Internet patriotizam...

Dust

Domaćin
Banovan
Poruka
4.184
Najbolje da počnemo sa ovim:
http://vukajlija.com/internet-patrijote

Internet "patriotizam" je jedna specifična vrsta pojave, koja se naročito raširila u poslednjih nekoliko godina kada je svetska mreža postala sveprisutna. Hajde da, za početak, ljubav prema domovini tih pojedinaca ne dovodimo u pitanje. Ali, sa druge strane, kako bi dokazali tu svoju "ljubav", ove osobe počinju da pozivaju na raznorazne konkretne akcije (od kojih, po pravilu, nema ništa), i da izmišljaju razne svoje podvige iz prošlosti (čast izuzetcima), koji se teorijski nisu mogli ostvariti (objašnjenje sledi).
Pored raznih foruma ("Krstarica" je među vodećim u tom smislu :) ), ove osobe se mogu naći i na: "You Tube"-u, "Facebook"-u, "Twitter"-u,... Stoga, kakav je profil tih patriota?
Daću banalan primer- mnogi od njih tvrde da su učestvovali u svim ratovima 1990-ih, ili barem u nekom od njih. Da bi regularno (a i praktično) učestvovali u ratu, moraju imati minimalno između 18 i 20 godina.
Dakle, neko ko je otišao u rat 1991, rođen je, da kažemo, najkasnije 1973. godine. Ako je (daj Bože) preživeo rat, danas ima oko 37 godina. Dobro. Takve ljude masovno zatičemo po netu i to jeste moguće. Ali, ako se pozovemo na izjave mnogih oficira, da su kadrovi u njihovim jedinicama mahom bili drugo- i trećepozivci (dakle, nisu mlađi od 30-35 godina u proseku), shvatamo da su to ljudi koji su- bilo da su dobrovoljno otišli, bilo da su mobilisani, prosečno rođeni krajem 1950-ih, početkom 1960-ih. To su ljudi koji danas imaju 50-ak godina! Mada se, što je svetski trend, starosna granica u korišćenju interneta pomera u oba smera, sigurno je da takvi veterani, koji su zaista strepeli godinama na raznim ratištima, imaju pametnija posla nego da se raspravljaju po forumima npr. ko je kako bio naoružan... Naravno, sa ratom na Kosovu i bombardovanjem, situacija je nešto drugačija, ali opet, svako ko je preživeo pakao, nije baš kadar da se razmeće junaštvom i patriotizmom po forumima...

Dakle, moje mišljenje je, a vi me poreknite, da su "Internet патриоте" mahom isti oni ljudi koji su bombardovanje dočekali u skloništu- ali, što ih donegde pravda, ne zato što su bili kukavice, već zato što su bili deca: naime oni koji se najviše razmeću svojim "junaštvom" nemaju više od 20-ak godina, i zaista su još uvek sedeli na noši kada se u SFRJ zakuvavalo. Prvo "borbeno" iskustvo im je miting "Kosovo je Srbija", samo što su glavne mete njihovih napada bili- izlozi i butici. A o paljenju ambasada se da posebno razgovarati...
P.S.: naravno, ovde nigde nisam pomenuo srpski patriotizam, već se radi o tome kao globalnoj pojavi, o kojoj možemo pričati kroz domaću primesu,
 
Poslednja izmena od moderatora:
Verovatno je da na internetu ima dosta laznih patriota,ali bih ja svima skrenuo paznju na nesto drugo.
Internet je danas vrlo mocna mreza i moguce je da je znacajniji od ostalih medija.Na njemi se svakog trenutka srecu milioni ljudi iz raznih drzava sveta.Ko god mudro postupa moze na njemu mnogo uciniti za svoju domovinu i svoj narod.O Jugoslaviji,Srbiji i Srbima izreceno je more neistina u medijima.Protiv nas je najpre poveden jedan organizovan medijski rat u kome smo saterani u cosak,jer je neprijatelj bio premocan.Posle ovog rata dosli su i stvarni ratovi u kojima smo mnogo toga izgubili.
Ja internet koristim odnedavno,ali nastojim da uvek govorim istinito i nepristrasno.Inace svetom i dalje kolaju mnoge nepravde koje se oslanjaju na sirenje masivnih lazi ili poluistina.
Smatram da je postojeci svetski poredak neodrziv na neki srednji rok i zato na ovom Forumu nastojim da sirim ideje o Novoj civilizaciji(Da li je moguci bolji svet? na Filozofiji-poruka broj 610/25).
Sve u svemu neki ljudi ce preko interneta siriti neistine i zagovarati zlo,ali im se vecina mora suprostaviti tako sto ce plasirati istinu i sto ce se boriti za jedan bolji svet temeljen na razumu i ljudskosti.
 
