Šta će se desiti kada vratimo Kosovo i Metohiju?

Da li je moguće i poželjno uključenje Albanaca sa KiM u normalne društvene tokove u S

  • DA

    glasova: 13 18,8%
  • NE

    glasova: 56 81,2%

  • Ukupno glasova
    69
  • Anketa je zatvorena .

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.795
U slučaju da se Kosovo i Metohija zaista i u punom smislu vrate u okvir Srbije, čekaju nas nimalo prijatne promene. Naime, u skladu sa demokratskim principima prema kojima je zvanično i naša država ustrojena, Albanci bi, kao najbrojnija kategorija stanovništva posle Srba, poput drugih manjina u Srbiji morali da dobiju priličan udeo u vlasti - desetine poslanika, državnih službenika, funkcionera, ministara..... jednostavno morali bismo da ih uključimo u normalne društvene tokove, da im isplaćujemo penzije, razne vrste donacija, pomoći.... ukoliko bi to bilo moguće.

Kakvo je vaše mišljenje po tom pitanju? Da li je intergracija albanaca u normalne društvene tokove u Srbiji moguća, i kako biste vi gledali na takvo i toliko učešće Albanaca u društvenom životu i Vlasti Srbije?
 
U slučaju da se Kosovo i Metohija zaista i u punom smislu vrate u okvir Srbije, čekaju nas nimalo prijatne promene. Naime, u skladu sa demokratskim principima prema kojima je zvanično i naša država ustrojena, Albanci bi, kao najbrojnija kategorija stanovništva posle Srba, poput drugih manjina u Srbiji morali da dobiju priličan udeo u vlasti - desetine poslanika, državnih službenika, funkcionera, ministara..... jednostavno morali bismo da ih uključimo u normalne društvene tokove, da im isplaćujemo penzije, razne vrste donacija, pomoći.... ukoliko bi to bilo moguće.

Kakvo je vaše mišljenje po tom pitanju? Da li je intergracija albanaca u normalne društvene tokove u Srbiji moguća, i kako biste vi gledali na takvo i toliko učešće Albanaca u društvenom životu i Vlasti Srbije?

Trebalo bi prvo da se provere svi ti Albanci, gde su rodjeni, kada su dosli...
Posle te provere, broj onih koji su "domaci" bio bi zaprepascujuce mali...
 
Ali ova manjina je daleko brojnija u odnosu na sve druge, čak brojnija nego sve ostale zajedno. Sve i da su lojalni, ustrojstvo društva i države bi moralo da se promeni u odnosu na ovo sada. Ali problem sa ovom grupom stanovništva upravo jeste lojalnost i poštovanje prema državi Srbiji

По ком то основу, или обавези би морало да се мења устројство државе?
 
Ali ova manjina je daleko brojnija u odnosu na sve druge, čak brojnija nego sve ostale zajedno. Sve i da su lojalni, ustrojstvo društva i države bi moralo da se promeni u odnosu na ovo sada. Ali problem sa ovom grupom stanovništva upravo jeste lojalnost i poštovanje prema državi Srbiji

Upravo je ovo odgovor na tvoju dilemu.:arrow:

Trebalo bi prvo da se provere svi ti Albanci, gde su rodjeni, kada su dosli...
Posle te provere, broj onih koji su "domaci" bio bi zaprepascujuce mali
...

P.S. I decu, kao i roditelje vratiti odakle su dosli ako su ovi drugi dosli posle juna 99.
 
U slučaju da se Kosovo i Metohija zaista i u punom smislu vrate u okvir Srbije, čekaju nas nimalo prijatne promene.
Naime, u skladu sa demokratskim principima prema kojima je zvanično i naša država ustrojena, Albanci bi, kao najbrojnija kategorija stanovništva posle Srba, poput drugih manjina u Srbiji morali da dobiju priličan udeo u vlasti - desetine poslanika, državnih službenika, funkcionera, ministara..... jednostavno morali bismo da ih uključimo u normalne društvene tokove, da im isplaćujemo penzije, razne vrste donacija, pomoći.... ukoliko bi to bilo moguće.

