Da li je Bog toliko svemocan da moze da......

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
.......stvori toliko tezak kamen da ga ni on sam ni bilo ko drugi ne mogu podici????:eek:

Sta vi mislite i ZASTO JE TO TAKO (sto je mnogo vaznije u filozofiji) ????

Ako moze da stvori toliko tezak kamen onda nije svemocan jer ne moze da ga podigne..........:hahaha::rotf:

Ako ne moze da stvori toliko tezak kamen da ga ne moze podici onda nije svemocan jer ne moze da ga stvori :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:

Tj. Ako je svemocan i ako uspe da ga podigne onda nije svemocan jer nije stvorio toliko tezak da ga ne moze podici

Pravo filozofsko pitanje na koje za sada niko nema pravi argumentovani odgovor.........

Idemo razbijajte glavu trazeci odgovor pocinjemo
================================================================
:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
Poslednja izmena:
moze da stvori,ali bas ga bole uvo da dize

Ne radi se o tome,nemojte da dajete glupave ili saljive komentare.....

Nije bitno da li ga boli uvo ili noga i da li zeli da digne,PITANJE JE DA LI MOZE DA GA DIGNE????

Ako moze da ga stvori po tebi i podigne ONDA NIJE SVEMOGUC JER NIJE STVORIO TOLIKO TEZAK KAMEN DA GA NE MOZE PODICI!!!!!!!!!!!!!!!!!:hahaha::hahaha::hahaha:

Razmisljaj malo!!!!!!!!:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Slab ti je argument.....

Argument nije Koliko je 1+1???

"E necu da ti kazem"!!!!!!!!!!!!!!!!

Ok sedi kec!!!!!!!!!!!!:hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:

Znaci ili kazes 2 ili se racuna da ne znas.........

Znaci kontradikcija - ILI BELO ILI NEBELO!!!!!!!!!!!!!!!!!:rtfm::rtfm::rtfm:
 
...kamen je teret a bog nije ostvaren u teretu i sa teretom, ostvaren, tu mislim samim sobom...ono sto je bog to je bozje i van toga je opet on jer je i matematicki ,- dio beskonacnosti isto beskonacnost...

nISAM PITAO KO JE BOG I GDE JE OSTVAREN I STA JE BOG A STA JE BOZJE I DAL JE BESKONACNOST

Pitao sam DA LI MOZE ILI NE MOZE DA STVORI........(procitaj nastavak u uvodnom postu)


ZNACI SAMO MOZE ILI NE MOZE!!!!!!!!!!!!!

Pustite pusta blebetanja koja bi trebalo da su pseudofilosofiranje....

Ako moze onda ZASTO,DAJTE ARGUMENTE

Ako ne moze onda ZASTO,DAJTE ARGUMENTE!!!!!!!!
 
Jedino ako je toliko blesav da po drugi- treci put napravi nesto sto je jace od njega i sto ne moze da unisti. :lol:

nE PITAM DA LI JE BLESAV NI PO PRVI NI PO PETI PUT.....


Pitam da li MOZE ili NE MOZE i ZASTO za bilo koju tvrdnju......

Kratko i jasno.....Ostali komentar me ne zanima..............

Ne odgovarajte ono sto vas ne pitam TO NIJE ODGOVOR to je maska kao da ste odgovorili a zapravo niste


To je kao kad vas pitam koliko je 1+1 a vi mi kazete Beofrad je glavni grad Srbije.....

Ko vas je pitao za Beograd????Ja sam vas pitao koliko je "1+1" ?????
 
Znaci napravio je kamen koji ne moze da podigne jer je svemoguc. Ne moze da ga podigne - znaci nije svemoguc.
Odgovor je da svemoguci stvaraju tako da ostanu svemoguci - NIJE GLUP

To sto ti pricas je kontradikcija u logici i filozofiji......Procitaj Uvod u logiku od Koena i Nejgela to je ono strartna knjizica........

Nebelo ne moze da bude belo.........Ne moze da bude ni crno ali belo nikako ne moze da bude......Tj nebelo je zadnje sto ne moze da bude.....


Ok trudis se.....
Odgovor je da svemoguci stvaraju tako da ostanu svemoguc

E sad mi kazi kako to oni stvaraju????

Nemoj da mi zavijas u maglu i da mi prodajes "macku u dzaku"........

Jel moze da stvori ili ne moze da stvori u ovom slucaju kamen o njemu pricamo?????

Kad odgovoris ja cu ti postaviti novo pitanje koje proistice iz tvog odgovora....Sorry to je filosofija:hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Kako promisle da treba u skladu sa tim nivoom svesti.

pojasni??:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:

Moze ali nece. :neutral:

ne pitam da li nece ili hoce pitam da li MOZE??????:hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf:

Nemoj da pravis logicke greske u odgovorima......

