nauka i nadanauka

N

neko N

Gost
Sta vi mislite, da li je moguca nadnauka? Ono sto je iza vidljivog, a sto ipak moze da se dokaze i pokaze, ali ne svima. Iako sam rodjeni i vecni pravoslavac, muslimanima skidam kapu, jer su u nadnauci i iza vidljivog otisli daleko...... Inace licno sam se uverio u to, ne u iluziju, u stvarnost! Pitajte, ako nekoga zanima druga strana.....
 
Ova poslednja recenica definise sve. Mislim da je sad sve jasno! barem malo vise! A desavaju se i neke stvari u suprotnosti, odnosno od onog sto je zakon postoji i suprotni stav.
 
neko N:
Sta vi mislite, da li je moguca nadnauka? Ono sto je iza vidljivog, a sto ipak moze da se dokaze i pokaze, ali ne svima. Iako sam rodjeni i vecni pravoslavac, muslimanima skidam kapu, jer su u nadnauci i iza vidljivog otisli daleko...... Inace licno sam se uverio u to, ne u iluziju, u stvarnost! Pitajte, ako nekoga zanima druga strana.....

ako im skidas kapu, zasto ne postanes i ti musliman? ovo nije provokacija vec iskreno pitanje. jer ako mislis da takvih nema ovde (medju pravoslavcima), a kazes da si se uverio u njihovu sposobnost na tom planu, onda stvarno ne kontam zasto si i dalje pravoslavac i to "vecni". ja bi na tvom mestu, tj da sam se uverio u ono sto govoris da se ti jesi, vec bio musliman.
 
I joppet trpate Religiju u prirodne nauke :evil:
Mrsh na filozofiju ili na drustvene nauke, mada vam ni tamo nije mesto, iako priznajem naslovno pitanje ove teme stvarno potpada u filozofiju. Uostalom neko rece da pogresno lociranje teme demonstira lelemntarno nepoznavanje materije od strane autora.
 
pa nema potrebe da se ljutite. Mislimani su starija vera. Mi smo rodjeni praoslavci a ne muslimani, tako da sa naucne strane gledano religija nema veze sa nadnaukom, ali ipak neki tvrde da im moci poticu od Boga. To inace nije nemoguce ni za pravoslavce, a ni za svakodnevnog coveka koji je spreman na to. Vezba cini svoje.
 
religija muslimana je starija od hriscanstva! Pa ko nije znao, sad zna.
Inace ovo nije predvidjeno za filozofska pitanja, vec za naucne cinjenice i dokaze.
verovatno se pitas koje su to cinjenice i koji su to dokazi. Ako te interesuje kontaktiraj me na melanija@ptt.yu. Ne odgovaram za posledice uveravanja. Nisu neke posledice, ali ipak...
 
Ako pogodi ko je reko "Ja znam da nista ne znam", onda ce sve da ti bude jasno. Inace kakve veze ima pre Hrista i posle Hrista, ako je nesto starije od onoga sto se desilo kasnije? Volite nauku i cuvajte je!!!!!!
 
E sad mi nije jasno sta ovo gore treba da znaci, da nije mozda Sokrat bio Mulsiman :shock:

Bre nema veze pre hrista posle hrista ali ima veze to sto je hriscanstvo vec bilo ihihiiiiii utemeljeno kad se Muhamed rodio :roll:
 
e, stvarno, nisam znala da muslimani veruju u Muhameda! Hvala Vam puno na informaciji. Inace, verujem u nadnauku, puno pozdrava i zelela bih da znam nesto o toj nadnauci, a ne o muslimanima i hriscanima. A i ja sam cula da znaju zanat! Pozdrav
 
Anonymous:
Nadnauka je pojava dogadjaja u prirodi, koji prkose klasicnim zakonima koji se mogu dokazati, jos uvek izuzetak nauke, a na putu da postane nauka (u buducnosti).

E sad ako je ovo definicija onda :roll:

Ali ajde dobro kad insistiras samo mi prvo definisi sta su to: klasicni zakoni koji se mogu dokazati, kako se oni mogu dokazati (da nepitam jos nasta se odnose i kada vaze :wink: ), sta je nauka, sta je izuzetak iz nauke.........
Bilo bi lepo kad bi se malo ozbiljnije raspravljalo o filozofskoj strani nauke ali teskooo da ovde ima onih koji bi mogli da vode takvu diskusiju.
 

Back
Top