Papa Lav X reče...

Covek ne moze a da ne oseca divljenje i strahopostovanje prema ljudima koji su izmislili avramske religije. Fascinantno nesto. Ozbiljno to mislim.

Na onoj temi smo pricali o doublethink-u. Nije li Biblija najbolji registar istog?
 
Covek ne moze a da ne oseca divljenje i strahopostovanje prema ljudima koji su izmislili avramske religije. Fascinantno nesto. Ozbiljno to mislim.

Na onoj temi smo pricali o doublethink-u. Nije li Biblija najbolji registar istog?

Strahopostovanje ne, ali zasluzuju divljenje, s obzirom da je to zasigurno najveca prevara u istoriji covecanstva.
 
..."quantum nobis prodest haec fabula Christi". Ili, "Kako nam je dobro poslužila ova bajka o Hristu."
Ako to kaže jedan hrišćanski poglavar, bio katolik ili ne, šta to znači? Zašto je Hrista nazvao bajkom?

Зато што је сатаниста и представник најјаче и владајуће светске сатанистичке организације,а не поглавар Божје Цркве.
 
nije nazvao bajkom, nego prichom, i to ne obichnom. fabula je latinski prevod grchkog mitos, shto znachi "sveta pricha", u hrishcjanskom znachenju, pricha koja ima "bozhansko poreklo".

Svašta. Fabula, -ae= priča, legenda, bajka, besmislica. Tako reč "fabula" prevodi Univerzitet Notre Dame.

Зато што је сатаниста и представник најјаче и владајуће светске сатанистичке организације,а не поглавар Божје Цркве.

Aha, on je mislio na nekog drugog Hrista, ne pravoslavnog?:rotf::rotf::rotf:
 
..."quantum nobis prodest haec fabula Christi". Ili, "Kako nam je dobro poslužila ova bajka o Hristu."
Ako to kaže jedan hrišćanski poglavar, bio katolik ili ne, šta to znači? Zašto je Hrista nazvao bajkom?

Зато што је сатаниста, масон и то онај ''упућени'' - Илуминат.

Кабала му попила мозак.

На кога ли то подсећа са форума?:think:
 
Svašta. Fabula, -ae= priča, legenda, bajka, besmislica. Tako reč "fabula" prevodi Univerzitet Notre Dame.
pogreshan prevod.
evo ti sa sajta TUFT univerziteta:
fābula ae, f - a narration, narrative, account, story, tale
http://www.perseus.tufts.edu/hopper/text?doc=Perseus:text:1999.04.0060:entry=fabula

papa je mogao da istoristi u smislu grchkog mitos ("sveta pricha"), ili je mozhda mislio na pozorishnu predstavu sa hrishcjanskom tematikom, kojih je bilo pregrsht u 16om veku..
 
..."quantum nobis prodest haec fabula Christi". Ili, "Kako nam je dobro poslužila ova bajka o Hristu."
Ako to kaže jedan hrišćanski poglavar, bio katolik ili ne, šta to znači? Zašto je Hrista nazvao bajkom?

Da li možeš da pokažeš izvor u kome je to dato?
Naravno da ne možeš.

Ova rečenica se pojavljuje u jednoj knjizi čoveka koji tvrdi da je Biblija izmišljotina, ali citat osim tu ne postoji drugde.

P.S.
"Fabula" na Latinskom znači priča, radnja, a nikako "izmišljotina"
 
Da li možeš da pokažeš izvor u kome je to dato?
Naravno da ne možeš.

Ova rečenica se pojavljuje u jednoj knjizi čoveka koji tvrdi da je Biblija izmišljotina, ali citat osim tu ne postoji drugde.

P.S.
"Fabula" na Latinskom znači priča, radnja, a nikako "izmišljotina"
E, uze mi reč iz usta.
baš sam hteo da pokretača teme podsetim na to da je neophodno postaviti izvor, link, šta god...
 

Back
Top