И у 'рватској бију туку позадинце

Да ли подржавате евентуалну позадинску параду у Београду


  • Ukupno glasova
    50
  • Anketa je zatvorena .

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Napadnuti učesnici "Zagreb prajda"
20. jun 2010. | 12:11 | Izvor: Tanjug
Zagreb -- Učesnici "Zagreb prajda", sinoć su dva puta napadnuti, saopštili su organizatori te manifestacije.

(Beta)

Na Kaptolu, blizu katoličke katedrale, desetak mladića je presrelo, izvređalo i lakše povredilo troje učesnika povorke - dvojicu danskih državljana i jednu državljanku Bosne i Hercegovine.

Blizu Trga žrtava fašizma, odakle je juče povorka krenula u defile gradom, dvojicu učesnika sinoć su presrela petorica mladića, starih oko 20 godina. Prema opisu žrtava, napadači su bili ošišani i odeveni kao skinheadsi.

Policija je potvrdila da su dvojica napadnutih učesnika "Zagreb prajda" zbrinuta na obližnjoj traumatoškoj klinici. Iako službeno nisu saopštene njihove povrede, jednom od njih iščašeno je rame, a drugom izbijen zub.

Policija će nakon razgovora s njima proceniti da li će taj napad biti tretiran kao zločin iz mržnje.

Za vreme održavanja "Zagreb prajda" desio se samo jedan incident kad je desetak napadača u Gajevoj ulici, u koju je povorka skrenula nakon prolaska Jelačićevim trgom, gde su svoj kontramiting imali i desničari, pokušali fizički napasti učesnike.

Policija je uspela da spreči veći incident i pendrecima, a razdvojila napadače od učesnika. Uhapšena su trojica napadača od kojih je jedan pokušao da baci pepeljaru na policiju, a dva su vređala policajce.

U povorci je učestvovalo, zavisno o procenama, od 500 do 800 gej i lezbijskih aktivista, ali i aktivista drugih nevladinih organizacija, dok se na Jelačićevom trgu skupilo od 80 do 100 pripadnika Hrvatske čiste stranke prava (HČSP).

U obezbeđenju skupova učestvovalo je po procenama od 200 do 300 policajaca, od toga velik broj interventnih, kao i veći broj redara.

Organizatori "Zagreb prajda" izrazili su nezadovoljstvo što policija nije zabranila skup HČSP i što nije reagovala na njihov govor mržnje i vređanje učesnika povorke.

"Zagreb prajd" su podržali predsednik Ivo Josipović, vicepremijer Slobodan Uzelac, ombusman za ravnopravnost polova Gordana Lukač Koritnik, ombudsman Jurica Malčić, više opozicionih političarki i poslanica u Saboru, kao i glumac Rade Šerbedžija.
 
Mišljenja sam da ne bi trebalo da se dozvoli organizacija takve parade, jer mi se ne sviđa ideja da gomila ljudi koja voli isti pol uči moje dete, tj. demonstrira kako je to dobro i ispravno i da ono raste na pogrešnim moralnim načelima. Nisam pristalica ni napada na iste ali zabranom organizacije gay parade bi se to i sprečilo.

Слажем се са тобом
 
Mišljenja sam da ne bi trebalo da se dozvoli organizacija takve parade, jer mi se ne sviđa ideja da gomila ljudi koja voli isti pol uči moje dete, tj. demonstrira kako je to dobro i ispravno i da ono raste na pogrešnim moralnim načelima. Nisam pristalica ni napada na iste ali zabranom organizacije gay parade bi se to i sprečilo.

Наравно, та парада не доноси ништа позитивно, али зато доноси мали милион негативних ствари, ако се и организује треба је разбити, милом или силом.
 
Mišljenja sam da ne bi trebalo da se dozvoli organizacija takve parade, jer mi se ne sviđa ideja da gomila ljudi koja voli isti pol uči moje dete, tj. demonstrira kako je to dobro i ispravno i da ono raste na pogrešnim moralnim načelima. Nisam pristalica ni napada na iste ali zabranom organizacije gay parade bi se to i sprečilo.