Dakle, moje mišljenje je, a vi me poreknite, da su "Internet патријоте" mahom isti oni ljudi koji su bombardovanje dočekali u skloništu- ali, što ih donegde pravda, ne zato što su bili kukavice, već zato što su bili deca: naime oni koji se najviše razmeću svojim "junaštvom" nemaju više od 20-ak godina, i zaista su još uvek sedeli na noši kada se u SFRJ zakuvavalo. Prvo "borbeno" iskustvo im je miting "Kosovo je Srbija", samo što su glavne mete njihovih napada bili- izlozi i butici. A o paljenju ambasada se da posebno razgovarati...
P.S.: naravno, ovde nigde nisam pomenuo srpski patriotizam, već se radi o tome kao globalnoj pojavi, o kojoj možemo pričati kroz domaću primesu,

Не,види се да си мислијо глобално.
На амерички,емглески,аустроугарски и друге патриотизме.
Србе си спомено сасвим,сасвим случајно.Ни сам не знаш шта ти би.
Ево,гледај мало,сасвим случајно сам наишао на неки снимак.



Сасвим случајно су на њему Српска деца.И сасвим случајно иду на Косово,вероватно по патике.
Или можда нису Српска?
Мислим,нису са хамбургером и колом испред монитора?
Ипак за данашњу омладину мора постојати само један пут.Без алтернативе.
Ништа лично,само нека глобална размишљања.
 
Ja imam 44 godine . Sad jos malo cu da napunim 45 .
Zaista sam ucestvovao u ratu , a ni ovde se ne stidim da pokazem svoje rodoljublje
, sto je osobina koja nama Srbima nedostaje veoma a kod drugih naroda je i te kako prisutna . Siriti ljubav prema svojoj otadzbini , nikako ne moze biti negativna pojava i to nije poziv na mrznju i razaranje . Braniti svoju otadzbinu je obaveza , koja ima i matrijalni i moralni karakter , a braniti svoj narod , eticka je obaveza . Osecaj pripadnosti je najpozitivnija osobina i od nje zavisi svaki uspeh , pa i sam opstanak . \
Brkati Jugoslaviju sa Srbijom , a ne osvrnuti se na razlike imedju Kraljevine i druge hrvatske Jugoslavije , nemoralno je . Druga ili titova ( hrvatska ) jugoslavija , bila je anti-srpska tvorevina , bas u onoj meri u kojoj je SSR bio nati-ruska tvorevina .
P.S. Da su Srbi nebeski narod , izmislio je i javno izrekao Enriko Josif , Jeevrein . To nije srpska krilatica niti srpski izum . Srbi su narod , ko i svaki drugiali sa egzoticnijom istorijom i sa manje rodoljuba , nego bilo koji narod koji nas okruzije
 
Не,види се да си мислијо глобално.
На амерички,емглески,аустроугарски и друге патриотизме.
Србе си спомено сасвим,сасвим случајно.Ни сам не знаш шта ти би.
Ево,гледај мало,сасвим случајно сам наишао на неки снимак.



Сасвим случајно су на њему Српска деца.И сасвим случајно иду на Косово,вероватно по патике.
Или можда нису Српска?
Мислим,нису са хамбургером и колом испред монитора?
Ипак за данашњу омладину мора постојати само један пут.Без алтернативе.
Ништа лично,само нека глобална размишљања.
Ne govorim o ljudima koji su išli na Kosovo i stvarno spremni da rizikuju svoj život, već o onima koji se ne dižu od kompa, a junaštvom se razmeću... Npr., o slučajevima sličnim ovom:
 
