Sta treba muskarac da radi da bi bio zdrav?

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Da pocnem ja...

Da pije pivo, oko 3x nedeljno, od viska glava ne boli , osim ako ne ide na stomak...
Da pije po casu vina posle obroka , moze 2x nedeljno...
Da jede meso ili svaki dan ili bar 3x nedeljno....ne sugerisem od muske ili zenske zivotinje...

Da sexa jednom nedeljno, a po svojim afinitetima i vise puta, ali da ne pretera...
Da odradi tezi fizicki posao 2x, da odradi vezbanje 2x u toku nedelje....


Plus je kad bi bilo i 1x plivanje min...ali to je bonus...

Na granici sam da kazem i da pije mleko 1x nedeljno....
Sasvim sigurno da jede dzigericu 1x u dve nedelje...

Da popije casu rakije, najbolje medovaca, ili prepecenica...ujutru...nastinu...


Ovde malo sale: da bar jedanput mesecno seksa sa mirisom belog ili crnog luka od poslednjeg obroka...

Ako se setite jos neceg obaveznog ili jako preporucljivog , napisite...

Evo npr bar 2x nedeljno bar casu jogurta...
Voce kao uzinu....
 
Da pocnem ja...

Da pije pivo, oko 3x nedeljno, od viska glava ne boli , osim ako ne ide na stomak...
Da pije po casu vina posle obroka , moze 2x nedeljno...
Da jede meso ili svaki dan ili bar 3x nedeljno....ne sugerisem od muske ili zenske zivotinje...

Da sexa jednom nedeljno, a po svojim afinitetima i vise puta, ali da ne pretera...
Da odradi tezi fizicki posao 2x, da odradi vezbanje 2x u toku nedelje....


Plus je kad bi bilo i 1x plivanje min...ali to je bonus...

Na granici sam da kazem i da pije mleko 1x nedeljno....
Sasvim sigurno da jede dzigericu 1x u dve nedelje...

Da popije casu rakije, najbolje medovaca, ili prepecenica...ujutru...nastinu...


Ovde malo sale: da bar jedanput mesecno seksa sa mirisom belog ili crnog luka od poslednjeg obroka...

Ako se setite jos neceg obaveznog ili jako preporucljivog , napisite...

Evo npr bar 2x nedeljno bar casu jogurta...
Voce kao uzinu....

i da drkkka kuraS iako hebe makar jednom dnevno..:ok:
 
Nema voca i povrca, crevni siste coveka je izduzen sto po teoriji evolucije treba da znaci da covek treba da bude biljojed, elem ko tebe se covek samo hrani mesom . Previse alkoohola, ovom kolicinom alkohola u krvi nedeljno covek je na dobrom putu da postane alkoholicar :kafa:

I ja sam rekao nesto slicno. Bez obzira na to da li prihvatate teoriju evolucije ili ne (pitanje porekla vrsta je u krajnjoj liniji potpuno nebitno za biologiju, a i za nauku uopste), sve kod coveka sugerise da treba da bude biljojed: zubi, duzina jednjaka, zeludac, snaga zeludacne kiseline i naravno pomenuta duzina creva.
Covek koji bi pio toliko alkohola, stalno bi bio nedovoljno snabdeven vodom, b vitaminom, stalno bi bio oslabljan i usporen i izdrzljivost bi mu bila smanjena. Kao neko ko se bavi trcanjem mogu vam reci da ako popijete samo jednu casu piva, naredna tri dana mozete zaboraviti da se trkate i ostvarite neki jako dobar rezultat.
 
Poslednja izmena:
DA ja kazem zasto pivo a zasto vino a zasto rakija...

Pivo zbog infekcije bubrega i zbog ovakve vode kava jeste...a tu su i B vitamini i malo i raspolozenja , ali to mi je nebitno...
Vino zbog onih supstanci sto ih ima u vinu za duzi zivot, potenciju i bolji krvotok...
Rakiju radi preventive za bakterije cira....

