Medicinske sestre u Italiji

vvvr

Početnik
Poruka
13
Da li je neko proverio pricu koja ovih dana kruzi Nisom o regrutovanju med. sestara za rad u Italiji. Plata do 1400E. Ovde se vec organizuju kursevi, naravno uz uplatu od oko 550E uci se italijanski, polaze se drzavni ispit i dobija se viza.
Jeli ovo neka navlakusa, prostitucija, sekta ili stvarno nesto normalno. Zna li neko nesto o ovome? :?:
 
to oko medicinskih sestara u nisu stvarno neznam,
ali znam da i pored drzavnog ispita naseg u zemlji
Zabariji nemozes da radis tek tako :!:
oni traze posebne provjere znanja i dodatne kurseve.

drugo,ako neznas italijanski mnogo doooobro,nemoj
ni da kreces.jer zamisli da ti neka stara bolesna baba nesto trazi,a ti neznas sta je to :shock:

trece,kada se do posla i dodje,znas da moras da pocnes od nule,tj. prosipanje onih cinija za mokracu i tome slicni poslovi :(

cetvrto,nemoj da te privlaci cifra od 1400e,
jer je to malo za tamosnje uslove zivota.

cmq,in bocca al lupo!!!!!!
 
ZNAM DA JE PROSLO DOSTA OD KAD JE POSTAVLJENO PITANJE ALI NISAM DO SADA VIDELA. A MOZDA MOGU DA POMOGNEM, POSTO SAM U TRSTU PA SAM OVDE UPOZNALA LJUDE KOJI SU DOSLI ISTO TAKO REGRUTOVANI U SRBIJI ZA RAD U BOLNICAMA. I NE BIH SE SLOZILA SA OVIM ODGOVOROM KOJI JE POSLAT. KAO PRVO NIJE MALO 1400 EVRA ZA JEDNU OSOBU, POSTO SVI DODJU ZAJEDNO PA DELE KIRIJU KOJA JE NAJVECI TROSAK. KAO DRUGO NIJE ISTINA DA MORAS ZNATI JEZIK, JA SAM TE LJUDE UPOZNALA BAS OVDE NA KURSU ITALIJANSKOG ZA STRANCE. A JOS DOK NISAM DOSLA OVDE PRICALA SAM SA DEVOJKOM KOJA JE DOSLA DA RADI KAO MED.SESTRA I KOJA JE PREZADOVOLJNA, KAZE DA SAMO DELI TERAPIJU A POSTOJE BOLNICARKE KOJE RADE RUZNIJE POSLOVE. TAKO DA MISLIM DA SE NE TREBA OBESHRABRITI NEGO POKUSATI. ALI KURS OD 550 EVRA JE STVARNO MNOGO. U BEOGRADU JE TROMESECNI KURS 50 EVRA. SRECNO.
 
Hm. Moja keva je pre desetak dana bila ovde u Beogradu na nekom sastanku u vezi odlaska u Italiju.
Posao je za med. sestre ali sve organizuje Italijanska ambasada. Koliko sam upoznat nema nikakvog kursa a plata je oko 1600 eura ( nemojte me drzati za rec).

E sad neznam odakle potice doticni oglas iz teme ali sve se da proveriti.
 
Evo proverene informacije. Moja dva prijatelj su otisla pre 2 meseca u Italiju, u Trst. to ovde rade agencije iz Italije, u saradnji sa njihovom ambasadom. Plate su oko 1200-1500 eura, zavisno od posala, da li radis kao sestra ili bolnicar. Kod njih se to razlikuje. Sestre rade teraiju, a bolnicari, ciscenje, pranje... Tamo su nasi tehnicari veoma cenjeni. Ovde polazes njihov drzavni ispit, posle cega dobijas zvanje profesionalne med. sestre.Sa tim papirima posle mozes da radis gde hoces. Sklapas ugovor na 2 god.Oni ti tamo obezbede stan za 1. god. opet zavisi od agencije. Plate su u stvari vece nego gore navedene, jer agencija uzima deo dok traje ugovor. Posle par meseci dobijas radne papire, a nakon nekoliko good. i drzavljanstvo. Posle 2 god. mozes da se vratis ako ti se ne svidja.
Oni su otisli preko agencije koju su vodili ljudi po imenu Nando i Luidji. To je bilo na Novom Beogradu.Mislim da je u Bul. Avnoja 14, kod restorana koji je napravljen u nekom vozu, u prostorijama jedne gradjevinske firme koja se nalazi u jednoj poslovnoj zgradi u blizini. Otisli su ljudi iz cele Srbije. Ovo znam jer sam licno isao sa njima na sastanke. Nadam se da sam pomogao. U svakom slucaju raspitajte se u nekom zdravstvenom centru posto se preko njih objavljuje konkurs. Puno srece.
 

Back
Top