Poslednja izmena:
Ja imam 44 godine . Sad jos malo cu da napunim 45 .
Zaista sam ucestvovao u ratu , a ni ovde se ne stidim da pokazem svoje rodoljublje
, sto je osobina koja nama Srbima nedostaje veoma a kod drugih naroda je i te kako prisutna . Siriti ljubav prema svojoj otadzbini , nikako ne moze biti negativna pojava i to nije poziv na mrznju i razaranje . Braniti svoju otadzbinu je obaveza , koja ima i matrijalni i moralni karakter , a braniti svoj narod , eticka je obaveza . Osecaj pripadnosti je najpozitivnija osobina i od nje zavisi svaki uspeh , pa i sam opstanak . \
Brkati Jugoslaviju sa Srbijom , a ne osvrnuti se na razlike imedju Kraljevine i druge hrvatske Jugoslavije , nemoralno je . Druga ili titova ( hrvatska ) jugoslavija , bila je anti-srpska tvorevina , bas u onoj meri u kojoj je SSR bio nati-ruska tvorevina .
P.S. Da su Srbi nebeski narod , izmislio je i javno izrekao Enriko Josif , Jeevrein . To nije srpska krilatica niti srpski izum . Srbi su narod , ko i svaki drugiali sa egzoticnijom istorijom i sa manje rodoljuba , nego bilo koji narod koji nas okruzije
I opet kažem, ne govorim o onima koji se jesu borili...
Kad pomenu srpstvo i jugoslovenstvo, to jesu sasvim različiti pojmovi, ali možda nije na odmet podsetiti da je Milošević, koji je bio predsednik Srbije, na svim mitinzima krajem 80-ih govorio: "Živela Srbija! Živela Jugoslavija!". Stvarno ne znam u kom ratu si se od svih ovih borio, i u kom rodu vojske, po najmanje koliko je tvoja jedinica bila izložena dejstvima ( a ne sumnjam da jeste), međutim, gotovo da je činjenica da je JNA (sa akcentom na jugoslovenstvu) u Hrvatskoj pre svega čuvala Srbe i zalagala se za srpske interese. Ali to je za neku drugu temu...
A što neko pomenu negativnu sliku koju smo stekli u medijima, činjenica je da je ona postupno izgrađena, jer evo kako je izgledala pre samog početka ratnih dešavanja: http://www.encyclopedia.com/doc/1P2-1071836.html
http://articles.latimes.com/1991-06-26/news/mn-1187_1_world-order
A kako je posle promenjena, tj. kako je zapad promenio poziciju, tema je za drugu diskusiju
 
Poslednja izmena:
I opet kažem, ne govorim o onima koji se jesu borili...
Kad pomenu srpstvo i jugoslovenstvo, to jesu sasvim različiti pojmovi, ali možda nije na odmet podsetiti da je Milošević, koji je bio predsednik Srbije, na svim mitinzima krajem 80-ih govorio: "Živela Srbija! Živela Jugoslavija!". Stvarno ne znam u kom ratu si se od svih ovih borio, i u kom rodu vojske, po najmanje koliko je tvoja jedinica bila izložena dejstvima ( a ne sumnjam da jeste), međutim, gotovo da je činjenica da je JNA (sa akcentom na jugoslovenstvu) u Hrvatskoj pre svega čuvala Srbe i zalagala se za srpske interese. Ali to je za neku drugu temu...
A što neko pomenu negativnu sliku koju smo stekli u medijima, činjenica je da je ona postupno izgrađena, jer evo kako je izgledala pre samog početka ratnih dešavanja: http://www.encyclopedia.com/doc/1P2-1071836.html
http://articles.latimes.com/1991-06-26/news/mn-1187_1_world-order
A kako je posle promenjena, tj. kako je zapad promenio poziciju, tema je za drugu diskusiju

Bio sam gde je trebalo . Bio sam na KiM , na primer , 99 . I te kako smo bili izlozeni . ranjen sam pred kraj . I to dobro . Ni nije to vazno . Iso bih opet . Pazi jos da ti ne kazem koja sam jedinica bio i u kom rodu. Ne pada mi na pamet .


Milosevic je i te kako Jugosloven . I te kako nije Srbin . Zato smo tako lose i prolazili .
 