Mislim da ni u čemu ne treba preterivati pa ni u tom javnom demonstriranju
seksualnog opredeljenja. Imaju pravo na to i neka ga koriste kako god žele,ali
to je stvar najdublje intime i mislim da je u najmanju ruku beslovesno nabijati to
na nos celom svetu.
Ne podržavam nasilje ni u kom obliku,ali i te parade u neku ruku postaju svojevrsno
nasilje koje ima za cilj demonstraciju prava koje ni u jednoj zemlji koja se smatra
demokratskom nije uskraćeno ili sankcionisano,čak šta više.
Dozvoliti brak medju pripadnicima istog pola je ismejavanje braka kao institucije,
prema tome,ne vidim u čemu su im ugrožena prava da bi morali javno da demonstriraju
svoju različitost na način na koji to čine paradama.
 
vrhovni zakon koga čovek treba da se drži, zakon Telema. Kratko rečeno, taj zakon glasi: živi kako hoćeš i čini što ti je po volji. U stvari, to je poricanje svih moralnih principa, što zapravo i jeste suština Satane i satanizma.

Ово сам прекопирао.Мени те параде и тај либерализам личе и даље на ово.Хомосексуализам као појава је нешто друго али начин наметања и рушења правих врадности.....
 
vrhovni zakon koga čovek treba da se drži, zakon Telema. Kratko rečeno, taj zakon glasi: živi kako hoćeš i čini što ti je po volji. U stvari, to je poricanje svih moralnih principa, što zapravo i jeste suština Satane i satanizma.

Ово сам прекопирао.Мени те параде и тај либерализам личе и даље на ово.Хомосексуализам као појава је нешто друго али начин наметања и рушења правих врадности.....

Jedino sto Alister nije bio derpe....:lol:
 
Jedino sto Alister nije bio derpe....:lol:

Није али је од њега кренула та идеологија јер су га прихватили неки утицајни људи музичари , филозофи...И све то замаскирано прави од људе џак гована а пуни им главу да су напредни слободни неспутани .....бла бла бла
 
Није али је од њега кренула та идеологија јер су га прихватили неки утицајни људи музичари , филозофи...И све то замаскирано прави од људе џак гована а пуни им главу да су напредни слободни неспутани .....бла бла бла

Procitao sam ga davno u casovima dokolice.Na mene nije uticao,knjiga kao i gomila slicnih.Da,znam na sta mislis...
 
Mislim da ni u čemu ne treba preterivati pa ni u tom javnom demonstriranju
seksualnog opredeljenja. Imaju pravo na to i neka ga koriste kako god žele,ali
to je stvar najdublje intime i mislim da je u najmanju ruku beslovesno nabijati to
na nos celom svetu.
Ne podržavam nasilje ni u kom obliku,ali i te parade u neku ruku postaju svojevrsno
nasilje koje ima za cilj demonstraciju prava koje ni u jednoj zemlji koja se smatra
demokratskom nije uskraćeno ili sankcionisano,čak šta više.
Dozvoliti brak medju pripadnicima istog pola je ismejavanje braka kao institucije,
prema tome,ne vidim u čemu su im ugrožena prava da bi morali javno da demonstriraju
svoju različitost na način na koji to čine paradama.

која је уопште сврха тог њиховог демонстрирања и парадирања?
 
која је уопште сврха тог њиховог демонстрирања и парадирања?

Ону су противници...руше моралне вредности и пошто су девијантни боре се против оног што иде ка савршенству, деградирају човека и ругају се свему...чак и онима који их подржавају и тако демонстрирају снагу једног џака гована који је главни.
 
Ону су противници...руше моралне вредности и пошто су девијантни боре се против оног што иде ка савршенству, деградирају човека и ругају се свему...чак и онима који их подржавају и тако демонстрирају снагу једног џака гована који је главни.

..........чини ми се да им је основни циљ "гурање прста у око" великој већини популације
 

Back
Top