Ko stiti kladionice? ili ` POGODIO TIKET, KLADIONICA NE ISPLAĆUJE`

27E

Legenda
Poruka
52.416
http://www.kurir-info.rs/crna-hronika/pogodio-tiket-kladionica-ne-isplacuje-38489.php


POGODIO TIKET, KLADIONICA NE ISPLAĆUJE

Nedelja, 20. Jun, 2010.| (9) Send to friend Print
Dejan Lazarević vraćen sa šaltera kladionice „Mocart“ uz objašnjenje da ne mogu da mu isplate 80.000 dinara jer nije dobro razumeo oglas

POGODIO TIKET, KLADIONICA NE ISPLAĆUJE

Nedelja, 20. Jun, 2010.| (9) Send to friend Print
Dejan Lazarević vraćen sa šaltera kladionice „Mocart“ uz objašnjenje da ne mogu da mu isplate 80.000 dinara jer nije dobro razumeo oglas

BEOGRAD - Kladionica „Mocart“ odbila da isplati 80.000 dinara premije za uplaćeni tiket!

Kada je sudija u petak po podne odsvirao kraj utakmice Srbija - Nemačka, Beograđanin Dejan Lazarević trebalo je da bude bogatiji za upravo toliki iznos. Pošto se uverio da ne sanja, on se brže-bolje uputio do najbliže kladionice „Mocart“, radosno trljajući ruke. Međutim, kada je trebalo da podigne svoj novac, radnica ga je „sa žaljenjem“ obavestila da je posredi greška!

- Neposredno pre utakmice video sam oglas kladionice „Mocart“ u novinama. Jasno je pisalo: „Sudija pokazuje istom igraču tri kartona - kvota 200.“ Imao sam osećaj kao da me je nešto preseklo u stomaku. Rekao sam sebi: „To treba da igraš„ i uplatio 400 dinara na ovu stavku. Kada je sudija Miroslavu Kloseu dao prvi žuti karton, prošla me je jeza. Usledio je drugi žuti i... najzad crveni! Moji prijatelji i ja poskakali smo od sreće i počeli da se radujemo. Vrištao sam iz sveg glasa i u neverici ponavljao: „Pogodio sam, pogodio!“ Ne mogu ni da prepričam koliko sam samo bio besan i razočaran kada su mi posle svega saopštili da neću dobiti novac - kaže za Kurir revoltirani kladioničar.
Iz „Mocarta“ su nam juče potvrdili da se Lazarevićeva uplata vodi kao „greška“. Oni su istakli da mu neće isplatiti novac jer „nije najbolje razumeo suštinu tiketa“?!

______________________________________________________________________________________________________________________________________
sta nedostaje u ovom clanku?

pa, po meni, nedostaje to da je kladionica momentalno zatvorena, vlasnicim oduzeta dozvola za rad, a valjda rade po vazecem zakonu, i da je dobitniku isplacena visestruko uvecana odsteta

ako drzava zakonom uredjuje igre na srecu sto onda i ne uredi. drzava ima velike prihode od igraca, ali ako ne stiti igraca onda ce prihodi biti sve manji

afera za aferom . pa ni tv bgd1 nije primereno kaznjen za ona silna sms ukradena vozlia, reklamirana sugestivno cak u dnevniku

a moze i drugacije da se zakljuci - nema posla (za narod), nema ni egzistencije, ni kladjenje ne pomaze...sta da radimo? pa narode pravo u `kontroverzne`, sto vise to bolje
 
А зашто не објасне ту суштину?

Ја би их тужио суду 100%.

Radi 80 000?

Teško.

Na to se i oslanjaju. Zato treba da postoji funkcionalno društvo za zaštitu potrošača i da se oni jave u ovakvim slučajevima.

Mislim da je kladionica mislila 3 žuta kartona (ko se seća greške onog engleskog sudije koji je igraču pokazao 3 puta žuti karton pre nego što ga je poslao u svlačionicu zna zbog čega je ovakvo klađanje moguće), ali to su trebali pravilno formulisati. Ovako bi morali da isplate čoveku ono što je pošteno zaradio.
 