Ne govorim o ljudima koji su išli na Kosovo i stvarno spremni da rizikuju svoj život, već o onima koji se ne dižu od kompa, a junaštvom se razmeću... Npr., o slučajevima sličnim ovom:

Не бих знао шта си мислио,нити ме брига.Знам шта си написао.
У духу тога ти је и одговорено.Да се види да постоје и друга деца.Она која воле своју земљу.Да нису сви ко оне две плавуше.Да има деце која мисле својом главом.Којима идоли нису ујка Сем и доларске новчанице.Деца која имају понос,част,д остојанство.Која ће остати кад оду они што све расподаше.И одведу своју децу са собом.И пуне торбе,потребне за систем у који хрле.
А то што је систем вредности еуропске србије искривљен и под директном ингеренцијом запада,најмање су криве генерације које долазе.
А као што видиш има правих.Поред толиког труда западних пријатеља,толико убаченог новца,толике пропаганде.И на жалост овдашњих гласноговорника новог светског поретка.
Једину ствар коју нису успели да погазе,исмеју и затру.
Слободу.
Слободу коју ова деца носе у својим срцима.Рођењем,одгојем,убе ђењем.
То знају творци новог поретка и зато тако ударају свим средствима.
Руше све традиционалне вредности,сваким даном.Годинама.
Али Слобода тиња у овој деци.Деци великог Срца и Љубави.За свој народ и своју земљу.
Док је овакве деце биће и Србије.Запамти.
 
Ne govorim o ljudima koji su išli na Kosovo i stvarno spremni da rizikuju svoj život, već o onima koji se ne dižu od kompa, a junaštvom se razmeću... Npr., o slučajevima sličnim ovom:


Ako me pamćenje ne vara , ovaj slučaj imao je i sudski epilog. Koliko se sećam ,
cela populističko moralna / etičko plemenska srbija , zgranuto je nasrnula na ove
devojke ; zaboga uništavaju srbiju i njenu kulturu .Ovo fondamentalno licemerje ,
u kontinuitetu razbojnički državni aparat ga kao kontinuirani program plasira već jedan
vek . Ta palanačko moralna / etički plemenska srbija , sigurna je kuća za :
balkanskog kasapina , monstruma koji je deci delio čokolade pred egzekuciju ( naravno,
prima posebnu nacionalnu penziju i leči na VMA - instituciju koju je sirotinja izgradila
na svojoj grbači , a umire pred vratima ambulanti kojeliče na železničke čekaonice
III klase ) ; ratne bezobzirne profitere ( kontraverzne poslovne ljude spasioce države );
ubice - višestruke zločince koje melju ljudsko meso ; časne policajace koji sa 20 .
g. rada idu u penziji i imaju telesnu gardu ( kako kad 10 -15 naoružanih JSO momaka ,
koji tezgare u honorarnom radu ) ; zaštićenim svedocima koji iza sebe imaju po
20, ubistava i žandarmerijsku gardu koja puca iz zabave ili reketa ; ------ čemer i
jad ............... e ta i takva srbija proganja klince koji na ovakvim skupovima ,
uzgred koje organizuje vlada i plaća štetu , dakle , proganja klince koji palješe
radnje po nalogu gazda ili kontraverznih biznismena za sitne pare ; dok specijalne
jedinice valjaju drogu , naftu , tehniku i ko zna šta još .


Sramota . Zaista sramota da nas kriminalci uče moralu i etici . :rumenko::rumenko:

Zašto ta srbija ne pohapsi ovaj ljudski izrod za koji je sigurna kuća - glavu dajem
da nebi imala problema sa ovim klincima ( uzgred , većini su roditelji opljačkani
do koske a oni su obuhvaćeni destrukcionim državnim programima ; jedan broj
je iz porodica kontraverznih bogataša koji kontrolišu tokove destrukcionog programa -- inače ,
kad nebi bilo tog destrukcionog programa , ti klinci bi za 5-10 godina očistili , dezinfikovali ,
i okrečili beograd i srbiju ).
 
