Kazi mi, kazi!

Poruka
16.002
Kazi mi, kazi,
Kako da te zovem;
Kazi mi, kakvo
Ime da ti dam, -
Hocu li reci:
"Diko", ili "snago",
Ili cu "lane",
Ili "moje blago";
Hocu li "duso",
Ili "moje drago" -
Kazi mi, kakvo
Ime da ti dam!
Sve su to mila
Imena i lepa
Kojima Srbin
Svome zlatu tepa;
Al' ja bih proveo
Citav jedan vek,
Trazeci lepse,
Dicnije i sladje,
Milije ime,
Sto jos ne cu svet,
Da njim nazovem
Moj rumeni cvet.

Drugari, znate da sam poklonica poezije i da obozavam umetnost, a i sama sam deo nje. Ovo je lepa pesma Djej Djej Zmaja iz njegove zbirke pesama "Dzulici". Da li vam se svidja? Meni je predivna. Zbog toga sam htela da organizujem jedno takmicenje. Naravno, samo za vas. Dobro znate da imam najsladjeg decka na svetu. On je sofer i treba da stavi onu tablicu u kamion da bi ga svi znali. Ja bih mu predlozila da napise "Pevacicin decko", ali ne zelim da se namecem u njegov posao. On treba da stavi svoje ime. E, sada... ima par vas, koji znate njegovo ime, jer smo komunicirali preko Fejsa i pp, ali bih vas zamolila da niko ne otkriva njegovo ime ako zna, vec samo da predlozi ime, a posle cu napraviti anketu. Dakle, pitanje za vas za danas:
Kako se zove Pevacicin decko?
IZnecete sta mislite, neke predloge, a posle cu preduzeti druge korake. Moram da vam kazem da on ima najlepse ime na svetu i da se odusevim kada ga cujem. Kako vi tepate svojoj voljenoj osobi?
 
Kazi mi, kazi,
Kako da te zovem;
Kazi mi, kakvo
Ime da ti dam, -
Hocu li reci:
"Diko", ili "snago",
Ili cu "lane",
Ili "moje blago";
Hocu li "duso",
Ili "moje drago" -
Kazi mi, kakvo
Ime da ti dam!
Sve su to mila
Imena i lepa
Kojima Srbin
Svome zlatu tepa;
Al' ja bih proveo
Citav jedan vek,
Trazeci lepse,
Dicnije i sladje,
Milije ime,
Sto jos ne cu svet,
Da njim nazovem
Moj rumeni cvet.

Drugari, znate da sam poklonica poezije i da obozavam umetnost, a i sama sam deo nje. Ovo je lepa pesma Djej Djej Zmaja iz njegove zbirke pesama "Dzulici". Da li vam se svidja? Meni je predivna. Zbog toga sam htela da organizujem jedno takmicenje. Naravno, samo za vas. Dobro znate da imam najsladjeg decka na svetu. On je sofer i treba da stavi onu tablicu u kamion da bi ga svi znali. Ja bih mu predlozila da napise "Pevacicin decko", ali ne zelim da se namecem u njegov posao. On treba da stavi svoje ime. E, sada... ima par vas, koji znate njegovo ime, jer smo komunicirali preko Fejsa i pp, ali bih vas zamolila da niko ne otkriva njegovo ime ako zna, vec samo da predlozi ime, a posle cu napraviti anketu. Dakle, pitanje za vas za danas:
Kako se zove Pevacicin decko?
IZnecete sta mislite, neke predloge, a posle cu preduzeti druge korake. Moram da vam kazem da on ima najlepse ime na svetu i da se odusevim kada ga cujem. Kako vi tepate svojoj voljenoj osobi?

Ja mu tepam 'stoko', a neki put ga i istepam stvarno.....:whistling:
a, da....i dečko ti se zove 100% Alex, ja se oduševim kad čujem to ime, pa moraš i ti:mrgreen:
 
не знам, мрзим националисте
све је то болест
и феминизам и сви остали изми
мрзим домаћа имена
књижевност нам је лепа, као и свака друга
историја нам је историја бедника, не знам што се велича
мени најлепша јапанска имена
или евентуално, шведска

тако да се можда зове едвард кален
али схвати, само можда, немој сад да се окуражиш
 
Kazi mi, kazi,
Kako da te zovem;
Kazi mi, kakvo
Ime da ti dam, -
Hocu li reci:
"Diko", ili "snago",
Ili cu "lane",
Ili "moje blago";
Hocu li "duso",
Ili "moje drago" -
Kazi mi, kakvo
Ime da ti dam!
Sve su to mila
Imena i lepa
Kojima Srbin
Svome zlatu tepa;
Al' ja bih proveo
Citav jedan vek,
Trazeci lepse,
Dicnije i sladje,
Milije ime,
Sto jos ne cu svet,
Da njim nazovem
Moj rumeni cvet.

Drugari, znate da sam poklonica poezije i da obozavam umetnost, a i sama sam deo nje. Ovo je lepa pesma Djej Djej Zmaja iz njegove zbirke pesama "Dzulici". Da li vam se svidja? Meni je predivna. Zbog toga sam htela da organizujem jedno takmicenje. Naravno, samo za vas. Dobro znate da imam najsladjeg decka na svetu. On je sofer i treba da stavi onu tablicu u kamion da bi ga svi znali. Ja bih mu predlozila da napise "Pevacicin decko", ali ne zelim da se namecem u njegov posao. On treba da stavi svoje ime. E, sada... ima par vas, koji znate njegovo ime, jer smo komunicirali preko Fejsa i pp, ali bih vas zamolila da niko ne otkriva njegovo ime ako zna, vec samo da predlozi ime, a posle cu napraviti anketu. Dakle, pitanje za vas za danas:
Kako se zove Pevacicin decko?
IZnecete sta mislite, neke predloge, a posle cu preduzeti druge korake. Moram da vam kazem da on ima najlepse ime na svetu i da se odusevim kada ga cujem. Kako vi tepate svojoj voljenoj osobi?
Da nije Maca?:think:;)
 

Back
Top