Psihologija zena - Sta zene žele zapravo?

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Od postanka prvog covekolikog prapra majmuna

bonobo1233177386.jpg




pa sve do danas

400_F_3001446_puw5T8HRFuZD123iNXKzeoy89fpUHR.jpg



Mnogo se filozofa,pesnika,mislilaca,naucnika i obicnih ljudi ovo zapitalo.......

Savko ima svoju neku teoriju koja je u domenu metafizike i filozofije......

Ali Sta stvarno zene zele?????

http://2.***************/_Hg9kiv__Zuo/R-yz3XfGEEI/AAAAAAAAAdY/1eL_4dGRgd8/s320/what%2Bwomen%2Bwant.jpg


Jos uvek nema sveobuhvatnog celovitog odgovora koji ce naucnim putem sve objasniti i dokazati..........

Prve naucne pokusaje ove demistifikacije dao je Frojd nadamo se da ce neko nekada potpuno otkriti.........


Sa muskracima je lako - Lako ih je provaliti - Oni su impulsivni,agresivni,ponosni,naivni,ne umeju da igraju "igru"......Oni sve sto cuju shvatice bukvalno.......A zena je takvo bice da daje odredjene signale.......Muskarac slusa zenu i shvata zdravo za gotovo.........Eto gde pocinju svi problemi..........


Zena kada kaze Nemoj zapravo misli Hajde nastavi i postoji citavi niz suprotnosti kod zena i skrivenih znacenja:


Znate vec : kaže jedno a misli drugo. Evo prevoda nekih uobicajenih fraza
sa ženskog jezika na "normalni"…


Sta zena kaze asta zapravo misli:

Upoznavanje

Kaže: «Imam decka.»
Misli: «Možda imam, a možda nemam decka, ali ti nemaš šanse.»

Kaže: «Ne plešem.»
Misli: «Ne želim plesati s tobom, ali plesati cu sa svojim prijateljicama ili nekim zgodnijim frajerom ako me startuje.»


Kaže: «Nemam telefon.»
Misli: «Imam dve linije, mob i e-mail, i fejs ali tebi ne želim dati niti jedan od
njih.»

Kaže: «I meni se svidja Vin Diesel, koji ti je njegov omiljeni film?»
Misli: «Želim znati više o tebi, pricaj mi...»

Prvi sastanak

Kaže: «Idemo na neko tiho mesto.»
Misli: «Želim te bolje upoznati, idemo negde gde možemo razgovarati.»

Kaže: «Kako izgledam?»
Misli: «Da vidim kakav si u deljenju komplimenta?»

Kaže: «Ne pijem.»
Misli: «Ne želim izgubiti kontrolu i napraviti nešto glupo na prvom dejtu.»

Kaže: «Kakva je bila tvoja bivša cura?»
Misli: «Kakva sam ja u poredjenjui s tvojom bivšom curom?»

Kaže: «Sutra imam važan dan.»
Misli: «Ne želim spavati s tobom na prvom sastanku.»

Kaže: «Moja cimerka spava.»
Misli: «Veceras me neceš videti golu.»

Kaže: «Trenutno sam u stresnom razdoblju svog života.»
Misli: «Želim te se rešiti.»

Kaže: «Volim gledati filmove... igrati biljar... «
Misli: «Volela bi raditi gledati filmove i igrati biljar s tobom»

Veza

Kaže: «Kako izgledam?»
Misli: «Jesam li lepa kao kad smo se upoznali?»

Kaže: «Nije li ova cura prelepa?»
Misli: «Da li je ova cura lepša od mene?»

Kaže: «Koliko dece želiš?»
Misli: «Vidiš li se sa mnom u buducnosti?»


Cuvena recenica:
Kaže: «Sve je u redu.»
Misli: «Ništa nije u redu.»


Kaže: «Moja prijateljica misli da je ono što si ucinio loše.»
Misli: «Ja mislim da je ono što si ucinio loše.»

Kaže: «On nije moj tip.»
Misli: «Želim da se oblaciš i ošišaš kao on.»

Prekid

Kaže: «Nisi ti, ja sam.»
Misli: «Ti si.»


Kaže: «Želim da ostanemo prijatelji.»
Misli: «Razgovaracemo samo ako se slucajno sretnemo.»

Kaže: «Nije pravo vreme.»
Misli: «Želim se posvetiti drugim stvarima u životu, kao što su moji
prijatelji, posao i drugi muškarci.»

