Najduzi mec u istoriji tenisa: Isner-Mahut, 11 sati i 5 minuta, 183 gema, 980 poena

gibica

Veoma poznat
Poruka
14.820
Znam da se vec pisalo na topiku Wimbledon o ovom mecu, ali mislim da su momci zasluzili posebnu temu. :worth:

Konacan rezultat:
Mahut-Isner 4:6, 6:3, 7:6, 6:7, 70:68


Ovo je najduzi mec u istoriji tenisa, trajao je 11 sati i 5 minuta, prethodni rekord je iznosio 6:33.
Oboren je rekord i po broju gemova 183, prethodni rekord je iznosio 112, a oni su odigrali vise gemova samo u poslednjem setu.
Oboren je rekord i po broju aseva na jednom mecu 215 (Isner 112, Mahut 103). Prethodni rekord je drzao Ivo Karlovic sa 78 odserviranih aseva.
 
Poslednja izmena:
Konacna statistika :

tenisj.jpg


b_04_isner_130_prosport_t_hindley.jpg


Na kraju se ipak radovao Isner, ali ne bi bilo nezasluzeno ni da je Mahut pobedio.
b_04_JIsner_207_AELTC_PS.jpg


p.s. darkghost je u pravu. Svako moze da komentarise ovaj mec tamo gde mu najvise odgovara.
 
Znam da se vec pisalo na topiku Wimbledon o ovom mecu, ali mislim da su momci zasluzili posebnu temu. :worth:

Konacan rezultat:
Mahut-Isner 4:6, 6:3, 7:6, 6:7, 70:68


Ovo je najduzi mec u istoriji tenisa, trajao je 11 sati i 5 minuta, prethodni rekord je iznosio 6:33.
Oboren je rekord i po broju gemova 183, prethodni rekord je iznosio 112, a oni su odigrali vise gemova samo u poslednjem setu.
Oboren je rekord i po broju aseva na jednom mecu 215 (Isner 112, Mahut 103). Prethodni rekord je drzao Ivo Karlovic sa 78 odserviranih aseva.

Dajte ljudi, kakvi su to igraci?! To je kao kada su rekli da je najvise golova postignuto na fudbalskoj utakmici Radnicki - Borac 28: 17.
 

Back
Top