CorelDRAW X5

Ja sam se prvi put sa ovim programom sreo u drugom razredu srednje skole kada smo ga izucavali ali to su naravno bile samo osnove, u zavisnosti od interesovanja smo ga radili manje ili vise ... Ja do pre nekih mesec dana nisam primecivao cari ovog programa ali sada sam zaludjen sa ovim programom :sad2: Mnogo mi se svidja kako je sve uradjeno i koliko mogucnosti ima :p Evo ga "dijamant" koji sam probao da nacrtam po ugledu iz tutoriajala ali ne umem da ga obojim , predlog ?! :huh:


prsten.jpg
 
Ja sam se prvi put sa ovim programom sreo u drugom razredu srednje skole kada smo ga izucavali ali to su naravno bile samo osnove, u zavisnosti od interesovanja smo ga radili manje ili vise ... Ja do pre nekih mesec dana nisam primecivao cari ovog programa ali sada sam zaludjen sa ovim programom :sad2: Mnogo mi se svidja kako je sve uradjeno i koliko mogucnosti ima :p Evo ga "dijamant" koji sam probao da nacrtam po ugledu iz tutoriajala ali ne umem da ga obojim , predlog ?! :huh:





ovo si nesto zabrljavio....
 
hm sad mi se cini da te nisam najbolje razumeo sta hoces da uradis.
Imas ove krake kao riblja kost jel nacrtas trougao i drugi isto tako da im se strane dodiruju onda dupliras tako da budu na njima to ces malo teze postici jer prilikom dupliranja Corel malo pomeri objekat tako da ces morati da postavis po parametrima X i Y, te objekte sto si duplirao obojis a one ispod stavis konturu crnu a obojene fill koji hoces. Nadam se da sam ti donekle objasnio. Ja bih ti uradio ali mi je X4 blokirao a X5 jos nisam instalirao nesto me mrzi. Pitaj sta te interesuje tu sam dok ne ogladnim :)
 
To i jeste cilj kad bojis, moras da imas sto manje kako si ih nazvao delica i da budu zatvorene povrsine. Drugacije neces moci sem ako su u Corelu X5 uradili da moze u sto cisto sumnjam
 

Back
Top