Kaže: «Nazvacu te uskoro.»
Misli: «Nemoj me zvati, ja u tebe zvati... možda.»



Zasto zene igraju ove igre???

Vecito neki signali i neke tajne a muskarci treba da izigravaju filozofe....

Pa normalno smuci se to musarcima nekada i oni jednostavno odustaju....A onda zene na pdf-u zene otvaraju milione i milione tema tipa kako naci LEPOG ZGODNOG PAMETNOG,ZDRAVOG,DUHOVITOG OBRAZOVANOG BOGATOG NZNOG ROMANTICNOG MUSKARCA KOJI CE DA ME CENI KAO DA SAM NESTO POSEBNO U CELOM UNIVERZUMU........


Koliko god vam ovaj prohtev iznad izgledao nemoguc i neostvarljiv - takvi muskarci ipak postoje.....

i zena nadje upravo ono sto je trazila - muskarac koji ispunjava sve 1576 stavke - od prve do poslednje......

E ONDA POCINJE PSIHOLOGIJA I OVDE POCINJE NASA TEMA :

Kada zena to dobije ona shvata da to ne zeli i susrece se sa pitanjem "A sta ja zapravo zelim?":hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

"Nemam pojma zapravo" - odgovori zena....

Ali jedno znam:

"Znam sta ne zelim!!!!!!!! Ne zelim ovog sto ispunjava 1576 stavku utopijskog muskarca"

I onda verovali ili ne,pa cak i vi gospodo psiholozi zena nadje upravo drugacijeg muskarca - Ne postuje je,nije romanican,vise voli fudbal nego nju,prevario je bar 15 puta od toga sa bar 2 nazovi drugarice........
Ali opet on je tako jak,avanturista,kad udari sakom u sto i kaze ja sam musko bre,njoj sve prostruji nesto kroz telo,ako je vara ali zato njega juri ceo grad a on je samo njen (i jos svaciji)..... i sl.....

Medjutim ni zena nije robot...Posle odredjenog vremena i njoj prekipi,pukne i onda pocne da prica ; Kako su muskarci svinje,kako su svi isti,kako ona hoce samo nekog finog dobrog pazljivog deckica (kao onaj gore haha) koji ce da je ceni kao licnost,nju i njene poglede na svet i sl,ali takav ne postoji i ona se svima zali kako takav ne postoji i pita sve redom cak i otvara teme po forumima kako bi o ovome pricala.......

I onda opet nadje nekog takvog ok - I KOLO SE PONOVO OKRECE, "OPET SE OKRECE ISTI BIHEJVIORALNI KRUG" .......

I TAKO U NEDOGLED DOK JE NEKO NE NAPUNI I NE UDA SE ZA NJEGA:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:


EEeeeee Sta zene zele zapravo??????
Najgore je sto ni one same ne znaju jer da znaju rekle bi nam i cao........
================================================================
http://2.***************/_Hg9kiv__Zuo/R-yz3XfGEEI/AAAAAAAAAdY/1eL_4dGRgd8/s320/what%2Bwomen%2Bwant.jpg


Illustrating_PE50.jpg
 
Hajmo ljudi dajte neke naucne reference....

Sta je bilo sa onim po Frijdu da zene osecaju podsvesno celog zivota komplex koji dozivljavaju kao kastraciju......Naime tokom odrastanja muskarci postaju zreli jer u ocu ne vide vise suparnika i ne boje se od kastracije vec oca dozivljavaju sa strahopostovanjem,ugledaju se na njega,uce po modelu i oponasaju ga........Ali zene nisu prevazisle komplex tako da i dan danas ostaje taj neki trag u njima jer osecaju kao da su kastrirane i fali im "nesto"....

Frojd kaze da je to "nesto" sto zenama fali ceo zivot i sto traze upravo muski polni organ - penis.....Koliko god ludo zvucalo,dete je otac coveka i neke traume komplexi i frustracije koje nastanu u detinjstvu posebno u oralnoj analnoj i falusnoj fazi ostavljaju "podsvesni" trag na licnost za ceo zivot.......U ovom slucaju govori se o masovnom komplexu zena........

Dajte neke zanimljive predloge.....

