Zagrijavanje

Bombas105

Primećen član
Poruka
572
Zagrijava mi se kompjuter nezz od cega... Sada mi je ukljucen samo pretrazivac i msn-u a ukupna temperatura je oko 60 C ... Mislim da je to previse.... A pritom mi je ventilator nekoliko puta na dan po nekih 20 minuta zuji kao da zapinje za nesto kao za neku zicu i maloprije mi se komp ugasio i kada sam ga upalio pisalo je temeperatura is over.... Sta mi je pametno uraditi
http://www.dodaj.rs/?2f/UL/1pVgctET/untitled.png
 
Mislim da si malo promasio gde stavljas temu,al nema veze verovatno ce je premestiti u hardver.

Pre nekoliko dana je bila tema o tome na http://forum.krstarica.com/threads/384209
Nisi napisao marku procesora,everest ti je trial ,al ono sto prvi put vidim je da su temperature core#1 i core#2 nize od cpu temperature.

Ocigledno je da ti se cpu pregreva(reset i poruka govore u prilog tome),vidi otvori i ocisi ga,kako ventilator tako i metalni blok da kojim slucajem ne lici na ovo
attachment.php


i onda ga istestiraj kako u full opterecenju tako i kada nista ne radi,imas sve lepo kakao sta na predhodnoj temi. Proveri u biosu na koliko ti je namesteno da se resetuje komp kad dostigne "kriticnu" temperaturu,ne bi smelo da je ispod 60-70
 
Cistim ga redovno svaka 2 mjseca tao nesto... Ja msm da je namjesteno na 100 C da se gasi ...

Opet nisi napisao koji ti je cpu:rtfm: ,intelov kad dodje do 100 pozdravi se sa njim ,dok amd moze to da izdrzi,stavi zastitu na 80. Ako je cist moguce da ventilator nesto preskace,da se br. obrtaja drasticno smanjuje pa povecava,znaci ima oscilacije u rpm-u,imas i to u everestu vidi koji je max obrtaja a koji min

E da i to zujanje ventilatora,ako umes skini ga ,otvoris mu cepic,skines osigurac,gumicu i podmazi uljem
 
Poslednja izmena:
Ovo nije moguce ,7 i 12 jezgra,pa da imas vodeno hladjenje opet bi malo bilo. aj instaliraj i pc wizard,da vidim sta on kaze,tu senzori nesto lazu.

Brzina me ne zanima ,jel znas sta imas amd ili intel,i model procesora ?,na sajtu proizvodjaca uvek ima do koliko doticni model trpi temperaturu
 
Koliko vidim nista ti nije overklokovano,ako imas fabricki kuler,mozda da porazmislis o ubacivanju nekog boljeg,sada je hladno,al docice pakleni dani.

Na ovoj temi si mogao da vidis kako je decko testirao temperature,podesi zastitu u biosu,i ako hoces testiraj ga,optereti ,pri tom prati temperautre i ako treba zaustavi test


do sada sam sa tvojih slika video temperature od 45,46 i 53 stepena,to je kada nije oterecen i one su za jedan amd ok ,al ono sto ne znas je do koliko ide kada se optereti. Kad pokrenes igru ko zna na koliko ga cepa
 
Poslednja izmena:
Neznam sta da ti kazem,jezgra nisu vrela,al za cpu pokazuje 71. Sa slike proizvodjaca vidis da pise max 62,al onda bi to trebalo da je po jezgru. Tako da izgelda temperaturu jezgra treba gledati,znaci dok su oni ispod 60 ne bi trebalo da imas problema
 
ma kakva igrica ovako se radi stress test. I sam vidis cpu 96,jezgra 66 i 51, velika je razlika ozmedju jezgra ,jedno se greje vise od drugog,kod mene su oba podjednaka . Napolju je 19 stepeni barem u BG-u,neznam koliko je kod tebe u sobi,al ili otvori jednu stranicu kucista (levu) da taj vruci vazduh izlazi ili montiraj nov kuler na cpu,proizvodjac kaze max je 62 stepena,treba ga poslusati. Ovako je na samoj granici
 

Back
Top