Poslednja izmena:
Fina neka deca. Imao sam čast da upoznam neke od njih. To su oni koji škole najčešće pohode u avgustu. :hahaha: :hahaha:
Da , to su deca onih koji su komunističkim zlotvorima izgradili stanove i kuće, zato što su
genocidirali šumadiju i pomoravlje posle II SR ; pa su im izgradili fabrike i državu ,
da imaju oni fino šta da opljačkaju sa svojim potoncima - kako bi unucima kupili
diplome da ne idu u avgustu u škole , već u inostranstvo na more . Kupili bi oni svojim
potomcima i kapu s mozgom , ali ovako je jevtinije i sigurnije .Umislili su da su genijalci
sa kupljenim diplomama ; šta bi tek umislili kad bi imali kapu s mozgom - da su nad ljudi .
( strah me da ne nabasaju ti genijalci na nekog kineza , da im proda za minim - minimuma
neki kačket ..... teško svima posle ---- ovo nemoj da razglasiš ortacima kad kreneš na more,
da ne svrate kod kineza ) .
:rtfm::dash:
 
Ne govorim o ljudima koji su išli na Kosovo i stvarno spremni da rizikuju svoj život, već o onima koji se ne dižu od kompa, a junaštvom se razmeću...

Zarad tvog informisanja ( ako si bio kod kineza ) , ti momci ( kako ih zovu ) , nisu
išli na kosovo ; Jedan broj je mobilisan je i nezakonito odvedet na kosovsko ratište , a
dobrovoljačka većina sa žandarima išla je da pljačka i leči ludilo . Lepo uzmi Kumanovski
sporazum pa pročitaj odeljak šta se smatra oružanom silom koja se povlači .Taj
dokumen je potpisala grupa ovlašćena od države ; a to znači da je toga bilo i više nego
što sad ja pišem ovde . O tome ti svedoče masovne grobnice u Srbiji ..........


A ovo je sinovče , poručena stvar ; momci su statisti za sitnu lovu . Stvar režirana ;
plaća je država i ratni zločinci sa ratnim profiterima . To možeš da prodaš negde
drugde sinovče . Svest koju ti zagovaraš , krvava je do najdublje umne tačke.

Ti fini momci , koji zagovaraju legalističku ( đinđićevo - koštunicino - dačićevu ) srbiju ,
oheće da u miru troškare se sa onim što je u krvi ratnog profiterstva stečeno ;
i ove momke da kultivišu , da za parče hleba im oplođuju kapital --- zaista su bez kačketa ;
otvorili su pandorinu kutiju , zlo se razurlalo , kad tad jurnuće na gospodara .

Sinovče , mir , blagostanje ,sklad i harmonija nemogući su posle jednog veka
pljačkanja -- mnogo je tu nevine krvi proliveno i oprano majčinskim suzama .

Stže nas misterija nevinih suza i ljudske prolivene krvi .

:think::think:
 
Poslednja izmena:
Najbolje da počnemo sa ovim:
http://vukajlija.com/internet-patrijote

Internet "patriotizam" je jedna specifična vrsta pojave, koja se naročito raširila u poslednjih nekoliko godina kada je svetska mreža postala sveprisutna. Hajde da, za početak, ljubav prema domovini tih pojedinaca ne dovodimo u pitanje. Ali, sa druge strane, kako bi dokazali tu svoju "ljubav", ove osobe počinju da pozivaju na raznorazne konkretne akcije (od kojih, po pravilu, nema ništa), i da izmišljaju razne svoje podvige iz prošlosti (čast izuzetcima), koji se teorijski nisu mogli ostvariti (objašnjenje sledi).
Pored raznih foruma ("Krstarica" je među vodećim u tom smislu :) ), ove osobe se mogu naći i na: "You Tube"-u, "Facebook"-u, "Twitter"-u,... Stoga, kakav je profil tih patriota?
Daću banalan primer- mnogi od njih tvrde da su učestvovali u svim ratovima 1990-ih, ili barem u nekom od njih. Da bi regularno (a i praktično) učestvovali u ratu, moraju imati minimalno između 18 i 20 godina.
Dakle, neko ko je otišao u rat 1991, rođen je, da kažemo, najkasnije 1973. godine. Ako je (daj Bože) preživeo rat, danas ima oko 37 godina. Dobro. Takve ljude masovno zatičemo po netu i to jeste moguće. Ali, ako se pozovemo na izjave mnogih oficira, da su kadrovi u njihovim jedinicama mahom bili drugo- i trećepozivci (dakle, nisu mlađi od 30-35 godina u proseku), shvatamo da su to ljudi koji su- bilo da su dobrovoljno otišli, bilo da su mobilisani, prosečno rođeni krajem 1950-ih, početkom 1960-ih. To su ljudi koji danas imaju 50-ak godina! Mada se, što je svetski trend, starosna granica u korišćenju interneta pomera u oba smera, sigurno je da takvi veterani, koji su zaista strepeli godinama na raznim ratištima, imaju pametnija posla nego da se raspravljaju po forumima npr. ko je kako bio naoružan... Naravno, sa ratom na Kosovu i bombardovanjem, situacija je nešto drugačija, ali opet, svako ko je preživeo pakao, nije baš kadar da se razmeće junaštvom i patriotizmom po forumima...