Samo molim vas,bez prepucavanja bez neukusnih sala,bez praznoglavih komentara,BEZ SUJETE,BEZ PONOSA, butite objektivni i nepristrasni nemojte jedno da mislite a da pisete sasvim drugo samo zato jer branite rod kome pripadate pa ispada da branite sebe......Svi smo razliciti i ovo je opsta generalizacija i uopstavanje tako da ne misli se bas konkretno na vas pa prema tome nema razloga za razdrazljivost.............
 
Hoce li neko da iznese studiju neku o razlicitosti mozga i mozdanih funkcija kod muskarca i zene????

Ono jeste i zena i muskarac imaju isti mozak sa istim funkcijama,ali opet razlikuje se mnooogo toga....

Za pocetak razlikuju se hormoni i zlezde sa unutrasnjim lucenjem......Hipofiza koja se nalazi u "sela turcica" zapoveda i naredjuje ostalim zlezdama sa unutrasnjim lucenjem da luce odredjene nivoe hormona koji se DRASTICNO RAZLIKUJU KOD MUSKARCA I ZENE.....

Samim tim cim je drugacija hemija mozga drugacije je i sve ostalo......
 
Mnogi naši zaključci su zasnovani na predrasudama ili lošim ličnim iskustvima.
Evo kako bi izgledala tema iz ženskog ugla - Šta muškarci žele?

Upoznavanje

Kaže: «Nemam devojku.»
Misli: «Možda imam, ali ne treba propustiti ovakvu priliku.»


Prvi sastanak

Kaže: «Idemo na neko tiho mesto.»
Misli: «Dosta je bilo romantike, skidaj gaće.»

Kaže: «Lepa si.»
Misli: «Uf, baš sam se napalio.»

Kaže: «Deluješ mi kao osoba sa životnim iskustvom.»
Misli: «Koliko si ih imala do sada?»

Kaže: «Pričaj mi nešto o tvojoj prethodnoj vezi.»
Misli: «Jesam li bolji u krevetu od tvog bivšeg?»

Kaže: «Sutra imam važan dan.»
Misli: «Neka misli da sam dinamičan čovek sa mnogo društvenih obaveza, i nek sebi ne pridaje veliku važnost.»


Kaže: «Volim fudbal a jednom nedeljno igram košarku s ortacima .»
Misli: «Pomiri se s tim da mi nećeš promeniti životne navike.»

Veza

Kaže: «Kod devojke/žene cenim prirodnu lepotu.»
Misli: «Nema veze što se danas nisi našminkala, bitno je šta imaš ispod haljine.»

Kaže: «Tvoja drugarica je ljubomorna na mene.»
Misli: «Sviđam se tvojoj drugarici jer sam dobar dasa. Da hoću, smuvao bih je za tili čas. Hmmm ... Možda i hoću.»

Kaže: «Težak sam na rečima.»
Misli: «Gnjaviš me sa tim "volim te", i ma koliko se ti trudila, neću ti uzvratiti istom izjavom. Muškarci to ne govore.»


Prekid

Kaže: «Suviše si dobra za mene.»
Misli: «Koliko li je sati ... već kasnim na sastanak sa drugom ribom.»

Naravno, ova improvizacija je zezanje.
I poslužila je samo razbijanju eventualnih tenzija onih koji temu smatraju diskriminatorskom.
Ali, ima li u njoj makar delića istine?

Idemo dalje.
Jungova učenica, J. S. Bolen, mnogo je pisala o psihologiji žene, i predočila 7 arhetipova žena, dajući im imena po starogrčkim boginjama: Hera, Afrodita, Demetra, Atina, Hestia, Artemida i Persefona.
 
Pa ok ima i tu istine,stim sto mi to radimo namerno radi cilja a zene to nekako rade nesvesno.........Pa se moze reci da su muskarci i vise krivi nego zene jer se zenama "pola oprasta" jer to rade podsvesno....

Znas onu nasu laicku : "Bog nije zenama dao snagu ali im je zato dao lukavost"
"Kada muskarac lupi rukom o sto to je tako i nikako vise!Muskarac je glava porodica ali je zena vrat koji okrece tu glavu u kom hoce smeru..........

Ok slazem se sa tvojim postom samo me jedna rec malo iznervirala.......
DISKRIMINACIJA......

Znaci nesto najgore sto je posledica ljudskog duhovnog stvaranja......

Znaci mrzim proguravanje diskriminacije.....

Vise ni jedan film ne moze da se napravi a da u njemu nema crnaca belaca,zutaca,pedera,pedofila i ostalih nakaza.........

