Како и кад...

Dijenek

Elita
Poruka
22.033
Ушли сте у нову везу, све се лепо развија, градите поверење и све по реду.
Само, има једна ствар.
Нисте рекли партнеру да имате дете из претходне везе.

Шта мислите, кад је право време да се тако нешто каже?
Одмах на првом састанку или мислите да треба чекати да се боље упознате?

Како то саопштити?
Као лекар који саопштава пацијенту да је тешко болестан или ноншалнатно као да вас пита да ли вам је то нова кошуља?
 
...a kako smo usli u vezu bez price o deci...krila sam ga ispod kreveta valjda...hoce to tako, nikada ga ne izvodim, ne setam, ne vodim kod lekara...pa nije dete privezak da ga prikrijes pobogu...valjda svi ljudi znaju da li imas ili nemas dete...

Кад сам рекао ушли сте у нову везу мислио сам тек сте ушли у нову везу... Извњавам се због непрецизности.

Изненадила би се колико често људи прећуте битне ствари кад упознају неког и онда им је проблем да то касније кажу јер чекају прави тренутак који је, по мени, прошао одмах у старту.

Не ради се о томе о чему сте причали већ о томе што се прећутало...

Што се тиче скривања, то је лако. Постоји хиљаду начина да се логично оправда одсуство у неким ситуацијама...

Друга ствар, мислим да су мушкарци склонији томе да прећуте такав податак у својој биографији тим пре што деца ретко живе са очевима.
 
Uh, sto si stariji sve vise ima stvari koje treba reci, koje su ostavile traga na vama, koje bi partner trebalo da zna.
ALI, nikad ne znas da li ce taj partner potrajati do drugog, treceg izlaska, pa ni ne znas kad da mu kazes.
Ne mozes nekome na prvom izlasku sve reci o sebi, narocito neke skakljive syvari...
Dobro, to za dete bi vec moglo da se kaze, osim ako vas neko toliko zbuni izamadjija da i zaboravite da imate dete i kako se zovete.
:D
 
Ушли сте у нову везу, све се лепо развија, градите поверење и све по реду.
Само, има једна ствар.
Нисте рекли партнеру да имате дете из претходне везе.

Шта мислите, кад је право време да се тако нешто каже?
Одмах на првом састанку или мислите да треба чекати да се боље упознате?

Како то саопштити?
Као лекар који саопштава пацијенту да је тешко болестан или ноншалнатно као да вас пита да ли вам је то нова кошуља?

Ovo je već druga tema u dva dana na sličnu temu:think:....ne znam koji vam je svima i zašto vas toliko otrećuju deca...ponavljam da me život nije stavljao u takve situacije, verovatno Bog ima druge planove samnom...ali da sam bila u takvoj situaciji, gore bi mi bilo da mi prećuti činenicu da je oženjen, nego to što ima decu.:manikir:
 
Uh, sto si stariji sve vise ima stvari koje treba reci, koje su ostavile traga na vama, koje bi partner trebalo da zna.
ALI, nikad ne znas da li ce taj partner potrajati do drugog, treceg izlaska, pa ni ne znas kad da mu kazes.
Ne mozes nekome na prvom izlasku sve reci o sebi, narocito neke skakljive syvari...
Dobro, to za dete bi vec moglo da se kaze, osim ako vas neko toliko zbuni izamadjija da i zaboravite da imate dete i kako se zovete.
:D

Izvini za tebe je škakljiva stvar da neko ko ima dete to prećuti ko da je dete neka sramota koju treba sakriti?!:eek:...da ga imam odmah bi to stavila na znanje a ne da ćutim.. to dete bi bilo ipak deo mene a ne neka mračna tajna iz prošlosti...i mislim da te niko ne može toliko omađijati da mu prećutiš i ne kažeš ‚‚da ima još neko ko nosi moju krv‚‚...ja ne znam da li svi shvataju težinu svega ovoga ili ja to tako prestrogo rezonujem.
 
Izvini za tebe je škakljiva stvar da neko ko ima dete to prećuti ko da je dete neka sramota koju treba sakriti?!:eek:...da ga imam odmah bi to stavila na znanje a ne da ćutim.. to dete bi bilo ipak deo mene a ne neka mračna tajna iz prošlosti...i mislim da te niko ne može toliko omađijati da mu prećutiš i ne kažeš ‚‚da ima još neko ko nosi moju krv‚‚...ja ne znam da li svi shvataju težinu svega ovoga ili ja to tako prestrogo rezonujem.

