Zanimacija na ovom podforumu : vežbanje mentalnih sposobnosti

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.401
Zdravo!
Evo otvorih ovu temu sa namerom da se malo opustimo ali i napregnemo "sive vijugice"....
Da razbijemo malo monotoniju strucnih tema na ovom pdfu laicima........

Ovde mozete resavati raznorazne testove,neki ce biti testovi inteligencije neki testovi licnosti neki testovi opazanja i sl......

Neki ce biti veoma strucni i priznati a neki ce biti iz domena popularne psihologije cisto laicki kako bi se neko malo odmorio od citanja i "ubio vreme"

iq2.jpg


BB42D239-0308-460C-B1DF-8E84149639BA
 
Poslednja izmena:
Evo pocinjemo sa cuvenim testom inteligencije iliti IQ-a - kvocijenta inteligencije

Ovo je neverbalni IQ test Danske Mense, sličan Ravenovim progresivnim matricama. Kulturalno je nepristran, te je normiran na velikom uzorku ispitanika od 250000 ljudi. Tako velik broj vjerojatno znači da su test normirali na uzorku korisnika interneta, a to onda nije reprezentativno za cijelu populaciju. Osim toga, netko može više puta rješavati test prijavljujući se s različitih IP adresa i browsera. Unatoč nedostatku preciznih informacija o testu, mnogi koji su ga ispunjavali tvrde da je ovo najbolji besplatni test inteligencije na Internetu.

iq-test.jpg

Sajt za resavanje testa:

http://www.iqtest.dk/main.swf
 
Poslednja izmena:
Evo jedan problem za forumaše koji mi je postavljen na razgovoru za posao u jednoj firmi: Petnaest časova i petnaest minuta je na satu. Koji je ugao između dve kazaljke?

Zavisi od sata:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Dal je digitalni ili analogni:hahaha:

A zar nisu kazaljke preklopljene jedna preko druge????

Mada to i zavisi od zupcanika i od kvaliteta samog sata i mehanizma.....:dontunderstand:
 
Pa sada ste me zainteresovali, u čemu je "trik"?


Ideja je zapravo da je satna kazaljka pozicionirana na 3h. Da bi minutna kazaljka došla do 3h, neophodna joj je četvrtina sata. Rastojanje između dve susedne brojke je 360 stepeni / 12, što je 30 stepeni. Pošto je u pitanju četvrtina sata, rešenje je 30 stepeni / 4, što iznosi 7,5 stepeni.
 
Ideja je zapravo da je satna kazaljka pozicionirana na 3h. Da bi minutna kazaljka došla do 3h, neophodna joj je četvrtina sata. Rastojanje između dve susedne brojke je 360 stepeni / 12, što je 30 stepeni. Pošto je u pitanju četvrtina sata, rešenje je 30 stepeni / 4, što iznosi 7,5 stepeni.

Sta bre rece??????

Jel ovo neka for ili????

Kakva cetvrtina sata kakve veze ma nase poimanje vremena sa nasim opazanjem 2 predmeta i njihovog pozicioniranja u xyz koordinatnom sistemu????

Kao fizicar i matimaticar sa preciznim instrumentima ti mi das obe kazaljke sa njihovim polozajima u xyz koordinatnom sistemu i ja ti zacas izracunam da li postoji ugao i koliki....Nema tu nikakve filozofije skrivene logike metafizike i slicnih "fora".......Zasto mesati babe i zabe.....
 
ajmo da probamo ovako - uzmem sest kuglica. Po tri na jedan tas, ako je jedan tezi uzmem te tri kuglice i od njih uzmem dve i raspodelim i koja je teza, ako su iste znaci da je treca, a ako je jedna teza znaci da je teza. Ako su onih sest iste tezine onda uzmem preostale tri i od njih dve stavim na po tas. I ponavlja se ista prica. Znaci dva puta.
 
Poslednja izmena:
ajmo da probamo ovako - uzmem sest kuglica. Po tri na jedan tas, ako je jedan tezi uzmem te tri kuglice i od njih uzmem dve i raspodelim i koja je teza, ako su iste znaci da je treca, a ako je jedna teza znaci da je teza. Ako su onih sest iste tezine onda uzmem preostale tri i od njih dve stavim na po tas. I ponavlja se ista prica. Znaci dva puta.

Tacno. To sam danas dobio u skolu i jedni uspeo da resim :roll: :roll:
 

Back
Top