laptop-savet i komentar za ovaj

Ja imam Acer Aspire 5735Z i prezadovoljan sam njim u svakom pogledu...

acer-aspire-5735z.jpg
 
Poslednja izmena:
http://www.itsvet.com/proizvod/acer...w-15.6''-wxga-freedos/comp_comp_laptop/3/3263

...kazite mi sta mislite o ovom laptopu i dali se isplati kupiti ga???

Od svih laptopa koje sam dosad promijenio 3 su bila Aceri i mogu ti reci da su im vecina modela "napakovana" sa brzim procesorima i boljim grafickim nego sto konkurencija nudi za iste pare.
Samim tim negdje moraju ustedjeti a stede na kvaliteti vanjskog kucista kao i na kvaliteti maticne ploce.
Znakovi upotrebe na vanjskom kucistu se vrlo brzo pocnu primjecivati (cca 1-2 mjeseca) a sto se tice zagrijavanja temperature kod modela koje sam ja imao su dolazile i do 95C.
Tezina im je veca nego kod konkurencije a podrska za drivere je stvarno zeznuta (wireless i express card cesto zataje bas zbog nekompatibilnih drivera).
Dosta ljudi se uhvati na Acer zbog grafickih koje su u pravilu dosta bolje nego sto nudi Toshiba,Dell i sl. za iste pare ali zbog nekvalitetno odradjenog sistema rashladjivanja bas te graficke budu jedan od glavnih uzroka kvarova jer konstantno zagrijavanje ne unistava samo graficku nego i maticnu plocu kao i RAM.

P.S. Po stranim forumima ces naci dosta dobrih recenzija za Acerove modele laptopa ali Acer,kao i Toshiba,HP,Dell imaju interesne zone prodaje pa je vjerovatno ovaj model namijenjen trzistu Istocne Evrope - imao sam priliku uporediti Acer kupljen u Bosni i isti model kupljen u Americi,razlika je vidljiva - kako u izgledu tako i u komponentama.
 
http://www.itsvet.com/proizvod/tosh...b-8.9''-wsvga-winxph/comp_comp_laptop/22/2618

a ovaj??..diksa izgleda da se razumes pa bih te zamolio da mi kazes koji laptop je najbolji za cenu od 300 do 400 eura??....ali da ima solidan procesor i ram da bude prosecna

http://www.itsvet.com/proizvod/asus...-15.6''-wxga-freedos/comp_comp_laptop/20/3217

Moj glas definitivno ide Asusu K50IN.
U ovom slucaju prodavac se nije potrudio da postavi detaljnu specifikaciju ali iz prilozenog bi se dalo zakljuciti da je ovo model sa T4200 CPU-om i Nvidia Geforce 102M grafickom.
Mana mu je sto ima 3 in 1 card reader umjesto 5 in 1 ili 8 in 1 ali u drugu ruku ima 4x USB.
Graficka je dovoljna za igranje igara poput COD4,L4D,FEAR i sl. na srednjim detaljima mada bi se i novije igre dale igrati na njoj ali sa detaljima na minimumu.
4 GB RAM-a radi na 800 MHz sto je za laptop ovog cjenovnog ranga extra.
Asus je na ovom modelu stvarno sjajno odradio sistem hladjenja,daleko bolje nego konkurencija (nakon 2 sata stres testova na 100% CPU & GPU najveca temperatura K50IN je 44C).
Za ocekivati je da je maticna ploca najbolji dio ovog modela posto,koliko sam upucen,Asus drzi primat u ovoj oblasti.
Rezolucija ekrana je dobra posto vecina drugih proizvodjaca u ovom cjenovnom rangu nudi rezoluciju 1200x800.
Baterija drzi cca 2 sata.
Gledajuci cjelokupan laptop (T4200+Geforce 102M+4 GB RAM) moze se reci da je ovaj model dusu dao za niskobudjetne korisnike.
 
nisam miljenik ovih lap top racura i uvek savetujem asus . mada nisam ni neki pc expert douu :lol: :p

Ja sam primoran da imam laptop radi prirode posla ali sam inace za desktop kompove,cisto zbog toga sto za cijenu jednog osrednjeg laptopa mozes sklopiti ubitacnu kombinaciju stolnog kompjutera.
Pogotovo za gaming jer laptopi koji su orijentirani na to kostaju od 1500 evra pa sve do "sky is the limit" evrica. :lol:
 

Back
Top