windows 7 problem app

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Daky_

Obećava
Poruka
82
Dakle juce sam instalirao windows 7 ultimate build 7600 32-bita na konfiguraciju
Intel Pentium D 925 3.0ghz Dual core 4mb cache
ASUS P5L-VM 1394
2.0 Gb ram na 667mhz
Ati Radeon HD4550 1GB Gddr2
HDD 100GB ATA

moj problem je sto svaku aplikaciju znaci softver koji pokrenem on pukne tj izbaci appcrash.. ili kad pokrenem neki program da instaliram on izbaci gresku... i poceo da mi izbacuje plavi ekran smrti sa greskom 0x0000008E.. sta bi to moglo da bude? ta windows sedmica radi kod druga bez greske...
 
Probao sam 64-bita danas i isto izbacuje plavi ekran smrti sa greskom 0x000000A... Pocinjem da sumnjam na HDD... jer u poslednje vreme samo krci i nesto zuji kao da se ukljucuje i iskljucuje u toku rada komp-a...
 
Probao sam 64-bita danas i isto izbacuje plavi ekran smrti sa greskom 0x000000A... Pocinjem da sumnjam na HDD... jer u poslednje vreme samo krci i nesto zuji kao da se ukljucuje i iskljucuje u toku rada komp-a...

Hm, ja sam imao xp i gledaj, plavi ekran i smrt xD Sta sam uradio? Odneo majstoru i rekao mu da mi ocisti od prasine. Doneo ga kuci i gle, fura ko lud :) Rekao mi jos da malo particije sredim jer to hoce da zezne sistem.
Znaci, moguce da je to problem, odnosno prasina. A mozda i nije, probaj sa tim da vidis koliko imas prasine u kucistu. Ako nije to, onda ne znam. Ako te jbe hard disc, onda lepo skines hdd reggenerator i scaniras ceo. Trajace malo duze ali mislim da ce otkloniti vecinu problema.
 
ne rece coveku sta ostane na HDD od podataka posle regeneratora.

Pa gledaj, jednom sam koristio hdd regenerator i nasao mi jedan bad sector koji mi kocio sistem u pm, ali nije skenirao do kraja, prekinuo sam ga. Ko zna koliko ima ali uglavnom nemam vise problema.
Citao sam da od podataka ostaje vecina tako da slobodno mozes to uraditi.
P.S. Ne odgovaram ako se nesto lose desi coveku :hahaha:
 
Hmm sad mi tek nije nista jasno....stavio sam drugi HDD sad ne izbacuje blue screen, uradio sam test stabilnosti sistema u Everestu,sve lepo prodje sem stress cache... tu izbaci " Warning: Hardware failure detected! test stopped..." sta bi to moglo biti? Mozda L2 cache is bad? ili da menjam CPU?
 
Hmm sad mi tek nije nista jasno....stavio sam drugi HDD sad ne izbacuje blue screen, uradio sam test stabilnosti sistema u Everestu,sve lepo prodje sem stress cache... tu izbaci " Warning: Hardware failure detected! test stopped..." sta bi to moglo biti? Mozda L2 cache is bad? ili da menjam CPU?

Iskopiraj to sto ti naslo, od warninga pa do kraja a onda googlaj, sigurno ima na netu ko ima isti takav problem.
Inace ne radim stabilnost sistema, cim fura lepo znaci nema brige :whistling:
 
Evo mene opet... opet imam problem sa win7 64-bita znaci problem je sto mi isto izbacuje plavi ekran smrti sa greskom 0x000000A i to pri podizanju sedmice... pojave se ikone na 2 sek i izbaci gresku tako i u Safe modu... jer zna neko sta je u pitanju? trazio sam gresku na google i kazu nesto za ram proverio sam ram i nije on u pitanju...ja cu na kraju da poludim sa ovaj komp...
 
Evo mene opet... opet imam problem sa win7 64-bita znaci problem je sto mi isto izbacuje plavi ekran smrti sa greskom 0x000000A i to pri podizanju sedmice... pojave se ikone na 2 sek i izbaci gresku tako i u Safe modu... jer zna neko sta je u pitanju? trazio sam gresku na google i kazu nesto za ram proverio sam ram i nije on u pitanju...ja cu na kraju da poludim sa ovaj komp...

hm, meni se to isto desavalo, podigne se sistem i prodju 5 sek i plavi ekran i restartuje se. Problem sam resio reinstaliranjem sistema.
Valjda sam ga tako resio.
No, jel si pogledao za prasinu?
 