...tipa "sta si radila danas" odgovor - "nista posebno izvela sam malog do parka, odvela ga u setnju, do lekara, pokupila iz skole"...aman bwe ljudi, zar se kriju takve stvari...:dash:
 
Izvini za tebe je škakljiva stvar da neko ko ima dete to prećuti ko da je dete neka sramota koju treba sakriti?!:eek:...da ga imam odmah bi to stavila na znanje a ne da ćutim.. to dete bi bilo ipak deo mene a ne neka mračna tajna iz prošlosti...i mislim da te niko ne može toliko omađijati da mu prećutiš i ne kažeš ‚‚da ima još neko ko nosi moju krv‚‚...ja ne znam da li svi shvataju težinu svega ovoga ili ja to tako prestrogo rezonujem.
Ma nije dete skakljiva stvar, imala sam na pameti druge stvari dok sam skretala s teme :)
Nego, mozda covek ne zna hoce li biti sema za jedno vece, ili veza, pa onda ne zna kad da kaze, dok ne vidi sta taj neko hoce :think:
 
Ma nije dete skakljiva stvar, imala sam na pameti druge stvari dok sam skretala s teme :)
Nego, mozda covek ne zna hoce li biti sema za jedno vece, ili veza, pa onda ne zna kad da kaze, dok ne vidi sta taj neko hoce :think:

Pazi zna se kad je šema za jedno veče a kad nešto naginje ka vezi...msm ti ljudi su ipak negde, nekako, morali da se upoznaju i to traje msm barem ja nikad nisam ušla u vezu sa nekim koga ne znam uopšte, msm sad se sreli i odmah veza:mrgreen:....ipak tu ima i neki period kako bih to rekla -upoznavanja...znači ako tada prećutiš to, onda si stvarno nenormalan ili si proračunat ili si čist manipulator.
 
Ali ljudi su nesigurni.
Zamisli sad muskarca koji je razveden i dete zivi sa majkom.
On sretne cicu sa kojom se muva i ne zna jos uvek sta ce biti od toga. On bi realno bilo sta, moze i sex, moze i veza, ali ne zna sta je u ponudi.
Taj nesigurni muskarac bi verovatno pomislio da je bolje da cuti dok se stvari ne iskristalisu, da ne produbljuje odnose...
 
]Ali ljudi su nesigurni.[/B]
Zamisli sad muskarca koji je razveden i dete zivi sa majkom.
On sretne cicu sa kojom se muva i ne zna jos uvek sta ce biti od toga. On bi realno bilo sta, moze i sex, moze i veza, ali ne zna sta je u ponudi.
Taj nesigurni muskarac bi verovatno pomislio da je bolje da cuti dok se stvari ne iskristalisu, da ne produbljuje odnose...

Pa problem je u tome što bi svi da igraju na sigurno, niko neće da rizikuje:manikir: rizik na malo je siguran dobitak, dok na veliko su i velike šanse da se propadne... čista kalkulacija živela nam ekonomija.:lol:
 
Како то саопштити?
Као лекар који саопштава пацијенту да је тешко болестан или ноншалнатно као да вас пита да ли вам је то нова кошуља?

Onako usputno
'da dragi, sad cu da ti ispuniom sve mastarije, samo da prethodno uspavam klinca'... mozda zbog onog prvog dijela i en zapazi ostatak.

Djeca su radost svijeta, nikada ih nije dosta, gdje celjad nisu bijesna ni kuca nije tijesna... ima ihahaj doskocica na tu temu... i lijepo je imati djecu, i tuzno je odbiti nekoga jer ima dijete... prije svega zbog klinca, koji raste uz ideju da je smetnja... pa i sace je otvorila temu o herojskoj ljubavi i velokom srcu covjeka koji ne unizi malo bice... strasno sto je nesto normalno postalo toliko rijetko da se smatra junastvom...
Ali, i pored toga covjeku treba dati mogucnost da bira zeli li necije dijete ili ne. Ne hvatati na manipulaciju.

Jer ako ne zeli... pa to je ravno tome kao da ti decko/djevojka posle nekoliko mjeseci kaze... hej, jesam li ja tebi rekao da imam aids? pazi mene glupka, zaboravih pomenuti.
 

Back
Top