Dakle, moje mišljenje je, a vi me poreknite, da su "Internet патријоте" mahom isti oni ljudi koji su bombardovanje dočekali u skloništu- ali, što ih donegde pravda, ne zato što su bili kukavice, već zato što su bili deca: naime oni koji se najviše razmeću svojim "junaštvom" nemaju više od 20-ak godina, i zaista su još uvek sedeli na noši kada se u SFRJ zakuvavalo. Prvo "borbeno" iskustvo im je miting "Kosovo je Srbija", samo što su glavne mete njihovih napada bili- izlozi i butici. A o paljenju ambasada se da posebno razgovarati...
P.S.: naravno, ovde nigde nisam pomenuo srpski patriotizam, već se radi o tome kao globalnoj pojavi, o kojoj možemo pričati kroz domaću primesu,
:super:
Pa kad još počnu priče o Titu ...:roll:
 
Najbolje da počnemo sa ovim:
http://vukajlija.com/internet-patrijote

Internet "patriotizam" je jedna specifična vrsta pojave, koja se naročito raširila u poslednjih nekoliko godina kada je svetska mreža postala sveprisutna. Hajde da, za početak, ljubav prema domovini tih pojedinaca ne dovodimo u pitanje. Ali, sa druge strane, kako bi dokazali tu svoju "ljubav", ove osobe počinju da pozivaju na raznorazne konkretne akcije (od kojih, po pravilu, nema ništa), i da izmišljaju razne svoje podvige iz prošlosti (čast izuzetcima), koji se teorijski nisu mogli ostvariti (objašnjenje sledi).
Pored raznih foruma ("Krstarica" je među vodećim u tom smislu :) ), ove osobe se mogu naći i na: "You Tube"-u, "Facebook"-u, "Twitter"-u,... Stoga, kakav je profil tih patriota?
Daću banalan primer- mnogi od njih tvrde da su učestvovali u svim ratovima 1990-ih, ili barem u nekom od njih. Da bi regularno (a i praktično) učestvovali u ratu, moraju imati minimalno između 18 i 20 godina.
Dakle, neko ko je otišao u rat 1991, rođen je, da kažemo, najkasnije 1973. godine. Ako je (daj Bože) preživeo rat, danas ima oko 37 godina. Dobro. Takve ljude masovno zatičemo po netu i to jeste moguće. Ali, ako se pozovemo na izjave mnogih oficira, da su kadrovi u njihovim jedinicama mahom bili drugo- i trećepozivci (dakle, nisu mlađi od 30-35 godina u proseku), shvatamo da su to ljudi koji su- bilo da su dobrovoljno otišli, bilo da su mobilisani, prosečno rođeni krajem 1950-ih, početkom 1960-ih. To su ljudi koji danas imaju 50-ak godina! Mada se, što je svetski trend, starosna granica u korišćenju interneta pomera u oba smera, sigurno je da takvi veterani, koji su zaista strepeli godinama na raznim ratištima, imaju pametnija posla nego da se raspravljaju po forumima npr. ko je kako bio naoružan... Naravno, sa ratom na Kosovu i bombardovanjem, situacija je nešto drugačija, ali opet, svako ko je preživeo pakao, nije baš kadar da se razmeće junaštvom i patriotizmom po forumima...

