"Ne može država da ti nađe posao"

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Ova floskula se često može čuti od pripadnika tzv. druge Srbije. Jeste da država ne može da ti traži i nađe posao, jeste da je prošlo vreme kominizma i socijalisma kada je država direktno obezbeđivala tzv. "službu", jeste da se posao ne čeka i ne pada sa neba nego mora aktivno da se traži ali poenta je u tome da država mora da obezbedi USLOVE za razvoj privrede i zapošljavanje. Dakle, država mora da propiše odgovarajuće poreze koji ne treba da budu previsoki kako bi stimulisala novo zapošljavanje, i otvaranje radnih mesta, država treba da obezbedi odgovarajuću infrastrukturu, država kroz poreske i administrativne stimulacije i olakšice treba da stimuliše otvaranje malih i srednjih preduzeća, treba da stimuliše i podstiče strane investicije, treba da smanjuje ili ukida PDV, akcize i aerodromske takse kako bi stimulisala razvoj turizma itd. A kod nas se sve radi suprotno. PDV i porezi na plate su previsoki, putevi u Srbiji su katastrofa, nema dovoljno stranih investicija, privreda tone sve dublje i dublje, nema izvoza, samo uvozimo, Srbija ima masu potencijala koje uopšte ne koristi, od poljoprivrednih do industrijskih i turističkih...i samim tim ne postoje mogućnosti za zapošljavanje, umesto da se otvaraju nova radna mesta, zatvaraju se stara, ljudi ostaju bez posla, zatvaraju se firme, fabrike, lokali...tako da ova država uopšte ne obezbeđuje ljudima uslove za zdravo privređivanje i novo zapošljavanje.
 
У терорији, кад су у питању велике кризе, држава мора да помогне развоју привредног система.
Е, то сте имајли практично у фашизму икасније, кроз Маршалов план.
.......akle, država mora da propiše odgovarajuće poreze koji ne treba da budu previsoki kako bi stimulisala novo zapošljavanje, i otvaranje radnih mesta, država treba da obezbedi odgovarajuću infrastrukturu, država kroz poreske i administrativne stimulacije i olakšice treba da stimuliše otvaranje malih i srednjih preduzeća, treba da stimuliše i podstiče strane investicije, treba da smanjuje ili ukida PDV, akcize i aerodromske takse kako bi stimulisala razvoj turizma itd. A kod nas se sve radi suprotno. PDV i porezi na plate su previsoki, putevi u Srbiji su katastrofa, nema dovoljno stranih investicija, privreda tone sve dublje i dublje, nema izvoza, samo uvozimo, Srbija ima masu potencijala koje uopšte ne koristi, od poljoprivrednih do industrijskih i turističkih...i samim tim ne postoje mogućnosti za zapošljavanje, umesto da se otvaraju nova radna mesta, zatvaraju se stara, ljudi ostaju bez posla, zatvaraju se firme, fabrike, lokali...tako da ova država uopšte ne obezbeđuje ljudima uslove za zdravo privređivanje i novo zapošljavanje.........

Тачно, држава би требала да донесе стимулативну пореску политику..
Али држава каже: е, онда немамо паре за пензије, што наравно није тачно.
Ако држава има, а неће власт да то спроведе, онда се мења власт..
 
