Pomoc, windows xp

ForestGreen

Poznat
Poruka
9.541
Ovako, juce i danas mi se ugasio kompjuter, znaci skroz, mislim da je zbog struje i odmah se upalio i radio normalno. Malopre, takodje se ugasio ali kada je hteo da se digne, mucak.
Mislio sam da je pao sistem, ajde ubacim disk za xp i prijavi mi gresku, pise da ne postoji hard disk te da instalacija ne moze biti zavrsena. Okej, mozda nesto izflesiralo, ubacim drugi disk i ista prica. Ali opet, mozda kaki nesto, ubacim ubuntu linux i tamo mi prijavi nesto slicno. Lele sebi kazem xD Mozda mi se sjebo hard disk. Ugasim kompjuter i odem da gledam utakmicu. Posle utakmice ajde opet da probam sa kompjuterom, upalim ga i gle radi :) Znaci nije ni pao sistem ali nesto mi tu smrdaka. Da li treba da nesto radim kako bih osigurao da mi hard disk ne crkne ili windows ne padne?
 
Skini Hirens boot, narezi na cd i preko njega skeniraj hard sa alatima koje on nudi, ako on prijavi bad sectore, onda je hard pri kraju, a na tebi je da iskoristis svaki trenutak i backup-ujes podatke koji su ti vazni.
 
Ovako, komp mi ok radi ali prilikom rada (prodje 3-4) sata se zakoci, znaci stane. Restartujem ga posto ne odgovara na funkciju ctrl+alt+delete. E sada pocinje ono, nece da digne sistem, tj da prikaze ono dual boot posto imam i ubuntu na drugoj particiji. Ajde opet ubacim instalacioni disk i opet prijavi da hard disk ne postoji. E sada, mozda mlatnem sada opasno, jel moze da kove kompjuter zbog toga sto se nedovoljno hladi? Mada komp mi radio ekstra do pre nekoliko dana, znaci imao je tu brzinu kakvu nikad nisam imao od kupovine. Mozda nesto izflesirao, neam pojma :D
I jos jedno pitanje? Da li da formatiram ostale particije i da podatke prebacim na vec formatiranu kako bi izvrsio formatrianje ostalih particija i tako u krug? Naravno, windows particiju ne diram dok cu ubuntu sistem da obrisem? Jel moze nekako to da pomogne?
 
Nosim ja sutra kuciste kod cika majstora :) Imam garancije neke za hard, traje do 03.07.2010 tako da iskoristim to :D Evo sada upravo formatiram particije, pa prebacujem neke fajlove na formatirano i tako dok ne zavrsim. Sto se mora nije tesko :D
 

Back
Top