Dakle, moje mišljenje je, a vi me poreknite, da su "Internet патријоте" mahom isti oni ljudi koji su bombardovanje dočekali u skloništu- ali, što ih donegde pravda, ne zato što su bili kukavice, već zato što su bili deca: naime oni koji se najviše razmeću svojim "junaštvom" nemaju više od 20-ak godina, i zaista su još uvek sedeli na noši kada se u SFRJ zakuvavalo. Prvo "borbeno" iskustvo im je miting "Kosovo je Srbija", samo što su glavne mete njihovih napada bili- izlozi i butici. A o paljenju ambasada se da posebno razgovarati...
P.S.: naravno, ovde nigde nisam pomenuo srpski patriotizam, već se radi o tome kao globalnoj pojavi, o kojoj možemo pričati kroz domaću primesu,



Vama u Srbiji je to mozda in ,kao bili ste u ratu,kosovo ,bosna,78 dana rata itd ali ovde u RS to je sasvim normalna stvar,glupo se tim hvaliti kad su skoro svi muskarci bili u VRS ,ljudi su proveli 5 godina rata tesko je naci nekog ko ima 34,35 god i dalje a da nije bio u vrs tokom rata
 
Poslednja izmena:
Bio sam gde je trebalo . Bio sam na KiM , na primer , 99 . I te kako smo bili izlozeni . ranjen sam pred kraj . I to dobro . Ni nije to vazno . Iso bih opet . Pazi jos da ti ne kazem koja sam jedinica bio i u kom rodu. Ne pada mi na pamet .


Milosevic je i te kako Jugosloven . I te kako nije Srbin . Zato smo tako lose i prolazili .

....ovo je odličan odgovor...Zašto bi neko uopšte prebrojavao ko je ''pravi patriota'' a ko nije?
Osim toga ni ovde neće baš svako napisati šta stvarno misli i oseća...i što bi nekoga zanimalo gde sam ja bio od 91-e pa nadalje?
 
Aha...znači ja imam 22 godine...i ne smijem da pričam (negativno) o Titu?
Kao, ne znam šta se tada dešavalo, jer nisam bio živ?

Nisi bio tu pa nisi video i doživeo...mnogi će te napadati kad spomeneš broza u bilo kom kontekstu(jedni kažu dobro je bilo drugi vele nije)...
Zašto se ja uključujem u kojekakve diskusije?Baš zbog mlađih ljudi koji su za mnogo toga čuli ili pročitali a možda nisu sigurni da li je to istina...ono što sam doživeo i video lično je istina koju ću uvek rado da ispričam....ali kako vidim ima mnogo ljudi koji ''vuku stranu'' nekome ili nečemu...pokušavam da budem objektivan i nepristrasan kao i neki drugi ljudi ali bih rekao da smo u manjini!
Osim toga ovde mnogi ''mere stomakom'' šta je kad kako bilo (jel' se dobro jelo ili nije)...
 
Najbolje da počnemo sa ovim:
http://vukajlija.com/internet-patrijote

Internet "patriotizam" je jedna specifična vrsta pojave, koja se naročito raširila u poslednjih nekoliko godina kada je svetska mreža postala sveprisutna. Hajde da, za početak, ljubav prema domovini tih pojedinaca ne dovodimo u pitanje. Ali, sa druge strane, kako bi dokazali tu svoju "ljubav", ove osobe počinju da pozivaju na raznorazne konkretne akcije (od kojih, po pravilu, nema ništa), i da izmišljaju razne svoje podvige iz prošlosti (čast izuzetcima), koji se teorijski nisu mogli ostvariti (objašnjenje sledi).
Pored raznih foruma ("Krstarica" je među vodećim u tom smislu :) ), ove osobe se mogu naći i na: "You Tube"-u, "Facebook"-u, "Twitter"-u,... Stoga, kakav je profil tih patriota?
Daću banalan primer- mnogi od njih tvrde da su učestvovali u svim ratovima 1990-ih, ili barem u nekom od njih. Da bi regularno (a i praktično) učestvovali u ratu, moraju imati minimalno između 18 i 20 godina.
Dakle, neko ko je otišao u rat 1991, rođen je, da kažemo, najkasnije 1973. godine. Ako je (daj Bože) preživeo rat, danas ima oko 37 godina. Dobro. Takve ljude masovno zatičemo po netu i to jeste moguće. Ali, ako se pozovemo na izjave mnogih oficira, da su kadrovi u njihovim jedinicama mahom bili drugo- i trećepozivci (dakle, nisu mlađi od 30-35 godina u proseku), shvatamo da su to ljudi koji su- bilo da su dobrovoljno otišli, bilo da su mobilisani, prosečno rođeni krajem 1950-ih, početkom 1960-ih. To su ljudi koji danas imaju 50-ak godina! Mada se, što je svetski trend, starosna granica u korišćenju interneta pomera u oba smera, sigurno je da takvi veterani, koji su zaista strepeli godinama na raznim ratištima, imaju pametnija posla nego da se raspravljaju po forumima npr. ko je kako bio naoružan... Naravno, sa ratom na Kosovu i bombardovanjem, situacija je nešto drugačija, ali opet, svako ko je preživeo pakao, nije baš kadar da se razmeće junaštvom i patriotizmom po forumima...

