MALE PLATE, A VELIKE RATE !!!

estler

Iskusan
Poruka
6.392
Као главни разлог повећања кашњења отплате кредита,
генерални секретар Удружења банака Србије, Верољуб Дугалић
наводи чињеницу
да је просечна српска плата најнижа у Европи,
па кад клијент задужи 40 одсто своје плате
има проблема са отплатом.
Проблем је у клијентима који се задужују и до 40 одсто своје плате, а плате су врло ниске, оценио је Дугалић, који сматра да кључна тешкоћа грађана није ни каматна стопа, ни висина рате, па чак ни курс, него ниске зараде.
Просечна зарада од 320 евра најнижа је у Европи и тешко је плаћати обавезе и ако оне износе 30 одсто зараде, а уколико износе 40 процената, питање је како ће неко да живи и да плаћа обавезе које има, рекао је Дугалић.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/5/Економија/726796/Мале+плате,+а+велике+рате.html

Možda Srbija nije u dužničkoj krizi,
ali Srbi su u dugovima do nosa !
 
moj drugar je zbog kredita napistio ovdasnji posao i otisao u afriku da radi

imam i slucaj da je covek prodao stan , kupio manji, a razlikom pokrio deo kredita za koji je kasnila plata

da remiziram - nadrljali smo, neko pre, a neko kasnije, siromasenje je neminovno sa malim platama ili bez plata
 
moj drugar je zbog kredita napistio ovdasnji posao i otisao u afriku da radi

imam i slucaj da je covek prodao stan , kupio manji, a razlikom pokrio deo kredita za koji je kasnila plata

da remiziram - nadrljali smo, neko pre, a neko kasnije, siromasenje je neminovno sa malim platama ili bez plata

nadrljao je onaj ko je uzimao i trosio..a nije ni gledao kak oce da vraca..
e sad nek gleda...tak ose to radi sa glupim narodom..
 
nadrljao je onaj ko je uzimao i trosio..a nije ni gledao kak oce da vraca..
e sad nek gleda...tak ose to radi sa glupim narodom..

ko je ovde glup to je diskutabilno

ja nisam napisao da se nisu svesno zaduzili, naprotiv. onaj ko bolje iskoristi kredit mozda i ima neku korist, a ko sprca pare taj se posle cese gde ga ne svrbi

ipak zar nije normalnije da su plate bar pristojne, da su redovne, da je zaposlenost velika, da su kamate bar na nivou evropskih

i jos nesto, banke jesu skoro razbojnicke sa nepovoljnim uslovima prema klijenteli, ali da te podsetim ni privreda ne moze bez normalnih banaka, ni poljoprivrdfe ne moze bez normalnih banaka, ovo danas je iscrpljivanje snage privrede i gradjana, kao da je cilj da banke postanu gazde svega sto postoji u srbiji

ps vise necu da ti odgovaram dok ne promenis avatar
 
sto kao ? zar to nie jocigledno..
a ja sam samo besan zbog ljudi koji su uzimali kredite za letovanja, opremanaj stanova, za dobre aute a nisu ni citali sta potpisuju..znam 300 takvih primera..
i sad kao, kako sad?
nikako brate, prodaj sve sto imas..
 
"MALE PLATE, A VELIKE RATE !!!"

Зато се никад и нисам усудила да узмем неки кредит!
Трошим колико имам, купујем оно што могу, и имам миран сан.


Мада, познајем људе који су стварно за неке небулозе узимали кредит, просто ми је нејасан тај порив да се нешто има по сваку цену а свестан си да је велика шанса да ћеш да искијаваш тај свој потез... :roll:
 
ko je ovde glup to je diskutabilno

ja nisam napisao da se nisu svesno zaduzili, naprotiv. onaj ko bolje iskoristi kredit mozda i ima neku korist, a ko sprca pare taj se posle cese gde ga ne svrbi

ipak zar nije normalnije da su plate bar pristojne, da su redovne, da je zaposlenost velika, da su kamate bar na nivou evropskih

i jos nesto,
banke jesu skoro razbojnicke sa nepovoljnim uslovima prema klijenteli,
ali da te podsetim ni privreda ne moze bez normalnih banaka,
ni poljoprivrdfe ne moze bez normalnih banaka,
ovo danas je iscrpljivanje snage privrede i gradjana,
kao da je cilj da banke postanu gazde svega sto postoji u srbiji


ps vise necu da ti odgovaram dok ne promenis avatar

Ko su vlasnici banaka u Srbiji?

