Dva labradora ustreljena iz karabina i potom bačena u reku

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Ivana Kupek | 17. 06. 2010. - 00:02h

Novi Sad - Pokušavajući da pronađe svoja dva labradora, nestala iz dvorišta njene porodične kuće u utorak po podne, Anka Purić iz Beočina pronašla ih je nekoliko sati kasnije ustreljene lovačkim karabinom i potom bačene u Dunav. Šokirana prizorom, vlasnica je pozvala policiju koja je obavila uviđaj i traga za počiniocima ovog zlodela nad životinjama.

48334_nslabradorifotoshutterstock_f.jpg


Labradori poznati kao umiljata rasa, a bili su i uredno čipovani

Još u neverici, Anka Purić priča da joj se niko nikada nije požalio na pse jer su, kao što je i svojstveno ovoj pasmini, izuzetno umiljate i zahvalne životinje i da su ih deca jako volela.

- Oni su bili mahom u dvorištu i igrali se, a kako je neko ostavio otvorenu kapiju, odlutali su. Unuk je odmah seo na bicikl i pošao da ih traži. Našao ih je na smetlištu, a dok se vratio kući po povoce, tamo ih više nije bilo. Pogledao je malo okolo i onda ih primetio u Dunavu. Došao je kući sav uplakan i rekao mi da su se udavili. Objašnjavajući mu da nema šanse da se to dogodi, jer labradori umeju da plivaju, otišla sam do reke i videla ih kako plutaju pored obale. Dovukla sam ih i imala šta da vidim: mužjak je imao rupu na vratu, a ženka prostrelnu ranu na plećki - priča Anka Purić.

Zbog ovog nesvakidašnjeg zločina, porodica je pozvala policiju, napravljen je i zapisnik, ali im za sada još ništa nije javljeno.

- Nismo bili u stanju ništa sami da uradimo, pa su komunalci došli da iznesu tela pasa i da ih pokopaju. Toliko ima pasa lutalica koji su zaista opasni, a moje pse, uredne i čipovane, neko je u roku od pola sata karabinom ubio usred bela dana! Evo, unuci i dalje plaču za njima - priča vlasnica labradora.

Ona labradore, kaže, gaji već 17 godina.

- Prvo sam imala labradorku 13 godina, a ovu, eto, već četiri godine. Radi parenja smo doveli i mužjaka od jednog prijatelja i oni su se stalno igrali, malo po kući malo po dvorištu. Moj pas nikad nikog nije ni uplašio, a kamoli napao. Niko mi se od ljudi nikad nije ni požalio na to što držim psa - kaže Anka Purić, očekujući da se pronađu osobe sposobne za ovakav zločin nad životinjama.



http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/194289/Dva-labradora-ustreljena-iz-karabina-i-potom-bacena-u-reku
 
Nazalost to postaje ucestala pojava zato sto jos uvek ima onih koji ovakve stvari opravdavaju.Ljudi koji vole zivotinje a posebno pse su niza bica.A psi samo predstavljaju smetnju takvim osobama.Posto je puska lovacka pretpostavljam da je u pitanju bio neki lovac a to onda i nije za cudjenje posto je njima pucanje u ziva bica zabava,odnosno izvinjavam se sport,da li ce pucati na psa ili macku ili nesto drugo nebitno je.
Samo mi se ne svidja komentar vlasnice pasa, o psima lutalicama ja to shvatam: kao sto su pucali na moje pse kad ima dosta lutalica koje bi bile dobra meta?:eek::eek:
 
Lov je posebna prica. Dok se tu ne resi mnogo toga sto lovci rade, a u sukobu je sa zakonom pa cak i samim njihovim pravilnikom, tesko ce biti pomaka. Nesto se sitno ucinilo u vezi utakmica i vezbi koji oni prave, od obuke jamara, preko vezbi oblajavanja u gateru vezano za divlje svinje, .... pa do odgajanja malih vukova ciju su majku ubili ..., drzanja divljih zivotinja u kavezima koje koriste za obuku ..., da ne nabrajam - to je jedna ogromna oblast u kojoj se oni ponasaju kao kod kuce, uostalom ucestvuju u donosenju svog zakona na nacin koji sve govori. Posto im je godinama unazad dozvoljeno da koriste pusku kad hoce i kako hoce ..., nisam procitala da je ikada neko od njih kaznjen za neki prekrsaj, nista cudno.

