Da li wireless internet mreza povecava mogucnost udara groma?
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Da li wireless internet mreza povecava mogucnost udara groma?

Početnik
    Učlanjen
    14.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Da li wireless internet mreza povecava mogucnost udara groma?

Ev napolju bas grmi a ja visim na internetu bez zice i pitam se...
    Da li wireless network zaista povecava mogucnost tj "privlaci" udar groma? Ako stvarno privlaci, KAKO to radi?
    Pada u nesvest.

Zainteresovan član misadjole (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Podrazumevano Re: Da li wireless internet mreza povecava mogucnost udara groma?

i mene isto zanima, znači antena i AP na tavanu, pa struja do AP-a. Trudim se da isključujem kada baš, baš grmi. Leti smanjujem snagu AP-a, zimi povećavam-zbog grejanja... Patim neke muke, ali sve radi već oko 2 godine savršeno, a grom me još nije udario. Ali uvek ostaje strah, struja na tavanu-vrućine, kiše, sneg-zavarniči nešto pa da smuknem!

Elita NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    109

a jel ti crko mobilni kad grmi
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Zainteresovan član MisliM_StvaRnO (avatar)
    Učlanjen
    12.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    40

Bezicni net,poveca sansu za udar groma.Meni je udario grom ravno u antenu od bezicnog,antenu sam posle skupljao po dvoristu takodje mi i sprzio adapter za net.Posle sam morao da nabavim drugu opremu.
    Znam jos neke ljude kojima je isto stradao net od groma.Naravno ne desava se to toliko cesto,ali ja od tad ipak kada grmi iskljucujem kabl za net iz kompa.
    Takodje i mobilni telefon privlaci grom,postoje slucajevi u svetu de su ljudi stradali tako,ali to su bas,bas male sanse,tako da ne brinite za to.
    Ipak kad je net u pitanju,sanse su malkice vece,zato samo kad jako grmi,isklopcajte kabl iz kompa i nebi trebalo da bude problema.

Moderator Platin (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2214

Naravno, parce metala koje strci kao stub iznad okoline ce uvek da privlaci grom.
    Zato gromobrani kao takvi i strce - da zvekne u njih a ne u okolinu. Mozda je resenje da se stavi gromobran na 10 metara iznad kuce, wireless obicno nije toliko visoko.

A ti sto su sa mobilnim nastradali, verovatno bi i ovako, jer je mobilni stvarno mala sprava.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Dovoljna je sipka za metar do 2 vislja od antene,na vrhu sipke bi trebala da se nalazi sfera,ta sipka treba da je dobro uzemljena i problem je resen.Nece nikad lupiti u tom slucaju u antenu,ali opet postoji sansa da od indukcije pregore mrezne kartice ili sam wifi chip.

Primećen član emotivac2 (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Kao i tv i radio stanice,Wireles emituje i prima elektromagnetne talase na frekvenciji 2,4 GHZ ili ti 2400 mhz odnosno 5 GHZ ili 5000 mhz.Dalje sve znate
    Udar groma zagarantovan 90% ili praznjene na samu karticu ili jos gore plocu.
    Ne koristite warles cak i kada samo seva jer i tada moze doci do havarije.
    Inace kada je suncano ili oblacno bez nepogoda warles je cudo.........
    Poslednji put ažurirao/la emotivac2 : 24.06.2010. u 01:21

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    36

Kod mene je nekoliko godina ruter za celo mesto na cevi 3 metra visine na kuci i nikad nista a ja zivim u drugoj kuci tu mi je antena al sem je stavio metar nize od krova na toj strani odakle dolazi signal.Nisam do sada ima nikake posledice fala bogu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Za 5 godina koliko sam na wifiju,samo jednom mi je lupio grom u krov zgrade,citava steta se svela na to da mi je ogluveo ap i crko switch dole u stanu.Toliko o tome...

Starosedelac georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5764

men sad frka
    gis maj es,trust my instincts in these matters,iš pudlice,attention whores,sujetne ženturače,pusacice&co,nek udje sledeci pacijent,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

gost 167296 nije na forumu
    Svako vreme ima svoju boju... Malo farbi a vremena razna...
    Elita
    Učlanjen
    25.01.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Ja imam ADSL,ali u sobi imam wireless router,koji pretvara adsl signal u wireless,zbog lap topa,da ne razvlacim kablove.Znaci nema nikakve antene,sem ove u sobi male jedno 10 cm,koja mi salje signal do lap topa.Da li i od toga ima opasnosti ?

Slične teme

1. mreza i internet da li moze???
    Autor Luciferko u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.07.2007., 22:58
  2. mreza i internet
    Autor ookkii u forumu Internet
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 06.02.2007., 21:40
  3. Wireless Mreza
    Autor DeXa u forumu Hardver
    Odgovora: 1