Moci i hteti nije isto......
Ta dva pojma nisu ekvivalencija

Znaci laicki receno ne izigravaj Bozjeg advokata koji hoce na prevaru da ubedi porotu.....

Pitanje je da li moze a nema veze hoce li ili nece to me ne interesuje....

Znaci hocu dokaz tj argument

Bilo koji odgovor van MOZE ILI NE MOZE se racuna kao da NE MOZE......

ZNAC DOKAZ A NE NECU..........To nicemu ne vodi.....
 
Mozes li ti da skocis sa mosta? Dokazi da mozes.

Sve su to odlike svemogucnosti.

ODGOVOR JE MOZE JER JE SVEMOGUC

Mozes li ti da skocis sa mosta?
Ne mogu....Evo zasto ne mogu - Zato sto mogu ali necu jer rizikujem da mi se nesto desi znaci necu da skocim znaci NE MOGU...Jel sam skocio???Nisam...ZastoPa prosto...Jednostavno ne mogu.........I pored najbolje volje i zelje i uverenja da mogu JA IPAK NE MOGU - :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:


ODGOVOR JE MOZE JER JE SVEMOGUC
oK PRESLI SMO POLA PUTA.....
da vidimo kakva je sada druga premisa:

Ako moze da stvori toliko tezak kamen da ne moze da ga podigne kako je onda svemocan kad ne moze da ga podigne......

Znaci kako moze kad ne moze da ga podigne....Kako je onda svemocan...Znaci nije svemocan........

Ja te pitam ako je a=b da li je b=a ???

A ti kazes nije....Pa kako nije?????:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:
 
nISAM PITAO KO JE BOG I GDE JE OSTVAREN I STA JE BOG A STA JE BOZJE I DAL JE BESKONACNOST

Pitao sam DA LI MOZE ILI NE MOZE DA STVORI........(procitaj nastavak u uvodnom postu)


ZNACI SAMO MOZE ILI NE MOZE!!!!!!!!!!!!!

Pustite pusta blebetanja koja bi trebalo da su pseudofilosofiranje....

Ako moze onda ZASTO,DAJTE ARGUMENTE

Ako ne moze onda ZASTO,DAJTE ARGUMENTE!!!!!!!!

...tvoje uslovljavanje je moguce samo tamo gdje je egzaktnost a poceo si temu koja se moze objasniti samo mnogobostvom...kako bog moze stvoriti nesto vise od sebe osim ako to uradi nad-bog tj...visi bog ....

...tvoja terminologija zadire u polje vradzbina i zaista pseudo teologizma pa me i muci ovo odgovaranje ali eto, ne mogah nego se uhvatih kao na plovak...

...da se daju argumenti za boga koji moze ucinjeti da ne bude,- sto je bilo ...
 
.......stvori toliko tezak kamen da ga ni on sam ni bilo ko drugi ne mogu podici????:eek:

Kako bi bilo da nam malo pomogneš dodatnim objašnjenjem kako bismo eventualno dali prihvatljiv odgovor?
Reci nam kako, po tvom shvatanju, izgleda Bog? Da li je On stvarno takav ili si ti kreirao nemoćnog boga?
Ako si kreirao nemoćnog onda preuredi svoju kreaciju pa stvori malo jačeg. No, i najjači kojeg budeš stvorio neće podizati kamenje. Pa i ako ga podigne gde bi hteo da ga prebaci?
Uostalom, čijom snagom i moći se sve planete, zvezde i galaksije vrte diljem ovog univerzuma?
Meni se pre čini da je kamenje tu da se besposleni čovek njime bavi i napreže a ne Onaj koji je sve to kreirao?
Ko zna možda grešim.
 
.......stvori toliko tezak kamen da ga ni on sam ni bilo ko drugi ne mogu podici????:eek:

Sta vi mislite i ZASTO JE TO TAKO (sto je mnogo vaznije u filozofiji) ????

Ako moze da stvori toliko tezak kamen onda nije svemocan jer ne moze da ga podigne..........:hahaha::rotf:

Ako ne moze da stvori toliko tezak kamen da ga ne moze podici onda nije svemocan jer ne moze da ga stvori :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:

Tj. Ako je svemocan i ako uspe da ga podigne onda nije svemocan jer nije stvorio toliko tezak da ga ne moze podici

Pravo filozofsko pitanje na koje za sada niko nema pravi argumentovani odgovor.........