Kako se krenulo na kraju ce ostati diskriminisani bas ovi sto vrse diskriminaciju.....

Danas bre ne smes nikom nista da kaze odma' diskriminacija..........
cim nesto se uradi za muskarca odmah mora i za zenu...Muskarci hoce da nose kratku kosu,ok osisase se i prodje period pis pokreta...E sad hoce i zene kratku kosu ok ajde....Muskarci nose pantalone hoce i zene ajde ok.....Zene nose roze majce hoce i muskarci a zene kazu Aaaaaaa p.eder!!!!

Dokle bre vise zene sa tom diskriminacijom aman???????????
Sta sad nauka ne sme da izucava nijedan aspekt zene jer to je diskriminacija............

Daj da dodelimo zenama kod ginekologa i predgled urologa - zene memaju urologa - Aaaaaaa diskriminacija hocemo i mi......

Zene nemaju brkove i bradu,AAAAAAAAAAAAAA diskriminacija, ajde da se piju hormoni i steroidi da i njima izrastu jer se one ne smeju razlikovati od muskaraca ni po cemu jer je TO DISKRIMINACIJA............

Zene vise nisu dlakave kao majmunice,brijaju se,muskarci pocese da brijaju grudi - aaaaaaa p.ederi....

Mislim dokle vise???Ovakvo izjednacavanje polova VODI U NAKAZNOST!!!!!!!!

Muskarci nikad nece biti isti kao zene U MNOOOGIM KRITERIJUMIMA I BOLJE JE TAKO I DA OSTANE....To je prirodno.........

E bas mi je zao zene sto nemate penis MOZETE DA VICETE DISKRIMINACIJA KOLIKO 'OCETE ALI PENIS VAM NECE NIKAD IZRASTI i pomirite se sa tim lepo je rekao Frojd zna se sta vama fali!!!!!!!!!!!!

Slazem se za ono sto si napisala
I sta sad,sad treba da se ispamuje tema koja je jasna - Psiho zena i da se u njoj pise o muskarcima,o crncima o belcima o cutacima o p.ederima o pedofilima i transsexualcima da NE BI BILA DISKRIMINACIJA i da bi se moglo pitai...

islim koga zanima proucavanje psihologije muskaraca neka otvori tu temu,evo ja obecavam necu reci diskriminacija i necu upasti na tu temu da napljujem zene...........
 
Britancima ne smeta diskriminacija da imaju najozbiljniji pristup u psihologiji...sto se tice masa...

Oni imaju prilicno otvoren pristup raznim oblastima, jedino im se razlikuje naucno , drustveno i politicko..
politicko im je kao carsko, znaci nijedna sfera drustva se ne mesa sa naumom politickog, a ostalo je puno zdravije.
Ipak neka odgovornost postoji i kod tog politickog, bar prema njima samima, a prema svetu su kao imperija, boli ih ubo, vode svoju politiku...
 
Eto šta biva kad Frojd dospje u ruke jednog psihologa .... samo napomena- Frojd je bio doktor i Psihijatar prije svega i kao takav sve teorije je upotrebljavao u svrhu liječenja svojih pacijenata. Muškarce i žene je posmatrao kao ravnopravne po medicinskom principu, razlike u fiziologiji muškarca i žene se koriste u svrhu liječenja oboljenja karakterističnih za muškarce odnosno žene ....
Čudno da ti, kao psiholog, ne znaš da postoje veće različitosti osoba unutar jednog pola nego između polova ...

Ponešto..o čemu sam već pisala...na temi o Mobingu...

Moram nešto spomenuti, naime, baš o mobingu muškaraca prema ženama...pošto je neminovno prisutan u stvarnosti, a ja ne bih rekla da ga nema i ovdje:

Riječ gender ( rod ) se koristi da se opišu karakteristike, uloga i odgovornosti žena i muškaraca, djevojčica i dječaka koje su društveno konstruirane. Gender je povezan kako se očekuje i podrazumjeva da mislimo i djelujemo kao muškarci i žene zato što je društvo tako organizirano, ne zbog bioloških razlika.

Spol je biologija, sve ostalo je rod.

Zašto spol i rod?
Različite uloge i ponašanja muškaraca i žena u određenoj kulturi su diktirane kulturnim ulogama, normama i vrijednostima koje ističu ''gender razlike''. Mnoge ove razlike ne impliciraju nejednakost, ali neke donose i ''gender nejednakost''. To su norme i vrijednosti koje sistematski nadjačavaju jednu grupu u odnosu na drugu. Činjenica je da u svijetu žene u prosjeku zarađuju manje nego muškarci.

