Let iz Evrope za Miami

Nautilus2210

Početnik
Poruka
32
Pokusavamo naci (povoljan) let iz Evrope za Miami, termin leta je oko pocetka avgusta. Sve na sta naidjemo je ili vec rasprodano ili preskupo. Ne znam da li kasnimo s rezervacijom jer ima jos preko mjesec dana do tada, ili nemamo dovoljno informacija... Ako bi neko mogao da preporuci kako vi koji tamo zivite putujete - bicu mu zaista zahvalna. U svakom slucaju kao mjesto polijetanja odgovara Rim, Pariz, Madrid... prakticno sve sto je na podrucju Sengen vize...
 
Idi na http://www.expedia.com/ pa vidi sta i kako, a kad tamo istrazis i ako nadjes najpovoljniji let jednom kompanijom letis non-stop (npr bgd-madrid-majami i obrnuto jedna kompanija) onda idi na sajt kompanije i vidi posto je ta ista karta jer moze da bude jeftinija 10-15$, Cene su konacne koje vidis, dakle ako pise 1500$ karta je 1500$ sa svim porezima taksama i ostalim andrazima koje mogu i ne mogu da smisle. I najbitnije od najbitnijeg OBAVEZNO procitaj upute za prtljag!!! Radi se o tome da ako ti prtljag premasuje dozvoljeni kilazu ili broj torbi oderace te ko musa jarca da dodatno platis. Pravila se razlikuju od kompanije do kompanije pa ces to morati da pogledas za svaki let koji vidis. Uglavnom svi davaju jedan kofer od 20 kg po putniku + rucni prtljag koji je jedna torba (tu najbolje uzmi ranac pa ga natrpaj ali ne prevelik jer ce te opet zaj. . . )i kad kazu jedna torba to znaci jedna torba, a ne sve sto mozes da stavis na sebe. . . Posto imas jos mesec dana, prati svaki dan karte ne samo one u avgustu vec i one sto su recimo 7-10-14 dana unapred i ako mozes usteluj obavezno radni dan jer je tad jeftinija karta. Razlog zato ti kazem da gledas i za dane u tom periodu je jer tada znaju karte da budu jeftinije no obicno sto bi bile jer tad im treba da napune avion, a par dana pre puta karte su obicno 5-6 puta skuplje jer tad idu samo hitni slucajevi pa da njih oderu. . .
Ja sam sebi tako zimus gledao kartu za Budimpestu i uspeo sam naci pred sam katolicki bozic kartu za 970$ dok su sve ostale bile preko 1300$, pa zato probaj pratiti kako se krecu i u tom intervalu pa mozes da ustedis koji $, a ako cene samo rastu i tada, onda zaboravi tu varijantu. . . Ako ti nije sve fiksirano onda ova varijanta moze da ti ustedi podosta para. . . I idi svaki dan da gledas karte jer se one menjaju iz dana u dan kako se let blizi.
 

Back
Top