Kakvo je vaše mišljenje po tom pitanju? Da li je intergracija albanaca u normalne društvene tokove u Srbiji moguća, i kako biste vi gledali na takvo i toliko učešće Albanaca u društvenom životu i Vlasti Srbije?
- Jedna od najvecih gresaka tadasnje vlasti /1986-1989/ jeste sto nisu uspeli adekvatnim politickim dogovorom, bilo kojim osim onog koji je bio, da 'privole' Albance sa KiM da budu ukljuceni u sve normalne politicko-drustvene tokove. Znam da je to bilo jaaaako tesko kada su oni imali drugacije ideje, ali, jednostavno, moralo je nekako!
- Cim su tako brojni, morali bi dobiti povlastice koje im pripadaju, to je jasno. To ima i dobru stranu jer, ako smo pametno, onda bi prestali sa medjusobnim konfontacijama i stranke bi morale da se priblize u svojim stavovima.
 
По ком то основу, или обавези би морало да се мења устројство државе?

Samo pretpostavke, ja sam se pogrešno izrazio, pošto sam rečenici koju si citirao rekao da da bi to bilo obavezno. Pa samim tim što bi njihovo učešće u vlasti i svim državnim strukturama, i javnom i društvenom životu uopšte moralo biti prilagođeno njihovoj brojnosti
Pa onda pitanje novog statusa Kosova i Metohije u slučaju vraćanja Srbiji.... Ukoliko bude ostvarene ideje o statusima o kojima se priča, to bi dovelo do još veće asimetrije i nejednakosti u teritorijalnoj organizaciji države, što bi samim tim izazvalo nezadovoljstvo ostalih manjina, ali i Srba, koji bi za sebe sigurno tražili više nego što im je dato, tj da dobiju samoupravu i autonomiju jednaku kao i Albanci
 
Upravo je ovo odgovor na tvoju dilemu.:arrow:



P.S. I decu, kao i roditelje vratiti odakle su dosli ako su ovi drugi dosli posle juna 99.

Tacno, ali ne samo one koji su posle `99. god. dosli, vec i one koji su ilegalno mnogo pre dosli! Svi oni koji nemaju prijavu boravka, licne karte i koji su ilegalno u Srbiji, trebaju da ih vrate kuci, odakle su dosli i kada su dosli. Tako se radi i u drzavama EU!
 
Zajednicki zivot je namoguc jer je najmanje onih koji su toliko hrabri (ludi), koji bi to hteli, Srbi danas na Kosovu imaju gori status nego Jevreji u Varsavskom getou onda, ali ko zna sta ce doneti buducnost, moguce je sve, a jedina sigurna stvar je da mi nikad necemo dati Kosovo i Metohiju. Sve ostalo se menja, ovako ili onako, nekad na prirodan nacin, nekad na nas nacin.
 
U slučaju da se Kosovo i Metohija zaista i u punom smislu vrate u okvir Srbije, čekaju nas nimalo prijatne promene. Naime, u skladu sa demokratskim principima prema kojima je zvanično i naša država ustrojena, Albanci bi, kao najbrojnija kategorija stanovništva posle Srba, poput drugih manjina u Srbiji morali da dobiju priličan udeo u vlasti - desetine poslanika, državnih službenika, funkcionera, ministara..... jednostavno morali bismo da ih uključimo u normalne društvene tokove, da im isplaćujemo penzije, razne vrste donacija, pomoći.... ukoliko bi to bilo moguće.

Kakvo je vaše mišljenje po tom pitanju? Da li je intergracija albanaca u normalne društvene tokove u Srbiji moguća, i kako biste vi gledali na takvo i toliko učešće Albanaca u društvenom životu i Vlasti Srbije?