Evo mene opet... opet imam problem sa win7 64-bita znaci problem je sto mi isto izbacuje plavi ekran smrti sa greskom 0x000000A i to pri podizanju sedmice... pojave se ikone na 2 sek i izbaci gresku tako i u Safe modu... jer zna neko sta je u pitanju? trazio sam gresku na google i kazu nesto za ram proverio sam ram i nije on u pitanju...ja cu na kraju da poludim sa ovaj komp...
Погледај следеће линкове, на њима је описана поменута грешка, узроци и како решити проблем:

 
Hvala svima na pomoci...ali imam jos jedan problem... resio sam proglem sa greskom 0x000000A sad mi stalno izbacuje " windows Explorer has stopped working" i dole pise "APPCRASH"... jer imao neko ovakve probleme kao ja? i jel zna neko da resi ovo...jos vistu 64-bit da probam dal ce i ona ovako da se ponasa...
 
Hvala svima na pomoci...ali imam jos jedan problem... resio sam proglem sa greskom 0x000000A...
Могао си бар да кажеш како си конкретно решио тај проблем и евентуално до чега је било.
.... sad mi stalno izbacuje " windows Explorer has stopped working" i dole pise "APPCRASH"...
Када ти избацује ово обавештење, кад покрећеш неки програм, или одмах по подизању система?
 
Jedini problem je sto ne mogu windows igrice.

Jeste to mana mada ima i igrice za linux ali ako ipak ne mozes bez igrice, uzmes dve particije, jedna Windows xp a druga Linux. Tako je kod mene.
Imas jos jedno resenje a to je koriscenje wine programa pomocu kojeg mozes koristiti svaku aplikaciju windows-a a tako i igrice.
Sto se tice igrica, kome treba za linux evo linka pa neka trazi sta mu po volji, inace sve igrice su free.

http://www.playdeb.net/welcome/
 
Jeste to mana mada ima i igrice za linux ali ako ipak ne mozes bez igrice, uzmes dve particije, jedna Windows xp a druga Linux. Tako je kod mene.
Imas jos jedno resenje a to je koriscenje wine programa pomocu kojeg mozes koristiti svaku aplikaciju windows-a a tako i igrice.
Sto se tice igrica, kome treba za linux evo linka pa neka trazi sta mu po volji, inace sve igrice su free.

http://www.playdeb.net/welcome/

Nije meni problem. Koristim ubuntu aktivno vec 2 godine. Ajd da ne spamujemo vise ovde. ;)

Zamolio bih samo korisnika koji je resio problem, da napise u jednoj poruci kako je resio problem kako bih mogao da ubacim link prema toj poruci u totorijalima. Verovatno ce imati jos neko slican problem.
 
Poslednja izmena:
Zna neko da li se ovaj Intel pentium D 925 sam overklokuje ili sta vec? jer u bios-u postavim FSB procesora na 200mhz a memoriju na 667mhz a kad podigne sistem udjem u EVEREST pise da FSB procesora radi na 1000mhz umesto na 800mhz a memorija na 833mhz umesto na 667mhz... sta bi to moglo biti? ili je to uzrok ovih gresaka?
 
Da li si taj kompjuter kupio od nekog? Kako pises sticem takav utisak, nenerovatno mi je da sam korisnik nema pojma sta ima. Po ovom postu ako je EVEREST stvarno tako dobar (nikad ga nisam koristio) vec je overklokovan jer ce se win7 tesko sam od sebe klokovati (over) :) Ili je kod tebe neki ozbiljan problem
 
ja sam ovaj komp sastavio iz delova...znaci iz 3-4 komp-a sastavio 1... e sad problem sam resio.. tako da ploca i procesor nisu bili komptabilni i zato nije radio...cak sam i bios flesovao na 1003 najnoviji... i nista..dok nisam zamenio procesor i uradio test u everestu.. i sad radi sve kao sat... Hvala na pomoci.. :-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top