A vlasnica tih pasa zaista i misli to sto je rekla. Puno je vlasnika rasnih pasa koji bi uklonili lutalice po kratkom postupku. Ta vrsta razjedinjenosti medju ljubiteljima je pogubna.
 
Posto pises gluposti pretpostavljam da si plavusa...moja pretpostavka je osnovana isto koliko i tvoja i obe su za osudu :thumbdown:

A zašto bi neko ko nije lovac (ili bar krivolovac) imao pušku? Htela sam još nešto da napišem ali sam već dobila epitet (pre)strogog cenzora zbog brisanja pa ću ovaj put da se zaustavim.
 
Pardon, da se ispravim: zašto bi neko ko nije lovac (ili krivolovac ali to raspravite među sobom, na ovom podforumu nemamo razumevanja ni za jedne ni za druge, tj. za vaše hobije i viđenje zabave i sporta) imao LOVAČKO oružje?

Zato sto NE POSTOJI nijedno drugo koje se moze legalno nabaviti, oruzje je kod nas podeljeno na VOJNO, LOVACKO i TROFEJNO. Znaci, ako nije automatsko oruzje (VOJNO), ako nije onesposobljeno (TROFEJNO) onda ide u LOVACKO. Zaboravio sam u prethodnom postu da napisem da se "lovacki" karabini koriste i u streljastvu, znaci ne postoji podela na lovacke i takmicarske, sve je strpano u isti kos.
 
Ivana Kupek | 17. 06. 2010. - 00:02h

Novi Sad - Pokušavajući da pronađe svoja dva labradora, nestala iz dvorišta njene porodične kuće u utorak po podne, Anka Purić iz Beočina
pronašla ih je nekoliko sati kasnije ustreljene lovačkim karabinom i potom bačene u Dunav.
Šokirana prizorom, vlasnica je pozvala policiju koja je obavila uviđaj i traga za počiniocima ovog zlodela nad životinjama.

48334_nslabradorifotoshutterstock_f.jpg


Labradori poznati kao umiljata rasa, a bili su i uredno čipovani

Još u neverici, Anka Purić priča da joj se niko nikada nije požalio na pse jer su, kao što je i svojstveno ovoj pasmini, izuzetno umiljate i zahvalne životinje i da su ih deca jako volela.

- Oni su bili mahom u dvorištu i igrali se, a kako je neko ostavio otvorenu kapiju, odlutali su. Unuk je odmah seo na bicikl i pošao da ih traži. Našao ih je na smetlištu, a dok se vratio kući po povoce, tamo ih više nije bilo. Pogledao je malo okolo i onda ih primetio u Dunavu. Došao je kući sav uplakan i rekao mi da su se udavili. Objašnjavajući mu da nema šanse da se to dogodi, jer labradori umeju da plivaju, otišla sam do reke i videla ih kako plutaju pored obale. Dovukla sam ih i imala šta da vidim: mužjak je imao rupu na vratu, a ženka prostrelnu ranu na plećki - priča Anka Purić.

Zbog ovog nesvakidašnjeg zločina, porodica je pozvala policiju, napravljen je i zapisnik, ali im za sada još ništa nije javljeno.

- Nismo bili u stanju ništa sami da uradimo, pa su komunalci došli da iznesu tela pasa i da ih pokopaju. Toliko ima pasa lutalica koji su zaista opasni, a moje pse, uredne i čipovane, neko je u roku od pola sata karabinom ubio usred bela dana! Evo, unuci i dalje plaču za njima - priča vlasnica labradora.

Ona labradore, kaže, gaji već 17 godina.

