ste isli u muzicku skolu?

joGooOOD

Ističe se
Poruka
2.201
E ovako,ja sam kao klince htela u muzicku,odem ja u Voislav Vuckovic,prime me bez problema...1. razred zavrsim,2.,3.,4. uh od tada krece pakao...preambiciozni profesori,keva mi nije dala da se okanim te skole i do sestog sam paralelno isla u o.s.muzicku skolu...precrkla sam jer sam bila bez violje bez ambicije,teoriju muzike nisam iz inata strebala(a i bogme nasla sam se u neprijatnoj situaciji da ne razumem o ceu se radi i kako se rade zadaci!!! :cry: )onda sam kupila 1 knjigu o teoriji,nastrebala za zavrsni ispit,dobila 3 i nestala zauvek odande... 8)
iako,IMALA SAM NAJBOLJU PROFESORKU KOJA JE IMALA 20 I NESTO...nikad mi nije zameravala jer je ukacila da sam nezainteresovana,davala mi da biram komade,sonate,etide...caskala sa mnom,pozamljivala cd-ove i nikad mi nije upisala 1 izoztanak(iako nisam izostajala)
 
Mokranjac,prokleta skola gde su neki mediokritetski profesori hteli da ogranice talente i da ih sve strpaju u isti kos,pa ako odsviras nesto na svoju ruku sto nije po pravilu,onda si idiot.
To sam ja kao covek koji je do tada vec 10 godina svirao gitaru jako dobro iskusio i zauvek napustio to zmijsko leglo muzickog masturbiranja.
Mrzim akademske muzicare koji misle da sve drze u malom prstu,mrzim autoritete koji misle da su talentovaniji nego njihovi ucenici.
Volim slobodu sviranja,onda kada su prsti opusteni,kada sviras slobodno sve sto ti lezi na srcu.
 
JOJ JADNI I UDARENA IDE SAD U MOKRANJAC I STALNO MI PRICA DOGODOVSTINE SA SOLFEDJA A JA SE CEPAM LI CEPAM....njihova profanka je neka udarena u glavu koja im prica o zivotu :roll: svejedno...mogu te samo zaliti,jer ja sam imala srecu sa profesorkom klavira i solfedjarokm...ALI CEK CEK CEK PROFESORKA HORA ME JE IZBACILA!!!MOZ MISLITI,MENE KOJA IDE U HOR OD 1. RAZREDA A ONA CE ME TADA U SESTOM UCITI KAKO DA PEVAM...ona majke mi nije bila normalna...ja sam se bojala da pevam sama u onoj velikoj sali pa mi je glas podrhtavao a ona TI KRETENUSHO NISI ZA PERVANJE,NECESH ICI NA TAKMICENJE...ja ok. i nije me cimala do daljeg ni na 1 probu...a ipak mi je profesorka klavira organizovala 5 :wink: :wink: :wink: oh moj andjeo....spasilac
 
E, ja nisam isao ni u kakvu muzicku i sad mi je tako krivo, jer nemam blagog pojma ni o osnovnim stvarima iz muzike, nista neznam da sviram i sl. a muzika mi je bash nekako prirasla za srce i bash bih voleo da znam da sviram gitaru npr. (ili bar klavir)!!! I da se bavim nekim kompovanjem i sl. al' ****** kad nisam bio pametan kao mali.
Zato deco idite u mizicku nece vam faliti!!!!
 
joGooOOD:
ALI CEK CEK CEK PROFESORKA HORA ME JE IZBACILA!!!MOZ MISLITI,MENE KOJA IDE U HOR OD 1. RAZREDA A ONA CE ME TADA U SESTOM UCITI KAKO DA PEVAM...ona majke mi nije bila normalna...ja sam se bojala da pevam sama u onoj velikoj sali pa mi je glas podrhtavao a ona TI KRETENUSHO NISI ZA PERVANJE,NECESH ICI NA TAKMICENJE...ja ok. i nije me cimala do daljeg ni na 1 probu...a ipak mi je profesorka klavira organizovala 5 :wink: :wink: :wink: oh moj andjeo....spasilac
Mislim da se mozda znamo...s obzirom da sam ja u Vuckovicu...A ako ti je to Valentina rekla za hor, ne treba uopste da se cimas, ona je takva prema mnogima ali uvek na kraju ispadne fer...
Ja na primer ne bih zivot mogla da zamislim bez muzike...I muzicka skola je jedno divno iskustvo, i nikad me niko nije u njoj sputavao da kazem ono sto hocu i da sviram kako zelim, vec se naprotiv uvek cenila kreativnost...Zao mi je sto ti imas losa iskustva :(
Pozdrav :)
 
Ja sam zavrsila osnovnu muzicku... 6 godina sam svirala klavir... sada ucim gitaru... Jeste da me je muzicka s vremena na vrijeme zesce smarala (dobro mi je islo, ali ZAISTA mi nije padalo na pamet da upisem i srednju muzicku) ali sada ipak mislim da mi je bilo cool tamo... drustvo je bilo loodo... mada su solfedjo i teorija ZESCE smarali... ali zato je na horu bilo naj, naj... Sve sami likovi... provale po citav dan!!!
 
ja sam isla takodje u Vuckovica...dok sam isla tamo mrzela sam tu skolu, mrzela sam hor, klabir, solfedjo teoriju...a onda, u sestom i zavrsnom razredu sam ukapirala kako ne zelim da zavrsim skolu! bila sam tako tuzna, razmisljala sam da upisem srednju, ali sam na vreme shvatila da za tako nesto NEMA SANSE i da je bolje da se i ne nerviram oko toga...
i tako...
 
oh,ja sam plakala od srece kad sam okoncala zadnji ispit iz klavira...mislim ja sam volela taj instrument iskreno ali nisam bila za to cimanje...

