Zavisnost dece od kompjuterskih igrica

vrlo sam vam zahvalna na ovakvom pozitivnom savetu...ima on jos stvari koje ga interesuju vise od ostalih ,npr.obozava geografiju i tu mozda zna vise od mene i veoma voli da crta i skicira avione oruzja itd.ali ucitelj..nije imala sluha za takve stvari i trazila da u svemu bude aktivan i pokazuje zavidne rezultate da bi imao dobre ocene.zato sam ja u strahu kako ce ga prihvatiti nastavnici u 5 razredu i da li ce prepoznati te njegove sklonosti...jer uglavnom svi traze da si u njegovom predmetu sto bolji...ili si u necemu ekspert ili si u svemu srednjak ...sta je presudnije
 
Eto vidis da nije sve tako "crno"!To sto tvoje dete nije stereotipno,to ne znaci da imas problem!Takva deca uglavnom imaju urodjeni talenat,koji je na roditelju da ga otkrije i forsura!Dzabe talenat,ako se isti ne razvija i trenira!
Sto se tice nastavnog kadra,ne mozes ocekivati da svi razumeju tvoje dete!Mnogi rade to sto rade,a da nisu rodjeni za predavace!Vazno je da TI budes uz svoje dete,i pametno iskoristis njegove potencijale!:super:
 
Komputerske nasilnicke ugre sa ubijanjem su IZUZETNO STETNE za mlade.

Ne znam da li su u nekim zemljama vec zabranejne, ali znam da se u nekim zemljama sprema njihova zabrana.

Слажем се. Ја сам чито да од њих деца постану раздражљива и да се свађају са родитељима и отуђују се од њих.
 
molila bih moderatore da mi objasne sta znaci premestanje teme i koji je smisao..ja sam se sad pogubila jer imam osecaj da ste mi time zatvorili temu.....:(

Коа што видиш - тема није затворена, само је залепљена за већ постојећу актуелну тему која се бави истим проблемом! ;)
То је пракса на Форуму, да се не би дуплирале теме са истом тематиком, а можеш прочитати различита мишљења и савете форумаша који већ постоје. :)
 
Слажем се. Ја сам чито да од њих деца постану раздражљива и да се свађају са родитељима и отуђују се од њих.

Ovako,slazem se sa tobom u potpunosti.

Prosla sam kroz slican problem, pre par god. Zivot mi se svodio na to da cim ustanem upalim racunar i ceo dan visim, do kasnih vecernjih sati bas kao i decko o kome prica doticna gospodja. Kod mene uzrok je bilo to sto sam zivela u manjem mestu gde nije bilo nekih cestih dogadjaja koji su me interesovali, s drugarima sam izlazila al uvece uglavnom i cim se vratim ponovo sedam za komp. Od roditelja sam otudjena skroz,zivimo u istoj kuci ali kao i da ne zivimo. Nasa komunikacija se svodi na pitaja o nekim osnovnim zivotnim potrebama, tipa da li sam jela, kad sam ustala, da li zelim ovo ili ono i to je to.

Sve je pocelo, kada su roditelji bili zauzeti a ja sama, izbegavala sam skolu jer su profesori bili uzasno dosadni (ne izmisljam,u pravom smislu te reci), BILA SAM ODLICAN DJAK (da me neki ne bi odma osudili, nisam 5.00 ali jesam odlicna). Sve u svemu problem s komunikacijom s roditeljima je glavni uzrocnik ove zavisnosti,bar kod mene... Mene je izvuklo to sto su me i te igrice i internet manje vise brzo zasitili. Ali mislim da je od velike pomoci da sina vodite na neka mesta,izlete,shopinge, kod rodbine i slicno. Bilo gde, makar se i vozali gradom bzvze, samo da ne sedi ispred racunara...Sreca pa su me sada spopali neki novi hirovi, tako da sam se te zavisnosti resila,ali stvarno je grozno, imala sam stanja kada sam padala u tesku depresiju, ljudi me nisu zanimali, danima nisam izlazila iz sobe... Vadite ga iz toga kako znate i umete. Prvo preispitajte sebe,i pocnite od trazenja uzroka njegove otudjenosti.
 
Коа што видиш - тема није затворена, само је залепљена за већ постојећу актуелну тему која се бави истим проблемом! ;)
То је пракса на Форуму, да се не би дуплирале теме са истом тематиком, а можеш прочитати различита мишљења и савете форумаша који већ постоје. :)

da ,hvala ...vec mi je bilo jasno o cemu se radi...pocetnik sam pa necete zameriti....procitala sam sve komentare i vidim da ima i vecih problema ....dosta mi je pomoglo da donesem neke zakljucke u vezi toga ...zahvalna :super:
 
nadam se da moje dete nece doci u tu fazu otudjenosti kao taj sedamnaestogodisnjak ...nisam protiv kompjutera da se koriste umereno ...ali ja sa mojim sinom nemogu da se dogovorim .danasnja deca su toliko zaludjena tim igricama i ...mozda bi se i ja tako ponasala da sam to imala u svojm detinjstvu al mene samo brinu posledice toga...prvo i osnovno da ne utice na zdravlje....jer mene ako duze sedim ispred monitora zaboli glava i smeta mi za oci a kamoli detetu od 10 i nize...ima i petogodisnje dete koje takodje ide istim stopama kao brat i sve vise trazi prostora za sebe...drugo sto im oduzima vrema koje je potrebno da se posvete skoli ...trece sto su sve manje sa svojim vrsnjacima a sad im je druzenje najpotrebnije....itd,itd...nkad nema kompjutera onda im je dosadno ne znaju kako da osmisle svoje slobdno vreme....mene kao majku grize savest jer treba im ponuditi drubge sadrzaje koji bi im zaokupljali paznju...al nemam uslove za to...i jos nesto bojim se da ce imati problema da se razvije u potpunu ostvarenu licnost...ima dosta interesovanja i znanja koja bi trebao da razvija u nekom svrsihodnijem pravcu...kroz skolu knjige itd...imam osecaj da kompjuter oduzima vreme za to....neznam ...sto pitanja i nedoumica...:dash: ....
 
Obratite paznju da li su u pitanju igrice ili kockanje preko interneta. U Srbiji ekspanzija on/line kockarnica uzima maha a prednjaci Drzavna Lutrija koja se aktivno reklamira svojim novim projektom. Deca su vrlo vesta i obzirom da ih racunar zanima lako ce dospeti na te stranice koje su postavljene poput mamaca i na kojima se regrutuju patoloski kockari.
 

Back
Top