Najobimniji srpski pisac?

Baranko Copic, ako mene pitate, i naravno Andric- ne zato sto je nobelovac, vec sto je jedan od najboljih pisaca koje sam ikad citala, bio on srpski pisac ili ne.
Videla sam da je neko naveo Pekica- slazem se- mozda nije najbolji nas pisac, ali je definitivno bolji od vecine.
Ako racunate i pesnike onda Ducic.
 
Gospodin Ivo Andric bez trunke dvoumljenja.

Mislim da je genijalan u svakom aspektu.
Mislim da sam u "Ex pontu" procitala najlepse redove o zenama od svih redova uopste koje sam ikada imala prilike da procitam.
Mislim da je super sto ce onaj ko u ruci bude drzao svoj primerak "Znakovi pored puta" skopcati bezbroj univerzalnih, vecitih istina za male pare.
Mislim da bi Andric trebalo da bude obavezna lektira ne za svaki razred, vec za svako polugodiste.
Mislim da doticni nije ni grama reminiscentan. Odlican mi je sto je izvanredno originalan.
Mislim da je sve u sta je on svojevremeno upleo prste dobra stvar za svakog.

Mislim da mi uopste nije logicno da od sedam juzera foruma koji su na ovu temu iznad odgovorili makar troje nisu spomenuli Andrica/ i Andrica.

Ivo Andric je u citavom svom knjizevnom opusu sa kojim sam ja dosla u kontakt bio logicno-fantastican. Slava mu.
 
Po vašem mišljenju........

Тешко је рећи - ја лично волим Црњанског и веома ми је жао што је много његових дела изгубљено и што је он неке због свог немара уништио - иначе веома плодан писац.


Најобимнији - Иво Андрић
- Бранко Ћопић
- Борислав Пекић
- Јован Дучић
- Десанка Макисмовић
- Јоаким Вујић
- Јован Стерија Поповић


- И многи,многи други.
 
Poslednja izmena:
Читао сам у новинама лекарске коморе Србије да је др Владан Ђорђевић најплоднији српски писац, чак је и писало да је написао око 24 хиљаде куцаних страница.
 

Back
Top