Да ли Војводина уводи „полупредседнички систем”???

daxt

Elita
Poruka
17.079
Нови Сад – Према новом пословнику,који је усвојила Скупштина Војводине, председник покрајинског парламента имаће готово председничка овлашћења. Председник покрајинског парламента ће тако моћи да предлаже кандидата за председника Владе Војводине, а до сада је то право припадало групи од 30 посланика. И док опозицијаупозорава да је то покушај увођења председничког система у Војводини, Бранко Радун, политички аналитичар,каже за „Политику”да је добро то што се јача институција председника парламента.

„Новим пословником функција председника скупштине постаје много значајнија него што је до сада била. Иако опозиција то тумачи као стварање председничког система, мислим да сада баш није таква ситуација. Међутим, у будућности то би могло да прерасте у неки полупредседнички систем на нивоу регије”, објашњава Радун.


http://www.politika.rs/rubrike/Politika/Da-li-Vojvodina-uvodi-polupredsednickisistem.sr.html

Da li se ovim odlukama Vojvodina odvaja od Srbije?? :rtfm:
 
Ovi autnonomasi su gori od ustasa.

То је исти менталитет.Како је Ватикан стварао данашње "Хрвате" од Срба кроз лажну веру,тако то данас ради кроз еуропске интеграције стварајући недефинисану масу без мозга.
 
То је исти менталитет.Како је Ватикан стварао данашње "Хрвате" од Срба кроз лажну веру,тако то данас ради кроз еуропске интеграције стварајући недефинисану масу без мозга.

slazem se, lazni vojvodjanski separatisticki identitet oslanja se na madjarske i ustaske uzore, psihopatologiju, sreca da tih bolesnika ima u procentima
 
slazem se, lazni vojvodjanski separatisticki identitet oslanja se na madjarske i ustaske uzore, psihopatologiju, sreca da tih bolesnika ima u procentima

Није ствар у томе што њих има јако мало, него што је већина овде индиферентна према тим питањима, јер је у ситуацији да не може да реагује пошто зависи од власти која им то приређује.И све их је више,јер је све мање слободних људи.

То се може променити само великом невољом по систем.
 
Није ствар у томе што њих има јако мало, него што је већина овде индиферентна према тим питањима, јер је у ситуацији да не може да реагује пошто зависи од власти која им то приређује.И све их је више,јер је све мање слободних људи.

То се може променити само великом невољом по систем.

najveci problem su glupe integracije sa EU, nasim konjima samo postavljaju nove uslove i zahteve, bukvalno regionalizuju i dele Srbiju, dok Bosnu hoce da centralizuju, potpuno SUPROTNO!! samo budale ne vide ove cinjenice. zasto se kosovo ne decentralizuje? Crna Gora?? tamo je 35% Srba po popisu!
 
znate sta ljudi...nece to odvajanje proci bez referenduma. ako se Srbi u vojvodini kojih je najvise, izjasne da hoce da se otcepe...pa neka im je sa srecom.
Jeste da po istom principu rasparcavaju ovu zemlju, pocev od 1990. ali kada je narod glup, ond aje lako razbiti drzavu.

vladajuca garnitura nije za nacionalnu nego za gradjansku opciju i civilno drustvo, cepkaju i regionalizuju Srbiju, pomazu romima i trpaju ih u biracke spiskove, rasprodaju srpske resurse, te kretene treba pod hitno smaci sa vlasti, poludeli su
 
znate sta ljudi...nece to odvajanje proci bez referenduma. ako se Srbi u vojvodini kojih je najvise, izjasne da hoce da se otcepe...pa neka im je sa srecom.
Jeste da po istom principu rasparcavaju ovu zemlju, pocev od 1990. ali kada je narod glup, ond aje lako razbiti drzavu.

Неће бити референдума.Међутим, то се ради на други начин.Као што рекох, већина ,нажалост, зависи од власти(ЕУ и ММФ).Власт ће стварати ситуацију у којој се народ неће ништа питати, економија иде у правцу тоталног краха, и као "решење"(зарад фондова,и лажног новца који нико не види) представиће се дезинтеграција земље(овако непитано и неопажено) као "решење".Маса нема шта друго него да прихвати,јер ако се побуни губи посао код газде.

Само у случају да прсне монетарни систем,има шансе да се друштво отрезни и очисти од смећа које влада.
 
Poslednja izmena:
Неће бити референдума.Међутим, то се ради на други начин.Као што рекох, већина ,нажалост, зависи од власти(ЕУ и ММФ).Власт ће стварати ситуацију у којој се народ неће ништа питати, економија иде у правцу тоталног краха, и као "решење"(зарад фондова,и лажног новца који нико не види) представиће се дезинтеграција земље(овако непитано и неопажено) као "решење".Маса нема шта друго него да прихвати,јер ако се побуни губи посао код газде.

Само у случају да прсне монетарни систем,има шансе да се друштво отрезни и очисти од смећа које влада.

a ne znam sta da kazem...Ne bi rekao da referenduma nece biti, morace za takvu odluku kao i u Crnoj Gori. E sad ako nas narod bude dovoljno blesav da ne vidi ovo sto ti i ja vidimo - pa neka glasa, sta cu im ja? Nwcu valjd ada branim vojvodinu od Vojvodjana, Srba?
 
a ne znam sta da kazem...Ne bi rekao da referenduma nece biti, morace za takvu odluku kao i u Crnoj Gori. E sad ako nas narod bude dovoljno blesav da ne vidi ovo sto ti i ja vidimo - pa neka glasa, sta cu im ja? Nwcu valjd ada branim vojvodinu od Vojvodjana, Srba?

Problem u Vojvodini je ekonomskog, a ne nacionalnog porekla, stoga stalno prebrajanje "koliko ima Srba, a koliko drugih" moze dovesti do jako pogresnog zakljucka.
 

Back
Top