Nemačka bi mogla da izazove propast evra i EU

lav8

Poznat
Poruka
8.133
Soroš: Nemačka bi mogla da izazove propast evra!


Nemačka politika budžetske uštede preti da uništi projekat Evropske unije, a ne može se isključiti ni mogućnost propasti evra, izjavio je milijarder Džordž Soroš u intervjuu nemačkom nedeljniku "Cajt".

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/195195/Soros-Nemacka-bi-mogla-da-izazove-propast-evra

..........................................

Znam da ce bundevica najvise da se obraduje ovome,ali sta cemo s onim ''Evropa nema alternativu''!:mrgreen::whistling::lol::lol:
 
Ма,какви...Нема од тога ништа.То су приче за малу децу.Најсигурнија валута на свету је евро и то ће тако бити још неко време док се не заврши пројекат унијаћења на северноамеричком континенту.
 
Soroš: Nemačka bi mogla da izazove propast evra!


Nemačka politika budžetske uštede preti da uništi projekat Evropske unije, a ne može se isključiti ni mogućnost propasti evra, izjavio je milijarder Džordž Soroš u intervjuu nemačkom nedeljniku "Cajt".


http://www.blic.rs/Vesti/Svet/195195/Soros-Nemacka-bi-mogla-da-izazove-propast-evra

..........................................

Znam da ce bundevica najvise da se obraduje ovome,ali sta cemo s onim ''Evropa nema alternativu''!:mrgreen::whistling::lol::lol
:


Изгледа да су га Немци спречили да изводи неке своје марифетлуке тамо, па сад као - Немачка крива... :cool::lol:

Кисело је грожђе...
 
nemacka je jos uvek pod americkom okupacijom, videcemo kako ce se stvari odvijati

nije valjda jos? pa to je vec vise od pola veka. a zasto su ih okupirali kad su danas nemci ko jaganjci. gluplji od srba i sigurno nece vise napraviti nijedan rat.............otupeli su u ovom americkom kapitalizmu za nedaj boze. ne razlikuju crno od belog.sad i da im tutnes hiksija ne bi nista kapirali. svi postali zivotinje bez mozga i razmisljanja.
 
Изгледа да су га Немци спречили да изводи неке своје марифетлуке тамо, па сад као - Немачка крива... :cool::lol:

Кисело је грожђе...

Sasvim tacno. On moze samo da gundja - ali Nemacka je upravo uvela pravila protiv preteranog muvanja na berzi - koje je mnoge napravilo bogatim.

Pa kad ce Soros, koji je manupulisanjem po berzi i napravio pare - da kaze nesto protiv muvanja... nikada.

Mada se nazire da angloamericko kombinovanje po berzi nigde nije proslo sa odusevljenjem - a Nemci su cvrsta brana.
Nemci imaju vrlo debelu stednju (gradjana) u bankama - a englezi i ameri samo deonice (fatamorganu) na berzi... Pa procenite sami sta je postenija radnja.
 
sto bi nemci rusili EU kad su sa EU dobili ono sto nisu mogli u dva svetska rata...nemacka ekonomija drma celom evropom....

Tako je.
Sve ostalo je priča za malu djecu.

Njemačkoj je interes da postoji EU ali takva, da ove nove članice budu što siromašnije i sa čim nižim standardom, kako bi mogli tamo otvarati svoju industriju i imati što manje troškove, bar što se tiče radne snage.
Izgleda malo čudno ali cilj je, da u tim novim članicama bude solidna zaposlenost, kako bi bio mir u kući ali sa čim manjim platama i standardom zbog troškova rada.
Zato će vjerovatno primiti još Balkan i Tursku a Grčku i Španiju moraju malo disciplinovatii i smanjiti im standard.Dalje širenje Unije bi moglo ići u Afriku.
 
sto bi nemci rusili EU kad su sa EU dobili ono sto nisu mogli u dva svetska rata...nemacka ekonomija drma celom evropom....

A mi bi mogli, za promenu, da budemo na stani Nemaca. Tacno je da su oni izgubili dva svetska rata ali kad se saberu sve posledice, po stanovnistvo i ekonomiju, oni su prosli dobro.
A mi, koji smo bili na strani pobednika, smo tako strasno postradali sa stanovnistvom i ekonomijom da... ako jos jednom tako pobedimo, mozemo odmah da proglasimo da je Srbija samo Beograd sa 50km okolo, a da ostalo iznajmljujemo/prodajemo po povoljnoj ceni.
 
A mi bi mogli, za promenu, da budemo na stani Nemaca. Tacno je da su oni izgubili dva svetska rata ali kad se saberu sve posledice, po stanovnistvo i ekonomiju, oni su prosli dobro.
A mi, koji smo bili na strani pobednika, smo tako strasno postradali sa stanovnistvom i ekonomijom da... ako jos jednom tako pobedimo, mozemo odmah da proglasimo da je Srbija samo Beograd sa 50km okolo, a da ostalo iznajmljujemo/prodajemo po povoljnoj ceni.

nemacka je i danas okupirana...od 1945
 
A mi bi mogli, za promenu, da budemo na stani Nemaca. Tacno je da su oni izgubili dva svetska rata ali kad se saberu sve posledice, po stanovnistvo i ekonomiju, oni su prosli dobro.
A mi, koji smo bili na strani pobednika, smo tako strasno postradali sa stanovnistvom i ekonomijom da... ako jos jednom tako pobedimo, mozemo odmah da proglasimo da je Srbija samo Beograd sa 50km okolo, a da ostalo iznajmljujemo/prodajemo po povoljnoj ceni.

Скоро је небитно да ли смо на страни Немаца или не, овде се ради о лоповчини и манипулатору светске класе, који је уништио многе земље, па и нашу, коме се мора једном стати на пут. :rtfm:

Уосталом, и ти си то лепо описао у претходном посту (#13).
 
Скоро је небитно да ли смо на страни Немаца или не, овде се ради о лоповчини и манипулатору светске класе, који је уништио многе земље, па и нашу, коме се мора једном стати на пут. :rtfm:

Уосталом, и ти си то лепо описао у претходном посту (#13).

A zamislite nesto...

Ova kriza danas je jednako potpuno bankarska kao i ona iz 1929te... To sto zovu SekonomskaKA je laz... to je SBankarskaKA...

U Nemackoj je 1933ce dosao na vlast jedan koji je obecao red, rad i zaposlenost... Znate ko je to bio???

A mi smo popili komuniste, kasnije u procesu.

Pa sad zamislite - da krize 1929te nije ni bilo...
 
A zamislite nesto...

Ova kriza danas je jednako potpuno bankarska kao i ona iz 1929te... To sto zovu SekonomskaKA je laz... to je SBankarskaKA...

U Nemackoj je 1933ce dosao na vlast jedan koji je obecao red, rad i zaposlenost... Znate ko je to bio???

A mi smo popili komuniste, kasnije u procesu.

Pa sad zamislite - da krize 1929te nije ni bilo...

istorija se ponavlja narodima koji iz nje ne uče. videćemo ko je naučio lekcije a i mangupe ćemo videti. samo da mi ne budemo mangupi, dovoljno smo već napravili za druge, kupili im vreme.
 

Back
Top