Ova floskula se često može čuti od pripadnika tzv. druge Srbije. Jeste da država ne može da ti traži i nađe posao, jeste da je prošlo vreme kominizma i socijalisma kada je država direktno obezbeđivala tzv. "službu", jeste da se posao ne čeka i ne pada sa neba nego mora aktivno da se traži ali poenta je u tome da država mora da obezbedi USLOVE za razvoj privrede i zapošljavanje. Dakle, država mora da propiše odgovarajuće poreze koji ne treba da budu previsoki kako bi stimulisala novo zapošljavanje, i otvaranje radnih mesta, država treba da obezbedi odgovarajuću infrastrukturu, država kroz poreske i administrativne stimulacije i olakšice treba da stimuliše otvaranje malih i srednjih preduzeća, treba da stimuliše i podstiče strane investicije, treba da smanjuje ili ukida PDV, akcize i aerodromske takse kako bi stimulisala razvoj turizma itd. A kod nas se sve radi suprotno. PDV i porezi na plate su previsoki, putevi u Srbiji su katastrofa, nema dovoljno stranih investicija, privreda tone sve dublje i dublje, nema izvoza, samo uvozimo, Srbija ima masu potencijala koje uopšte ne koristi, od poljoprivrednih do industrijskih i turističkih...i samim tim ne postoje mogućnosti za zapošljavanje, umesto da se otvaraju nova radna mesta, zatvaraju se stara, ljudi ostaju bez posla, zatvaraju se firme, fabrike, lokali...tako da ova država uopšte ne obezbeđuje ljudima uslove za zdravo privređivanje i novo zapošljavanje.

ništa novo....ali ukoliko bi se pare koristile za podsticanje i finansiranje proizvodnje onda nebi bilo para za izdržavanje ogromnog državno-partijskog aparata koji ima bezobrazno visoke plate...ne svi, ali dobar deo njih...i za kupovanje socijalnog mira...samo vađenje para iz budžeta za bilo šta drugo osim namirivanja rođačkopolitičkih veza značilo bi katastrofu za Žutu podmornicu Kursk....
 
Шта ће ми ондак држава?
Да наплаћује школарину и лечење?
Да удара таксу док телефонирам?
Да наплаћује провизију док кречим?
Да ме води изанђалим тзв. путевима тамо где нећу?
Да доноси одлуке у моје име које понижавају мој народ?
Да дели имовину и земљу?
Да назива пријатељем оне што су нас убијали?
 
Шта ће ми ондак држава?
Да наплаћује школарину и лечење?
Да удара таксу док телефонирам?
Да наплаћује провизију док кречим?
Да ме води изанђалим тзв. путевима тамо где нећу?
Да доноси одлуке у моје име које понижавају мој народ?
Да дели имовину и земљу?
Да назива пријатељем оне што су нас убијали?

dovde sve tačno...čista petica....nego samo da dopunimo malo.....da nas ubedi da su pederastija,pedofilija i nekrofilija normalne,evropske vrednosti, da daje pare za parade i auto-trke, da nedaje pare za lečenje bolesne dece,....:dash:
 
moze da bude

ali nije morala drzava ni da proda firme za sica lovu. ni zemljiste, ni hektare i hiljade hektara. drustvena svojina nije bila drzavna, po ustavu. nego je drzava silom uterala firme u ambis tranzicije

dakle za koga treba da radi drzava, ako ne za vecinu i vecinske interese?

ovakvo sugestivno tumacenje u naslovu je cinizam sumnjivo obogacenih osoba, koje su se nafatirale dok je sve u srbiji islo nizbdo. ja dileme nemam
 
ne samo da stoka sitnozuba ne zeli da stvori uslove za posao nego i udara na szr,sztr,mala i srednja preduzeća,sitni porodični poslovi......izgleda da im je za cilj da Srbe koji su decenijama u privatnom biznisu ostave bez istog.......razni porezi,nameti,....šalju dosmanliske haračlije da otmu od ionako opljačkanog radnika........Srbija je obećana zemlja......samo ne znam kome........a u isto vreme na našu grbaču zapošljava familiju i političke podobne....one koji nisu sposobni da se o sebi sami brinu.....takvi nam kroje kapu.......banditi i razbojnici..........nego zivot je kao lopta.....okreće se........
 
dovde sve tačno...čista petica....nego samo da dopunimo malo.....da nas ubedi da su pederastija,pedofilija i nekrofilija normalne,evropske vrednosti, da daje pare za parade i auto-trke, da nedaje pare za lečenje bolesne dece,....:dash:

ima tema da beogradski rezim baca 200.000 evrica na besmislenu trku besmislenih automobila

http://forum.krstarica.com/threads/385499

naravno svi rezimski ljubimci su zaobisli i precutali, jer sta i da kazu
 
za 200.000 hiljada nash para ima da se djilas slika za tv, treba temu svaki dan diskutovati akako se priblizava taj `znacani` dogadjaj

nije valjda da sve na forumu stoli bojko za ove konkretne reximske promasaje, a da je vazno diskutovati o ko za cemu!?

