Gde kupovati ?

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Postavlja se pitanje u kom velikom supermarketu treba kupovati. Hajde da analiziramo ponudu u Srbiji:

U Maksiju i Tempu svakako ne treba kupovati zato što je vlasnik ovih supermarketa Miroslav Mišković, zato što je on veliki lopov i monopolista i bojkotom ga treba kažnjavati za lopovsko i monopolističko ponašanje. Inače Mišković je vlasnik pola Srbije i ja ga mrzim iz dna duše, ne mogu očima da ga vidim. E kad Maksi bude prodat nekom drugom onda mislim da bi tu trebalo kupovati, u zavisnosti od cena i ponude, naravno.

U IDEA-i ne treba kupovati zato što je IDEA hrvatska i zato što Hrvate na taj način treba kažnjavati zbog svega što su nam uradili kroz istoriju, zbog Mesića, zbog Kosova itd. O svemu tome smo već pričali.

U Merkatoru i Tušu ne treba kupovati zato što su to slovenački marketi, dakle iz istih razloga kao i malopre.

O Rodi ne znam ništa, da li znate čija je Roda ?

Ja sam u Impexu rado kupovao zato što su bili među najjeftinijima u gradu, međutim, oni su pukli skroz, što reče neko na ovom forumu, Raša (vlasnik Impex prometa) je propao ko m**a kroz pocepane gaće. :mrgreen: I baš mi krivo zbog toga.

E sad, Metro jeste jeftin ali tamo ipak ne može da kupuje svako. Čiji je Metro beše ?

Super Vero ne postoji u Ćupriji, znam da se na Novom Beogradu nalazi preko puta hotela Holiday Inn ali nikad nisam bio tamo tako da ne znam ni kakve su cene ni ko je vlasnik tj. čiji je taj megamarket.

Setite se još nekog velikog trgovinskog lanca u Srbiji. Ja trenutno ne mogu.

Dakle, kad ovako gledate na stvari, manevarski izbor za kupovinu u tim megamarketima vam je prilično sužen. Ostaju vam manje, lokalne, "komšijske" prodavnice ali one su obično skuplje od velikih supermarketa, mada ne mora da znači. Kod mene u Ćupriji postoji jedna prodavnica "Desetka" koja je ubedljivo najjeftinija u gradu i ona je uvek puna što kupaca što lopova. :lol:

Dakle, postavlja se logično pitanje gde treba kupovati, da li u lokalnoj prodavnici ili u megamarketu i kom ? Koliko su vam važne cene a koliko ko je vlasnik prodavnice/marketa i šta više gledate ? Ja gledam i jedno i drugo.
 
Postavlja se pitanje u kom velikom supermarketu treba kupovati. Hajde da analiziramo ponudu u Srbiji:

U Maksiju i Tempu svakako ne treba kupovati zato što je vlasnik ovih supermarketa Miroslav Mišković, zato što je on veliki lopov i monopolista i bojkotom ga treba kažnjavati za lopovsko i monopolističko ponašanje. Inače Mišković je vlasnik pola Srbije i ja ga mrzim iz dna duše, ne mogu očima da ga vidim. E kad Maksi bude prodat nekom drugom onda mislim da bi tu trebalo kupovati, u zavisnosti od cena i ponude, naravno.

U IDEA-i ne treba kupovati zato što je IDEA hrvatska i zato što Hrvate na taj način treba kažnjavati zbog svega što su nam uradili kroz istoriju, zbog Mesića, zbog Kosova itd. O svemu tome smo već pričali.

U Merkatoru i Tušu ne treba kupovati zato što su to slovenački marketi, dakle iz istih razloga kao i malopre.


O Rodi ne znam ništa, da li znate čija je Roda ?

Ja sam u Impexu rado kupovao zato što su bili među najjeftinijima u gradu, međutim, oni su pukli skroz, što reče neko na ovom forumu, Raša (vlasnik Impex prometa) je propao ko m**a kroz pocepane gaće. :mrgreen: I baš mi krivo zbog toga.

E sad, Metro jeste jeftin ali tamo ipak ne može da kupuje svako. Čiji je Metro beše ?

Super Vero ne postoji u Ćupriji, znam da se na Novom Beogradu nalazi preko puta hotela Holiday Inn ali nikad nisam bio tamo tako da ne znam ni kakve su cene ni ko je vlasnik tj. čiji je taj megamarket.

Setite se još nekog velikog trgovinskog lanca u Srbiji. Ja trenutno ne mogu.

Dakle, kad ovako gledate na stvari, manevarski izbor za kupovinu u tim megamarketima vam je prilično sužen. Ostaju vam manje, lokalne, "komšijske" prodavnice ali one su obično skuplje od velikih supermarketa, mada ne mora da znači. Kod mene u Ćupriji postoji jedna prodavnica "Desetka" koja je ubedljivo najjeftinija u gradu i ona je uvek puna što kupaca što lopova. :lol:

Dakle, postavlja se logično pitanje gde treba kupovati, da li u lokalnoj prodavnici ili u megamarketu i kom ? Koliko su vam važne cene a koliko ko je vlasnik prodavnice/marketa i šta više gledate ? Ja gledam i jedno i drugo.