Dakle, moje mišljenje je, a vi me poreknite, da su "Internet патријоте" mahom isti oni ljudi koji su bombardovanje dočekali u skloništu- ali, što ih donegde pravda, ne zato što su bili kukavice, već zato što su bili deca: naime oni koji se najviše razmeću svojim "junaštvom" nemaju više od 20-ak godina, i zaista su još uvek sedeli na noši kada se u SFRJ zakuvavalo. Prvo "borbeno" iskustvo im je miting "Kosovo je Srbija", samo što su glavne mete njihovih napada bili- izlozi i butici. A o paljenju ambasada se da posebno razgovarati...
P.S.: naravno, ovde nigde nisam pomenuo srpski patriotizam, već se radi o tome kao globalnoj pojavi, o kojoj možemo pričati kroz domaću primesu,

Internet patri(j)otizam je odlična psihološko-sociološka disciplina!

1) Frustrirani i iskompleksirani, u društvu neprihvaćeni, trtoljaju o onome što ne treba trtoljati već imati u sebi. Ako neko ima potrebu da se verbalno dokazuje onda tu debelo nešto nije u redu

2) Vlasnici patri(j)otskih sajtova zadovoljno trljaju ruke pošto od paljevina imaju posećenost a od normalnih nemaju.

3) Apsolutno podržavam stav autora da su internet-defenderi tokom 90-ih sapunjali mačora uz TV Palmu prvo u 1 noću pa posle u 2... menjao se termin... čak i u tri ujutru puštali...

4) Iako populacija koja je šamarala majmuna najviše obožava da pokreće "jubilej teme" povodom neke prekretnice u gradjanskom ratu, najmanje ih zanima da pokrenu temu o invalidima rata i onima što su psihički zastranili jer im je nametnut tip ponašanja koji se u mirnodopskim uslovima strogo sankcioniše (a u ratu nagradjuje)

5) Ako za urednika foruma stavite paljevinu koja nije učestvovala u ratu onda takva osoba ima veću potrebu za cenzurom kritičkih tema ovog tipa. Beše li tako i ovdeka? A?
 
Sinovče , mir , blagostanje ,sklad i harmonija nemogući su posle jednog veka
pljačkanja -- mnogo je tu nevine krvi proliveno i oprano majčinskim suzama .

Stže nas misterija nevinih suza i ljudske prolivene krvi

Ćale, mir, blagostanje, sklad i harmonija nemogući su u plemenu koje je naseljavanjem ovih prostora samo otimalo, pljačkalo tada od drugih a danas medjusobno zalogaje brojimo.

Nije to nikakva misterija već fiskalni račun sudbine sa sve PDV-om...
 
:super:
Pa kad još počnu priče o Titu ...:roll:

Nije Tito kriv ništa jer je držao stoku vrlo dobro.
June ko june uvek misli da je sladja trava preko plota.
Tito je umro a stoka razvalila tarabu.
Kada govedo namiri svoju potrebu vratiće se u razvaljeni obor.

Stopirao hrvatske ustaše, srpske liberale i Azema Vlasija u pionirskim pokušajima secesionizma.
Amerikancima i Rusima naplaćivao usluge dok je još moglo.

p.s. vidi moj blog o Titu i napiši gde grešim
 

Back
Top