- Prvo sam imala labradorku 13 godina, a ovu, eto, već četiri godine. Radi parenja smo doveli i mužjaka od jednog prijatelja i oni su se stalno igrali, malo po kući malo po dvorištu. Moj pas nikad nikog nije ni uplašio, a kamoli napao. Niko mi se od ljudi nikad nije ni požalio na to što držim psa - kaže Anka Purić, očekujući da se pronađu osobe sposobne za ovakav zločin nad životinjama.



http://www.blic.rs/Vesti/Vojvodina/194289/Dva-labradora-ustreljena-iz-karabina-i-potom-bacena-u-reku

U uvodnom postu. Nisi čak ni pročitao temu pažljivo. Na kraju, ako nisu lovci, onda su krivolovci a meni je to ipak manje-više isto...
 
U uvodnom postu. Nisi čak ni pročitao temu pažljivo.

Opet gresis... procitao sam ali :

pronašla ih je nekoliko sati kasnije ustreljene lovačkim karabinom i potom bačene u Dunav.

Jel LOVACKI karabin stajao naslonjen na neko drvo pored jadnih pasa ? Ako jeste, po serijskom broju moze se utvrditi vlasnik i uhapsiti za ovo zlodelo. Ako nije, odakle uopste ideja da je karabin, lovacki ili kakav vec ? Milan Tarot ?


Na kraju, ako nisu lovci, onda su krivolovci a meni je to ipak manje-više isto...

Krivolovci su (ne)ljudi koji ubijaju lovnu divljac na nedozvoljen nacin ili u nedozvoljeno vreme, ovaj ko je ubio dva psa moze da se nazove samo UBICOM ! Izbacite rec LOV iz upotrebe jer ocigledno ne znate nista o njemu.
 
Taj zlikovac će sutra pucati na neko dete i baciti ga u reku. :thumbdown:

Na osnovu cega donosite takav zakljucak i kako mozete takve reci koristiti i decu porediti sa psima, svako zivo bice ima pravo na zivot, na svoje poglede na zivot, covek utice na druga ziva bica ali i takvim recima kao i vase da bi neko pucao na dete, mislim ovo je neprimereno!

dragan2229 svaka ti je na mest.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Na osnovu cega donosite takav zakljucak i kako mozete takve reci koristiti i decu porediti sa psima, svako zivo bice ima pravo na zivot, na svoje poglede na zivot, covek utice na druga ziva bica ali i takvim recima kao i vase da bi neko pucao na dete, mislim ovo je neprimereno!
Zaključak donosim na osnovu više stručnih studija iz oblasti psihologije i kriminoloije, koje sam u više navrata prilagao kao izvor na ovom forumu.
I da, onaj koji puca u pse, očito iz neke poremećene potrebe za perverznim užitkom će sutra pucati i u decu i baciti ih u reku.
 
Teorije o lovu nas stvarno ne zanimaju procitaj post ponovo,ljudi koji drze trofejno oruzije ne pucaju naokolo.Tebi je ocigledno dosadno pa si ponovo odlucio da dosadjujes ovde.Poznato je da vi protivpravno ubijate pse tako da prestani vise da lupetas.I makni se sa ovog podforuma ima jos takvih pametnjakovica kao sto si ti pa raspravljaj sa njima.I da ja jesam plavusa i pisem gluposti koje uglavnom ne razumeju ljudi kao sto si ti...Idi ispucaj se malo mozda izlecis svoje frustracije.
 
Teorije o lovu nas stvarno ne zanimaju procitaj post ponovo,ljudi koji drze trofejno oruzije ne pucaju naokolo.Tebi je ocigledno dosadno pa si ponovo odlucio da dosadjujes ovde.Poznato je da vi protivpravno ubijate pse tako da prestani vise da lupetas.I makni se sa ovog podforuma ima jos takvih pametnjakovica kao sto si ti pa raspravljaj sa njima.I da ja jesam plavusa i pisem gluposti koje uglavnom ne razumeju ljudi kao sto si ti...Idi ispucaj se malo mozda izlecis svoje frustracije.



