Legalizuje se lov na kitove?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
0,,4408360_1,00.jpg



Kitove love samo tri zemlje: Japan, Norveška i Island

Sledeće sedmice se održava konferencija na kojoj bi trebalo da bude postignut kompromis oko lova na kitove koji je trenutno zabranjen.

Međunarodna komisija za lov na kitove (IWC) je telo koje reguliše ovu tematiku. Ta komisija se izborila za moratorijum na komercijalni lov još 1986, ali zemlje poput Japana, Norveške i Islanda love kitove pod raznim izgovorima, koristeći praznine u propisima. Veliki godišnji sastanak IWC će sledeće sedmice biti održan u Maroku, a očekuje se nekakva vrsta kompromisa između nacija koje su za i protiv lova na kitove.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5709463,00.html?maca=ser-TB_ser_politka1-3157-html-cb

**************************************************

Ceo NORMALAN SVET bi trebao da se podigne i BOJKOTUJE SVE PROIZVODE iz Japana, Norveske i Islanda ako one nastave da love kitove!
 
Ово је ужасно :( Велике корпорације све раде, корумпирају владе и онда протурају законе који им одговарају. Ова језива слика убијеног кита, ми делује као неки сатанистички акт....ово је тако тако језиво и ужасно, свирепо.....:( Куд иде овај свет ?
 
Ово је ужасно :( Велике корпорације све раде, корумпирају владе и онда протурају законе који им одговарају. Ова језива слика убијеног кита, ми делује као неки сатанистички акт....ово је тако тако језиво и ужасно, свирепо.....:( Куд иде овај свет ?

Sve do 80-ih godina proslog veke su bile odrzavane OLIMPIJADE (takmicenja) u ubijanju kitova!

Posle, na veliku zalost kitolovaca, su prestale da se odrzavaju.

Ne zato sto je neko branio, vec jednostavno sto kitova vise nije bilo......
 
Rešenje su peticije, bojkot i protesti, mada u onim Whale wars na Animal planet ne vidim da nešto konkretno postižu, Japanci ih love pa ih love. Ali peticije itekako mogu da budu produktivne, sećam se da je u Kanadi zabranjen pokolj beba foka i da je, čini mi se, njihova premijerka iz revolta pojela sirovo srce bebe-foke kad je postalo očigledno da će zbog pritisaka sveta zabraniti to varvarstvo? U sv. sl. ako mi stigne nešto iz Care2action, proslediću link.
 
Rešenje su peticije, bojkot i protesti, mada u onim Whale wars na Animal planet ne vidim da nešto konkretno postižu, Japanci ih love pa ih love. Ali peticije itekako mogu da budu produktivne, sećam se da je u Kanadi zabranjen pokolj beba foka i da je, čini mi se, njihova premijerka iz revolta pojela sirovo srce bebe-foke kad je postalo očigledno da će zbog pritisaka sveta zabraniti to varvarstvo? U sv. sl. ako mi stigne nešto iz Care2action, proslediću link.

Ne znam da li bi mogla da se napise neka peticija na desetak najrasprostranjenijih svetskih jezika i stavi na Facebook, Twitter, You tube gde bi se apelovalo na svest ljudi da BOJKOTUJU JAPANSKE PROIZVODE: radio aparate, televizore, kola...I sve sto nosi Made in Japan
Hiljade ljudi na svetu bi podrzale ovakvu meru pritiska i Japan bi bio prinudjen da obustavi momentalno lov kitova.

Danas se sve moze, samo treba HTETI.
 
Ne znam da li bi mogla da se napise neka peticija na desetak najrasprostranjenijih svetskih jezika i stavi na Facebook, Twitter, You tube gde bi se apelovalo na svest ljudi da BOJKOTUJU JAPANSKE PROIZVODE: radio aparate, televizore, kola...I sve sto nosi Made in Japan
Hiljade ljudi na svetu bi podrzale ovakvu meru pritiska i Japan bi bio prinudjen da obustavi momentalno lov kitova.

Danas se sve moze, samo treba HTETI.

Azijske zemlje, a naročito Japan, su dugo bile u izolaciji od ostatka sveta i iz tog razloga se razvio poseban mentalitet. Razumem da se u Japanu intenzivno razvija potrošački mentalitet ali ne znam koliko bi bojkot njihovih proizvoda zbog "tamo nekih" kitova imao efekta, ili bi čak bio kontraproduktivan. Ni sama ne znam više koliko sam peticija potpisala protiv Kineza i njihovih običaja, jelovnika... pa opet ne vidim neki napredak, te peticije bi mogle da budu korisne u zemljama sa sistemom vrednosti koji se neguje i kod nas.
 
Evo, kao što sam obećala, i druge peticije sa Care2action: http://www.thepetitionsite.com/takeaction/175/446/210

Sinoć sam gledala Tabue na Nat.Geo. i stanovnici Farskih ostrva, iako znaju da su kitovi ugroženi i da su svetski okeani zagađeni, nemaju nameru da se odreknu njihovog mesa, to im je "deo folklora". :roll: SVe neki zadrigli belci sa tupim pogledima, izleda im je ona živa o kojoj pričaju kao o glavnom zagađivaču već udarila u mozak. :mrgreen: Ne znam, jesu ovo kitovi a ono delfini ali imala bih osećaj kao da jedem Vilija ili Flipera. :sad2:
 

Back
Top