Ovo uopste nije velika kolicina alkohola, i da , iako alkohol steti , trosi vitamine i smanjuje mentalni kapacitet, smanjuje ga i seks, treba naci samo meru...

Meso je obavezno i zbog razmisljanja i zbog energije i zbog stabilnosti i zilavosti organizma...
Kod mene je predlog biljni obrok, ali mesa mora da bude...po meni....

Nije mi jasno zasto mleko treba izbegavati kad je najbolji odnos i izvor Ca...
 
DA ja kazem zasto pivo a zasto vino a zasto rakija...

Pivo zbog infekcije bubrega i zbog ovakve vode kava jeste...a tu su i B vitamini i malo i raspolozenja , ali to mi je nebitno...
Vino zbog onih supstanci sto ih ima u vinu za duzi zivot, potenciju i bolji krvotok...
Rakiju radi preventive za bakterije cira....

Ovo uopste nije velika kolicina alkohola, i da , iako alkohol steti , trosi vitamine i smanjuje mentalni kapacitet, smanjuje ga i seks, treba naci samo meru...

Meso je obavezno i zbog razmisljanja i zbog energije i zbog stabilnosti i zilavosti organizma...
Kod mene je predlog biljni obrok, ali mesa mora da bude...po meni....

Nije mi jasno zasto mleko treba izbegavati kad je najbolji odnos i izvor Ca...

Alkohol prakticno ponistava pozitivne efekte onih korisnih sastojaka alkoholnih pica. Alkohol ubija b vitamin. Sad moram ici.
 
Nema voca i povrca, crevni siste coveka je izduzen sto po teoriji evolucije treba da znaci da covek treba da bude biljojed...

pa svi kazu, ali moj tata skoro nikad ne jede povrce a izuzetno je zdrav, 71 godinu ima, nikad ni jedan dan bolestan, izgleda i oseca se super. kaze da porvce ga naduje eto.

ja s druge strane mnogo slabo jedem voce, skoro nikad, a isto izuzetno sam zdrav i sve mi super.

s trece strane poznajem neke zene sto jedu samo travke a uzasno izgledaju i uvek nesto bolesljive.
 
Postoji iskustvo starih ljudi da ne treba preobilno unositi hranu, a to uz dinamiku kretanja i trosenja omogucuje jedino meso...
Sto se zdravlja tice, mnogo je bolje imati dinamiku nego manje trosenje i manje hrane...

Ima jos nekih trikova koji kazu, bolje pisati na kozu nego kroz bubrege.
Bolje skladistiti secer u misicima nego u jetri....

Ah ovo nije u vezi ishrane, ali svaki muskarac mora da ima puder kod sebe, jer je to idealno sredstvo kod povrsinskih povreda za sanaciju...naravno posle pranja i naravno alkoholisanja ili jodiranja zavisno od rane...
Ranije je bilo britanskih pudera, u kesici kao za sampon za jedno pranje...i otprilike u kolicini za jednu srednje ili vecu povredu...
 
Da pocnem ja...

Da pije pivo, oko 3x nedeljno, od viska glava ne boli , osim ako ne ide na stomak...
Da pije po casu vina posle obroka , moze 2x nedeljno...
Da jede meso ili svaki dan ili bar 3x nedeljno....ne sugerisem od muske ili zenske zivotinje...

Da sexa jednom nedeljno, a po svojim afinitetima i vise puta, ali da ne pretera...
Da odradi tezi fizicki posao 2x, da odradi vezbanje 2x u toku nedelje....


Plus je kad bi bilo i 1x plivanje min...ali to je bonus...

Na granici sam da kazem i da pije mleko 1x nedeljno....
Sasvim sigurno da jede dzigericu 1x u dve nedelje...

Da popije casu rakije, najbolje medovaca, ili prepecenica...ujutru...nastinu...


