Razlog andjeoskog pada

Da, film je dobar i sta sa time?
Koja je poenta koju si hteo reci...

Da, film je dobar i sta sa time?
Koja je poenta koju si hteo reci...

Nista lose kako si ti verovatno zamislila:D
Samo kazem time da mi se svidja kako je Al Pacino odigrao tu ulogu majstorski!
Od te uloge mi je poceo da se svidja kao glumac i video njegov talenat!

A djavo ko djavo je bio ljubomoran na ljude zato sto je bog ljude najvise voleo vise od andjela jer su ljemu ljudi bili najdrazi i on se zato pobunio protiv boga jer nije mogao to da podnese i zato je i naveo coveka na prvi greh!A on je bio prvi andjeo i zbog toga je bog isterao i stvorio mu pakao gde je i sada njegov takozvani zatvor za sca vremena!Zatvoren je tamo zajedno sa svojim andjelima koji su ga podrzali i pruzali otpor kad su culi da ce bog da ga istera i to je bio taj rat koji djavo nije mogo da dobije nikako vec samo pruzio mali otpor bogu i ostalim poslusnim andjelima!Naravno bog je kaznio i coveka sto je pao u greh i njega je isterao iz raja ovde da se tokom svog stvaranja covek muci, zasluzi raj tokom zivota ili ne!Ako ne priznamo boga i cinimo grehe tokom zivota bez iskrenog pokajanja i nas ce tamo da baci u pakao gde se djavo izivljava sa svojim andjelima na duse koje su pale i zgresile koje je on odvukao tamo!

Tako je pricao moj profesor iz veronauke!A takodje je rekao da je vecina otisla tokom tog rata u pakao sa sotonom a i da je i dobar broj tokom bezanja pobeglo krisom sa adamom i evom na zemlju jer oni drugi andjeli navodno nisu mogli da proteraju svu bracu pa iz sazaljenja su ih pustili da pobegnu na zemlju!
A oni naravno opet su bili za svog tamnog gospodara preko koga sad komuniciraju direktno sa njim kao sto bog iz raja cuje svoje andjele tako i satana cuje ove svoje demone na zemlji!I rekao je da demon moze da udje i da se materijalizuje u coveka ali vrl vrlo tesko, da mora da nadje bas odgovarajucu zrtvu i uz to da dobije pristanak od zrtve sto je veoma tesko ali ne i neizvodljivo!Ono sto vidjamo ono zaposedanje i exocizam o su sve jeftini i neuspeli pokusaji da demon dobije telo!A kad demon nekako u tome uspe zrtva odlazi naravno u pakao!Tako sam ja cuo od profesora a bio sam 4 gd na veronauku u srednjoj i bas smo sve ucili kod njega od praznika do ovakvih stvari!
 
To sta je istina ne moze ni moj profesor da zna a najmannje nas dvoje ali sve u svemu verovatno je tu negde nesto slicno:D

Sotona i demoni su pali andjeli, duhovna bica...
Nisu u paklu, nego su zbaceni sa neba na podrucje zemlje i cekaju unistenje...
Da Sotona je bio andjeo koji je prvi zgresio protiv Boga, zeleo je da njega ljudi obozavaju umesto Boga...
zato je naveo prvi ljudski par da zgrese protiv Boga i time su oni postali nesavrseni...
Ostali andjeli koji su se pridruzili Sotoni Djavolu su demoni...

I kao sto rekoh bice unisteni ...
 
Poslednja izmena:
Sotona i demoni su pali andjeli, duhovna bica...
Nisu u paklu, nego su zbaceni sa neba na podrucje zemlje i cekaju unistenje...
Da Sotona je bio andjeo koji je prvi zgresio protiv Boga, zeleo je da njega ljudi obozavaju umesto Boga...
zato je naveo prvi ljudski par da zgrese protiv Boga i time su oni postali nesavrseni...
Ostali andjeli koji su se pridruzili Sotoni Djavolu su demoni...



I kao sto rekoh bice unisteni ...

A ko je onda u paklu zar je toliko pusto tamo?
 
Ne znam ali kazu ako nema pakla nema ni raja!
A mnoge religije pre hriscanstva su opisivale mesto gde su proklete duse, gde lutaju vecno...i gde vladaju te neke zle sile!?
Nema ni pakla ni raja na nebu... tacno... kako ga opisuje crkva...
Covek kada umre ne postoji vise, u Bozjem je secanju...
Jedina nada za umrle je vaskrsenje i ono ce se desavati na zemlji...

Raj je mesto na zemlji...
 
Nema ni pakla ni raja na nebu... tacno... kako ga opisuje crkva...
Covek kada umre ne postoji vise, u Bozjem je secanju...
Jedina nada za umrle je vaskrsenje i ono ce se desavati na zemlji...

Raj je mesto na zemlji...

Ne znam videcemo se valjda kad umremo, neko ce nekom da se smeje zbog lose pretpostavke, osim ako ne budem skroz unisten a ti ponovo stvorena ili osim ako ja ne zavrsim u paklu ili ti odes u raj, ili sve obrnuto!Jedino ce neko nekom da se smeje zbog lose pretpostavke ako oboje budemo stvoreni ili ako se oboje budemo nasli u raju ili ako se oboje budemo nasli u paklu:D
 
Ne znam videcemo se valjda kad umremo, neko ce nekom da se smeje zbog lose pretpostavke, osim ako ne budem skroz unisten a ti ponovo stvorena ili osim ako ja ne zavrsim u paklu ili ti odes u raj, ili sve obrnuto!Jedino ce neko nekom da se smeje zbog lose pretpostavke ako oboje budemo stvoreni ili ako se oboje budemo nasli u raju ili ako se oboje budemo nasli u paklu:D

Vidimo se u raju na zemlji :)

pakao na postoji ..
 

Back
Top