U Britanskoj arhivi pronađen dokument o streljanju Draže

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
U Britanskoj kraljevskoj arhivi pronađen je dokument koji krije tajnu o streljanju đenerala Draže. Među nekoliko desetina hiljada stranica Britanskog kraljevskog arhiva koji se odnose na Srbiju od 1941. do 1946. godine, pronađen je i fajl zaveden pod imenom - Draža Mihailović. Datum: 17. jul 1946. godine. To je upravo datum streljanja ovog generala Kraljevske vojske Jugoslavije, bivšeg načelnika štaba Vrhovne komande. Veruje se, stoga, da je upravo to dugo traženi dokument koji krije egzaktne podatke o mestu, načinu i vremenu njegovog streljanja.

Dokument je, međutim, pod dvostrukom zaštitom poverljivosti. Jedna od njih nosi pečat britanskog Forin ofisa. U roku od nekoliko narednih dana Komisija za utvrđivanje istine o pogubljenju Draže Mihailovića zatražiće od Forin ofisa skidanje oznake tajnosti. A već je dobila uveravanja da će to biti i učinjeno. Prethodno mora biti ispoštovana procedura, i naše Ministarstvo pravde mora da prosledi zahtev. Nakon što stigne zvanična potvrda Forin ofisa, delegacija Komisije za utvrđivanje istine o streljanju Draže Mihailovića boraviće još jednom u Londonu s ciljem da se dokument donese u Srbiju.
http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/195103/U-Britanskoj-arhivi-pronadjen-dokument-o-streljanju-Draze

Још једна прича за широке народне масе или истина?
Коме у овом тренутку значи коначно сазнање?
 
kakav..udarac..za rodoljube.,..:hahaha: :hahaha: :hahaha:...

Pazi, moj deda je kao kraljev vojnik (čovek seljak) zarobljen na samom početku rata i to dole negde u Makedoniji. Rintao je kod Nemaca svo vreme rata. A njegova žena, moja baba, sa četvoro male dece, jedva ostala živa zahvaljujući Nemcima a četnici hteli da je kolju jer je resto dedine rodbine bilo u partizanima ...

Pa znaš šta, ***** ja njima mater onu koljačku ... Deo familije krvario za slobodu po yu gudurama a deo robovao po Nemačkoj a četnici antifašisti da mi zakolju babu :dash:
 
Михаиловић је био наиван. Њиме су манипулисали. Највећи син српког народа је био ДИМИТРИЈЕ ЉОТИЋ. А војска СДК.

Бандит Михаиловић,бандит Тито,мирно спавај Љотић Мито!







Помаже Бог и свети Ђорђија
следбеници Љотић Димитрија,
витезови из светског рата
Мушицкога Косте команданта,
и чувари хришћанског морала
Светосавске цркве и олтара ,
добровољци из ратнијех дана
храбра војска Недића Милана,
и срећна вам Слава Свети Ђорђе
на свакоме месту па и овде.
Ваше борбе одавно су прошле
а смене вам нове нису дошле,
пола века минуло је веће
а скоро ће и ово столеће.
Све се мења под Небеским сводом
осим Творца, што влада природом,
и остаће за вечна времена
док не дође, вашег пута смена,
рад и дјело Љотић Димитрија
кога српска изнедри нација.
Он је пророк што најприје виде
како српство низбрдицом иде,
како човек нихилизму жури
сатанскоме царству и култури.
Он је српским и селом и градом
наступао истином и правдом,
монархијским српским идеалом
и високим хришћанским моралом.
Испред наших српских рушевина
Он је бијо духовна планина,
што уставља све силе демонске
и планове јудео-масонске,
да Србима стару славу врати
а свом Краљу престо да позлати.
Ал већину нашег народа
водила је плаћена господа,
учећи их о општем расулу
да зидају Вавилонску кулу!
За спас српског рода и образа
нема пута, и другог излаза,
изван пута Љотићевог Збора
и братскога српског договора.
 
Pazi, moj deda je kao kraljev vojnik (čovek seljak) zarobljen na samom početku rata i to dole negde u Makedoniji. Rintao je kod Nemaca svo vreme rata. A njegova žena, moja baba, sa četvoro male dece, jedva ostala živa zahvaljujući Nemcima a četnici hteli da je kolju jer je resto dedine rodbine bilo u partizanima ...

Pa znaš šta, ***** ja njima mater onu koljačku ... Deo familije krvario za slobodu po yu gudurama a deo robovao po Nemačkoj a četnici antifašisti da mi zakolju babu :dash:

Комшо, да те питам нешто, јеси ли ти чуо да су постојале ПАРТИЗАНСКЕ ЦРНЕ ТРОЈКЕ ???
 

Back
Top