Ljudi koji drze trofejno oruzje ne pucaju jer je trofejno oruzje kao takvo ONESPOSOBLJENO, napisao sam to vec ali ocigledno ne citas dovoljno pazljivo. Nije mi nimalo dosadno, ali kao sto sam vec par puta napisao, kad vidim ociglednu podmetacinu bez trunke osnova moracu da reagujem ARGUMENTIMA. To sto je poznato da mi protivpravno ubijamo pse je bas iz razloga sto na mnoge izmisljotine tipa ove pricice niko ne reaguje pa se sve prihvata kao istina. Da se razumemo, verujem da ima svakakvih ljudi i neljudi i da su ovi psi ubijeni na zverski nacin ali okriviti za to lovce bez dokaza...ne ide ! Ostatak posta necu da komentarisem jer ne zelim da se spustam na tvoj nivo...
 
Opet gresis... procitao sam ali :
Jel LOVACKI karabin stajao naslonjen na neko drvo pored jadnih pasa ? Ako jeste, po serijskom broju moze se utvrditi vlasnik i uhapsiti za ovo zlodelo. Ako nije, odakle uopste ideja da je karabin, lovacki ili kakav vec ? Milan Tarot ?

Možda... :think: uviđaj? Nisam stručnjak, ali znam da se za različite tipove oružja koristi različita municija.


Krivolovci su (ne)ljudi koji ubijaju lovnu divljac na nedozvoljen nacin ili u nedozvoljeno vreme, ovaj ko je ubio dva psa moze da se nazove samo UBICOM ! Izbacite rec LOV iz upotrebe jer ocigledno ne znate nista o njemu.

Ne ulazim u motive ubijanja, ubistvo je ubistvo, bilo nelegalno radi zarade ili legalizovano, iz zabave.

Molim sve učesnike da se drže teme jer tema o lovu postoji, kao i ova: http://forum.krstarica.com/threads/342150 SMatrajte to poslednjom opomenom SVI, i lovci i zaštitari i spameri.
 
Opet selektivno brisanje postova, kad ste vec kod editovanja izbacite ono lovacki karabin iz uvodnog posta jer apsolutno nijedan dokaz ne postoji za to.

Novi Sad - Pokušavajući da pronađe svoja dva labradora, nestala iz dvorišta njene porodične kuće u utorak po podne, Anka Purić iz Beočina pronašla ih je nekoliko sati kasnije ustreljene lovačkim karabinom i potom bačene u Dunav. Šokirana prizorom, vlasnica je pozvala policiju koja je obavila uviđaj i traga za počiniocima ovog zlodela nad životinjama.

izvor:
http://www.totalportal.rs/vojvodina/dva-labradora-ustreljena-iz-karabina-i-potom-bacena-u-reku-12976

:bye:
 
Где су докази за ово криминално дело? Овде је толико глупости написано, да би новинара требало послати кући. Прво су пси нађени на сметлишту, па онда у реци :roll:
Постављени су и двоструки стандарди. Власник пса изјављује да су њени пси мирни и чиповани за разлику од агресивних луталица, које је, вероватно треабло устрелити :roll:
 
Dragane, ako već mi možemo da se držimo podalje od vašeg podforuma, poslednji put te lepo molim da se i ti uzdržiš od provokacija ovde. Ali stvarno te poslednji put lepo molim.


Dok se neosnovano i bez ikakvih dokaza spominju lov i lovci u negativnom kontekstu, imam pravo da Vam odgovorim argumentima i BEZ provokacija. Vrati se dva posta unazad i pogledaj ko provocira i reci mi sta si uradila tim povodom kao moderator ovog pdf-a ? Ovakav post koji sadrzi dva citata i jedan smiley i apsolutno nema drugu svrhu osim provociranja trebao je da bude obrisan odmah, ali ocigledno je da ovde vladaju dvostruki standardi i da ce i ovaj moj post biti obrisan kao i mnogi drugi u kojima se ukazuje na to.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top