mislim da sam tamo negde napisao...kao što je Slobica za Markića pravio trke i timove...tako i Žuta podmornica Kursk...radi iste stvari...što nam ostavlja i želju i nadu da će završiti kao ovi prvi......
 
Па ако држава не може да ти нађе посао зашто не затворе националну службу за запошљавање !? ионако су грађани од те институције одавно дигли руке.
Они који себи допусте толику дрскост да у јавност изађу са оваквим изјавама изгледа не знају колико те изјаве нервирају народ !
Јасна је ствар да се нико неће поуздати у службу за запошљавање у смислу да ће седети кући и чекати да им служба уместо њих пронађе посао али је исто тако јасна ствар да од службе за запошљавање којој је посао да грађанима тражи посао нема ништа.Цео рад им се свео на некакве обуке у активном тражењу посла !?
 
Па ако држава не може да ти нађе посао зашто не затворе националну службу за запошљавање !? ионако су грађани од те институције одавно дигли руке.
Они који себи допусте толику дрскост да у јавност изађу са оваквим изјавама изгледа не знају колико те изјаве нервирају народ !
Јасна је ствар да се нико неће поуздати у службу за запошљавање у смислу да ће седети кући и чекати да им служба уместо њих пронађе посао али је исто тако јасна ствар да од службе за запошљавање којој је посао да грађанима тражи посао нема ништа.Цео рад им се свео на некакве обуке у активном тражењу посла !?

И евидентирање редовности јављања.
Ако закасниш један дан,губиш статус кандидата.:mrgreen:
 
И евидентирање редовности јављања.
Ако закасниш један дан,губиш статус кандидата.:mrgreen:

Управо тако !
Ако којим случајем закасниш са јављањем један дан фактички губиш грађанска права.Ниси у могућности да продужиш повластицу,да овериш здравствену књижицу и сл.
А чуо сам мада не знам колико је то тачно да при сваком јављању мораш да им доставиш доказ где си све конкурисао за посао ?
 
Управо тако !
Ако којим случајем закасниш са јављањем један дан фактички губиш грађанска права.Ниси у могућности да продужиш повластицу,да овериш здравствену књижицу и сл.
А чуо сам мада не знам колико је то тачно да при сваком јављању мораш да им доставиш доказ где си све конкурисао за посао ?
Glupost , odakle ti ove informacije ? Javljanje jeste obavezno al ti niko ne broji dan , sat i minut do kog moras da se javis, a naravno da ne mozes da dodjes posle 6 meseci i da se pravis blesav,takodje nikakvi dokazi pri svakom javljanju nisu potrebni .
 
Glupost , odakle ti ove informacije ? Javljanje jeste obavezno al ti niko ne broji dan , sat i minut do kog moras da se javis, a naravno da ne mozes da dodjes posle 6 meseci i da se pravis blesav,takodje nikakvi dokazi pri svakom javljanju nisu potrebni .

Има нека фора с тим активним тражењем посла.Као дају ти неке формуларе где попуњаваш где и код кога тражио посао.Са бројем телефона,описом посла и ваљда особом за контакт.
А што се тиче кашњења пробај закаснити дан или два.Губиш право пријаве наредних 6 месеци.
 
Glupost , odakle ti ove informacije ? Javljanje jeste obavezno al ti niko ne broji dan , sat i minut do kog moras da se javis, a naravno da ne mozes da dodjes posle 6 meseci i da se pravis blesav,takodje nikakvi dokazi pri svakom javljanju nisu potrebni .

Tacno je sto je Сталкер ... napisao.

