БЛИЦ: Насиље над српском децом у Војводини не престаје - још једно претучено дете

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

menjam.se

Iskusan
Banovan
Poruka
5.939
http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/193797/Ucenika-pretukao-otac-njegovog-skolskog-druga

Učenika pretukao otac njegovog školskog druga

Vrbas - Učenika trećeg razreda OŠ „20. oktobar“ V. Č. (9) u Vrbasu pretukao je u holu škole otac njegovog školskog druga M.M. (39). I pored lakših povreda i stresa koji je dečak pretrpeo, u školi uključenoj u program UNICEF-a „Škola bez nasilja“ o incidentu ne žele da govore, a verzije događaja nadležnih u školi i majke napadnutog dečaka se razlikuju.

Počev od toga da li je dečak napadnut u školskom dvorištu ili u zgradi škole, pa do pitanja zašto i pored brojnih svedoka, u školi tvrde da niko od nastavničkog osoblja nije prisutvovao incidentu što je glavni razlog zbog kojeg nije sastavljen službeni zapisnik,a direktor škole Slavoljub Kolašinac ocenu da li je učenik bio žrtva nasilja - prepušta policiji.


Dečakova majka Nataša Miletić kaže da je jednako šokirana incidentom koliko i prećutnim stavom nadležnih „da se ne mešaju“.



- Javili su mi da je V. pretučen, ali mi ni na kraj pameti nije bilo da ga je napao roditelj nekog učenika. Sina sam zatekla u šoku i suzama sa pedagogom, a tamo su bili i napadač, dežurna nastavnica i direktor. M.M. mi je potvrdio da ga je on napao i pravdao se time da je moj sin dirao njegovo dete. Na pitanje „kako se to smelo dogoditi i zašto niko nije sprečio“, direktor mi je rekao da niko nije video i da ne znaju šta se dogodilo - kaže Miletićeva koja je odmah po dolasku u školu slučaj prijavila policiji.

snkvfq.jpg


Ona je potom sina odvela na lekarske preglede gde su mu konstatovane lakše povrede ekstremiteta i glave. Na psihijatrijskom nalazu kontatovano je da je dečak pretrpeo traumu i da je u strahu od daljih napada i pretnji. Sliku o tome šta se zapravo dogodilo u školskom holu, nekoliko minuta pre početka nastave Miletićeva je, kaže, saznala, najpre od sina, a kasnije i od posrednih svedoka, roditelja dece koja su prisustvala napadu.


- Moj sin je bio u holu sa svojim razredom čekajući učiteljic kada mu je M.M. prišao sa rečima:“Zašto si dirao mog sina?“ i zgrabio ga za ruku. Iako mu je V. rekao da nije, ovaj ga podigao i bacio na radijator. V. je udario leđima i glavom. Na ruci su mu ostale modrice, a na leđima još ima hematom. Ima nekoliko ogrebotina na rukama i glavi - kaže Miletićeva.


- Nije to bilo bog zna šta. Jedan roditelj je imao problem sa učenikom koji je dirao njegovog sina. Dete je to prijavilo, mi smo ga odmah smirili i pozvali roditelje. Obavljen je razgovor, a mi smo o svemu tome obavestili policiju - kaže direktor Kolašinac“.

Дакле, овде се ради о стварно претученом детету, са изјавама меродавних људи, а не о чланку на основу приче лудог деде и гастарбајтера из Швајцарске.

Због чега овде није наведена националност дечака и човека који га је тукао?

Због тога што жртва и нападач нису различите националности, па не може да се напише "Мађар пребио српско дете" или "Србин пребио мађарско дете"?

Да ли је ова вест мање вест због тога што је у Војводини српско дете пребио други Србин? Да ли више злочин није вест ако починилац и жртва нису различите националности, па да може да се кука "Ја би то све побио!" и "Нека иду из Србије!" ?

У Врбасу живи 71% Срба и "Црногораца" (41% Срби, 30% "Црногорци"), 8% Мађара и 8% Русина.
 
http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/193797/Ucenika-pretukao-otac-njegovog-skolskog-druga



Дакле, овде се ради о стварно претученом детету, са изјавама меродавних људи, а не о чланку на основу приче лудог деде и гастарбајтера из Швајцарске.

Због чега овде није наведена националност дечака и човека који га је тукао?

Због тога што жртва и нападач нису различите националности, па не може да се напише "Мађар пребио српско дете" или "Србин пребио мађарско дете"?

Да ли је ова вест мање вест због тога што је у Војводини српско дете пребио други Србин? Да ли више злочин није вест ако починилац и жртва нису различите националности, па да може да се кука "Ја би то све побио!" и "Нека иду из Србије!" ?