Ko je razrušio bankarski sistem,
sa čarapom na glavi uleteo u NBS?
Ko je doveo sve te strane banke?
 
moj drugar je zbog kredita napistio ovdasnji posao i otisao u afriku da radi

imam i slucaj da je covek prodao stan , kupio manji, a razlikom pokrio deo kredita za koji je kasnila plata

da remiziram - nadrljali smo, neko pre, a neko kasnije, siromasenje je neminovno sa malim platama ili bez plata

А ја знам да је девојка овдашњег тајкуна купила стан на кредит, а онда га продала за 100.000 € скупље, отплатила кредит и купила други стан. За год. дана добра 100 хљд .
Што хоће вашка на вашку, невероватно нешто..
Надрљали су наивци. Ово време погодује рђи и муфљузима.
 
Evo ovde ispovest coveka koga bukvalno fizicki proganja i zlostavlja EFG banka preko,
tipova koji rade kao uterivaci dugova.
Njega i njegovu familiju na najgori kriminalni nacin proganjaju trazeci da im na vreme
i bez dana zakasnjenja servisira dugove!!!:evil:

http://forum.b92.net/index.php?showtopic=58521

Pa normalno. Sta bi on...da uzme tudje pare i luxuzira se a kad treba da vraca onda ga nema nigde.
 
Zašto su svi zapostavili genijlnog experta Dinkića kad se radi o bankama kreditima itd ?

To govedo je razvalilo bankarski sistem u Srbiji. Mogao je da popravlja, ali ne, on je razvalio i uništio sve i otpočeo veliku pljačku sa svojim pajtosima, na svim poljima.
 
Evo ovde ispovest coveka koga bukvalno fizicki proganja i zlostavlja EFG banka preko,
tipova koji rade kao uterivaci dugova.
Njega i njegovu familiju na najgori kriminalni nacin proganjaju trazeci da im na vreme
i bez dana zakasnjenja servisira dugove!!!:evil:

http://forum.b92.net/index.php?showtopic=58521

A sta je ocekivao,da se zadiuzi kod zelenaskih banaka,a onda ce inflacija porucka kredit.
To je moglo 80_ih i nema reprize.
Ko ne vidi da cita mala slova na ugovoru ,treba(lo) je da kupi naocare ili plati advokata da mu protumaci,a kada je potpisao moze da se hebe.
 
Da potsetim da je EFG pokupio Nacionalnu Štedionicu, nenormalno novorođenče već pomenutog genijalca experta Mlađe. Mamu mu ebem govedarsku. :evil:

E slusam ga danas sav hepi prica sta ce u Boru da uradi sad kad je osvojio vlast. Umirao sam od smeha...to da ce da maximalno modernizuje rudnik i da ce umesto smoga iz topionice miris ruza da izlazi ne treba ni pominjati vec ce lik da razvije turizam,izgradi par auto-puteva, pomoci ce seljacima koji ne mogu da zive od prodaje krava tako sto ce po selima da izgradi male fabrike.......itd ...itd.....:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: Ludilo.
 
E slusam ga danas sav hepi prica sta ce u Boru da uradi sad kad je osvojio vlast. Umirao sam od smeha...to da ce da maximalno modernizuje rudnik i da ce umesto smoga iz topionice miris ruza da izlazi ne treba ni pominjati vec ce lik da razvije turizam,izgradi par auto-puteva, pomoci ce seljacima koji ne mogu da zive od prodaje krava tako sto ce po selima da izgradi male fabrike.......itd ...itd.....:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: Ludilo.

Da se nije rodio onakvu budalu bi trebalo izmisliti.:hahaha::hahaha::hahaha:
 
E slusam ga danas sav hepi prica sta ce u Boru da uradi sad kad je osvojio vlast. Umirao sam od smeha...to da ce da maximalno modernizuje rudnik i da ce umesto smoga iz topionice miris ruza da izlazi ne treba ni pominjati vec ce lik da razvije turizam,izgradi par auto-puteva, pomoci ce seljacima koji ne mogu da zive od prodaje krava tako sto ce po selima da izgradi male fabrike.......itd ...itd.....:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha: Ludilo.

Neke budale mu još veruju jer ne sme da se smeje ... Da li mu je iko ikad video gornje zube ????

Pa tako deluje ozbiljno s tom buldog ružnom njuškom. Lopov da nekom pomogne ?
Moramo mi da propadnemo kad sedimo kod kuće a motke okačili o zid ... :sad2:
 

Back
Top