lopovi zi vlasti u beogradu i novom sadu

zato se tamo zivi najbolje

jer su lopovi najblizi kasi sa parama

kao kad se grejes pored vatre najbolje se ugreju oni koji su tik pored vatre dok oni koji su dalje - oni se smrznu

takva sudbina izgleda ceka opstine juga srbije
 
jos je tadiceva vlast u beogradu i novom sadu zaposlila dodatnih 25.000 ljudi najmanje na budzetu ,

i daje im plate od 40.000 do 150.000 dinara

a pola tih plata se isplacuje tako sto se drzava zaduzuje u ime svih gradjana i te kredite vraca ceo narod srbije preko poreza racuna za struju telefona benzina

a trose ga samo odabrani beogradski i novosadski paraziti
 
u leskovcu i kursumliji radi samo 16% gradjana

zato ne treba da nas cudi sto je u leskovcu pre 10 dana umrla ona starica od gladi

jednostavno vlast u beogradu demokrata boli uvo za te juzne srpske opstine

oni su otpisani

sve pare iz budzeta pokradu lopovi zi vlasti u beogradu i novom sadu

zato se tamo zivi najbolje

jer su lopovi najblizi kasi sa parama

kao kad se grejes pored vatre najbolje se ugreju oni koji su tik pored vatre dok oni koji su dalje - oni se smrznu

takva sudbina izgleda ceka opstine juga srbije

Tihi, ima istine u tome sto ti kazes, ali to je STVAR SISTEMA, a ne ljudi koji su na celu drzave.


da sutra na celo dodjemo, ti, ja, BILO KO DRUGI - NISTA NE BI MOGLI u okviru kapitalistickog sistema gde su takve VREDNOSTI.

Nema NI JEDNE JEDINE siromasne kapitalisticke zemlje u kojoj postoji POSTENJE.

Ne okrivljuj one koji nisu krivi, nego SAGLEDAJ ISKRENO PROBLEMATIKU.
 

Back
Top