SA TA NA MA

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743
Reč Sotona je daleko starija od Hebrejske definicije. "Satnam" i "Sa Ta Na Ma" su svete mantre koje se koriste u Kundalini meditaciji. To nalazimo u najstarijem znanom jeziku, sanskritnom jeziku, koji je sastavljen od mantri. "Sa" znači večnost, "Ta" znači život, "Na" znači smrt, "Ma" znači ponovno rođenje. Dakako,kasnije, od strane biblije "Ma" je uskraćen tako da ostane "smrt". Dakle, sama reč Satana, postojala je pre hršćanstva. Kasnije, po hebrejskoj definiciji, ona znači "protivnik".

SA TA NA MA - i je ko, sta, kako izgleda... ?
 
Ova tema je za religiju a ne za natprirodne pojave.............

Ako verujes u Boga onda verujes i u Satanu tj ne mozes da verujes u postojanje Boga a da ne verujes u nepostojanje Sotone jer sam Bog kaze da Sotona postoji pa ako postoji Sotona onda nije za ovu temu vec za religiju
 
Pomenuo si sanskrit (devanagari). Jedina reč koja je slična (kad se premeste slogovi) tom terminu jeste "Sanatana" i znači "večnost"
(koristi se često kod termina "Sanatana dharma").

Nije mi poznato da ti slogovi na sanskritu imaju upravo tako značenje.
Smrt se na sanskritu na primer kaže "mara".
 
Ova tema je za religiju a ne za natprirodne pojave.............

Ako verujes u Boga onda verujes i u Satanu tj ne mozes da verujes u postojanje Boga a da ne verujes u nepostojanje Sotone jer sam Bog kaze da Sotona postoji pa ako postoji Sotona onda nije za ovu temu vec za religiju

Pa mantra koja predstavlja ciklus zivota. Ne razumem sta si zeleo da pitas, kada si rekao kako izgleda? :confused:

resenja su pred vama samima,umesto da se bechite,mucnite,i samo vam se kaze...

ti kazes bez satane nema boga,ako u njega verujes.
drugi kaze da je to vecnost, kompletiran krug, ciklus zivota..
To je to.
 
Poslednja izmena:

Back
Top