Radi 80 000?

Teško.

Na to se i oslanjaju. Zato treba da postoji funkcionalno društvo za zaštitu potrošača i da se oni jave u ovakvim slučajevima.

Mislim da je kladionica mislila 3 žuta kartona (ko se seća greške onog engleskog sudije koji je igraču pokazao 3 puta žuti karton pre nego što ga je poslao u svlačionicu zna zbog čega je ovakvo klađanje moguće), ali to su trebali pravilno formulisati. Ovako bi morali da isplate čoveku ono što je pošteno zaradio.

dok sam pisao post, dodje neki drug i ... nako minut dva postujem post. u pravu si.
mocart kladionica je jedna od najsigurnijih kladionica

ps.postavljac je amater kaldionica,da ne kazem neznalica, zato je ovo objavio kao "vest"
 
Radi 80 000?

Teško.

Na to se i oslanjaju. Zato treba da postoji funkcionalno društvo za zaštitu potrošača i da se oni jave u ovakvim slučajevima.

Mislim da je kladionica mislila 3 žuta kartona (ko se seća greške onog engleskog sudije koji je igraču pokazao 3 puta žuti karton pre nego što ga je poslao u svlačionicu zna zbog čega je ovakvo klađanje moguće), ali to su trebali pravilno formulisati. Ovako bi morali da isplate čoveku ono što je pošteno zaradio.

Slican slucaj bas sam juce safiri prepricavao.

Na zemunskom keju vidim ispred jednog restorana tabla na kojoj pise " GRATIS SUPA I SALATA " .....i samo to.

E sad jasno je da oni misle da je to gratis ako narucic neku klopu pa uz nju ti oni gratis daju supu i slatu...ali u reklami pise samo "GRATIS SUPA I SALATA" ......zato realno ja bi mogao tamo da sednem narucim tu supu i salatu i da se pozovem na ono sto pise na tabli i da zovem inspekciju ako budu pravili probleme oko moje besplatne supe i salate :D
 
Radi 80 000?

Teško.

Na to se i oslanjaju. Zato treba da postoji funkcionalno društvo za zaštitu potrošača i da se oni jave u ovakvim slučajevima.

Mislim da je kladionica mislila 3 žuta kartona (ko se seća greške onog engleskog sudije koji je igraču pokazao 3 puta žuti karton pre nego što ga je poslao u svlačionicu zna zbog čega je ovakvo klađanje moguće), ali to su trebali pravilno formulisati. Ovako bi morali da isplate čoveku ono što je pošteno zaradio.

Па требали би да формулишу правилно, они су ставили ''једном играчу три картона'', а један играч јесте добио три картона, а то што су они мислили на три жута, а не на два жута и црвени је небитно. Три картона су показана.

Али и ја мислим да он неће да види тих 80000, оштећен је, али ето навео си који је проблем у питању, нема ко да штити његова права.
 
Slican slucaj bas sam juce safiri prepricavao.

Na zemunskom keju vidim ispred jednog restorana tabla na kojoj pise " GRATIS SUPA I SALATA " .....i samo to.

E sad jasno je da oni misle da je to gratis ako narucic neku klopu pa uz nju ti oni gratis daju supu i slatu...ali u reklami pise samo "GRATIS SUPA I SALATA" ......zato realno ja bi mogao tamo da sednem narucim tu supu i salatu i da se pozovem na ono sto pise na tabli i da zovem inspekciju ako budu pravili probleme oko moje besplatne supe i salate :D

da to nije bila neka narodna kuhinja??? u nedostatku novca, dele samo supu i salatu,a hleb poneses od kuce:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Slican slucaj bas sam juce safiri prepricavao.

Na zemunskom keju vidim ispred jednog restorana tabla na kojoj pise " GRATIS SUPA I SALATA " .....i samo to.

