Opel Zafira Cosmo - vasa iskustva

maja_r

Ističe se
Poruka
2.695
Interesuje me vase misljenje o ovom autu, godiste 2007, vasa iskustva ukoliko ih imate, posto sam namerna da kupim isti..citala sam svakakva misljenja o njemu a posto im i cena nije toliko labava htela bih i ovde da cujem sta vi o tome mislite,
Unapred hvala...
 
Zafira nije loš automobil uopšte. Još ako naiđeš na 1.9CDTI motor sa 120ks i vozilo u dobrom stanju, valja ga kupiti.

opel%20zafira%20cosmo%201900%20cdti.JPG
 
Da slažem se jer je i meni baš taj model zapao za oko, ima u BG, ŠA i SO nekoliko takvih modela i ne izgedaju loše, 2005 i 206.godište sa po njima pređenih od 90-160 hiljada kilometara i cenom u rasponu od 9.500 do 13.000 evra.
Eto mene zanima: * da li je to realna cena po vama;
* neke karakteristike i specifičnosti Zafire, motor i sve ostalo, pozitivno i negativno;
* našta terba posebno da obratim pažnju pri odabiru;
* koja je potrošnja i konfor u vožnji i t d . . .

Hvala unapred ! ! ! ! !
 
Da li si razmisljala o malo vecem mini venu kao na primer Ford galaxy, vw saran, seat alhambra, sva tri su ista samo farovi razliciti i drugi znakovi,cena im se krece kao sto si navela i za zafiru. Po meni bolji su izbor, jer su veci konforniji, ali mozda vam bas terba manji model.
 
Posto sam ja neko ko radi sa automobilima moram da te upozorim da je taj 1,9 CDTI motor ustvari iz Fiata i da je jako osetljiv na nase gorivo tj.crkavaju pumpe.To nije cuveni JTD motor koji je extra i koji ima drugaciji sistem ubrizgavanja.
Druga stvar na koju treba da obratis paznju je plivajuci zamajac koji im dosta cesto odlazi a kosta poprilicno. Kod 1,9CDTI motora sa 150 ks znam da kosta 750 eura a polovan na otpadima je 450 i jos ruke majstora takoda dobro otvoris oci prilikom kupovine.
Mislim da se dobra prica o Zafiri formirala na konto prethodnog modela koja je imala 2.0DTI Opelov motor koji je bio sa lancem i mogao je da predje po 600k km.
Mana starog modela je bila velika potrosnja sa tim motorom i bila je oko 9-10 l po gradu dok je sa vecim 2,2DTI motorm trosila manje a isla dosta lakse i bolje.
 
Poslednja izmena:
Dule 021, svaka čast sa dve tri rečenice si me ubio u pojam i oladio skroz, al neka bolje dok je vreme nego posle kad bude kasno i kupim tako nešto pa se bijem oglavu.
Čovek reci mi kako da prepoznam da je taj plivajući zamajac pri krau ili ti puko skroz i da li je moguće da vraćaju kilometražu i kako to rade tj. kako da to provalim!?
Hvala šefe i ako imaš još koji kometar ti reci, sobzirom na iskustvo!!!!!!!!!!!!
 
Kilometrazu gledaj u carinskoj deklaraciji jer tamo je u 95% slucajeva prava kilometraza a obicno trgovci pricaju kako su je morali dizati zbog umanjenja carine.Pusti tu pricu i veruj onom sto pise a i svojim ocima tj. gledaj kako je sacuvan auto.
Zamajac kad je los onda imas vibracije na autu a najbolje je da otvoris vozacka vrata i da vidis koliko i dali tresu dok radi motor.I prilikom gasenj ne sme da se cuju nikakvi udarci i tresenje. Mislim da bi bilo bolje da uzmes stariju Zafiru koja se pravila do 2004 ali to je vec tvoj izbor.
Moj drugar ima 2002 1,8 16V kao iz salona i daje je za 5500 a ti sad vidi gde je onih 10-13k eura.I vrlo vazna stavka kod Zafire su sedista kojih mora biti 7 inace se tesko prodaje.
 
Dule, neznam zašto ali mi Zafira ima najlepšu liniju i oprema je sasvim OK, stariji tip je onako malo oskudan i demode, dok noviji tip je sasvim OK, naravno nije sve u estetici već šta se krije iza toga, ali ovo što sam video na sajtu je stranac koji kod nas na našim putevima nije išao niti koristio naše gorivo, i sasvim lepo izgleda. Naravno da kada budem definitivno rešio da pazarim da ću onda obratiti pažnju na sve ove detalje koje si mi rekao pa valjda se neću zaletiti i zeznuti se.
Ako imaš još koji savet, zamolio bi te da mi kažeš!
Reci mi kakva su ti iskustva i kavo je vozilo Mazda 5 2,0 CD 2007.godište 150ks 11.000 evra?!
 
Dule, neznam zašto ali mi Zafira ima najlepšu liniju i oprema je sasvim OK, stariji tip je onako malo oskudan i demode, dok noviji tip je sasvim OK, naravno nije sve u estetici već šta se krije iza toga, ali ovo što sam video na sajtu je stranac koji kod nas na našim putevima nije išao niti koristio naše gorivo, i sasvim lepo izgleda. Naravno da kada budem definitivno rešio da pazarim da ću onda obratiti pažnju na sve ove detalje koje si mi rekao pa valjda se neću zaletiti i zeznuti se.
Ako imaš još koji savet, zamolio bi te da mi kažeš!
Reci mi kakva su ti iskustva i kavo je vozilo Mazda 5 2,0 CD 2007.godište 150ks 11.000 evra?!

Auto je dobar.Nemam iskustava s njim jer ja japance tesko prodajem a pogotovo sada kada se kupuju kola do 5000 pa je ,i da mi se nudi ,necu uzeti.
Ono sto vidim na slikama i sto joj zameram su ta zadnja klizna vrata za koja ipak treba snaga da bi se zatvorila a dete obicno ne moze da ih zatvori pa moras ti da to uradis.
Imao sam tako Fiat Ulise sa tim vratima i znam o cemu pricam.
 

Back
Top