Gender razlike i nejednakosti ( koje muškarci nameću ženama) mogu dovesti do mnogih negativnih posljedica..primjer je nejednako korištenje zdravstvenih resursa između muškaraca i žena jer je recimo norma u društvu takva da žena ne može sama putovati do bolnice...a imamo i drugačiju posljedicu, mortalitet Ca pluća kod muškaraca nadmašuje onaj kod žena jer je pušenje označavano kao atraktivni karakter muškosti.

Health Canada je identificirala 12 odrednica zdravlja: 1.prihod i socijalni status, 2.zaposlenost, 3.obrazovanje, 4.društveno okruženje, 5.fizička sredina, 6.razvoj zdravog djeteta, 7.lične zdravstvene navike i vještine borbe sa zdravstvenim problemima, 8.zdravstveni sistem, 9.mreža socijalne podrške, 10.biološko i genetsko nasleđe, 11.''gender'',12. kultura

Znači gender razlike ne znače nužno i gender nejednakosti; pa zašto onda neki (mnogi) funkcionalnost društva žele ostvariti gender nejednakostima..kakve su tu frustracije, nesigurnosti, nestabilnosti u pitanju?..kakav je to strah od žena?..i korištenje fizičke snage muškaraca pod okriljem zakona da se jednoj ženi ne dozvoljava posjet ljekaru npr.?
Zašto obična podjela posla mora završiti nametanjem jedne strane ( obično muške ) dvostrukog posla ženama ( puno radno vrijeme + obaveze kod kuće, a većina muškaraca dođe sa posla i digne noge u vazduh, novine, TV i to je sve) i obespravljivanjem posla žena ( manji prihodi žena u istim preduzećima i na istim radnim mjestima ) ?

Pod uticajem kulturnih vrijednosti, očekivanja i običaja nastale su gender razlike i nejednakost koje imaju svoje reperkusije na zdravlje muškaraca i žena. Ljekari svoje pacijente u svom radu posmatraju kroz "gender leće".
Polni hormoni koji utiču na razvitak mozga kod muškaraca i žena, ali ne samo mozga već i drugih organa i čine specifičnim zdravlje žena i zdravlje muškaraca, tako da, iako oboljevaju od istih bolesti imaju specifične biološke i psihosocijalne mehanizme

Infarkt miokarda - Muškarci dobijaju češće, žene umiru više unutar godine poslije infarkta.Žene imaju tendenciju da dobijaju infarkt 10 godina kasnije od muškaraca
Moždani udar - Žene imaju rjeđe moždane udare, ali češće umiru od udara, žene generalno starije dobijaju udar
Depresija -Dva puta češća kod žena, muškarci se javljaju ljekaru sa znatno težim simptomima
Karcinom - kod muškaraca su češći karcinomi pluća, bubrega, mokraćnog mjehura, pankreasa; kod žena su češći karcinomi štitne žlijezde
Ostreoporoza - Češća kod žena
Giht - češći kod muškaraca
Gubitak sluha - češći kod muškaraca
Inkontinencija - Češća kod žena
Saobraćajne povrede - Tri puta češće kod muškaraca
..itd ...
Generalizovati osobine muškaraca ..davno smo ovdje to prevazišli ...
Svoje osobine smatrati, projektovati na čitav muški rod ...:roll:

I sve to zbog penisa i naglašavanja nečega što Frojd nikako nije stavio kao prednost muškaraca ....Ono što imaš obično se bojiš i da izgubiš ....ako postavimo naspram ono što nemam želim da imam ....


