CANON-ovi fajlovi

Nadalina00

Početnik
Poruka
27
Od pre nekoliko dana imam Canon A-80. Aparat je strava. Treba mi malo objasnjenje. Kad prebacujem fotografije i video clipove sa aparata na kompjuter u formiranim folderima se pored fajlova sa ekstenzijom "jpg" pojavljuje jedan fajl "ZbThumbnail.info", a pored "avi" pojavljuju i fajlovi sa ekstenzijom "thm". Cemu sluze ovi fajlovi i da li i njih moram kopirati ako fotografije i clipove arhiviram na CD?
 
Fajlovi služe da bi Canonov ZoomBrowser brže učitao male sličice koje vidiš kada otvoriš program. Naime, sa svakim otvaranjem programa, preview sličica se nalazi u ovim fajlovima što omogućava računaru da brže učita preview. Inače bi morao svaki put da isčitava sve slike sa HDD-a.
 
Anonymous:
Ne znam nista o tome, tek treba da kupim Canon-a pa bih te pitao koliko si ga platila ? Znaci zadovoljna si njime ?

Aparatom sam prezadovoljna, ima sve sto mi treba. Pored AUTO rezima ima mnogo manuelnih funkcija. To je aparat visoke amaterske klase. Cak ga i neki profesionalci koriste kao drugi aparat. Ja ti preporucujem Canon A-80. Sve detalje o Canon-ovoj A seriji mozes pronaci na:

http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?sid=5374

Dato je skoro detaljno uputstvo za upotrebu, pa jos na srpskom. Ako ti zatrebaju jos neki detalji javi mi se slobodno.

Sto se tice cene: kupila sam ga u Vasingtonu i kostao me ukupno 324 USD. Kupljen je u prodavnici. Moze tamo da se nadje i putem interneta za oko 270 USD, ali ispravnost nije garantovana. Naravno meni moja garancija (od godinu dana) nista ne znaci jer bih morala opet da idem tamo u slucaju kakve neispravnosti. Ovde se moze kupiti na vise mesta. Ako bas zelis ovde da ga kupis idi na
www.pcberza.co.yu pa pod digitalni fotoaparati pokusaj da ga nadjes za manje od 300 evra.
Pozdrav.
 
Anonymous:
Fajlovi služe da bi Canonov ZoomBrowser brže učitao male sličice koje vidiš kada otvoriš program. Naime, sa svakim otvaranjem programa, preview sličica se nalazi u ovim fajlovima što omogućava računaru da brže učita preview. Inače bi morao svaki put da isčitava sve slike sa HDD-a.

Hvala, hvala najlepse. :D
 

Back
Top