E sad jasno je da oni misle da je to gratis ako narucic neku klopu pa uz nju ti oni gratis daju supu i slatu...ali u reklami pise samo "GRATIS SUPA I SALATA" ......zato realno ja bi mogao tamo da sednem narucim tu supu i salatu i da se pozovem na ono sto pise na tabli i da zovem inspekciju ako budu pravili probleme oko moje besplatne supe i salate :D

rodjak mi je republicki tryisni inspektor.

i kad on procita oglas o povoljnostima u radnji, onda tih povoljnosti mora da ima.

jednostavno, inace je u pitanju prevara a za to sledi momentalna prijava pa kazna

zato i jesam stavio temu. moj komentar se odnosio na uredjenje rada kladionice i nacin kontrole i zastite igraca. i nisam napisao ali mislim da su vlasnici kladionica u shemi sa nadleznim osobama u politici

to sto se pojedinci ovdi `razumu` u kladjenje, to je njihov zivotni promasaj, ali to nisam ni komentarisao
 
Slican slucaj bas sam juce safiri prepricavao.

Na zemunskom keju vidim ispred jednog restorana tabla na kojoj pise " GRATIS SUPA I SALATA " .....i samo to.

E sad jasno je da oni misle da je to gratis ako narucic neku klopu pa uz nju ti oni gratis daju supu i slatu...ali u reklami pise samo "GRATIS SUPA I SALATA" ......zato realno ja bi mogao tamo da sednem narucim tu supu i salatu i da se pozovem na ono sto pise na tabli i da zovem inspekciju ako budu pravili probleme oko moje besplatne supe i salate :D

Teško je tumačiti takve stvari u zemlji kao što je Srbija. Tu se ni osnovni zakoni ne poštuju kako treba, a kamoli finese kao što je ova oko pogrešne formulacije.

U nekoj zemlji u kojoj su zakoni koji štite potrošača jači, kladioničar bi dobio sumu koju je osvojio, a kladionica bi promenila formulaciju. Na kladionici je da isključi mogućnost nesporazuma, jer kladionica uzima pare.
Primer sa restoranom je dobar, ali nekako sve to funkcioniše na manje formalnom nivou nego kladionica.
 
Мислим да је вест шупља и да би смо могли коментарисати потребно је видети интегрално постављену информацију о квоти и евентаулна додатна објашњења. Уколико је писало само "три картона", онда оштећени има право да их тужи и има врло добре изгледе за успех у судском поступку! То што су они нешто "можда мислили" а нису написали и јасно дефинисали је њихов проблем! У случају да је тако оштећени је морао прикупити материјалне доказе, јелпосле је касно, мада сумњам да су у кладионицама толико глупи, да су мислили једно а написали друго!
 
Svaki oglas se daje tako sto ono *mami ljude* bude velikim slovima ili istaknuto a negde u cosetu se napise prava strana tog oglasa, e sad kome je tesko da sve cita i pogleda taj je nadrljao.... verovatno je i ovde negde bilo upisano na koje se kartone odnosi ali igraci uglavnom ne pogledaju zadnju stranu liste ili radnici ne odstampaju dopunu u potpunosti.... ali kvota dvesta je vec nesto sto samo po sebi govori da treba pazljivo osmotriti sifru i utakmicu o kojoj je rec.
 
Svaki oglas se daje tako sto ono *mami ljude* bude velikim slovima ili istaknuto a negde u cosetu se napise prava strana tog oglasa, e sad kome je tesko da sve cita i pogleda taj je nadrljao.... verovatno je i ovde negde bilo upisano na koje se kartone odnosi ali igraci uglavnom ne pogledaju zadnju stranu liste ili radnici ne odstampaju dopunu u potpunosti.... ali kvota dvesta je vec nesto sto samo po sebi govori da treba pazljivo osmotriti sifru i utakmicu o kojoj je rec.

Moguće, sasvim moguće.

I ja mislim, kao kolega iznad, da kladionica nije luda, pa napravila takvu grešku.
 

Back
Top