Ovde malo sale: da bar jedanput mesecno seksa sa mirisom belog ili crnog luka od poslednjeg obroka...

Ako se setite jos neceg obaveznog ili jako preporucljivog , napisite...

Evo npr bar 2x nedeljno bar casu jogurta...
Voce kao uzinu....

U yeaaaaaaah i da postane alkos sa trbuscicem dok se iz njegove unutrasnjosti siri miomiris rakije, vina, piva...kao Kamenko i Kremenko...samo mu batina fali u ruci pa da bude kompletan lik iz crtaca i ona velika rebra dinosaurusa:ok:
 
...sipak...mada sam vidjala one boce od 2l u supermarketu ali ne mislim da se kod nas nesto tvrdo pije...u UK je gadno i tvrdo, pricas sa sasvim normalnim momkom koji studira, bavi se sportom, obrazovan fino - mnogo je bolje ne izaci uopste sa njim, samo covek pokvari sliku...narucuju se piva jedno za drugim, olesi se od alkohola, isto ocekuje i od devojke...ja sam jedino tamo videla opsti javasluk sto se alkohola tice...

Patak pet pica dnevno je puno, lose za jetru pre svega...Casa vina posle rucka i jedna posle vecere je razumna mera (za one koji vole vino, pretpostavljam da isto vazi i za pivo), sve preko toga je potencijalno opasno i granica izmedju use i abuse...Da li neko pije mnogo vise - da, da li je to zdravo - ne. Ja imam prijateljicu koja je sjajna ali polako postaje solo drinker, studira arhitekturu i crta nocu, mic po mic se navukla, casa po casu, onda dve case, onda neka je flasa ovde necu ja ali neka stoji, sada je dosla do flase vinjaka za vece...da li je ona izgubila svoje kvalitete - nije ali meni ne mirise na dobro, treba biti razuman, spretan i sportista i u sedamdesetoj...ne zavrsava se zivot u tridesetim...
 
Dnevno

da spava najmanje 8 sati
da gimnasticira najmanje sat vremena
da meditira sat vremena
da vodi ljubav sat vremena
da radi 8 sati
da se smeje iz stomaka najmanje pola sata
da 15 minuta razgovara sa prijateljima
da 2 sata razgovara sa ženom-devojkom
da 2 sata posveti deci (ako ih ima) ili 1 sat sa kućnim ljubimcem
da sluša muziku sat vremena
da uči nešto 2 sata
da na net forumima bude 1-2 sata, zavisno od brzine veze
da posveti satić ličnoj higijeni
da jede ukupno sat vremena, s tim da žvaće 32 puta svaki zalogaj
i eto..kolko mu to dođe?
 
Gde izbroja pet....

rakija nastinu, mada eto moze svaki drugi dan...ali nek bude svaki dan...
i jedno vino uvece....i svaki drugi dan pivo...gde je tu pet...
I to vino uvece bih pre skratio nego ovo pivo...zbog uslova sredine...

Tako da bi minimalizovano izgledalo rakija nastinu, vino svakko drugo vece i pivo svako drugo vece par nepar...
to ti dodje dva pica dnevno...
znam za jetru, ali dzabe kao zdrava jetra, kad zagines na bubrezima...ili ciru....a od jela posle ode jetra...

Uopste ne promovisem alkohol, mislim da se mnogo vise loce nego sto mislite ili hocete da priznate...
Ali opravdano je ako locete da bi popustile vase kocnice i inhibicije, a nije opravdano zbog ovih gore razloga...
Smesno...

Ali ovde slobodno napadajte, jer ova teza koju zastupam nije dobra za povodljive , cak sam i ja sam bio u dilemi, kad sam naleteo na predivnu medovacu, da li da ona bude ta koja ce da bude budilnik...jer ima lekovite trave u sebi, ima dezinfekciju, ali je tako dobar osecaj posle nje....a inace mi sve rakije osim viskija metanolski smrde...pa i on nekad...
 