"...Dječakova rodoskrvna žudnja za majkom, kao i rastuća ozlojeđenost prema ocu, dovode ga u sukob sa roditeljima, naročito sa ocem. On zamišlja da će ga njegov nadmoćni suparnik povrijediti i dječakova strahovanja mogu stvarno biti potvrđena prijetnjama oca koji je uvrjedljiv i kažnjava. Njegova strahovanja od onoga što bi mu otac mogao uraditi usmjeravaju se na povrede njegovih genitalnih organa, zato što su oni izvor njegovih pohotljivih osjećanja. On se plaši da će njegov ljubomorni otac odstraniti prekršiteljske organe. Strah od kastracije, ili, kako ga je Frojd nazvao, kastraciona strepnja, dovodi do potiskivanja seksualne žudnje za majkom i neprijateljstva prema ocu. On takođe pomaže da se ostvari poistovjećnje dječaka sa ocem. Poistovjećujući se sa ocem dječak takođe pribavlja izvjesno zamjensko zadovoljenje za svoje impulse prema majci. Istovremeno, njegovo opasno erotsko osjećanje prema majci pretvara se u bezopasnu nježnu ljubav prema njoj. Konačno, potiskivanje Edipovog kompleksa omogućava nad-ja da uđe u završni razvoj. Prema Frojdovim rečima, nad-ja je nasljednik muškog Edipovog kompleksa. Ono je bedem protiv rodoskrvnjenja i agresije.
Razvoj i poništavanje ženskog Edipovog kompleksa su još složeniji. Prije svega, đevojčica mijenja prvi objekt ljubavi, majku, za novi objekt - oca. Do ovoga dolazi usljed njene reakcije na razočaranje kada otkrije da dječaci imaju istureni seksualni organ - penis, dok ona ima samo šupljinu. Iz ovog traumatskog iskustva proističe nekoliko važnih posljedica. Prvo, ona smatra svoju majku odgovornom za svoje kastrirano stanje, što oslabljuje ulaganje u majku. Drugo, ona prenosi svoju ljubav na oca, jer on ima vrijedni organ koji ona teži da dijeli s njim. Međutim, njena ljubav prema ocu i drugim muškarcima pomiješana je sa osjećanjem zavisti zbog toga što oni imaju nešto što ona nema. Zavist zbog penisa je ženski duplikat kastracione strepnje dječaka i obje pojave dobile su zajednički naziv kastracioni kompleks. Djevojčica zamišlja da je izgubila nešto vrijedno, dok se dječak plaši da će to izgubiti. U izvjesnoj mjeri nedostatak penisa se nadoknađuje kada žena dobije bebu, naročito ako je beba dječak...."


Frojd se bavio psihopatologijom i žena i muškaraca ..LIJEČIO je ljude i nije mu prvenstveni cilj bio izučavanje razlika muškaraca i žena radi odgovora na pitanje Šta žene ili muškarci žele ukoliko to nije bilo povezano sa psihijatrijskom bolešću, i ukoliko nije bio način dolaska do ozdravljenja ...

Šta žene žele posmatraj iz ovog ugla

Ukoliko se uzme u obzir dobro poznata činjenica da je zdravlje, odnosno bolest proizvod interakcije bioloških, psiholoških i socioekonomskih faktora, postaje još više očita gender razlika u nastanku i prevalenciji mnogih mentalnih oboljenja. Žene su širom svijeta u znatno lošijem socioekonomskom položaju od muškaraca. Ovaj loš položaj dovodi da su žene značajno više izložene globalnim zdravstvenim rizicima (malnutricija, loše snadbjevanje vodom, sanitacija i lična/kućna higijena, nesiguran seks, pušenje, alkohol, uslovi rada, fizička neaktivnost, upotreba droga i zagađenost zraka) od muškaraca.
Žene su na globalnom nivou manje obrazovane, dobijaju lošije poslove i lošije su plaćene od muškaraca koji rade iste poslove. U industrijskim zemljama na veću prevalenciju depresije kod žena utiču i veća izloženost niskim zaradama, nesigurnosti posla, gubicima djece i supruga, opasnom susjedstvu. Veća prevalenca depresije je povezana i sa statusom samohrane majke. Žene koje imaju puno radno vrijeme i predškolsku djecu su pokazivale veći stepen psiholoških problema. U nerazvijenim zemljama negativni uzroci na zdravlje žena su rani i često dogovoreni brak, adolescentna trudnoća, brojne trudnoće, neželjeni abortusi i ponižavanja.
Socijalno predodređene uloge i odgovornosti često stavljaju žene u poziciju nedostatka autonomije i odsustva kontrole nad vlastitim životom što je poznati uzrok depresije.
Komisija ujedinjenih nacija je 1999godine usvojila Rezoluciju u kojoj se iznosi da je nasilje nad ženama u porastu u svim zemljama, svim društvima i u svim socioekonomskim grupama i kao posljedicu ima porast mentalnih oboljenja kod žena tokom svih dobnih faza njihovog života.
Nameće se potreba vršenja skrininga kućnog i drugog nasilja nad ženama u svim dobnim skupinama. Brojna istraživanja su pokazala da skrining nasilja nad ženama i djecom može biti uspješan, pogotovo kad je praćen odgovarajućim mjerama socijalne službe .....
 
brus li treba ti devojka pod hitno. utonuo si u previse teorije. ako si "homo" zaboravi savet...