Roda iliti Rodic je preuzet od strane Merkatora, trgovinom akcija tako da Merkator ima prednost nekih 2:1... I to je bilo preuzimanje vise iz nuzde, da ih Miskovic ne poklopi za dorucak :hahaha:

Metro - naravno nemacki. Metro je mislim najjaca firma te vrste u Evropi.

Super Vero je grcki.

Od ostalih postoje (u Bg, za ostale ne garantujem):
Merkur - slovenci... ne-prehramben... za majstore svih vrsta, elektrika itd...
Hiper Cort - nase, poput Tempa, ali nije Miskovicevo
Kika... e pa ne znam cije to :mrgreen:

Ne mogu ni ja svega da se setim, ali evo jednog vrlo lepog sajta, gde se mogu naci svi zivi popusti i promocije svega i svacega (ujedno i dobar spisak sta sve postoji kod nas)

http://www.kudaukupovinu.rs/
 
Da li bojkotujete Idea-u i Maksi iz navedenih razloga ? Da li mislite da ih treba bojkotovati ?

Idea, Merkator, Merkur, Vero... ne pravim veliku razliku medju njima jer su to sve stranci. Ide se samo po potrebi jer oni drze nesto kvalitetniju robu nego sveprisutna Delta.

Ipak, moram da kazem da postoje i obrnuti primeri... Vestacku jelku koju sam kupio pre godinu i po dana u Merkuru - je bila bolja i jeftinija nego u Tempu...

Velike kupovine najvise obavljam u Tempu. Jednostavan razlog - iste stvari kao i okolo, ali za manje para. Stednja na parama, ne na kvalitetu.

Drugo, pa Delta je vec sada ekskluzivni uvoznik 'za boga oca spisak stvari'....
Mozda ste culi za:
Bmw, Mini, Alfa, Lancia, Fiat, Honda, Nivea, Nike, Milka...

Cini mi se da ce on da postane ekskluzivni uvoznik 'za sve sto mrda', pa kad to postigne, onda mogu sitne prodavnice da budu bilo cije.
Moci ce da ima 100% kontrole nad uvozom - a po zakonu nece da bude monopolista. Sto bi rekli... 2:0 za Miskovica.

I naravno - on je bar odavde. Ako mu se bude smucilo, on moze da proda i Maxije i Tempoe - bilo kome. Bili to Hrvati, Slovenci, Englezi, Rusi, Nemci ili Amerikanci, njemu je svejedno... a mozda i nije.

Pa ako taj neki eventualni novi vlasnik bude digao cene... onda ce ovi sto se zale moci da pisu Ujedinjenim nacijama... jer se u nekim zemljama privatna svojina postuje kao svetinja, stanje je drugacije nego kod nas.
 
Obično su na akciji proizvodi kojima će uskoro da istekne rok trajanja, nisam valjda neku veliku novost podijelio na forumu...ili jesam?

Ne mora da znaci... Ono sto mi uglavnom nismo do sada videli je da neka marka da popust po 10-20% da bi 'usli' medju kupce...

Pa posle vrate normalne cene, a kupci ce da budu zadrzani kvalitetom ako ga ima....

Ne znam da li svi prate, ali Delta prodaje pod markom Favola deo voca, povrca, sokova i slicno... Favola je Deltina marka... A od skoro, valjda im se to ime nije svidelo, su uveli Premia marku... Ista stvar, novo pakovanje.

Pa ako zateknete Premia-bilo-sta negde drugde, da znate gde pare idu :mrgreen::hahaha:
 
Ne mora da znaci... Ono sto mi uglavnom nismo do sada videli je da neka marka da popust po 10-20% da bi 'usli' medju kupce...

Pa posle vrate normalne cene, a kupci ce da budu zadrzani kvalitetom ako ga ima....

Ne znam da li svi prate, ali Delta prodaje pod markom Favola deo voca, povrca, sokova i slicno... Favola je Deltina marka... A od skoro, valjda im se to ime nije svidelo, su uveli Premia marku... Ista stvar, novo pakovanje.

Pa ako zateknete Premia-bilo-sta negde drugde, da znate gde pare idu :mrgreen::hahaha:

"ebi ga... 2 Litra Favole od breskve kod nas kosta 99 centi na akciji!
 
Nesto mi pade na pamet... Kvalitet voca i povrca cete verovatno pre pronaci na pijaci ili kvantasu, ali sto se merenja tice... Po svim tim super-mega-giga marketima su lepo poredjane digitalne vage tako da se zna tacno - a na pijaci umeju da varaju, nazalost.
 
"ebi ga... 2 Litra Favole od breskve kod nas kosta 99 centi na akciji!

:think: Bejah pre dva dana u Tempu, ali ne mogu da se prisetim koliko je taj sok kostao... Prilicno sam siguran da ne bi trebalo da bude skuplji od toga, a koliko jeste... nemam pojma. Mogu da proverim za nekih 7-10 dana pa da javim.
 
