Da li ovi lekovi izazivaju pospanost?

Poruka
4.413
Posto dugo imam glavobolje pre par dana bila sam u Migrena centru, dr pretpostavlja da imam migrenu bez aure, dao mi je da uradim neka snimanja i lekove Cinedil (kaze da proredjuje napade) pola tablete uvece i Naproksen, jedan cim osetim bolove. Medjutim od kad sam pocela da ih pijem ujutru se budim pospana, ceo dan jedva mogu da se sastavim, kapci su mi na pola koplja, koncentracija slaba, samo gledam gde da se opruzim i dremnem... Da li je moguce da je to od ovih lekova?

Hvala unapred
 
Look, pa moguce je, pogotovo ako nisi bila pospana pre uzimanja tih lekova.
Pazi, ja imam neki put jake glavobolje, ali to nije migrena kod mene.
Naproksen sam npr. pila za te moje jake glavobolje i meni nije uopste prijao.
Nekako mi je glava bila kao balon, eto tako sam je osecala.
Kada bih popila najobicniji Kafetin, on bi mi resio probleme.
Onaj prvi lek ne znam kako deluje, nisu mi poznata njegova svojstva, tako da, ne znam kako da ti pomognem... mozda ce ta pospanost proci posle izvesnog vremena, organizam ce se valjda navici na te lekove, kad vec moras da ih pijes.
Eto, ja npr. uzimam antidepresive i lek protiv panicnih napada i meni je psihijatar rekao jos na pocetku da ovi lekovi dostizu svoj efekat tek 2 do 3 nedelje uzimanja.
Ako nisi sigurna u te lekove uvek postoji mogucnost da potrazis drugo misljenje.
 
Hvala ti na odgovoru, nadam se da ce se javiti i neki doktor da kaze da li ti lekovi uopste mogu da izazovu pospanost.

Pre uzimanja lekova nisam bila pospana, dobro sam spavala nocu, dobro spavam i sad, nekih 8-9 sati koliko mi je oduvek trebalo da se naspavam. Za Cinedil mi je neobicno jer mi je apotekarka rekla da on pocinje da deluje tek za neka 2 meseca, pa ne znam da li bi se tad javila i pospanost ili je moguce da se javi odmah, ako je uopste izaziva...
Sto se tice Naproksena do sad sam popila 2 tablete, prvi put je sprecio dalje bolove a drugi put sam popila juce i nista, bolela me i dalje glava ceo dan i noc i evo jos uvek me malo boli... Ali nemam nikakve probleme sa njim tipa to sto ti navodis za "nadutost" glave.

Inace Kafetin sam i ja pila i nekad je pomagao nekad ne, sto sam i rekla doktoru i on je procenio da bi trebalo da pokusamo sa Naproksenom pa ako ne pomogne menjacemo. Imam kontrolu za mesec dana a do tad cu pokusati jos koji ut s Naproksenom kad me zaboli glava pa cu videti. Sve bi bilo ok da nije ove pospanosti od koje ne mogu normalno da funkcionisem.

Cinedil je inace za vrtoglavice ali mi ga je dr dao iako ih nemam, kaze da on smanjuje glavobolje, poboljsava cirkulaciju, tako nesto.
 

Back
Top