Traženje posla u Australiji

srbijadamus

Primećen član
Poruka
661
Sada me je zvao brat kod koga idemo na svadbu .
Imam jedno pitanje da li je moguce da dobijete posao u AUS ,njegov kum drzi restoran i svidja mu se kako ja radim .
Rekao sam mu da nema sanse da dobijem vizu bilo koju 475 ili slicno jer na listama nisu kuvari .
On decidno tvrdi da moze ,da se to izboksuje .
Da li oni znaju nesto sto mi neznamo ?
Znaci u pitanju je radna viza
 
Npr, znam i ja ono što oni znaju, a znao bi i ti kad bi nekad verovao da možda nisi najobrazovaniji, najpametniji, najkulturniji i najobavešteniji na forumu... Mada ne samo ti, svi smo manje-više takvi, samo neki s većim pravom da to budu, a najglasniji budu obično oni s najmanje prava da to budu.
Kaži bratu da dodje na forum da ga upoznamo, jer gotivim ljude koji govore da može kad i svi ostali tvrde da ne može, jer šta da radim sa onima koji za sve tvrde da ne može, a može.
:)
Nemoj samo da se naljutiš na mene, da me shvatiš kao da te vredjam, nije, samo tako nekako izražavam mišljenje, navikli ovde ljudi, pa mi ne zameraju, a eto, odgovaram ti jer bi bilo pametno možda nekad poslušati pametne ljude, makar bio siguran da nisu u pravu.
Dakle, u potpunosti se slažem s tim što ti je rekao tvoj brat, ali daleko bilo da ti sad objašnjavam zašto tako mislim i da li provereno znam ili nagadjam...
Znači ako hoćeš da ideš, i kumu se svidjaš, i hoće da ti "izboksuje" vizu, pusti ih da ti izboksuju i uživaj.
Ili ih ubedi da nisu u pravu i nemoj da pokušaš; ipak ima šanse i da ne uspete, uvek ima nekih šansi s obe strane novčića.

Pozdravljam i sve ostale, na desetak dana, idem da vidim gde idu ove laste zimi, pa se vidimo i čujemo. :mah:
 
Hm jedan veliki filosof govori da jedina čista spoznaja stvarnosti jeste intuitivna .
Vidim imas intuiciju ,imam i ja ali sam previse racionalalan da bih je javno izneo .
Idemo na svadbu ,pusti cu ih da posle svadbe urade sta mogu ,mozda who knows !
 
Sada me je zvao brat kod koga idemo na svadbu .
Imam jedno pitanje da li je moguce da dobijete posao u AUS ,njegov kum drzi restoran i svidja mu se kako ja radim .
Rekao sam mu da nema sanse da dobijem vizu bilo koju 475 ili slicno jer na listama nisu kuvari .
On decidno tvrdi da moze ,da se to izboksuje .
Da li oni znaju nesto sto mi neznamo ?
Znaci u pitanju je radna viza
Može, kako ne može i to ovako: http://www.immi.gov.au/skilled/skilled-workers/

Taj tip može da te sponzoriše kao poslodavac i to je to. Nema veze ako na listama nisu kuvari bitno je da ON traži kuvara i da ga je našao -TEBE. Znači ne treba sve posmatrati crno ili bijelo već može i sivo :cool: , a i u duginim bojama, što je ljepše - tu je širok spektar boja, gledano kroz prizmu.
Zato gledaj kroz prizmu kao i mi ostali na forumu, naći će se već put do cilja :ok:
Razlog zašto ja nisam do sad pošla, sasvim je druge prirode...ja jednostavno više nisam zainteresovana za to područje planete Zemlje tj. da živim tamo, a kad završim ono što sam sad naumila za turistički obilazak Melburna, Perta ili Sidneja neće mi trebati viza jer ću biti garađanin EU! A građani EU, ne trebaju vizu za ulazak u AU.

A vi drugari sa foruma koji ste pošli tamo svakako me čekajte , doći ću vam u mini obilazak kad realizujem planove :zurka:
 
Cerka kao informaticar ima sanse da dobije vizu za AUS, mogu li ja na osnovu nje da dobijem vizu i ima li posla za protvpozanu zastitu koju radim vec 14 god.?

Informaticar je sirok pojam. Da li je njeno zanimanje na listi zanimanja, koja je viza u pitanju....?

Generalno moze da Vas vodi kao sekundarnog aplikanta, ali opet, pitanje je ovo gore. Za posao ne znam :)
 
paramax-o ;), mislim da je čovek posle 11 meseci odustao od čekanja odgovora :D.

@nenadsone1

Vrlo teško, posle veoma dugačkog procesa nostrifikacije. Pronađi na http://www.immi.gov.au/ telo koje vrši procenu tog zanimanja i pogledaj uslove na njihovom sajtu. Koliko znam, broj diferencijalnih ispita i procedura za medicinare čini da je priznavanje diplome kao da studiraš ponovo...
 
Poslednja izmena:

Back
Top