Idemo razbijajte glavu trazeci odgovor pocinjemo
================================================================
:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:

Svemocan Bog ne bi morao da podize nikakav kamen niti da stvara kamen... Vec bi stvorio drugog Boga koji je slabiji od njega a onda bi stvorio kamen koji ovaj ne moze da podigne da bi dokazao da je svemocan...
 
.......stvori toliko tezak kamen da ga ni on sam ni bilo ko drugi ne mogu podici????:eek:

Sta vi mislite i ZASTO JE TO TAKO (sto je mnogo vaznije u filozofiji) ????

Ово је још једно питање слично ономе о временском парадоксу. Иако ће многима деловати неозбиљно, ово питање је заиста било предмет размишљања и расправе многих светских умова и датира далеко у прошлост.

Као што проблем код свих парадокса лежи у језику и у постављању питања, а не у ономе на шта се питање односи, тако се и овде питање, иако тако не делује, уопште не односи на Бога. Овде језички баратамо са два појма за које дословно немамо појма шта су и шта значе, а да тога нисмо ни свесни. Та два појма су Бог и свемоћ. Ми не знамо шта је Бог, имамо само скуп својих личних претпоставки о томе шта би Бог могао бити, али до краја дефинисан и јасан појам Бога ми још немамо. Људска цивилизација није изнедрила одговор на то питање. Такође, нисмо дефинисали појам свемоћи. Овде, ако се боље погледа, није питање да ли је Бог свемоћан, већ да ли постоји таква свемоћ као особина, да онај ко је поседује може да створи камен који не може да подигне, односно, рашчлањено до краја, онај који може да не може. Очигледно је да је таква дефиниција свемоћи, као моћи да се не може, контрадикторна и да је треба у старту одбацити, а овде се уместо њеног одбацивања, она још даље упетљава.

Дакле, да би се овакво питање поставило, ми морамо имати прецизну дефиницију свемоћи. Нема логичке расправе уколико појмови са којима се барата нису до краја дефинисани за оно подручје које нам је од интереса. Даље, тек када дефинишемо појам свемоћи настаје проблем тога шта је то заправо Бог? Али то је, да се изразим компјутерским жаргоном, 10. ниво игрице на којој још нисмо прешли ни први.

Овим питањем, када се оно до краја језички и логички анализира и рашчлани, нисмо ништа рекли о Богу, већ смо само утврдили да је наша дефиниција свемоћи контрадикторна. Ако свемоћ значи могућност да се нешто не може, она није свемоћ. Како год окренемо, она није свемоћ: ако не може да може, она не може и није свемоћ, а ако може да не може, опет ултимативно не може и није свемоћ.

А и ту залазимо у филозофско питање, да ли то значи да свемоћ као таква не постоји, или да не постоји онаква свемоћ како је ми неспретно дефинишемо, не обраћајући пажњу на унутрашњу контрадикторост дефиниције. То је оно што се у говору често каже "Није то онако како мали Перица замишља".

Сви парадокси се своде на чувену причу о томе ко брије брицу. Прави парадокси могу постојати једино у математици и у логици, у стварном свету их нема и сви су последица наше језичке неспретности. Прича је о селу у којем живи брица који брије све оне у селу који не брију сами себе. Поставља се питање да ли брица брије сам себе? Ако брије сам себе, значи сам се брије, па по томе, као брица, не би требало да брије сам себе. Међутим, ако не брије сам себе, као брица мора да га брије, па на крају опет брије сам себе.

Очигледно је да ово није прави парадокс, него једна обична језичка петљанција. Истртљали смо се са неправилном дефиницијом, тумачимо је противно свакој логици здравог разума математички доследно и добијемо бесмислицу као закључак. Као прво, не постоји правило да човек мора или ићи код брице, или се сам бријати. Свако у том селу ко иде код брице се барем једном у животу сам обријао, па према томе, брица може да брије и оне који се понекад сами брију, а одатле и самог себе. Друго, ово "правило" се не односи на све људе у селу, већ на све људе у селу осим брице и тако нешто би требал ода буде јасно по логици ствари. Међутим, неко је решио да дословно и са математичком прецизношћу тумачи једну обичну језичку фразу и упетљао се у то као пиле у кучину, а да парадокса и нема нигде другде осим у његовој глави. Док се он пита да ли брица брије сам себе или не, брица се већ обрио. Можда сам, можда је и он ишао код брице, можда сина учи занату, а можда и пушта браду.

"Ова реченица је лажна." Да ли је претходна реченица истинита или лажна? Немојте се залетати и рећи како се ради о парадоксу - та реченица је једноставно бесмислена.
 

Back
Top