Znam zena od ortaka i jedan ortak koji su na birou da su mi pricali da su im dali neki formular i tu do sledeceg javljanja na biro moraju da navedu 5 firmi u kojima su konkurisali za taj period kao i sve ostale detalje oko tog konkurisanja.

A sutiraju te sa biroa za svako kasnjenje.

Mada meni nije jasna uloga tog biroa...to bi ja raspustio....nicemu ne sluzi....
 
Glupost , odakle ti ove informacije ? Javljanje jeste obavezno al ti niko ne broji dan , sat i minut do kog moras da se javis, a naravno da ne mozes da dodjes posle 6 meseci i da se pravis blesav,takodje nikakvi dokazi pri svakom javljanju nisu potrebni .

Тешко да је тако као што причаш у времену када сам ја био редовна "муштерија"бироа за запошљавање кашњење се није толерисало можда је данас критеријум нешто блажи али не верујем да је и он дужи од пар дана.Колегиници којој је мајка била болесна-хоспитализована те је из тог разлога закаснила са јављањем пар дана одбили су да пруже услуге иако им је на увид донела комплетну медицинску документацију ! тако да толико о томе.
Што се тиче другог дела везаног за доказ о тражењу посла мислим да сам навео да нисам сигуран да ли је то тачно мада ако ме сећање не вара требало би да сам о томе читао нешто у новинама прошле године.
 
Tacno je sto je Сталкер ... napisao.

Znam zena od ortaka i jedan ortak koji su na birou da su mi pricali da su im dali neki formular i tu do sledeceg javljanja na biro moraju da navedu 5 firmi u kojima su konkurisali za taj period kao i sve ostale detalje oko tog konkurisanja.

A sutiraju te sa biroa za svako kasnjenje.

Mada meni nije jasna uloga tog biroa...to bi ja raspustio....nicemu ne sluzi....

mislim samo malo da preformulišemo kolega...oko tog formulara...dakle navedeni biro te UPUTI na razgovor za eventualni posao koji odgovara tvojim kvalifikacijama....ukoliko na 5 mesta odbiješ ponuđeni posao brišu te sa evidencije nezaposlenih.

A inače taj biro služi kao mesto za uhlebljenje moralnopolitički podobnih rođaka i familije...
 
Tacno je sto je Сталкер ... napisao.

Znam zena od ortaka i jedan ortak koji su na birou da su mi pricali da su im dali neki formular i tu do sledeceg javljanja na biro moraju da navedu 5 firmi u kojima su konkurisali za taj period kao i sve ostale detalje oko tog konkurisanja.

A sutiraju te sa biroa za svako kasnjenje.

Mada meni nije jasna uloga tog biroa...to bi ja raspustio....nicemu ne sluzi....

Мислим да сам скоро код другара који је редовна "муштерија" бироа међу гомилом папира и некаквих информатора које деле на бироу видео тај формулар.
 
Pa moja keva je bila 2 godine do penzije na birou i javljala se redovno ,ali je nekad i kasnila nije moralo u dan,al ne vise od nedelju dana , a naravno nije za to vreme trazila nikakav posao ,cak je i jedan njihov odbila pa je opet nisu skinuli i isplacivali su joj nadoknadu te dve godine , e sada moguce je da su drugaciji kriterijumi kada je neko pred penzijom i kada je na pocetku radnog veka ...
 
mislim samo malo da preformulišemo kolega...oko tog formulara...dakle navedeni biro te UPUTI na razgovor za eventualni posao koji odgovara tvojim kvalifikacijama....ukoliko na 5 mesta odbiješ ponuđeni posao brišu te sa evidencije nezaposlenih.

A inače taj biro služi kao mesto za uhlebljenje moralnopolitički podobnih rođaka i familije...

Ma ne salju te oni nigde. Vec moras ti sam trazis posao preko oglasa i treba da navedes 5 komada gde si konkurisao....a biro te nigde ne upucuje. Taj ortak je vec jedno 3-4 godine na birou.....nikad mu nista ponudili nisu.
 

Back
Top