pms dilema

Jeste,ne da je jako nego je preterivanje.
Osim brufena i buscopana ostali preparati su prejaki za menstrualne tegobe da sad ne spominjem nezeljena dejstva koja se javljaju tokom vremena, pogotovo za nimulid.
Osnovna terapija za sprecavanje menstrualnih bolova je 3 dana pre dobitka uzimati brufen 400 mg 2x dnevno,prvi dan cilusa bolovi ce biti daleko manji ali ukoliko postoje moze se ponoviti ta doza.
Ovo ima za cilj da pre ciklusa opusti muskulaturu.
 
Iako sam musko , ako mogu , treba da pomognem....

Imate na hrvatskom sajtu forum.hr poduzu raspravu o lekovima za umanjivanje pms bolova, zatim o ostalim pomagalima tipa fizickih vezbi i vrste ishrane, kao i o prevenciji pre pms (prehlade , nahlade, ....) koje umanjuju ili uvecavaju bol....
 
Oduvek imam problema sa bolovima, svasta sam probala, ali nista osim Brufena nikada nije pomoglo. E sad, da li je stetan ili nije (neki kazu da izaziva pobacaj :shock: ), to ne znam, ali pred padanje u nesvest od bolova, to me uopste ne interesuje!
 
Čaj od hajdučke trave.
Smešno?
Pa nije.Pomaže.
1 kaščica hajd.trave na 1 šolju. Vrelom vodom se preliju travke,sačeka se ne više od 3 min. procedi i pije.Najbolje bez šećera.Nekoliko šolja (bar 2)dnevno pre ciklusa...
 
miss:
veeeelika solja tople cokolade i sal oko stomaka (pravis se da je to fazon) i kazes cao pms!

Ono sto se leci na ovakav macin, ja ni ne racunam u PMS!

Mislim da ce sloziti sa mnom one devojke/zene koje se onesvescuju, muka im je, povracaju ili imaju dijareju, glava ih toliko boli da ne mogu da stoje na nogama itd.

Blago onima koje ni ne znaju sta je PMS! Kad se nadjes u centru grada, zacrni ti se pred ocima, ne mozes da dises i izgubis ravnotezu, nema tog caja/tople cokolade/rakijice/obloga koji moze da ti pomogne!
 
... Ili kad u sred autobusa, samo okrenes ocima a u sledecem momentu, kad dodjes k' sebi, pola putnika autobusa te samara, a ostala polovina ceka na red i zavrce rukave :lol: Ja sam sve i svasta probala al' brufen je jedino sto me spreci da skacem s' brankovog mosta... zato ja "taj period u mesecu" uvek zovem BRUFENSKA NEDELJA! :lol:
 
ja koristim-dolormin-za zene(za pms)znachi specjalno
je samo za to,odkada ga koristim,osecam se bolje,jer sam ranije koristila brufen i ponstan,naravno koristili su mi ali zenuli-zeludac,bubrege-jer se brufen dugo zadrzavai td... aimala sam i jos uvek mi svaki ciklus takav-strasno bolan,da mi dode da lupam glavom o zid-ali sada ne.. :) a postiji i dolormin za ostale bolove,naravno..ne znam da li ga ima kod nas,Nemachki-proizvod..
 
3EMYHKA:
... Ili kad u sred autobusa, samo okrenes ocima a u sledecem momentu, kad dodjes k' sebi, pola putnika autobusa te samara, a ostala polovina ceka na red i zavrce rukave :lol: Ja sam sve i svasta probala al' brufen je jedino sto me spreci da skacem s' brankovog mosta... zato ja "taj period u mesecu" uvek zovem BRUFENSKA NEDELJA! :lol:

Razumele smo se! O tome ja pricam!
 
Ja imam jake bolove i mucninu tek kada dobijem menstruaciju, i obavezno pijem brufen. Skoro sam cula da je stetan i da navodno izaziva sterilitet. Popijem 400mg pre nego sto pocnu bolovi, zato sto kad krenu ja se raspadnem dok lek ne pocne da deluje. E, sad, u pms-u me nista ne boli, jedino malo jajnici, ali nista strasno. Nego imam drugi problem, postajem psihicki labilna osoba! U stanju sam svasta ruzno da kazem dragim osobama, malo mi fali da se iznerviram, mogu stalno da placem, ubija me nerasplozenje...Da li se to i vama desava?
 

Back
Top