Sta se tripujete bre svi,temu sam postavio iz naucnog ugla a ne zato sto mise k'ara pa mi treba savet da mi kazete da do subote navatam neku za vikend.......

Pogresno ste shvatili....Ja nisam od onih koji dolaze na pdf psiho da se lece.....

Ja zelim da se bavim istrazivanjima koliko god je to moguce ovde:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Dajte zene sta ste bre ovo sve licno shvatile kao da bas vas ponaosob opisujem???

Lepo sam rekao da je ovo generalizacija i DA SE OSTAVITE SUBJEKTIVIZMA SUJETE I PRISTRASNOSTI.....

A da sam otvorio temu Evo zasto su muskarci svinje psihologija otkriva,samo bi letele reputacije meni od strane zenskih korisnika:per::per::per::per::per: i leteli bi komplimenti bravo ti si pravi muskarac svaka cast,svaka ti dala i sl,a muski bi rekli da sam gay....

Znaci spustite loptu i iskulirajte,bavimo se naukom......

Sto toliko dizete "psiholoski stit"????
Cega se plasite,sta krijete??????????

Polako niste vi krive sto ste zenske:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:hahahah Salim se,izbacite se iz subjektivizma i gledajte iz nekog ugla iz kog vi niste zene nego eto neka vrsta razuma i inteligencije koja nije u telu zene........
 
Zele da im se u zivotu nikad, bash nikad ne desi nesto sto lici na postavljaca ove teme.

Stvarno ? Majke mi? :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf:

A sto ?????

a mozda cu bas tebi da se desim ili sam ti se desio???Zivot je cudo.......

Obrazlozi svoju tvrdnju....

Rekao sam da sujetu egocentricnost zenskog roda i subjektivizam i pristrasnost ostavite na civiluk kada ulazite na ovu temu..........Ali eto neko se prepoznao pa je osujecen sada:rumenko::rumenko::rumenko::rumenko::rumenko::rumenko::rumenko::rumenko::rumenko:

Sta ima lose sto sam temu postavio Psihologija zena???Sta zene zele???
Pa i zene na sex i ljubav i pdf zene postavljaju mnooooooogo retardiranije teme Gde je onaj pravi,Kako do pravog,zasto su svi muskarci svinje,Sta muskarci zele i sl........


Mislim da ti pravis PREDRASUDE STEREOTIPE I HALO EFEKAT!!!!!!!!!!!!!

Zele da im se u zivotu nikad, bash nikad ne desi nesto sto lici na postavljaca ove teme

Wow bravo,svaka ti cast,sad si sa ovom recenicom posisala sve mudrosti sveta......
 
Poslednja izmena od moderatora:
ne to je nagonska potreba :D
pozdravio te Darvin ;)

Pa jeste ali to ne iskljucuje da se moze koristiti i u lecenju a posebno kao mentalna higijena......Uporedi zenu koju niko nije 5 meseci i uporedi zenu pola sata posle sexa - :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf: Ne moze da se uporedi dusevno stanje koje je 100% drugacije........Znas ono kako se kaze "Sta si bre tako zadrta i sarkasticna,kad te neko zadnji put prodzarao?" :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:


Eto malo smo se nasalili a sada dajte ljudi da se bavimo naukom malo.........
 
Poslednja izmena:
Iju, šta se ovde izdešavalo ...
Može li ova diskusija sa manje ostrašćenosti?

Elem, evo malo interesantne literature:
Goddesses in Everywoman: A New Psychology of Women (1984)
Jean Shinoda Bolen

i - kao što rekoh u prethodnom postu - 7 tipova žena:
Tip Demetra, "žena majka"
Tip Afrodita, "žena ljubavnica"
Tip Hera, "žena supruga"
Tip Atina, "tatina ćera"
Tip Hestia, "žena mudrica"
Tip Persefona, "mamina ćerka"

Pogledati:
http://www.amazon.com/exec/obidos/asin/0060572841/jeashibolmd#reader_0060572841
 

Back
Top