Zene leto je stiglo a ovo je tema za vas!!!!!!!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
KAKO DOBITI TELO KOJE ZELITE??????

U poslednje vreme vode se diskusije prvenstveno o tome kako izgubiti, tokom zime, nagomilane kile i kako to uraditi na najbrzi nacin.

Da odmah na pocetku razjasnimo da carobne formule nema i da jos uvek nije izmisljena magicna pilula koja bi preko noci odnela visemesecno ozderavanje pa je uzaludno ocekivati cuda.

Ali evo nekoliko, po mom misljenju, korisnih uputstava koja objasnjavaju kako nase telo funkcionise i sta bi valjalo uciniti da se resimo te nocne more narocito kod zenskog dela.

Nas komandni centar koji drzi sve pod kontrolom je mozak i on se, generalno, sastoji od dva dela i to svesnog i nesvesnog. Svesni deo proizvodi zelje a nesvesni deo reaguje na te nadrazaje i sprovodi ih u delo i pri tome vrsi razne promene u telu koje su, ustvari, adaptacija ili odbrana tela na novonastalu situaciju. Dacu nekoliko primera da bi stvar bila malo jasnija.

Odlucili ste da izgradite lepo telo. To je svesna odluka. Nasli ste trenera ili proucili neke knjige i krenuli sa vezbanjem. Vezbajuci ustvari saljete informacije nesvesnom dalu vaseg mozga koji tada reguje i kao adaptaciju na povecani stres koji misici trpe pocinje da izgradjuje iste ne bi li prilagodio telo povecanim zahtevima. I tako bildujete telo, tj svesnu zelju preko nesvesnog dela mozga sprovodite u delo.

Ali cesto puta te signale koje saljete podsvesnom delu nisu oni signali koje vi mislite da jesu nego ih podsvesni deo tumaci na svoj nacin i rezultat nije onakav kakvav ste zeleli. Dacu primer za ovo.

Resili ste da smrsate. Uveli ste rigorozno gladovanje i time mislite da saljete prave signale nesvesnom delu mozga koji bi trebao da ih upotrebi onako kako vi želite i da se oslobodite kila. Međutim desava se sasvim suprotno. Gladovanje nesvesni deo mozga tumaci kao ukidanje energije a samim tim i kao opasnost po zivot pa automatski krece i odbrana ili adaptacija na novu situaciju.

Prvo sto ce nesvesni deo mozga uraditi je usteda energije na sve moguce nacine. Najpre se smanjuje, tj. usporava bazni metabolizam, pa se zatim salju signali misicima da su „umorni” da bi se smanjila njihova aktivnost i time sprecila potrosnja energije. Kad i ovo nije dovoljno, iako i dalje postoje velike rezerve sala tj. energije, mozak pocinje da razgradjuje misice (jer nema informacije koliko ce dugo trajati pomankanje energije), i to prvo one koji se sasvim malo upotrebljavaju, a zatim i sve ostale.

Salo i dalje stoji, vi se osecate iznemoglo, jedva se vucete, telu nedostaju mnogi elementi a figura nikako da se dovede u red. Pa koji je pravi put verovatno je vase sledece pitanje. Pa, evo da podjemo redom.

- nikad ne smete da budete gladni. Time saljete informaciju da nije presecen dotok energije. Nivo unosa calorija mora da bude smanjen ali ne gladovanjem već manjim obrocima. Poželjno je imati najmanje 5 manjih obroka u toku dana.

- snabdejte telo svakodnevno sa svih 7 neophodnih elemenata (ugljeni hidrati, proteini, masti, vitamini, minerali, vlakna i voda). Svi ovi elementi su od izuzetnog znacaja za pravilno funkcionisanje tela i time saljete informaciju da nista ne nedostaje.

- redovno vezbanje, bilo koja fizicka aktivnost tj. povecana potrosnja calorija. Ovim postizete negativan bilans izmedju unetih i potrosenih calorija i na nekin način varate mozak da ne udje u tzv „stedni mod” sto je i bio krajni cilj.

- Najbitnije je steci dobre navike u ishrani i svako ko ima imalo zelje i volje da se malo potrudi nikad vise nece imati problema sa tezinom.
 
Poslednja izmena:
nije mi jasan naslov, samo se ljeti odrzava figura ili sto?


Dao sam naziv teme po tome jer sam vise umoran zenskih prica znaci dosta mi je svega,gde god se okrenem ono jeli jel znas koja je dijeta aktuelna,jao kako da skinem celulit,jao kako da smanjim doope,jao kako da smrsam jos kilo sledece nedelje idem na bazen,jao kako da zategnem noge i ruke idem na more sramota me je da se slikam....


I DA ONE NAJPAMETNIJE SE JAVLJAJU U "5 DO 12" JELE KAO SVINJE PREKO CELE GODINE I TO ONU NAJGORU "DJUBRE HRANU" a sad TRAZE SAVET KAKO DA SKINU 27 KILA SALA I 14 KILA CELULITA DO KRAJA JUNA JER JE POCELO TOPLO VREME A DO KRAJA JUNA IMA NEDELU DANA:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:


I sve me to nervira,u junu od muskaraca sta mozes da cujes,brate sudija je p.eder nije trebao da bude penal a od zena jao na ovoj i onoj dijeti sam jao jos 5 kila kad bih smrsala i sl
===============================================================


JA NE RAZUMEM KAKO STE TAKO GLUPE????(VECINA VAS)

Dokle vise te vase "magicne" dijete koje nicemu ne sluze?????
Dokle vise bre to???

Zar ne vidite da nista ne postizete???

Izgladnjujete se,narusavate imunitet i zdravlje a i dalje ste "masne" i debele.....Doduse lakse ste 10 kila ALI I DALJE IMATE ISTI PROCENAT SALA I CELULITA....

Sagorele ste misice i narusile zdravlje A NE SALO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A jel znate zasto vam se to desava???

Zato sto sve radite suprotno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zato sto necete da se zainteresujete za oblast vezbanja i nutricionizma (nauka o hrani) vec kao guske slusate priglupe drugarice i savetujete se nekim glupim dijetama ala kiwi dijeta - jedes sve osim kivija..........


Posto znam dosta o ovoj oblasti rekoh da vam napisem nesto da konacno ucutite i pocnete da radite pravu stvar...................................


Nije toliko ni sto zelim da vam pomognem,budite masne kad ste glupe,nego smucile ste mi se vise sa VASIM OPSESIVNO-KOMPULZIVNIM POREMECAJIMA LICNOSTI O KILAZI.....

A POGOTOVO KAD DODJE LETO i trebate da se skinete u gace i tako setate gradom a celulit samo ljulja.........

Zato se tema tako i zove........

:bye:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top