...vidi ja ne pijem i znam da sam freak, svesna sam toga, zamereno mi je milion puta i sve sto kazes unapred ti potvrdjujem jer se osecam socijalno neuklopljeno zbog nekonzumacije alkohola...mogu samo sangriju i to kada je lepo ohlade, ostalo ne mogu jer mi je fizicki lose...sta god kazao odobravam ti...


Meni se dopada ideja mediteranske ishrane. Piramida sa bazom i vrhom, vrh treba jesti najmanje bazu najvise, casu vina dnevno (zbog kardio sistema), malo slatkisa, malo crvenog mesa, vise povrca, integralnih zitarica, voca, ribe...setnja, miran zivot, sport, bez gaziranih pica, bez cigareta...da li svako 100% postuje - naravno da ne ali je preporucljivo i za muskarce i za zene da postuju pravila...Kritska dijeta je sjajna, vrlo ukusna...ne znam iz kog razloga se ovde misli da muskarci moraju da jedu toliko crvenog mesa ili da piju alkohol zbog dezinfekcije...nisam musko, nemam muskaraca u porodici pa mi je realno cudno. Jutro je nekako vreme za dorucak i kafu, kakav alkohol pre kasnog popodneva - zasto? Drugo gadan je osecaj sedeti sa deckom i strepeti da li ce se on napiti. Svasta mogu da razumem ali ljudsku slabost nikako...

Tvrdim da je moguce zdrava jela skuvati za 20 minuta i da je sa pet promena u zivotu moguce svakoga uvesti u red...

P.S. Vidim sada da nije pet ali i ovo popbrojano nije malo, bolji bi ti bio taj jogurt (posebno probiotik) svakodnevno...
 
Pa gde pomenu kafu....ja odmah veto stavljam, jedino ko ima nizak pritisak i to da vidi zbog cega ga ima...

A u vezi piramide, pa ne vidim gde je ona u suprotnosti sa onim sto pricamo ovde...
Jeste da nisam pomenuo maslinovo ulje, ili riblje ulje...ja bih pre ovo drugo...ali ga nesto nema, izgleda da nije popularno...

Ne mozes sva jela skuvati za 20 minuta, zavisi od povrca, mlad grasak je mlad , a star je star...mlada boranija je mlada, a stara je stara, mlada kokoska je pile, a stara je za kuvati i kuvati...

Vidim kroz ovu temu da imam posla kao i sa svim stvarima sa predrasudama tj pretpostavkama i stereotipima ili nekoj laznoj pseudo statistici...

Lenji ljudi jedu vise mesa, jer im je to instant , lakse, energetski sazeto...
Planinci i ljudi sa planom jedu manje mesa ali ga jedu cesce...
Jos uvek je kod nas pohvala kad zena kaze, eh, moj sin je junacina, jede dva kila mesa dnevno...jak kao bik...
To zene forsiraju, a forsiraju i devojke iz licne koristi...istina je da meso ide na pojacan libido...to jeste istina....ako se ne propusta libido...a ako se propusta, onda ce meso dovesti do manjeg libida...
I ima tu jos nekih promena hormonalne prirode, ali to zene i doktorke znaju bolje...

Casa vina 2dcl sa 7% ili 9% alkohola ima vise alkohola nego 0,2dcl sa 20% alkohola...tj rakija...
U prevodu vise alkohola unesete vinom nego rakijom...u jednoj narodskoj dozi...

Pivo ima oko 3,5% ili manje, ali nasa nek budu toliko...
Tako da pivo dodje tu kao vino...opet vise od rakije...Ta casica u stvari jedva da stigne do zeluca...i nesto malo preko...

Jeste da nije dobro, ali nije to dramaticno...mada iskreno ja volim britak um, a to znaci bez alkohola, verovatno zato sugerisem vino uvece,mada ni to mi ne prija...rakiju ujutru , bolje nego kafa, razbudi te, a valjda tera i na dorucak...sto opet nije lose...disciplina treba nekad muskarcima..