У Врбасу живи 71% Срба и "Црногораца" (41% Срби, 30% "Црногорци"), 8% Мађара и 8% Русина.

ЗАХТЕВАМ ДА СЕ ОБЈАВИ ДА ЛИ ЈЕ ТО СРБИН ТУКАО ЦРНОГОРСКО ДЕТЕ! ИЛИ ЦРНОГОРАЦ СРПСКО!

НЕЋЕ НАМА ЦРНОГОРЦИМА У СРЕД ВОЈВОДИНЕ СРБИ ДА БИЈУ ДЕЦУ!

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Питање је веома политичко, и не спада у хронику, нити у спрдњу.

Ова тема је шлагворт у једно питање: Постоји ли национално тенденциозно новинарство када је Војводина у питању, да ли оно има за сврху стварање националних тензија и инцидената и колико се људи "пецају" на то?

Ово је озбиљнија и алармантнија тема од оне приче о сломљеној трешњи у Станишићу и пару шамара, за које није ни потврђено да ли их је било или не.

Само што је, очигледно, овде одрастао Србин ударио туђе дете српске националности и нанео му повреде.

Да ли ће након овог чланка да изађу коментари:
- Докле ће да бију српску децу у Војводини?
- Зар у Војводини ни у школама српска деца не могу да буду заштићена?

Или контра-коментари типа Б92:
- Срби не поштују закон, може им се да у сред школе бију децу.
итд.

Да ли овде треба ставити нагласак да је Србин злочинац, или треба нагласак ставити на то да је српско дете било жртва?

Да ли неко може да замисли шта би било да је тај родитељ био Мађар по националности, а дете Србин? Како би овде неки писали. Или да је родитељ био Србин, а дете Мађар, шта би писали антипатриотски медији?

Хајде чисто да видимо колико ће овај злочин да привуче пажњу корисника Крстарице. Један сумњиви инцидент у Станишићу за који не постоји ни сигурност да се уопште и догодио, развио се на 15 страница оштре дискусије о томе да ли ће се Војводина отцепити и да ли Мађаре треба протерати или не. Хајде да видимо који је закључак код овога.
 
Питање је веома политичко, и не спада у хронику, нити у спрдњу.

Ова тема је шлагворт у једно питање: Постоји ли национално тенденциозно новинарство када је Војводина у питању, да ли оно има за сврху стварање националних тензија и инцидената и колико се људи "пецају" на то?

Ово је озбиљнија и алармантнија тема од оне приче о сломљеној трешњи у Станишићу и пару шамара, за које није ни потврђено да ли их је било или не.

Само што је, очигледно, овде одрастао Србин ударио туђе дете српске националности и нанео му повреде.

Да ли ће након овог чланка да изађу коментари:
- Докле ће да бију српску децу у Војводини?
- Зар у Војводини ни у школама српска деца не могу да буду заштићена?

Или контра-коментари типа Б92:
- Срби не поштују закон, може им се да у сред школе бију децу.
итд.

Да ли овде треба ставити нагласак да је Србин злочинац, или треба нагласак ставити на то да је српско дете било жртва?

Да ли неко може да замисли шта би било да је тај родитељ био Мађар по националности, а дете Србин? Како би овде неки писали. Или да је родитељ био Србин, а дете Мађар, шта би писали антипатриотски медији?

Хајде чисто да видимо колико ће овај злочин да привуче пажњу корисника Крстарице. Један сумњиви инцидент у Станишићу за који не постоји ни сигурност да се уопште и догодио, развио се на 15 страница оштре дискусије о томе да ли ће се Војводина отцепити и да ли Мађаре треба протерати или не. Хајде да видимо који је закључак код овога.

Сматрам да немачки контролисани медији, Блиц Б92 и други хушкају сукоб у Војводини, намештањем "коментара" и слично.
Сам проблем око пребијања српске деце почео је бомбастичним насловом у франкфуртским Новостима коеј издају Љотићевци- а пренели су тај исти чланак без да су слали своје новинаре или испитивали случај онда други медији.

Да, мислим да се ради намерно на подгревању међунационалних сукоба уз аминовање Жуте мафије и Институције- јер тиме желе да натерају мањине да гласају за Жуто предузеће и Институцију.
 
Pobogu, kakve veze ima nacionalnost deteta i napadača? Primitivac je udario klinca i to je to!
Ne možete da pravite nacionalni sukob tamo gde ga nema, zbog toga zaključavam temu. Možete ponovo da je otvorite na hronici ali sa osvrtom na ono što jeste problem (matorac koji maltretira dete) a ne na izvrtanje stvari u smislu širenja šovinizma.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top