Rasta gal-mozda,ja sam zavrsila pre 2 god,bila sam kod maje-solfedjarke i kod iVANA-profanka klavira-NAJ NAJ NAJBOLJA
 
Isla sam u nizu, klavir, ali nisam zavrsila... kao i vecina ovde koliko vidim, smarao me solfedjo, da je moglo bez toga bilo bi super, ali sad znam da nije moglo.
I ja sam se nasla u onoj situaciji kao neko gore pre mene, vise nisam mogla da pratim nastavu iz solfedja jer nisam redovno radila.... i odustala sam na petoj godini. Nije mi zao, stekla sam znanje i danas vise sviram za moju dusu, nego kad sam morala vezbati.
 
E, JO secam se kako si stalno kukala zbog muzicke, ali verovatno ces jednom biti zahvalna kevi sto te je terala...Ja sam htela kao da sviram gitaru jos u petom razredu, pitao moj cale nastavnika muzickog da mu preporuci nekog nastavnika da mi drzi casove i ovaj mu odgovorio da je najbolje da ja krenem u muzicku...Paz molim te u petom razredu!!?? imbecil... te sam se ja toga okanula...I caletovu gitaru vise u ruke nisam uzela... :cry: smrc
 
ja isla 5 i po godina pa se preselila u ns i tu u isidor bajic da me preslusaju i dali mi neke nove predmete koje nisam pre imala,nisam imala gde da vezbam posto mi je klavir tamo odakle sam i ispisala se. i mnogo mi je zao...bas se kajem sto nisam u muzckoj srednjoj i sto necu moci akademiju,inace sad ucim gitaru sama.nije toliko vazna skola ,samo sto neki idioti to smatraju vrednoscu ali ako si talenat ne treba ti nista osim sviranja
 
vericas:
ja isla 5 i po godina pa se preselila u ns i tu u isidor bajic da me preslusaju i dali mi neke nove predmete koje nisam pre imala,nisam imala gde da vezbam posto mi je klavir tamo odakle sam i ispisala se. i mnogo mi je zao...bas se kajem sto nisam u muzckoj srednjoj i sto necu moci akademiju,inace sad ucim gitaru sama.nije toliko vazna skola ,samo sto neki idioti to smatraju vrednoscu ali ako si talenat ne treba ti nista osim sviranja
Ne bih se slozio 100% sa tim. Talenat jeste jako bitan ali potrebna je ipak neka doza i obrazovanja. Mozes ti nesto da radis iz srca i sve ali da bi to licilo na nesto ipak treba malo "obrazovanja"

Inace ja sam danas malo dograbio svoj bass posle ko zna koliko :D
 
ako nemash skolu a imash ;talenat' mada bash ne verujem u tu rech onda ti treba mnogo vishe da se dokazesh. mada, mozda imas i svoju slobodu neku jer nisi pokupio kalupe. ali opet trba tii mnogo discipline jer nema profana niti kolega koji te teraju da vezbash.

ja sam isla u skolu i sad mi je to malo trn i pitam se sta bi bilo da sam upisala i akademiju mada i ne pitam se...mada osecala sam da mi je previshe..ali kad ivim kako svi neshto trube o tome a ja kao da i spadam tamo ali opet, ne spadam. nije da me ne zhacne kad neko tamo ide ali opet da mi nude ne bih sada dok ne zavrsim ovo a onda je veliko cimanje
pokusam da se setim sebe dok sam isla u muzicku. to sam bila druga ja mozak mi je radio na visoj frekvenciji...i onda mi je laknulo kad se zavrsilo ali sam pomalo i prsla. nisam lepo vezbala mada me niko nije ni naucio. rano sam krenula da sviram i onda ti se sve to ureze. vuckovic ima iste slike na zidu ko pre 10 godina: ))
 
Eh bre svi ste iz Vuckovica?
Eeeee ja sam cula da vecina ljudi upisuje Stankovic zbog frajera :shock: :shock: :shock:!!! A opet... Nije ni to tako lose 8)
Ja sam u srednjoj :P
I nikada me nije solfedjo smarao, obozavam sve predmeteee muzika je neprevazidjenaaaaaaaaaaa!!!!!
 
Ernesto_Che:
Rasta gal:
joGooOOD:
Rasta gal-mozda,ja sam zavrsila pre 2 god,bila sam kod maje-solfedjarke i kod iVANA-profanka klavira-NAJ NAJ NAJBOLJA
Bila sam i ja kod Maje od 3-5 nize...ali to je bilo jako davno...Bila sam tad kod Felkerke na klaviru...

ja sam takodje bila kod Felkerke!!!a i kod maje, al sam to zaboravila...

Eee koga znate iz Vuckovica ( ko je sad srednja )?
 
New Rose:
Ernesto_Che:
Rasta gal:
joGooOOD:
Rasta gal-mozda,ja sam zavrsila pre 2 god,bila sam kod maje-solfedjarke i kod iVANA-profanka klavira-NAJ NAJ NAJBOLJA
Bila sam i ja kod Maje od 3-5 nize...ali to je bilo jako davno...Bila sam tad kod Felkerke na klaviru...

ja sam takodje bila kod Felkerke!!!a i kod maje, al sam to zaboravila...

Eee koga znate iz Vuckovica ( ko je sad srednja )?

znam jednu. ne cekaj dve marije koje su sad prva, jednu sonju koja je druga treca ne znam tacno, i jos neke ljude koje ne znam poimence...
sto?
 

Back
Top