Ne vidim potrebu za slatkisima, ni dok su deca a ni kad su odrasli muskarci...ali stvarno ne vidim...
Cak i dete kome treba secera za razvoj mozga i rad mozga, sve dobija dovoljno preko tih vocnih uzina, koje su male, ali rade posao...i opet stvaraju naviku...

Ovde nije rec samo o ishrani, vec o radnjama...o ishrani pricaju nutricionisti, ali nekad vidim i stete u tome...
Npr ona silna celulozna punjenja...radi rada creva...to je potrebno samo destabilisanom organizmu da se vrati u ravnotezno stanje....a sa nekom dobro orjentisanom ishranom osoba nece imati ni visednevnu stolicu niti zatvore...vec smanjenu stolicu...

Meso je energetski i proteinski kontejner...donosi puno dobrog , prednosti i za mozak, ali to treba tako i koristiti...

Pogledaj samo koliko se sokova pravi od koncentrisane baze...a da nisu gazirani....skoro svi cak i oni sto pisu 100% voce...
U idei jednom gledah pise sugarfree, a pise i 7% secera , sto u prevodu znaci , nije dodat secer, ali ga je bilo u vocu npr...
 
Nismo pomenuli orla...

spavanje od 8 sati je dobro, skoro obavezno...bolje je jedino ako osoba ima ritam i stvarnu potrebu od 7 , ali to su specijalne osobe, uz otvoren prozor (spavanje je i razmena kiseonika i co2...pa znaci da li je otvoren prozor ili ne...)
Ispod 7h planiranog i mirnog odmora ne bi trebalo....
Rece kandid setnja da se srede misli....to je muska varijanta pisanja dnevnika ili mozganja resimea kod zena pred spavanje....

Nisam nesto siguran da svako moze da ugura seks u sat vremena...
 
Zasto stavljas veto? Kafa je zdrava u normalnim kolicinama, da ne pricam koliko je kapucino korisna stvar za ljude koji ne piju mleko...Nizak pritisak je cesta i normalna stvar, ne plasi bwe ljude ja imam srozavajuci pa sam ziva...

Za spavanje se slazem, casticu pola grada kada budem sklopila osam sati u cugu...trebalo bi se naterati na dobar nocni san...

Kuvanje po nekoj mojoj logici ne bi trebalo da bude zivotna robija, kako sam za isto zainteresovana uverila sam se da je kraca termicka obrada uvek bolje resenje...ukoliko gurnes povrce na 180C sat vremena ubijes mu dusu i jadno pogubi sve korisne sastojke. Naravno da su domaca jela lepa, vecina ljudi ih voli ali ima tako puno nacina pripremanja hrane da je meni vrhunska dosada stalno ponavljanje pet jela sa povrcem koje sam masakrirala u rerni pre toga...moze sve to dosta drugacije.

Slatkisi su sasvim ok, naravno zavisi da li covek uzme stanglu crne cokolade sa komadicima narandze (velika preporuka, puna je antioksidanata) ili se ubije u torti...Glavna caka je kolicina, zasto Francuskinje nisu debele je bila tema kod Opre cini mi se, elem doveli su zenu koja je napisala knjigu o tome. Ona tvrdi da je najopasnije imati "gladne oci". Ukoliko sebi nesto uskracujemo mislicemo o tome mnogo vise nego da smo pojeli manju kolicinu ne-tako-zdrave-hrane i zadovoljili cula. Da se ne lazemo hrana je zivotno zadovoljstvo ne samo nacin da zaustavimo krcanje creva. Moja logika bi bila da je normalno izbaciti stoprocentno losu hranu, sva gazirana pica, grickalice koje su samo prazne kalorije, preradjene sokove...sve ostalo zavisi od kolicine, nacina pripreme, doba dana...
 

Back
Top