KiM kad se bude vratilo na njemu siptara vise nece biti. Ono se samo vojno moze vratiti a to podrazumeva nestanak siptara sa te teritorije i tako ce i biti.
 
To ne pije vode.

Vec je jednom pokusano, pa se vidi kako smo prosli.

Svet to ne bi tolerisao.

Ne moramo vise puta praviti istu gresku.

Ebes svet, sta moramo da slusamo druge? Nase zemljiste, oni hijeroglificari su smece na tom nasem zemljistu pa bi bilo dobro da ih lepo teskom mehanizacijom ocistimo. Mislim da bi deo sveta bio zadovoljan zbog ocuvanja ekologije :per:
 
Kada KiM bude vracano,bice vraceno ratom kao sto je i izgubljeno,a onda cemo mi diktirati pravila,kao sto sada diktirali nama.
Zar neko ima iluziju da bi sipci pristali po bilo cijem nalogu povratak u drzavno-pravni sistem SrbijE?
Ja sam ubedjen da je to mirnim putem neizvodljivo.

Verujem da bi odredjen deo njihove starije populacije pristao, verovao ili ne!
Doduse, to je procentualno mali broj.
 
KiM kad se bude vratilo na njemu siptara vise nece biti. Ono se samo vojno moze vratiti a to podrazumeva nestanak siptara sa te teritorije i tako ce i biti.

Ebes svet, sta moramo da slusamo druge? Nase zemljiste, oni hijeroglificari su smece na tom nasem zemljistu pa bi bilo dobro da ih lepo teskom mehanizacijom ocistimo. Mislim da bi deo sveta bio zadovoljan zbog ocuvanja ekologije :per:

Kada sam postavio temu imao sam na umu zadržavanje stanja onakvog kakvo trenutno jeste, a to je na žalost nešto više od 2 miliona albanaca na Kosovu i Metohiji
 
Treba se zapitati kakva bi bila politicka zajednica Srbije i Kosova. Koji bi bili njeni simboli? Da li bi u sluzbenoj upotrebi bila oba jezika? Kojim problemima bi obe nacije bile zaokupljene? Po dosadasnjem iskustvu, privredni i kulturni razvoj drustva zacelo ne bi bio prioritet politickih elita. Jalovo bi se trosila energija na nacionalna pitanja, na sta je procerdali citav 20 vek. Uzgred budi receno, stereotipi Albanaca o Srbima i Srba o Albancima su bili jos pre poslednjeg rata najnegativniji moguci koje dve etnicke grupe mogu gajiti jedna o drugoj, a danas je to izrazeno u jos vecoj meri.
 
Samo pretpostavke, ja sam se pogrešno izrazio, pošto sam rečenici koju si citirao rekao da da bi to bilo obavezno. Pa samim tim što bi njihovo učešće u vlasti i svim državnim strukturama, i javnom i društvenom životu uopšte moralo biti prilagođeno njihovoj brojnosti
Pa onda pitanje novog statusa Kosova i Metohije u slučaju vraćanja Srbiji.... Ukoliko bude ostvarene ideje o statusima o kojima se priča, to bi dovelo do još veće asimetrije i nejednakosti u teritorijalnoj organizaciji države, što bi samim tim izazvalo nezadovoljstvo ostalih manjina, ali i Srba, koji bi za sebe sigurno tražili više nego što im je dato, tj da dobiju samoupravu i autonomiju jednaku kao i Albanci

Је л' ти стварно мислиш ово што пишеш, или ти је неко рек'о да пушташ пробне балоне, а???
viannen_114.gif


Све што си написао нема благе везе - јер је "терен већ припремљен" - СВЕ ЋЕ БИТИ ИСТО КАО И СА АП ВОЈВОДИНОМ..И ТО СИМЕТРИЧНО . у чему је твој проблем...:lol:
 

Back
Top