Postavlja se pitanje u kom velikom supermarketu treba kupovati. Hajde da analiziramo ponudu u Srbiji:

U Maksiju i Tempu svakako ne treba kupovati zato što je vlasnik ovih supermarketa Miroslav Mišković, zato što je on veliki lopov i monopolista i bojkotom ga treba kažnjavati za lopovsko i monopolističko ponašanje. Inače Mišković je vlasnik pola Srbije i ja ga mrzim iz dna duše, ne mogu očima da ga vidim. E kad Maksi bude prodat nekom drugom onda mislim da bi tu trebalo kupovati, u zavisnosti od cena i ponude, naravno.

U IDEA-i ne treba kupovati zato što je IDEA hrvatska i zato što Hrvate na taj način treba kažnjavati zbog svega što su nam uradili kroz istoriju, zbog Mesića, zbog Kosova itd. O svemu tome smo već pričali.

U Merkatoru i Tušu ne treba kupovati zato što su to slovenački marketi, dakle iz istih razloga kao i malopre.

O Rodi ne znam ništa, da li znate čija je Roda ?

Ja sam u Impexu rado kupovao zato što su bili među najjeftinijima u gradu, međutim, oni su pukli skroz, što reče neko na ovom forumu, Raša (vlasnik Impex prometa) je propao ko m**a kroz pocepane gaće. :mrgreen: I baš mi krivo zbog toga.

E sad, Metro jeste jeftin ali tamo ipak ne može da kupuje svako. Čiji je Metro beše ?

Super Vero ne postoji u Ćupriji, znam da se na Novom Beogradu nalazi preko puta hotela Holiday Inn ali nikad nisam bio tamo tako da ne znam ni kakve su cene ni ko je vlasnik tj. čiji je taj megamarket.

Setite se još nekog velikog trgovinskog lanca u Srbiji. Ja trenutno ne mogu.

Dakle, kad ovako gledate na stvari, manevarski izbor za kupovinu u tim megamarketima vam je prilično sužen. Ostaju vam manje, lokalne, "komšijske" prodavnice ali one su obično skuplje od velikih supermarketa, mada ne mora da znači. Kod mene u Ćupriji postoji jedna prodavnica "Desetka" koja je ubedljivo najjeftinija u gradu i ona je uvek puna što kupaca što lopova. :lol:

Dakle, postavlja se logično pitanje gde treba kupovati, da li u lokalnoj prodavnici ili u megamarketu i kom ? Koliko su vam važne cene a koliko ko je vlasnik prodavnice/marketa i šta više gledate ? Ja gledam i jedno i drugo.

I Metro i Vero valjda drže neki Slovenci.Nisam nikad bila ni ujednom od njih. U IDEU i nemam nameru da idem. Mada kad malo bolje razmislim nisam nikad bila ni ujednom MM osim u TEMPU. Za IMPEX i TUŠ nisam iskreno rečeno nikad ni čula :rumenko:
A ja ipak moram da se pomirim sa činjenicom da nam je Mišković ovde u kraju oduzeo i C market i otvorio maxi tako da mi je to najbliža solucija.A privatne radnjice koje smo imali su uglavnom pretvorili u kladionice, podrume pića i menjačnice.
 
:think: Bejah pre dva dana u Tempu, ali ne mogu da se prisetim koliko je taj sok kostao... Prilicno sam siguran da ne bi trebalo da bude skuplji od toga, a koliko jeste... nemam pojma. Mogu da proverim za nekih 7-10 dana pa da javim.

Mislim da je sok kvalitetan i da je bolje dati 0,99 eura za 2 Litra Favolinog soka (na akciji) nego 1.15 eura za 2 Litra Coca Cole.
 
Cena je tu naravno glavni faktor koji opredeljuje ponasanje potrosaca.Treba biti snalazljiv, ali i pre svega pravilno voditi svoje kucne finansijame.
Koristiti promocije i akcije , ja imam dosta kolega koji rade po supermarketima, pa me redovno obaveste kad ima neka jaca promocija ili nesto interesantno.
Pice se cesto moze naci jeftinije po podrumima pica, pijace su jos uvek povoljnije za voce/povrce/sir/meso. Slatkise retko jedem, ali znam par mesta gde su cene i po 20-30 posto nize nego i u najpovoljnijim marketima.

Hrana je nazalost drasticno poskupela, bez 7-8 hiljada u marketu ni za nedelju dana nema da ti traje (mislim na cetvoroclanu porodicu)
 
Hrana je nazalost drasticno poskupela, bez 7-8 hiljada u marketu ni za nedelju dana nema da ti traje (mislim na cetvoroclanu porodicu)

Da... Ako se dobro secam, na pocetku (2003-2004) smo u Tempu ostavljali samo oko 2500... sada nikada ne izlazimo bez jedno 6000. Za iste stvari.

Evro je u medjuvremenu otisao sa valjda 70 na 100.
Benzin je... pa mislim da nije bio vise od 60 a sada je skoro 120.
Dolar isto nije skakao preterano...

Nemam nikakvo objasnjenje za to sto su stvari, izrazeno u evrima, poskupele.
 

Back
Top